Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις με χρεώσανε και εμένα

Παραθέτω και το chat

 

 

Katerina

Γεια σας 6973ΧΧΧΧΧΧ. Πώς μπορώ να σας βοηθήσω;

6973ΧΧΧΧΧΧ

Μόλις με χρεώσατε αυθαίρετα για 300Λεπτα προς wind & Q και μου αφαιρέσατε 2€

Katerina

Καλησπέρα! Μπορώ να έχω τον αριθμό του κινητού σας παρακαλώ για να το ελέγξω;

6973ΧΧΧΧΧΧ

6973ΧΧΧΧΧΧ

Katerina

Δώστε μου λίγο χρόνο να το κοιτάξω,ευχαριστώ.

Μετά από έλεγχο ,στις 31/10 αποδόθηκαν στον αριθμό σας 300 ' προς WIND/Q με κόστος 2€ . Η προσφορά αυτή έχει διάρκεια συνολικά 3 μήνες .Αυτό σημαίνει ότι και σήμερα τα λάβατε εκ νέου αλλά και στις 01/12 θα τα λάβετε ,χωρίς όμως επιπλέον χρέωση . Δηλαδή με κόστος 2€ έχεις συνολικά 900 ' προς wind/Q για 3 μήνες .Τα 2€ αφαιρέθηκαν μόνο μια φορά .

Η προσφορά αποδόθηκε αυτόματα σε κάποιους συνδρομητές μέσω προωθητικής ενέργειας .

6973ΧΧΧΧΧΧ

ΕΜΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΕΩΘΩ ???

Katerina

Η προσφορά αποδόθηκε αυτόματα .

6973ΧΧΧΧΧΧ

προωθητική με χρέωση ???

Katerina

Έχετε δίκιο σε αυτό που αναφέρετε ,το κατανοώ απόλυτα .

6973ΧΧΧΧΧΧ

Αμεση επιστροφή και θα προχωρησω και σε καταγγελία

Katerina

Φυσικά ,μπορώ να προωθήσω το αίτημα σας στο αρμόδιο τμήμα και να προχωρήσετε όπως επιθυμείτε στην συνέχεια .Θα χρειαστώ το ονοματεπώνυμό σας και τον αριθμό της ταυτότητάς σας παρακαλώ για να προωθήσω την πίστωση των 2€ και την ακύρωση της προσφοράς .

6973ΧΧΧΧΧΧ

Για να τα παρετε ομως ούτε που με ρωτήσατε

Ονομα Επώνυμο Αρθ.Ταυτότητας

Katerina

Το καταλαβαίνω αυτό που λέτε .Για να προωθήσω όμως από την πλευρά μου οποιοδήποτε αίτημα πρέπει να γίνει ταυτοποίηση .

6973ΧΧΧΧΧΧ

Απαράδεκτο , θα προχωρήσω και σε φορητότητα των γραμμών μου

Katerina

Ευχαριστώ ,το προωθώ αμέσως.Το αίτημα θα διαχειριστεί σε 3 περίπου εργάσιμες ημέρες .Μόλις επιλυθεί θα λάβετε απάντηση στο κινητό σας με sms .

Φυσικά ,μπορείτε να ελέγξετε τις προσφορές και τα πακέτα των υπολοίπων εταιριών και να επιλέξετε αυτή που αντιστοιχεί περισσότερο στις ανάγκες της επικοινωνίας σας .

Θα μπορούσα να βοηθήσω σε κάτι άλλο από την πλευρά μου ;

6973ΧΧΧΧΧΧ

Ευχαριστώ

Ανάγνωση

Katerina

Ότι άλλο χρειαστείτε είμαι στη διάθεση σας!

Ευχαριστώ πολύ!

 

update

Μετά από δέκα λεπτά μου πιστώθηκε η παράνομη και αυθαίρετη χρέωση

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με χρεώσανε και εμένα

Παραθέτω και το chat

 

 

Katerina

Γεια σας 6973ΧΧΧΧΧΧ. Πώς μπορώ να σας βοηθήσω;

6973ΧΧΧΧΧΧ

Μόλις με χρεώσατε αυθαίρετα για 300Λεπτα προς wind & Q και μου αφαιρέσατε 2€

Katerina

Καλησπέρα! Μπορώ να έχω τον αριθμό του κινητού σας παρακαλώ για να το ελέγξω;

6973ΧΧΧΧΧΧ

6973ΧΧΧΧΧΧ

Katerina

Δώστε μου λίγο χρόνο να το κοιτάξω,ευχαριστώ.

