Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερουμε τι ισχυει για το ιντερνετ κατα την περιαγωγη στην Ιταλια ?

Στο σάιτ λεει κατι αλλα ειναι κομμενη η προταση

 

*** Tα ΜΒ που δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα ΔΕΝ μεταφέρονται στον επόμενο. Επιτρέπονται 5 ενεργοποιήσεις ανα 30 μέρες. Η υπηρεσία δεν αφορά χρήση δεδομένων κατά την

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τι ισχυει για το ιντερνετ κατα την περιαγωγη στην Ιταλια ?

Στο σάιτ λεει κατι αλλα ειναι κομμενη η προταση

 

Τρελές χρεώσεις...

Μην το δοκιμάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δηλωσει βλαβη για προβλημα στην ειδοποιηση κλησεων απο τις 21 Φεβρουαριου. Η ειδοποιηση κλησεων δεν εμφανιζει ολες τις κλησεις με αποτελεσμα καποιες κλησεις να χανονται και να χανω σημαντικα τηλεφωνηματα. Το προβλημα αυτο ειναι προφανως γενικο στο δικτυο της Q Telecom γιατι αν κοιταξετε και σε καποια ποστ αυτου εδω του τοπικ πριν μερικες ημερες θα δειτε οτι και αλλοι χρηστες εχουν παρομοιο προβλημα. Συν οτι το επιβεβαιωσα και απο 2 γνωστους μου που εχουν νουμερο Q Telecom και αυτοι.

 

Την Τριτη που μας περασε τους εστειλα και mail απο την ιστοσελιδα της WIND (δειτε εδω) περιγραφωντας το προβλημα μου αναλυτικοτα και ζητωντας τους να επικοινωνησουν για να με ενημερωσουν για την πορεια της βλαβης καθοτι εχουν περασει 15 ημερες(εκεινη την ημερα, και σημερα 18 ημερες)

 

Ουτε καν επικοινωνησε καποιος μαζι μου. Πραγματικα εχω απογοητευτει απο την εξυπηρετηση τους. Και μαλιστα μιλαμε για ενα προβλημα που ειναι κατα οπως φαινεται γενικευμενο στο δικτυο τους.

 

Ισως για καποιους φυσικα να μην θεωρειται σημαντικο προβλημα το να χανουν κλησεις, για καποιους ισως ειναι σοβαρο ομως...

 

Απλα ηθελα να εκφρασω την απογοητευση μου. Οχι γιατι ηθελα ντε και καλα να αποκαταστησουν το προβλημα σε 5 λεπτα. Αλλα για τον απλουστατο λογο οτι εχουν περασει 18 ημερες και παρολο που τους εστειλα mail , κανεις δεν με πηρε ενα τηλεφωνο να με ενημερωσει... :(

Link to comment
Share on other sites

Εχω δηλωσει βλαβη για προβλημα στην ειδοποιηση κλησεων απο τις 21 Φεβρουαριου. Η ειδοποιηση κλησεων δεν εμφανιζει ολες τις κλησεις με αποτελεσμα καποιες κλησεις να χανονται και να χανω σημαντικα τηλεφωνηματα. Το προβλημα αυτο ειναι προφανως γενικο στο δικτυο της Q Telecom γιατι αν κοιταξετε και σε καποια ποστ αυτου εδω του τοπικ πριν μερικες ημερες θα δειτε οτι και αλλοι χρηστες εχουν παρομοιο προβλημα. Συν οτι το επιβεβαιωσα και απο 2 γνωστους μου που εχουν νουμερο Q Telecom και αυτοι.

 

Την Τριτη που μας περασε τους εστειλα και mail απο την ιστοσελιδα της WIND (δειτε εδω) περιγραφωντας το προβλημα μου αναλυτικοτα και ζητωντας τους να επικοινωνησουν για να με ενημερωσουν για την πορεια της βλαβης καθοτι εχουν περασει 15 ημερες(εκεινη την ημερα, και σημερα 18 ημερες)

 

Ουτε καν επικοινωνησε καποιος μαζι μου. Πραγματικα εχω απογοητευτει απο την εξυπηρετηση τους. Και μαλιστα μιλαμε για ενα προβλημα που ειναι κατα οπως φαινεται γενικευμενο στο δικτυο τους.

