Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45 minutes ago, dimitroula10 said:

σκατό παξιμάδι έτσι όπως κατάντησε η χώρα του 95%.

Εσύ τελευταία, πολύ με το 95% καταπιάνεσαι...

 

46 minutes ago, dimitroula10 said:

Όταν λέμε οικονομία εννοούμε το μικρότερο δυνατό ποσό για να είναι λειτουργική η γραμμή

Όχι απαραίτητα, καθώς αν κάποιος μιλάει 500 λεπτά, όπως προείπε ο φίλος, με την frog θα χρειάζεται 10€ τον μήνα τα οποία πάλι δεν θα τον καλύπτουν. Άρα ενδεχομένως να υπάρχουν πακέτα σε άλλες εταιρείες, που είναι οικονομικότερα για αυτόν

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sou_d said:

Όχι απαραίτητα, καθώς αν κάποιος μιλάει 500 λεπτά, όπως προείπε ο φίλος, με την frog θα χρειάζεται 10€ τον μήνα τα οποία πάλι δεν θα τον καλύπτουν.

Οικονομία δεν είναι να βρεις φτηνό τζιπ αλλά να αγοράσεις ένα μικρό οικονομικό αυτοκίνητο. Έχουμε θέμα γιατί ο καθένας χρησιμοποιεί την κάθε λέξη δίνοντας το δικό του νόημα εξ ού και αυτή η οχλαγωγία στην κοινωνία που πολλοί την ονομάζουν ελεύθερη έκφραση.

Η ελεύθερη έκφραση υπάρχει όταν λέμε κάτι διαφορετικό και όχι όταν επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια.😄

56 minutes ago, sou_d said:

Εσύ τελευταία, πολύ με το 95% καταπιάνεσαι...

Δεν φταίω εγώ, το 95% φταίει.😄

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dimitroula10 said:

Οικονομία δεν είναι να βρεις φτηνό τζιπ αλλά να αγοράσεις ένα μικρό οικονομικό αυτοκίνητο. Έχουμε θέμα γιατί ο καθένας χρησιμοποιεί την κάθε λέξη δίνοντας το δικό του νόημα εξ ού και αυτή η οχλαγωγία στην κοινωνία που πολλοί την ονομάζουν ελεύθερη έκφραση.

Η ελεύθερη έκφραση υπάρχει όταν λέμε κάτι διαικό και όχι όταν επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια.😄


😄

Αφού άρχισες τις αμπελοφιλοσοφίες, γιατί να μην πάρεις ποδήλατο ή να πηγαίνεις με τα πόδια; Τι το θες το αμάξι; Σπατάλη.

Μια από τις έννοιες της λέξης οικονομία είναι και η εξοικονόμηση χρημάτων, όμως για να έχει νόημα, πάντα σε σχέση με τις ανάγκες του άλλου. Αν κάποιος θέλει να πηγαίνει στο χωράφι να ποτίζει χρειάζεται φθηνό τζιπ όχι ένα  μικρό οικονομικό αυτοκίνητο πόλης το οποίο του είναι εντελώς άχρηστο.

Τα έχουμε πει πολλές φορές ότι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες για την τηλεφωνία. Αν μπορεί να μειώσει την χρήση για να πετύχει κάτι καλύτερο και όσο το αντέχει οκ. Αν όχι, δικαίωμα του.

Το να θεωρείς την δική σου λύση ως την μόνη, μαζί με τις λάθος αναλύσεις-γενικεύσεις για το πώς χρησιμοποιείται η γλώσσα αλλά και το τι επίπτωση έχει στην κοινωνία δείχνουν υπεροψία, ανάλογη με αυτή που εκφράζει ο κκακοφωνίξ του φόρουμ που νομίζει ότι τον κλοτσάνε έξω από το χωριό γιατί τον ζηλεύουν και δεν καταλαβαίνουν και όχι γιατί φέρεται σαν τρόμπας.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, spiliot said:

Τα έχουμε πει πολλές φορές ότι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες για την τηλεφωνία.