Μετά από έλεγχο ,στις 31/10 αποδόθηκαν στον αριθμό σας 300 ' προς WIND/Q με κόστος 2€ . Η προσφορά αυτή έχει διάρκεια συνολικά 3 μήνες .Αυτό σημαίνει ότι και σήμερα τα λάβατε εκ νέου αλλά και στις 01/12 θα τα λάβετε ,χωρίς όμως επιπλέον χρέωση . Δηλαδή με κόστος 2€ έχεις συνολικά 900 ' προς wind/Q για 3 μήνες .Τα 2€ αφαιρέθηκαν μόνο μια φορά .

Η προσφορά αποδόθηκε αυτόματα σε κάποιους συνδρομητές μέσω προωθητικής ενέργειας .

6973ΧΧΧΧΧΧ

ΕΜΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΕΩΘΩ ???

Katerina

Η προσφορά αποδόθηκε αυτόματα .

6973ΧΧΧΧΧΧ

προωθητική με χρέωση ???

Katerina

Έχετε δίκιο σε αυτό που αναφέρετε ,το κατανοώ απόλυτα .

6973ΧΧΧΧΧΧ

Αμεση επιστροφή και θα προχωρησω και σε καταγγελία

Katerina

Φυσικά ,μπορώ να προωθήσω το αίτημα σας στο αρμόδιο τμήμα και να προχωρήσετε όπως επιθυμείτε στην συνέχεια .Θα χρειαστώ το ονοματεπώνυμό σας και τον αριθμό της ταυτότητάς σας παρακαλώ για να προωθήσω την πίστωση των 2€ και την ακύρωση της προσφοράς .

6973ΧΧΧΧΧΧ

Για να τα παρετε ομως ούτε που με ρωτήσατε

Ονομα Επώνυμο Αρθ.Ταυτότητας

Katerina

Το καταλαβαίνω αυτό που λέτε .Για να προωθήσω όμως από την πλευρά μου οποιοδήποτε αίτημα πρέπει να γίνει ταυτοποίηση .

6973ΧΧΧΧΧΧ

Απαράδεκτο , θα προχωρήσω και σε φορητότητα των γραμμών μου

Katerina

Ευχαριστώ ,το προωθώ αμέσως.Το αίτημα θα διαχειριστεί σε 3 περίπου εργάσιμες ημέρες .Μόλις επιλυθεί θα λάβετε απάντηση στο κινητό σας με sms .

Φυσικά ,μπορείτε να ελέγξετε τις προσφορές και τα πακέτα των υπολοίπων εταιριών και να επιλέξετε αυτή που αντιστοιχεί περισσότερο στις ανάγκες της επικοινωνίας σας .

Θα μπορούσα να βοηθήσω σε κάτι άλλο από την πλευρά μου ;

6973ΧΧΧΧΧΧ

Ευχαριστώ

Ανάγνωση

Katerina

Ότι άλλο χρειαστείτε είμαι στη διάθεση σας!

Ευχαριστώ πολύ!

 

update

Μετά από δέκα λεπτά μου πιστώθηκε η παράνομη και αυθαίρετη χρέωση

 

Σε ποιο νουμερο καλεσες εαν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει ότι είναι στο chat. Αν συνδεθείς στο site τους με τα στοιχεία του λογαριασμού σου, μπορείς να επικοινωνήσεις με αυτόν τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει ότι είναι στο chat. Αν συνδεθείς στο site τους με τα στοιχεία του λογαριασμού σου, μπορείς να επικοινωνήσεις με αυτόν τον τρόπο.

 

Οκ,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλείνω μια εβδομάδα περιμένοντας την πίστωση στο f2g (μου έγραψαν στο fb ότι έγινε πίστωση!) ενώ στο q είμαστε ακόμη στο "έγινε προώθηση"στο αρμόδιο τμήμα. Εντωμεταξύ βλέπω τώρα το απόγευμα άλλα 300 λεπτά προς wind να έχουν προστεθεί και στους 2 αριθμούς ,600 λεπτά στο καθένα, αλλά επιστροφή ευρώ πουθενά

 

 

Edit: τα χρήματα στο f2g γύρισαν σήμερα, μια εβδομάδα μετά ενώ παράλληλα αποδόθηκαν ακόμη 300 λεπτά και στα 2 νούμερα μου!

