Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Οι άλλοι που πήγανε 13 € την ελάχιστη? Θα έλεγα ότι να δείχνουμε τα μονοπάτια που έχει βρει ο καθένας για να ξεφεύγει από τις παγίδες και ας αφήσουμε τα φιλοσοφικά για άλλα φιλοσοφικά φόρουμς 😄

Cosmote από Γερμανό ξεκινάει 8€ και με One θα μπει ολόκληρο το ποσό ανανέωσης 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, powerup said:

5) Αν δεν θελεται να ακουτε την γνωμη των αλλων  (εστω κι φιλοσοφικη για καποιους) καντε ενα φορουμ κλειστο μονο για σας.

Μα για να σας απαντώ σημαίνει ότι ακούω την άποψη σας. Αν δεν σας αρέσουν οι απαντήσεις όσων διαφωνούν, εσείς πρέπει να κάνετε το 5.😁 

 

46 minutes ago, powerup said:

Δεν καταλαβα γιατι δεν πρεπει να σχολειαζω την γρηγορη αυξηση της τιμης ενος πακετου .

Εννοείται ότι μπορείτε να σχολιάζετε ότι θέλετε αλλά ταυτόχρονα μπορεί κάποιος να κρίνει το σχόλιο.

35 minutes ago, elkons said:

Cosmote από Γερμανό ξεκινάει 8€ και με One θα μπει ολόκληρο το ποσό ανανέωσης 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Εννοώ ονλαιν. Δεν έχει σε όλη την Ελλάδα Γερμανό ούτε κάποιος μπορεί να τρέχει σε μαγαζί συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα.

Είπαμε όχι οπαδιλίκι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Screenshot_20240724_175123_COSMOTE.thumb.jpg.63d30745a132176db894bac1eb50b671.jpg

Επειδή αυτό που ανέβασες είναι μη χρήσιμο σου ανεβάζω τυχαία τα καταστήματα στην περιοχή της Βοιωτίας και αττικης. Όλα κλειστά τώρα στην Βοιωτία. Να σου ανεβάσω και από άλλες περιοχές? Μόνο μερικοί τυχεροί που μένουν κοντά γιατί με αυτοκίνητο θα κοστίσει περισσότερο από 20€ με το κόστος κίνησης μεταφορικού μέσου, χωρίς να υπολογίζω τον χρόνο.

Κι εγώ έχω δίπλα στο σπίτι μου αλλά αυτό δεν είναι επιχείρημα. 

παραπληροφόρηση λόγω οπαδισμού?😝

Screenshot_20240724-190019_Maps.jpg

Screenshot_20240724-190748_Maps.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Επειδή αυτό που ανέβασες είναι μη χρήσιμο

Αν δεν είναι τότε χρήσιμο ,ούτε αυτό με το αλουμίνιο από το κουτάκι του αναψυκτικού σου δεν έχει δουλειά σε αυτό το τοπικ της Q καρτοκινητής οπότε πριν γράψεις κάτι απλά δες και τι είχες πει προηγούμενες φορές και μην ξεκινάς και βάζεις σε όλο τον κόσμο dislikes επειδή δεν συμφωνούν μαζί σου και να διακρίνεις...

Λόγω οπαδισμού εγώ ή εσύ που απλά στο τοπικ της Frog μας <<διαφημίζεις >> τη Q 😉

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

@elkons To dislike δεν είναι ότι δεν μου αρέσει. Είναι not helpful/misleading, όπως λέει το εικονίδιο.

Δεν είναι φβ εδώ. Εδώ μιλάμε με επιχειρήματα. Τεχνικό φόρουμ είμαστε.😁

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimitroula10 said:

@elkons To dislike δεν είναι ότι δεν μου αρέσει. Είναι not helpful/misleading, όπως λέει το εικονίδιο.