Όλο το θέμα ξεκινά από τον ορισμό της ανάγκης. Κάνε μία αναζήτηση. Όλοι έχουμε τις ίδιες ανάγκες. Η αδυναμία ικανοποίησης της ανάγκης δημιουργεί την επιθυμία. Αν νοιώθεις μοναξιά ψάχνεις για φίλους στο φβ ή τσαταρεις ατελείωτες ώρες ή βλέπεις φανατικά νετφλιξ όλα όσα δείχνει, αλλιώς παθαίνεις κατάθλιψη και κρίσεις πανικού.

Κάτι ξέρουμε εμείς οι αμπελοφιλόσοφοι που λέμε ότι ο άνθρωπος είναι ον της ανάγκης. Και να ξεχωρίσουμε ότι δεν μιλάμε για επαγγελματική χρήση όπου το τηλέφωνο είναι εργαλείο.

Και αν η άποψη σου προέρχεται από τον Αστερίξ τότε πάω πάσο, έχεις δίκιο.😄

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Παιδια... ειρηνη υμιν 😁

Αυτο με την frog ειναι πολυ ενδιαφερον. Οπως και το 10ευρω ανανεωση απο το καταστημα. Δεν με πειραζει και να δινω και 13€ αν ειναι για δυο μηνες αλλα την πρωτη φορα μαλλον καλυτερα να παω σε ενα καταστημα. Γινεται και σε καταστημα Γερμανος η μονο σε Κοσμοτε?

Ενταξει οταν ειπα 500' και 1GB αυτο ειναι το μαξιμουμ της χρησης μου. Τις πιο πολλες φορες δεν τα καταναλωνω μεσα σε ενα μηνα. Γενικα οι αναγκες μου στην δουλεια μου για περιπου 6-7 μηνες τον χρονο (λογω εποχικης δουλειας) κατα 90% ειναι τηλεφωνηματα 30"-40" και για δεδομενα απλα χρειαζομαι προσβαση στο ιντερνετ εξω για να ελεγχω καποια αρχεια Office στο cloud. Περα απο αυτα δεν μιλαω και πολυ στο τηλεφωνο και ουτε χρησιμοποιω το ιντερνετ πολυ στο κινητο μου. Οποτε νομιζω αυτο με την frog θα με βολεψει. Για να δουμε!

Σας ευχαριστω και παλι ολους για τις συμβουλες σας.

Edited by nessus
" Ηδω ειμη κι ση καμαρωνω μουργου"
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Καουνταουν 3gb/30 μερες/4,50€

50% αύξηση αυτό το πακέτο από την κατάργηση της προσωπικής προσφοράς. Στεκόμαστε στην γραμμή εκκίνησης της φορητότητας και περιμένουμε το σήμα του εφέτη.😁

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα αυτο το μηνα κοπηκε το 1000+unlimited (πρεπει να το ειχα σερι απο Οκτωβρη-Νοεμβρη) ,βγηκαν 2 προσφορες 8GB+400λ 9,8€ και 20GB 11,5€ με ληξη 6/6

Το υπολοιπο μου ειναι 7,23€ εδω κι ενα μηνα 🤨 να πεις οτι αφησα τοσο χρημα μεσα. Αν δε γινει κατι μαγικο ως αυριο θα αναγκαστω να βαλω ενα countdown με 3GB/30μερες γιατι 20/5 μου τελειωνει το προηγουμενο 1000+unlimited που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίζοντας και το χαράτσι 0,30, θέλεις 9€ επι countdown. Σε κατάστημα θυμίζω δεν υπάρχει 8€ για την q.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Teiresias_ said:

Αρκεί η ανανέωση των 8€;

Οχι διοτι το καθαρο υπολοιπο ειναι 7,27€ μειον το χαρατσι 0,30€

ΥΓ: πονταρω σε 2 μηνες να το πανε 8€...