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

δε λεει,μας τα εδωσαν προκαταβολικα για 2 μηνες τρωγοντας διευρω την προηγούμενη βδομάδα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για τον mad7

Θα ηθελα, πηρε απαντηση απο την Q να την δημοσιευσει στο forum γιατι νομιζω ενδιαφερει πολλους.

ΥΓ

Αφορουσε οτι το συστημα της Q δεν αφαιρουσε τα καταναλωθεντα MB απο αυτα που ειχαν την κοντινοτερη ημερομηνια ληξης !!!!

Link to comment
Share on other sites

τι απαντηση να δωσουν,ετσι γινεται για τα mb,αυτα της προσφορας και των μπονους προηγουνται.Χρονια ισχυει αυτο.Ενω για λεπτα sms ισχυει αυτο που λες.
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα chat μαζί τους να δω τι θα μου απαντήσουν για την λήξη.

Λογικά αφού ενεργοποίησα 24/10 θα πρέπει να λήξει 24/06/2017.

Αλλά εδώ άρχισαν οι αριθμητικές πράξεις.

 

Agent

Eleni

Καλησπέρα!Μπορώ να βοηθήσω σε κάτι;

Εγώ

Καλησπέρα. Έχω ενεργοποιήσει την προσφορά 1GB το μήνα με 8 ευρώ για 8 μήνες την 24/10. Πότε ακριβώς λήγει η προσφορά;

Eleni

24/10 πήρατε 1gb

Εγώ

Ακριβώς

Eleni

και μετά κάθε 1η του μήνα θα έχετε 1gb

άρα

01/11 πήρατε άλλο 1

οπότε 2 gb

Εγώ

Ρωτάω πότε θα λήξει;

Eleni

σας μένουν άλλοι 6 μήνες

από τον Δεκέμβριο

Εγώ

Οπότε στις 24/06/2017. Σωστά;

Eleni

όχι

24/10 πήρατε 1gb

1 μήνας

και μετά κάθε 1η του μήνα θα έχετε 1gb

άρα

01/11 πήρατε άλλο 1

οπότε 2 gb

άρα κάθε 1η από Νοέμβρη και μετά

Εγώ

Δεν θα έπρεπε να ισχύει από την ημερομηνία έναρξης συν 8 μήνες όπως διαφημίζεται.

Eleni

δεν συμφωνείτε με τον τρόπο απόδοσης?

Κάντε αίτημα

μέσω της φόρμας επικοινωνίας

Εγώ

Οπότε 24/05/2016 η λήξη.

Ανάγνωση

Eleni

01/11 το 2ο 01/12 το 3ο 01/01 το 4ο 01/02 το 5ο gb 01/03 το 6ο gb 01/04 το 7ο 01/05 το 8ο mb

Εγώ

Δεν θα κάνω αίτημα προς το παρόν τουλάχιστον αλλά θεωρώ παραπλανητικό τον τρόπο απόδοσης.

Καλό σας απόγευμα.

Eleni

Μπορώ Να σας εξυπηρετήσω σε κάτι άλλο;

Εγώ

Όχι γεια σας.

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν με εκπλησσει τιποτα με αυτη την εταιρια. Προσωπικα παραμενω πελατης της αλλα αποτρεπω πλεον γνωστους μου να γινουν και αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν με εκπλησσει τιποτα με αυτη την εταιρια. Προσωπικα παραμενω πελατης της αλλα αποτρεπω πλεον γνωστους μου να γινουν και αυτοι.

Εγώ, εάν δε κάνω φορητότητα, θα τους χαρτζηλικώνω 5 ευρώ κάθε 13 μήνες, για να δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν με εκπλησσει τιποτα με αυτη την εταιρια. Προσωπικα παραμενω πελατης της αλλα αποτρεπω πλεον γνωστους μου να γινουν και αυτοι.

Παιδιά είστε υπερβολικοί χωρίς να λέω ότι ο θυμός σας είναι χωρίς λόγo για τις μικρές "απατεωνιές" της wind/q.