Δεν είναι φβ εδώ. Εδώ μιλάμε με επιχειρήματα. Τεχνικό φόρουμ είμαστε.😁

Κατανοώ πως αυτό είναι ένα τεχνικό φόρουμ και εκτιμώ τις απαντήσεις με επιχειρήματα.  Ωστόσο, το να βάζεις απλά Dislikes χωρίς εξηγήσεις δεν προάγει τον διάλογο. Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο να προσθέσεις ή να διορθώσεις, θα ήταν πιο χρήσιμο να το αναφέρεις, αντί να κρύβεσαι πίσω από ένα εικονίδιο. Ας προσπαθήσουμε να διατηρήσουμε το φόρουμ πραγματικά τεχνικό! 

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2024 at 3:03 ΜΜ, alteisei said:

Οι Γερμανοι κερδιζουν παντα στο τελος τα ματς

Όχι πάντα! Besos από τους Ισπανούς 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Τι σας έπιασε και βάζετε συνέχεια τα καταστήματα του γερμανού? Η ίδια δουλειά γίνεται και στα καταστήματα της cosmote, ούτε από αυτά υπάρχουν πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Τα μπονους 0 mb που τα εχεις φάει απο που ήρθαν αν δεν είχες βάλει κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Τα μπονους 0 mb που τα εχεις φάει απο που ήρθαν αν δεν είχες βάλει κάρτα?

Φίλε ειλικρινά δεν ξέρω. Και τα 600 που έχω, δεν είχα προλάβει το 22. Τι να πω. Εξεπλάγην ευχάριστα 😀.

Το θέμα είναι ότι μετακομίζω και την κάρτα την έχω σε συσκευή μέσα σε κούτα, που θα ανοίξει μετά τις 20 Αυγούστου.

Υ.Γ. ώπα τώρα έφαγα φλασιά. Πρέπει να είναι από το κιου κονέ

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως ληγει ολο μαζι μετα ενα χρόνο απο το κονε. Περίεργο να συμπιπτει η ημερομηνία λήξης με τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Τι σας έπιασε και βάζετε συνέχεια τα καταστήματα του γερμανού? Η ίδια δουλειά γίνεται και στα καταστήματα της cosmote, ούτε από αυτά υπάρχουν πουθενά?

Γενικά τα καταστήματα κοσμοτέ είναι πιο σπάνια από ότι του Γερμανού.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sou_d said:

Σε αριθμό που έχω να χρησιμοποιήσω, πάνω από 6μηνο..

Screenshot_2024-07-25-18-09-01-93_136a048fd343db936134efdb03d766fc.jpg

Screenshot_2024-07-25-18-09-11-09_136a048fd343db936134efdb03d766fc~2.jpg

Τα 600' είναι ανα δευτερόλεπτο ανα λεπτό ανα τρίλεπτο?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, hercoulis said:

Τα 600' είναι ανα δευτερόλεπτο ανα λεπτό ανα τρίλεπτο?

Ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2024 at 5:38 ΜΜ, dimitroula10 said:

Μα για να σας απαντώ σημαίνει ότι ακούω την άποψη σας. Αν δεν σας αρέσουν οι απαντήσεις όσων διαφωνούν, εσείς πρέπει να κάνετε το 5.😁 

 

Εννοείται ότι μπορείτε να σχολιάζετε ότι θέλετε αλλά ταυτόχρονα μπορεί κάποιος να κρίνει το σχόλιο.

Εννοώ ονλαιν. Δεν έχει σε όλη την Ελλάδα Γερμανό ούτε κάποιος μπορεί να τρέχει σε μαγαζί συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα.

Είπαμε όχι οπαδιλίκι.

Το να σχολιαζεις την πραγματικη διαπιστωση  "το πακετο ανεβηκε τιμη  40% σε 6 μηνες " που δεν επιδεχεται αμφισβητισης με γενικη απαντηση απαντηση " απο 1€ πηγαμε 13€ η ανανεωση " αρα συμπερασμα απο την διατυπωση σου (που απο την μια δεν ισχυει γιατι εγω ανανεωνω κοσμοτε με 8 € σε καταστημα cosmote κι μιλαω για μενα κι οχι τους κατοικους της βοιωτιας) κι λιγο το ανεβασε (ουτε η ιδια η ΝΟVA δεν θα το λεγε ανοιχτα αυτο) την ξεπερασες κι αυτην στην "απαντηση".

