Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ελάχιστον ποσό ανανέωσης είναι 5 ευρω?

 

Ναι ειναι 5€!!

Link to comment
Share on other sites

εχω 4.70κάτι στην κάρτα η οποία λήγει σε λίγες μέρες.

Μου λείπουν δλδ λιγότερο απο 30 λεπτά για να πάρω το πακέτο των 5 ευρώ και αν τελειώνει η κάρτα.

Μεταφορά απο άλλο νούμερο απο όσο ξέρω δεν γίνεται, κάρτα δεν θέλω να βάλω γιατί θέλω να ξεφορτώνομαι σιγά σιγά τις κάρτες που δε χρησιμοποιώ..Καμία ιδέα;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχω 4.70κάτι στην κάρτα η οποία λήγει σε λίγες μέρες.

Μου λείπουν δλδ λιγότερο απο 30 λεπτά για να πάρω το πακέτο των 5 ευρώ και αν τελειώνει η κάρτα.

Μεταφορά απο άλλο νούμερο απο όσο ξέρω δεν γίνεται, κάρτα δεν θέλω να βάλω γιατί θέλω να ξεφορτώνομαι σιγά σιγά τις κάρτες που δε χρησιμοποιώ..Καμία ιδέα;

 

Δεν υπαρχει αλλη λυση παρα να παρεις το πακετο των 3€ και 1 € για 80min προς ολους και 400min προς wind.

 

από κατάστημα ανανέωση με 1 ευρώ δεν γίνεται?

 

Εχει αλλαξει. Απο 5 και ανω.

Link to comment
Share on other sites

εχω 4.70κάτι στην κάρτα η οποία λήγει σε λίγες μέρες.

Μου λείπουν δλδ λιγότερο απο 30 λεπτά για να πάρω το πακέτο των 5 ευρώ και αν τελειώνει η κάρτα.

Μεταφορά απο άλλο νούμερο απο όσο ξέρω δεν γίνεται, κάρτα δεν θέλω να βάλω γιατί θέλω να ξεφορτώνομαι σιγά σιγά τις κάρτες που δε χρησιμοποιώ..Καμία ιδέα;

 

Μόλις κοίταξα και απο το λογαριασμό μου στην τράπεζα, αλλα πάλι ελάχιστο πόσο μου δίνει 5€.

Το να χρησιμοποιήσεις πακέτο δεδομένων; Το αποκλείουμε;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα και απο το λογαριασμό μου στην τράπεζα, αλλα πάλι ελάχιστο πόσο μου δίνει 5€.

Το να χρησιμοποιήσεις πακέτο δεδομένων; Το αποκλείουμε;

 

Με 3 ευρώ παίρνεις 240ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Με 3 ευρώ παίρνεις 240ΜΒ

 

Το γνωρίζω :) 120ΜΒ + 120ΜΒ δώρο.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

το τι πακετο θα πάρω είναι λιγο πολυ το ιδιο.Μαλλον σε Mb θα επιλεξω,που νομιζα πως ειναι στα 5 ευρω οπως στο f2go.

οποτε μαλλον το 3ευρο πακετο των 120μβ, και με ενα ευρω καποιο ομιλιας..και 70κατι λεπτα χαρισμα τους

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το τι πακετο θα πάρω είναι λιγο πολυ το ιδιο.Μαλλον σε Mb θα επιλεξω,που νομιζα πως ειναι στα 5 ευρω οπως στο f2go.

οποτε μαλλον το 3ευρο πακετο των 120μβ, και με ενα ευρω καποιο ομιλιας..και 70κατι λεπτα χαρισμα τους

 

Χα χα χα, χάρισμα τους ε; :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει αλλάξει!

 

 

 

Πρέπει να βάζεις μπροστά από το μήνυμα *0# και κολλητά μετά την δίεση το μήνυμά σου.

 

 

 

Πρόσεξε πως λειτουργεί μόνο με gsm χαρακτήρες, οπότε για να γράφεις ελληνικά sms 160 χαρακτήρων χρησιμοποίησε μόνο κεφαλαία Λατινικά γράμματα και από ελληνικά μόνο τα Γ, Δ, Θ, Λ, Ξ, Π, Σ, Φ, Ψ και Ω.