 

Ισως για καποιους φυσικα να μην θεωρειται σημαντικο προβλημα το να χανουν κλησεις, για καποιους ισως ειναι σοβαρο ομως...

 

Απλα ηθελα να εκφρασω την απογοητευση μου. Οχι γιατι ηθελα ντε και καλα να αποκαταστησουν το προβλημα σε 5 λεπτα. Αλλα για τον απλουστατο λογο οτι εχουν περασει 18 ημερες και παρολο που τους εστειλα mail , κανεις δεν με πηρε ενα τηλεφωνο να με ενημερωσει... :(

η αλήθεια είναι ότι η wind είναι σε αναβρασμό αυτή τη περίοδο και το τεχνικό τμήμα είναι σε απεργίες συχνά, πχ τη Τετάρτη πάλι απεργία είχαν όπως και το προηγούμενο ΣΚ και γενικά δεν υπάρχει ιδιαίτερη στήριξη στο δίκτυο από τεχνικής πλευράς και μάλλον γι΄αυτό έχουν καθυστερήσει να απαντήσουν η να ελέγξουν το πρόβλημα θέλω να πιστεύω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι η wind είναι σε αναβρασμό αυτή τη περίοδο και το τεχνικό τμήμα είναι σε απεργίες συχνά, πχ τη Τετάρτη πάλι απεργία είχαν όπως και το προηγούμενο ΣΚ και γενικά δεν υπάρχει ιδιαίτερη στήριξη στο δίκτυο από τεχνικής πλευράς και μάλλον γι΄αυτό έχουν καθυστερήσει να απαντήσουν η να ελέγξουν το πρόβλημα θέλω να πιστεύω

 

Αν ειναι ετσι ενταξει τοτε. Σεβομαι τους ανθρωπους αν απεργουν για το ψωμι τους.

Απλα απορω γιατι οταν πηρα τηλεφωνο 2-3 φορες δεν μου το ελεγαν οτι εχουν απεργια οι τεχνικοι. Τοσο ντροπη θα ηταν; Λες και ειναι ντροπη να μου πουν οτι υπαρχουν απεργιες απο τους τεχνικους... Θα τους χαλουσε το image;

Αλλα μου λεγανε καθε φορα "Ολα καλα, μην ανησυχειτε".

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωση οτι τελικα με καλεσαν περιπου πριν 1 ωρα απο την Wind και με μεγαλη μου χαρα διαπιστωσα οτι η βλαβη αποκατασταθηκε.

Απλα το λεω για να το ξερουν και οσοι φιλοι ειχαν και αυτοι προβλημα με την ειδοποιηση κλησεων ή αλλιως γνωστη ως υπηρεσια Q Who Called.

Πλεοιν δεν χανεται καμια κληση στην ειδοποιηση κλησεων. Ολα οκ πλεον! :)

Link to comment
Share on other sites

Η Q έχει τη δυνατότητα αναμονής των κλήσεων. Δε ξέρω πως λέγεται ακριβώς.. εννοώ να μιλάς στο τηλέφωνο, να σε παίρνει άλλος κ να μπορείς να του απαντήσεις βάζοντας σε αναμονή προσωρινά τον πρώτο.

 

Ρωτάω γιατί σε μένα τουλάχιστον όταν με παίρνει κάποιος απλά μου στέλνει μήνυμα πως έχασα μια κλήση.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωση οτι τελικα με καλεσαν περιπου πριν 1 ωρα απο την Wind και με μεγαλη μου χαρα διαπιστωσα οτι η βλαβη αποκατασταθηκε.

Απλα το λεω για να το ξερουν και οσοι φιλοι ειχαν και αυτοι προβλημα με την ειδοποιηση κλησεων ή αλλιως γνωστη ως υπηρεσια Q Who Called.

Πλεοιν δεν χανεται καμια κληση στην ειδοποιηση κλησεων. Ολα οκ πλεον! :)

Ισχύει παίζει κανονικά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Η Q έχει τη δυνατότητα αναμονής των κλήσεων. Δε ξέρω πως λέγεται ακριβώς.. εννοώ να μιλάς στο τηλέφωνο, να σε παίρνει άλλος κ να μπορείς να του απαντήσεις βάζοντας σε αναμονή προσωρινά τον πρώτο.