Κι η απαντηση στον elkons οτι δεν εχει αρκετα καταστηματα germanos στην ...βοιωτια που σημαινει για σενα "οτι δεν ισχυει η προσφορα γενικος "!!!!!!!!!! (Αυθαιρετη γενικευση )

κι η ειρωνια .....με το οπαδιλικη ,γιατι ειπε οτι ανανεωνει στη cosmote (οπως κι εγω)με 8€

.Οπαδος ειναι αυτος που θα ανανεωνει στην cosmote  με 15€ οταν οι αλλες εταιρεις ανανεωνουν με 13 € κι οχι ανανεωση με  8€ (ναι στα καταστηματα) που ειναι η χαμηλοτερη τιμη ανανεωσης μαζι με την Q (οταν εχει coundown ) αυτος ειναι Ορθολογικος καταναλωτης 

Οπαδος ειναι αυτος που βλεπει οτι η τιμη του πακετου (που ειναι συμφερον για τους " τυχερους" που το περνουν ) ανεβαινει 50% σε εξι μηνες ( κι με λιγοτερα πλεον δεδομενα απο απεριοριστα πηγε 250gb)  κι λεει "μη μιλατε " μη  διαμαρτυρεστε"μην ενοχληθει η ΝΟVA ( η οποια κανει τι δουλεια της ,οπως κι καθε εταιρεια, που θελει να μεγιστοποιηση τα κερδη της )

Η φραση "ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΩ" (αλλα στην ουσια ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ) ειναι ρητορικη γιατι ειναι αντιστοιχη της φρασης :

"καλημερα Γιαννη ...κουκια σπερνω"

Ολοι στο φορουν θα πρεπει να βοηθα ο ενας τον αλλο ,οπως το κανεις πολυ καιρο και τοσο καλα. dimitroula10 .

Δεν βλεπω ομως για  ποιο λογο διαπιστωσεις μελων του φορουμ ,για πραγματικα δεδομενα ,να σχολιαζονται απο συμφορουμητη/σα με ηρωνικο κι απαξιοτικο τροπο σαν να ειματε απεναντι, ενω ειμαστε στην ιδια πλευρα (πελατες της Q που θελουν να συνεχεισουν να περνουν ολο κι ποιο πολλοι το "πακετο" οσο το δυνατον ποιο φθηνα ).

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, powerup said:

Το να σχολιαζεις την πραγματικη διαπιστωση  "το πακετο ανεβηκε τιμη  40% σε 6 μηνες " που δεν επιδεχεται αμφισβητισης με γενικη απαντηση απαντηση " απο 1€ πηγαμε 13€ η ανανεωση " αρα συμπερασμα απο την διατυπωση σου (που απο την μια δεν ισχυει γιατι εγω ανανεωνω κοσμοτε με 8 € σε καταστημα cosmote κι μιλαω για μενα κι οχι τους κατοικους της βοιωτιας) κι λιγο το ανεβασε (ουτε η ιδια η ΝΟVA δεν θα το λεγε ανοιχτα αυτο) την ξεπερασες κι αυτην στην "απαντηση".

Κι η απαντηση στον elkons οτι δεν εχει αρκετα καταστηματα germanos στην ...βοιωτια που σημαινει για σενα "οτι δεν ισχυει η προσφορα γενικος "!!!!!!!!!! (Αυθαιρετη γενικευση )

κι η ειρωνια .....με το οπαδιλικη ,γιατι ειπε οτι ανανεωνει στη cosmote (οπως κι εγω)με 8€

.Οπαδος ειναι αυτος που θα ανανεωνει στην cosmote  με 15€ οταν οι αλλες εταιρεις ανανεωνουν με 13 € κι οχι ανανεωση με  8€ (ναι στα καταστηματα) που ειναι η χαμηλοτερη τιμη ανανεωσης μαζι με την Q (οταν εχει coundown ) αυτος ειναι Ορθολογικος καταναλωτης 