 

 

Όλο το μήνυμα πρέπει να είναι έτσι; Πρέπει να εναλλάσσω πληκτρολογια δηλαδή; Μόνο κεφαλαία έχω αναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα, χάρισμα τους ε; :)

 

ε τι να τα κανω;

δεν αγοράζεις τιποτα με 78 λεπτά.Ας τα κρατησουν να με θυμούνται..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αν περιμένω απο την Q να μου λύσει το πρόβλημα, θα ξημερωθώ μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται λάθος και δεν έχω καθόλου ιντερνετ στο Nexus 5 μου ??? Πήγα και έκοψα την κάρτα σε ένα κατάστημα της Wind και ενω μπορώ και παίρνω τηλέφωνα κανονικά, δεν έχω mobile internet. Το νούμερο το ενεργοποίησα τον Νοέμβριο και απο τότε μόλις χθες προσπάθησα να μπω στο ιντερνετ με την Q. Λέτε να φταίει η κάρτα ή θέλει κάποια ενεργοποίηση απο την Q ???
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αν περιμένω απο την Q να μου λύσει το πρόβλημα, θα ξημερωθώ μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται λάθος και δεν έχω καθόλου ιντερνετ στο Nexus 5 μου ??? Πήγα και έκοψα την κάρτα σε ένα κατάστημα της Wind και ενω μπορώ και παίρνω τηλέφωνα κανονικά, δεν έχω mobile internet. Το νούμερο το ενεργοποίησα τον Νοέμβριο και απο τότε μόλις χθες προσπάθησα να μπω στο ιντερνετ με την Q. Λέτε να φταίει η κάρτα ή θέλει κάποια ενεργοποίηση απο την Q ???

 

Τα ίδια είχα σε iPhone 4 και ήθελε χειροκίνητα ρυθμίσεις να περάσω και έκτοτε όλα καλά!

Μου έδειχνε το εικονίδιο 3G δηλαδή αλλα δεν "κατέβαζε" δεδομένα!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αν περιμένω απο την Q να μου λύσει το πρόβλημα, θα ξημερωθώ μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται λάθος και δεν έχω καθόλου ιντερνετ στο Nexus 5 μου ??? Πήγα και έκοψα την κάρτα σε ένα κατάστημα της Wind και ενω μπορώ και παίρνω τηλέφωνα κανονικά, δεν έχω mobile internet. Το νούμερο το ενεργοποίησα τον Νοέμβριο και απο τότε μόλις χθες προσπάθησα να μπω στο ιντερνετ με την Q. Λέτε να φταίει η κάρτα ή θέλει κάποια ενεργοποίηση απο την Q ???

Απλά άνοιξε το Roaming

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα το roaming δεν έκανε κάτι, μάλλον θα θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις...ας ελπίσω να μου τις στείλουν γρήγορα. Είναι όμως στα μείον της εταιρείας να χρειάζεται κάτι τέτοιο όταν με άλλες κάρτες τόσο της cosmote οσο και της wind αυτά γίνονταν αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα το roaming δεν έκανε κάτι, μάλλον θα θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις...ας ελπίσω να μου τις στείλουν γρήγορα. Είναι όμως στα μείον της εταιρείας να χρειάζεται κάτι τέτοιο όταν με άλλες κάρτες τόσο της cosmote οσο και της wind αυτά γίνονταν αυτόματα.

 

Δεν ξέρω αν βοηθήσω ή τα μπλέξω, αλλά αν είναι κάπως αντίστοιχα όπως στα iPhone's.