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Οχι διοτι το καθαρο υπολοιπο ειναι 7,27€ μειον το χαρατσι 0,30€

Αυτό με το χαράτσι, δεν το παρατήρησα γμτ. Και θα βάλω κάρτα, σε 3 μήνες τώρα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

 

ΥΓ: πονταρω σε 2 μηνες να το πανε 8€...

Είναι τέτοιες οι παροχές που θεωρώ αδύνατο να μείνει σε τέτοιο επίπεδο ακόμα και με την αύξηση που έχει και σήμερα... Καλό ήταν όσο κράτησε στα 5 άντε και στα 6€...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Υπολογίζοντας και το χαράτσι 0,30, θέλεις 9€ επι countdown. Σε κατάστημα θυμίζω δεν υπάρχει 8€ για την q.

Νομίζω ότι και έτσι μια χαρά είναι..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, αλλά έχω και εγώ την αίσθηση όπως και ο φίλος πιο πάνω ότι δεν θα μείνει για πάρα πολύ έτσι... Εύχομαι να διαψευστούμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Εγω αρχισα να το παιρνω αποφαση το 13αρι. Στη χειροτερη 3αρι. Εννοείται κοσμοτε.

Εγώ είμαι φάση χωρίς σταθερό και με 5g router. Οπότε ψάχνω 200άρια Vodafone και unlimited Nova..

Επίσης από το σπίτι μου έχω οπτική επαφή με βουνό με κεραίες όλων των εταιρειών οπότε δεν έχω θέμα με οποιαδήποτε εταιρεία.

1 hour ago, sou_d said:

Αυτό με το χαράτσι, δεν το παρατήρησα γμτ. Και θα βάλω κάρτα, σε 3 μήνες τώρα

Είδες;; Παλιός ξεπαλιός στην Q, την πάτησες! 😉🙂😜

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Υπολογίζοντας και το χαράτσι 0,30, θέλεις 9€ επι countdown. Σε κατάστημα θυμίζω δεν υπάρχει 8€ για την q.

Παρόλα αυτά εξακολουθεί και είναι χωρίς συναγωνισμό το πακέτο. 9€ τον μήνα απεριόριστο ίντερνετ χωρίς κόφτες κλπ δεν υπάρχει πλέον. Στο f2g δεν υπάρχει 0,30. Φαίνεται ότι θα δώσει εκεί βάρος.

Έναν μήνα 9 τον άλλον 8 ο.κ.ε. για κάποιον που το χρειάζεται και έχει σήμα.

Προσοχή μην αφήνετε λεφτά μέσα πάνω από 1-2€ μετά την ανανέωση και αγορά του πακέτου. Προσωρινά ο αφέτης κατέβασε το πιστόλι.😄😄

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Παρόλα αυτά εξακολουθεί και είναι χωρίς συναγωνισμό το πακέτο. 9€ τον μήνα απεριόριστο ίντερνετ χωρίς κόφτες κλπ δεν υπάρχει πλέον. Στο f2g δεν υπάρχει 0,30. Φαίνεται ότι θα δώσει εκεί βάρος.

Έναν μήνα 9 τον άλλον 8 ο.κ.ε. για κάποιον που το χρειάζεται και έχει σήμα.

Προσοχή μην αφήνετε λεφτά μέσα πάνω από 1-2€ μετά την ανανέωση και αγορά του πακέτου. Προσωρινά ο αφέτης κατέβασε το πιστόλι.😄😄

Μόλις θα σε tagαρα.. πάλι ευνοημένοι βγαίνουμε με τις Q εμείς του unlimited γιατί στο free2go θα μαζευόταν τα λεφτά και δεν θα μας έδιναν την προσφορά μετά. Ενώ με τις ανανεώσεις 8-9€ θα είμαστε χαμηλά και ας τρώει 0,30..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν το έκαναν μονιμο στα 15€, θα τους κάναμε πλουσιους (αλλά πού μυαλό...)

Εγώ θα ήθελα 100GB 10€. Αλλά δεν το δίνει κανείς. Και ξέρεις γιατί; Γιατί αυτή είναι η μέση κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...