Οπαδος ειναι αυτος που βλεπει οτι η τιμη του πακετου (που ειναι συμφερον για τους " τυχερους" που το περνουν ) ανεβαινει 50% σε εξι μηνες ( κι με λιγοτερα πλεον δεδομενα απο απεριοριστα πηγε 250gb)  κι λεει "μη μιλατε " μη  διαμαρτυρεστε"μην ενοχληθει η ΝΟVA ( η οποια κανει τι δουλεια της ,οπως κι καθε εταιρεια, που θελει να μεγιστοποιηση τα κερδη της )

Η φραση "ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΩ" (αλλα στην ουσια ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ) ειναι ρητορικη γιατι ειναι αντιστοιχη της φρασης :

"καλημερα Γιαννη ...κουκια σπερνω"

Ολοι στο φορουν θα πρεπει να βοηθα ο ενας τον αλλο ,οπως το κανεις πολυ καιρο και τοσο καλα. dimitroula10 .

Δεν βλεπω ομως για  ποιο λογο διαπιστωσεις μελων του φορουμ ,για πραγματικα δεδομενα ,να σχολιαζονται απο συμφορουμητη/σα με ηρωνικο κι απαξιοτικο τροπο σαν να ειματε απεναντι, ενω ειμαστε στην ιδια πλευρα (πελατες της Q που θελουν να συνεχεισουν να περνουν ολο κι ποιο πολλοι το "πακετο" οσο το δυνατον ποιο φθηνα ).

Τσάμπα χαλιεσαι. Τα ίδια λέει σε όλους. Και η διαχείριση αγρόν αγοράζει. Πιο πιθανό είναι να φας εσύ καμιά ποινή οσο απαντάς. Απλά μην ασχολείσαι.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους.Μου έχει έρθει προσφορά 7€/1000'/απεριόριστα data σε ένα καρτοκινητo Q.Εχω μηδέν υπόλοιπο....αν βάλω 8 ευρώ θα μπορέσω να πάρω την προσφορά των 7 ευρώ (δεν ξερω πόσο είναι ο φόρος κινητής γι αυτό ρωτάω)

Edited by pablo1
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα σου μια σελίδα πριν το έκανα θέμα, Βάλε 9 ή 10 ευρω για καλυτερα

edit: πολλές σελιδες πριν ουτε εγώ δε το βρίσκω. Παντως αν θυμαμαι καλά 9 ειχαν πει αλλα ειναι και το q fee

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pablo1 said:

Καλήμερα σε όλους.Μου έχει έρθει προσφορά 7€/1000'/απεριόριστα data σε ένα καρτοκινητo Q.Εχω μηδέν υπόλοιπο....αν βάλω 8 ευρώ θα μπορέσω να πάρω την προσφορά των 7 ευρώ (δεν ξερω πόσο είναι ο φόρος κινητής γι αυτό ρωτάω)

Απεριόριστα ή 250GB;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

Απεριόριστα ή 250GB;

250GB sorry!!

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Το ερώτημα σου μια σελίδα πριν το έκανα θέμα, Βάλε 9 ή 10 ευρω για καλυτερα

edit: πολλές σελιδες πριν ουτε εγώ δε το βρίσκω. Παντως αν θυμαμαι καλά 9 ειχαν πει αλλα ειναι και το q fee

To q fee το έχω καταργήσει!!!

Ο φόρος κινητής πόσο είναι; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pablo1 said:

250GB sorry!!

To q fee το έχω καταργήσει!!!

Ο φόρος κινητής πόσο είναι; 

Θα κάνεις το ποσό ανανέωσης ÷ 1,1 και θα αφαιρείς και 0,30. Αν βάλεις 8€ λοιπόν θα έχεις 6,97. Συνεπώς θες 9€.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Teiresias_ said:

Θα κάνεις το ποσό ανανέωσης ÷ 1,1 και θα αφαιρείς και 0,30. Αν βάλεις 8€ λοιπόν θα έχεις 6,97. Συνεπώς θες 9€.

Το 0,30 τι είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...