 

Όμως τα mb ηταν μία "προσφορά" που ΑΝ θέλεις βάζεις. Εντάξει δεν ήταν για 8 μήνες ήταν για 7 μήνες. Θα μπορούσε να το πει έτσι ξεκάθαρα και να μην την βρίζει κανένας. Τόσο απλά! Πάλι καλή είναι προσφορά και για 7 μήνες γιατί πουθενά στις άλλες εταιρίες δεν έχει 1gb με 1,14€/μήνα (αναγωγή στους 7 μήνες) . Προσφορά είναι και δεν χρειαζόταν να την κάνει η q γιατί και χωρίς αυτή είναι αρκετά ανταγωνιστική με 1gb με κάθε ανανέωση 10€ και με πακετάκια ακόμα και τον 2€ (τηλέφωνικά) για λίγα mb αν σε κάποιους φτάνουν τα λίγα, και τέλος και τα count down offers του 1€. Οι υπόλοιπες εταιρίες (voda/cote) παραμένουν ακριβότερες (πολύ!) στο θέμα mb και αυτό η Q το ξέρει. Το να μην προτείνεται να έρθουν στην Q τους "καταδικάζεται" να παραμένουν σε (αρκετά) ακριβότερα δίκτυα άρα ούτε αυτούς βοηθάτε ούτε τον ανταγωνισμό.

 

Όσοι το επιλέξατε χαλαρώστε και απολαύστε τους.. 7 μήνες που έμειναν και μετά βλέπουμε για τον 8ο.. Φέρτε τα έτσι και βάλτε κάρτα τον 8ο να πάρετε το δωρεάν gb από την ανανέωση των 10€ (που ελπίζω να υπάρχει και τότε).

 

Υ.Γ. Προσωπικά δεν πήρα την προσφορά γιατί οι ανανεώσεις 10€ μου δίνουν τα mb που θέλω και όταν δεν βάζω κάρτα κάπως θα βολευτώ με 1€ τα 300mb σε κάποιο count down η αντίστοιχη "αποκλειστική" προσφορά. Άλλωστε εδώ που είμαι δεν έχει καλό data δίκτυο η wind (no 4G) και στο σπίτι μου σχεδόν ούτε 3g. Και που έχω 1gb τα 100-200 χρειάζομαι το πολύ. Άλλωστε παντού υπάρχουν wifi.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το Φρογκ δίνει με 1,11/gb, πιο φτηνό από την Κιού και πολύ καλύτερη κάλυψη από την Κιού. Αναφέρομαι στο πακέτο 4γιγα με 4,44 που το έδινε τον προηγούμενο μηνα και το δίνει και αυτον τον μηνα (απο το μόνιμο πακέτο 4ευρω/2γιγα. Για να πάρεις 2 γιγα στο Κιού, θέλεις 1+3+3=7 ευρω, για 4 γιγα θελεις 1+3+3+3+3+3=16 ευρω! Άρα, δεν είναι και τοσο φτηνη η Κιού, μάλλον πανάκριβη φαινεται! Το 1 ευρω που προσθέτω ειναι απο το πακέτο των 8 ευρω και τα 3αρια ειναι τα πακετα 3ε/600μβ που δινει η Κιού. Ο μόνος λόγος να σε συμφέρει η Κιού ειναι εαν δε χρησιμοποιεις περισσότερο απο 1γιγα (και εχεις προλάβει την προσφορα των 8 ευρω, αλλιώς σου κοστίζει 6ευρω για 1,2 γιγα)
Link to comment
Share on other sites

Το Φρογκ δίνει με 1,11/gb, πιο φτηνό από την Κιού και πολύ καλύτερη κάλυψη από την Κιού. Αναφέρομαι στο πακέτο 4γιγα με 4,44 που το έδινε τον προηγούμενο μηνα και το δίνει και αυτον τον μηνα (απο το μόνιμο πακέτο 4ευρω/2γιγα. Για να πάρεις 2 γιγα στο Κιού, θέλεις 1+3+3=7 ευρω, για 4 γιγα θελεις 1+3+3+3+3+3=16 ευρω! Άρα, δεν είναι και τοσο φτηνη η Κιού, μάλλον πανάκριβη φαινεται! Το 1 ευρω που προσθέτω ειναι απο το πακέτο των 8 ευρω και τα 3αρια ειναι τα πακετα 3ε/600μβ που δινει η Κιού. Ο μόνος λόγος να σε συμφέρει η Κιού ειναι εαν δε χρησιμοποιεις περισσότερο απο 1γιγα (και εχεις προλάβει την προσφορα των 8 ευρω, αλλιώς σου κοστίζει 6ευρω για 1,2 γιγα)

Σε ομιλία είναι πολύ φθηνότερη η q. Σε data για όσο κρατήσουν οι προσφορές του frog μια χαρά είναι.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο myq με τους κωδικούς σου και εμφανίζεται κάτω δεξιά.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν ήταν για 8 μήνες ήταν για 7 μήνες. Θα μπορούσε να το πει έτσι ξεκάθαρα και να μην την βρίζει κανένας. Τόσο απλά!