 

Ρωτάω γιατί σε μένα τουλάχιστον όταν με παίρνει κάποιος απλά μου στέλνει μήνυμα πως έχασα μια κλήση.

 

Ναι, το ξερω blackmore για την αναμονη κλησεων.

Απλα καποιες ωρες της ημερας πρεπει να κλεινω το τηλεφωνο και ετσι οταν υπηρχε το προβλημα εχανα κλησεις οσο το κινητο μου ηταν κλειστο. Ηταν καθαρα θεμα τυχης αν θα μου τις εστελνε με μηνυμα ειδοποιησης... Μπορει να το εστελνε μπορει και οχι.

Αλλα αφου πλεον διορθωθηκε το προβλημα ολα καλα.

Σε ευχαριστω παντως για το μηνυμα για την αναμονη κλησεων. :)

Link to comment
Share on other sites

Η Q έχει τη δυνατότητα αναμονής των κλήσεων. Δε ξέρω πως λέγεται ακριβώς.. εννοώ να μιλάς στο τηλέφωνο, να σε παίρνει άλλος κ να μπορείς να του απαντήσεις βάζοντας σε αναμονή προσωρινά τον πρώτο.

 

Ρωτάω γιατί σε μένα τουλάχιστον όταν με παίρνει κάποιος απλά μου στέλνει μήνυμα πως έχασα μια κλήση.

 

Πως την ενεργοποιουμε;;

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξερω blackmore για την αναμονη κλησεων.

Απλα καποιες ωρες της ημερας πρεπει να κλεινω το τηλεφωνο και ετσι οταν υπηρχε το προβλημα εχανα κλησεις οσο το κινητο μου ηταν κλειστο. Ηταν καθαρα θεμα τυχης αν θα μου τις εστελνε με μηνυμα ειδοποιησης... Μπορει να το εστελνε μπορει και οχι.

Αλλα αφου πλεον διορθωθηκε το προβλημα ολα καλα.

Σε ευχαριστω παντως για το μηνυμα για την αναμονη κλησεων. :)

 

ΟΚ.. ξέχασα να βάλω τα ερωτηματικά :p Δε ξέρω αν υπάρχει.. και ρωτούσα γιατί σε μένα δεν υπάρχει... παρακάτω το ξαναγράφω σωστά.

 

Η Q έχει τη δυνατότητα αναμονής των κλήσεων? Δε ξέρω πως λέγεται ακριβώς.. εννοώ να μιλάς στο τηλέφωνο, να σε παίρνει άλλος κ να μπορείς να του απαντήσεις βάζοντας σε αναμονή προσωρινά τον πρώτο.

 

Ρωτάω γιατί σε μένα τουλάχιστον όταν με παίρνει κάποιος απλά μου στέλνει μήνυμα πως έχασα μια κλήση και δεν χτυπάει η δεύτερη κλήση.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα.. Ευχαριστώ πολύ :)

 

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ - μέσω εντολών δικτύου

 

* Ενεργοποίηση

Πληκτρολογήστε

*43#

 

Πιέστε το πλήκτρο

Αποστολή

 

* Απενεργοποίηση

Πληκτρολογήστε

#43#

 

Πιέστε το πλήκτρο

Αποστολή

 

* Έλεγχος κατάστασης

Πληκτρολογήστε

*#43#

 

Πιέστε το πλήκτρο

Αποστολή

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Εδώ και 3-4 μέρες δε μπορώ να στείλω sms...είναι πραγματικά εκνευριστικό.

 

Θέλω να παρακαλέσω κάποιον/α να μου πει τι να κάνω αν γνωρίζει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα έλεγχος αν έχεις υπόλοιπο χρόνου πάνω από 0,10€.

Μετά έλεγχος στον αριθμό κέντρου μηνυμάτων που πρέπει να είναι +306990000010

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτά που ανέφερα παραπάνω επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών στο 1222.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Εδώ και 3-4 μέρες δε μπορώ να στείλω sms...είναι πραγματικά εκνευριστικό.