Στην καρτέλα Network > Cellular Data > APN > βάζεις myq και είναι έτοιμο.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησες και μάλιστα πολύ, όντως αυτό χρειαζόνταν για να δουλέψει το 3G. Βέβαια σέρνεται το ίντερνετ και θα περιμένω να δω αν μου στείλουν κάποια άλλη ρύθμιση αλλιως αν είναι τόσο αργό...δυστυχώς θα την πετάξω την κάρτα. Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Διάβασα κάπου εδω στο φόρουμ οτι η Q δεν έχει καν 3G δίκτυο ????? Είναι ποτε δυνατόν ???? Μου έχει ανέβει η πίεση στα ύψη !!! Αλήθεια έχετε συγκρίνει το 3G της Q με της Wind στα ίδια σημεία για να δείτε πόσο χάλια είναι το δίκτυο της Q ?? Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα το δικτυο της Γουιντ με της Κιου.

 

Έτσι είναι. Η Q δεν είχε ποτέ δικές της κεραίες και τώρα χρησιμοποιεί της wind. Επομένως δεν υπάρχει καμία διαφορά στο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησες και μάλιστα πολύ, όντως αυτό χρειαζόνταν για να δουλέψει το 3G. Βέβαια σέρνεται το ίντερνετ και θα περιμένω να δω αν μου στείλουν κάποια άλλη ρύθμιση αλλιως αν είναι τόσο αργό...δυστυχώς θα την πετάξω την κάρτα. Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Διάβασα κάπου εδω στο φόρουμ οτι η Q δεν έχει καν 3G δίκτυο ????? Είναι ποτε δυνατόν ???? Μου έχει ανέβει η πίεση στα ύψη !!! Αλήθεια έχετε συγκρίνει το 3G της Q με της Wind στα ίδια σημεία για να δείτε πόσο χάλια είναι το δίκτυο της Q ??

 

Προσωπικά έχω Q και το ίντερνετ πάει σφαίρα...

Φυσικά κι έχει 3G...

Μην πιστεύεις ότι διαβάζεις χωρίς "κοσκίνισμα"...

;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

με το 3γ της κιου μπορουμε να κανουμε βιντεοκλησεις?εχω ενα αρχαιο ητψ και λεω να το δουλεψω.

πιο προγραμμα για νετ συμφερει στη κιου,αν μπαινω καθε μερα για τα εμαιλ μονο?

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησες και μάλιστα πολύ, όντως αυτό χρειαζόνταν για να δουλέψει το 3G. Βέβαια σέρνεται το ίντερνετ και θα περιμένω να δω αν μου στείλουν κάποια άλλη ρύθμιση αλλιως αν είναι τόσο αργό...δυστυχώς θα την πετάξω την κάρτα. Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Διάβασα κάπου εδω στο φόρουμ οτι η Q δεν έχει καν 3G δίκτυο ????? Είναι ποτε δυνατόν ???? Μου έχει ανέβει η πίεση στα ύψη !!! Αλήθεια έχετε συγκρίνει το 3G της Q με της Wind στα ίδια σημεία για να δείτε πόσο χάλια είναι το δίκτυο της Q ??

 

Καλημέρα, να σαι καλά! 3G εχει κανονικά, στη συσκευή που έχω προαναφέρει πως έχω κάρτα της Q έχω και το χρησιμοποιώ για Ίντερνετ μονο.

Μήπως στο σημείο που είσαι δεν έχεις κάλυψη καλη;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

εχω να πάρω μήνυμα για προσφορά (διπλασιασμός με ανανέωση,δωρεάν λεπτά με ανανέωση κλπ) πάνω απο 3 εβδομάδες. Τα κόψανε και αυτά ή με τιμωρούν επειδη έχω δωρεάν 120' κάθε μήνα και δεν κάνω ανανέωση? :O
Link to comment
Share on other sites

με το 3γ της κιου μπορουμε να κανουμε βιντεοκλησεις?εχω ενα αρχαιο ητψ και λεω να το δουλεψω.

πιο προγραμμα για νετ συμφερει στη κιου,αν μπαινω καθε μερα για τα εμαιλ μονο?

 

Πρέπει να υποστηριζεται από τις συσκευές. Με τα 240 ΜΒ μπορείς να παίρνεις τα μειλ, αρκεί να μην έχουν τεράστια επισυναπτόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...