Ε, αυτό το απλό πράγμα «κάνουν» ότι δεν καταλαβαίνουν και πραγματικά απορώ αν πιστεύουν ότι κερδίζουν περισσότερα με αυτού του είδους την «εξαπάτηση» σε σχέση με την συσσώρευση οργής και αγανάκτησης που προκαλούν στους πελάτες τους (αφού δεν είναι η μόνη εξυπνάδα που κάνουν). :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι ένας τρόπος marketing και αυτός. Γίνεται ντόρος για την προσφορά και την εταιρεία. Διαφημίζονται ακόμα και με αυτόν τον τρόπο.

Αλλιώς δεν θα γράφαμε τίποτα ούτε θα σχολιάζαμε.

Είναι η λογική του «το μη χείρον, βέλτιστον»

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι ένας τρόπος marketing και αυτός. Γίνεται ντόρος για την προσφορά και την εταιρεία. Διαφημίζονται ακόμα και με αυτόν τον τρόπο.

Αλλιώς δεν θα γράφαμε τίποτα ούτε θα σχολιάζαμε.

Είναι η λογική του «το μη χείρον, βέλτιστον»

Το αντίθετο πιστεύω. Ένα από τα πρώτα πράγματα που μαθαίνεις στο marketing είναι πως τα άσχημα μαθαίνονται γρηγορότερα και από περισσότερους συγκριτικά με καλά, που συνήθως δεν μιλάμε και τόσο για αυτά. Άλλο διαφημίζω και άλλο δυσφημίζω.

Link to comment
Share on other sites

Για τον mad7

Θα ηθελα, πηρε απαντηση απο την Q να την δημοσιευσει στο forum γιατι νομιζω ενδιαφερει πολλους.

ΥΓ

Αφορουσε οτι το συστημα της Q δεν αφαιρουσε τα καταναλωθεντα MB απο αυτα που ειχαν την κοντινοτερη ημερομηνια ληξης !!!!

 

δεν μπηκα καν στον κοπο να στειλω φορμα εποικινωνιας.ειναι απαραδεκτο ομως να καταναλωνονται πρωτα mb απο πακετο και μετα mb απο bonus.επισης και εμενα ενω ενεργοποιισα το 1gb/μηνα για 8 μηνες στις 31/10 και αυτα τα 1024 ληγουν 1/12,στις 1/11 μου εβαλαν αλλα 1024mb που προς το παρων το myq δε μου λεει ποτε ληγουν.προφανως και αυτα ληγουν 1/12.δεν εχω μιλησει ακομα στο τσατ να δω τι θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

Το Φρογκ δίνει με 1,11/gb, πιο φτηνό από την Κιού και πολύ καλύτερη κάλυψη από την Κιού. Αναφέρομαι στο πακέτο 4γιγα με 4,44 που το έδινε τον προηγούμενο μηνα και το δίνει και αυτον τον μηνα (απο το μόνιμο πακέτο 4ευρω/2γιγα. Για να πάρεις 2 γιγα στο Κιού, θέλεις 1+3+3=7 ευρω, για 4 γιγα θελεις 1+3+3+3+3+3=16 ευρω! Άρα, δεν είναι και τοσο φτηνη η Κιού, μάλλον πανάκριβη φαινεται! Το 1 ευρω που προσθέτω ειναι απο το πακέτο των 8 ευρω και τα 3αρια ειναι τα πακετα 3ε/600μβ που δινει η Κιού. Ο μόνος λόγος να σε συμφέρει η Κιού ειναι εαν δε χρησιμοποιεις περισσότερο απο 1γιγα (και εχεις προλάβει την προσφορα των 8 ευρω, αλλιώς σου κοστίζει 6ευρω για 1,2 γιγα)

1GB 1 euro

1GB 4,40 euro sms--- 12410

4GB 1+4,4+4,4=9,80

2GB 1+4,4 = 5,40

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...