 

Θέλω να παρακαλέσω κάποιον/α να μου πει τι να κάνω αν γνωρίζει.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Τηλεφωνα παιρνεις;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να με βοηθήσουν.

 

Απλά αναφέρω,ότι το πρόβλημά μου λύθηκε με παρέμβαση από το τεχνικό τμήμα της WIND.

 

Από τη μεριά μου όλες οι ρυθμίσεις ήταν σωστές.

 

Καλό βράδυ σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σωστο να προσπαθουν να βγαλουν ΤΑ ΛΕΦΤΑ απο την εξυπηρετηση πελατων? μπορει αυτο το πακετο να σταθει ανταγωνιστικα απεναντι στο frog μετα την αυξηση των sms σε 6,5 λεπτα του ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Εξυπηρέτηση πελατών, 2119993000 από το σταθερό μας.

Είναι η μόνη εταιρεία που χρεώνει από το κινητό κανονική χρέωση ανάλογα την διάρκεια κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 500mb με 5€ και έχω κάνει τις ρυθμίσεις για ίντερνετ. Βρίσκομαι σε περιοχή κάλυψης 3g και παρ' όλα αύτα, άλλη φορά πρέπει να έχω επιλεγμένη τη λειτουργία δικτύου στο αυτόματα και άλλη φορά στο umts. Εννοώ ότι άλλες φορές μπαίνει στο ίντερνετ με τη μία επιλογή και άλλη φορά με την άλλη. Αν παίζει ρόλο έχω το samsung wave. Και ειδικά σήμερα, ούτε με τη μία επιλογή αλλά ούτε και με την άλλη άνοιγε σελίδες και αναγκάστηκα να το γυρίσω σε 2g. Όταν το είχα στο αυτόματο υπήρχε εναλλαγή από 3g σε 3g+ και το αντίθετο. Γιατί δεν μπορούσα να μπω; Υπάρχει κάποια εξήγηση ή κάτι που πρέπει να κάνω;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και 3 μέρες που έχω μεταφερθεί στο δίκτυο της Q. Τα μηνύματα μου σταματάνε πλέον στους 70 χαρακτήρες όταν γράφω ελληνικά. Γνωρίζετε κάτι γι’ αυτό ;; Όσο και αν έχω ψάξει σε όλες τις ρυθμίσεις της συσκευής ( LG optimus one P500 με λειτουργικό Android) δεν έχω βρει κάτι !

Επίσης το γράμμα R που μου εμφανίζει είναι από περιαγωγή ή κάνω λάθος ; Μπορώ να το αφαιρέσω αυτό το R ; Σε εσάς υπάρχει μόνιμα ;

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της συσκευής σου. Δεν φταίει το δίκτυο για αυτό.

Ρώτα στο LG P500 topic.

 

Ναι αλλά με οποιαδήποτε άλλη κάρτα sim είτε από wind , είτε Vodafone…..! όποια κάρτα και αν έχω βάλει μπορώ να γράψω κανονικά 160 χαρακτήρες .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με οποιαδήποτε άλλη κάρτα sim είτε από wind , είτε Vodafone…..! όποια κάρτα και αν έχω βάλει μπορώ να γράψω κανονικά 160 χαρακτήρες .

 

Βάλε την κάρτα της Q σε άλλο κινητό...

Αν και εκεί έχεις πρόβλημα τότε φταίει σίγουρα το δίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα της Q σε άλλο κινητό...

Αν και εκεί έχεις πρόβλημα τότε φταίει σίγουρα το δίκτυο!

 

Ξέρω , ότι μπορώ να βάλω μια εφαρμογή μηνυμάτων από το market , όμως δεν θέλω αυτή την λύση , γιατί την ίδια τη sim αν την βάλω σε άλλη συσκευή κανονικά επιτρέπει τους 160 χαρακτήρες. Επίσης αν βάλω στην συσκευή μου κάρτα από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία γράφω κανονικά στους 160 χαρακτήρες !

Το πρόβλημα είναι ο συνδυασμός Q με Optimus one P500.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...