Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έκανα αίτηση για φορητότητα προς wind αλλά αποδείχτηκε απατεώνισσα, μόλις ενεργοποιηθώ θα φύγω για Q.

Και ρωτάω: Σαν σήμα είναι παντού το ίδιο με της wind, σωστά;

Το 3G επίσης είναι το ίδιο με της wind ή δεν έχουν την ίδια κάλυψη;

 

Η Q εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιεί το δίκτυο της Wind οπότε όπου έχει σήμα η Wind θα έχει και η Q. Βέβαια, το καλόκαιρι έβλεπα Edge σε περισσότερα σημεία όταν είχα την κάρτα της Q, αλλά μπορεί να παίζει ρόλο και το τηλέφωνο.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία Q Easy Recharge είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας... :p

 

Τι γίνεται με το Q Easy Recharge, μεχρι τώρα με ανανέωναν και το 50% από κάρτα, επειδή ειμαι από καιρό στο Q Easy Recharge.

Σταμάτησαν το Q Easy Recharge???

αν ναι ειναι πολύ καρα******δες!

Παίρνω την υπηρεσία πελατών και οι "κυρίες"με βάζουν στην αναμονή για σπασιμο...τι να πω.

Απαράδεκτη συμπεριφορά:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφοτου ληξει το δωρεαν internet, μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να εχω internet στο κινητο? Ποιες ειναι οι χρεωσεις-πακετα της Q?

 

Και κατι αλλο, συνδεομαι με 3G.. Πρεπει να κανω κατι για να εχω HSDPA? Η ειμαι ηδη στη μεγιστη ταχυτητα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το Q Easy Recharge, μεχρι τώρα με ανανέωναν και το 50% από κάρτα, επειδή ειμαι από καιρό στο Q Easy Recharge.

Σταμάτησαν το Q Easy Recharge???

αν ναι ειναι πολύ καρα******δες!

Παίρνω την υπηρεσία πελατών και οι "κυρίες"με βάζουν στην αναμονή για σπασιμο...τι να πω.

Απαράδεκτη συμπεριφορά:O

 

και πολλες μερες το ειχαν ανοιχτα να λες! :lol:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter
Μηπως μπορει κανεις να μου πει τις ρυθμισεις ιντερνετ q για iphone.Σε επικοινωνια με την εξ πελ. μου εδωσαν το gint.b-online.gr για να το γραψω στο APN και αποδειχτηκε οτι λειτουργει μονο σε wind f2g4.Επικοινωνησα παλι και ειπαν να γραψω στο APN 192.168.080.134 αλλα τιποτα εχουν σπασει τα νευρα μου Edited by firefighter
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να μου πει τις ρυθμισεις ιντερνετ q για iphone.Σε επικοινωνια με την εξ πελ. μου εδωσαν το gint.b-online.gr για να το γραψω στο APN και αποδειχτηκε οτι λειτουργει μονο σε wind f2g4.Επικοινωνησα παλι και ειπαν να γραψω στο APN 192.168.080.134 αλλα τιποτα εχουν σπασει τα νευρα μου

 

Για Q βάζεις απλά myq σκέτο στο APN. username password κενά.

 

και κάνεις restart.

 

κάποιοι λένε πως δεν δουλεύει σε iphone, οι περισσότεροι λένε πως δουλεύει.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter
Για Q βάζεις απλά myq σκέτο στο APN. username password κενά.

 

και κάνεις restart.

 

κάποιοι λένε πως δεν δουλεύει σε iphone, οι περισσότεροι λένε πως δουλεύει.

 

ΝΑΙ ειναι οκ Ευχαριστω .Απο σημα ειναι καλα τιποτα αλλα προβληματα ειναι το ιδιο δηλ σαν την wind Το λεω γιατι οι χρεωσεις για καρτοκινητη ειναι πολυ καλες

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ειναι οκ Ευχαριστω .Απο σημα ειναι καλα τιποτα αλλα προβληματα ειναι το ιδιο δηλ σαν την wind Το λεω γιατι οι χρεωσεις για καρτοκινητη ειναι πολυ καλες

 

έχω 3G σήμα most of the time...

 

δεν είναι το ίδιο με την wind. Εγώ νομίζω είναι καλύτερο. Ισως στην περιοχή μου...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση. Πήρα πρόσφατα ένα πεκατάκι με sim της Q card από γνωστό μαγαζί στην Ομόνοια (Kapa change νομίζω) με προσφορές σε κάρτες κτλ. Ζήτησα κάρτα μη ενεργοποιημένη (καθώς δεν θα ήθελα να έχω έναν αριθμό που δεν ξέρω πού είχε καλέσει πριν έρθει στα χέρια μου), όπως και μου έδωσαν. Το θέμα είναι πως παρατήρησα τώρα που πηγα να το ανοίξω πως, παρόλο που δεν έχει ενεργοποιηθεί, το πακετάκι ήταν ήδη ανοιγμένο (και ξανακολλημένο με νέο αυτοκόλλητο από πάνω) και η sim στερεωμένη με σελοτέιπ στο καρτελάκι της. Πραγματικά, φοβάμαι να την χρησιμοποιήσω (πάλι καλά που μου κόστισε μόνο 0,35Ε), καθώς δεν μπορώ να κατανοήσω το λόγο που ανοίχτηκε. Θα μπορούσε να χρησιμεύσει σε κάποιους η γνώση των Pin/Puk της; Θα μπορούσαν να δημιουργήσουν κλώνους της κάρτας μου και του αριθμού μου ή δεν ξέρω κι εγώ τι; Ποιος ο λόγος ν' ανοίξει κάποιος το πακετάκι και να ξεκολλήσει την κάρτα, εφόσον δεν είναι ενεργοποιημένη; Μήπως παίζει νκάτιν άλλο;

Καμμιά ιδέα κανείς; Έχει τύχει και σ' άλλον πακετάκι παραβιασμένο (με μη ενεργοποιημένη κάρτα);

Παρεμπιπτόντως, είχα πάρει πιο παλιά κι ένα πακετάκι F2go, το οποίο ήταν εντελώς σφραγισμένο. Αυτός είναι κι ο λόγος που με κάνει να φοβάμαι να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση. Πήρα πρόσφατα ένα πεκατάκι με sim της Q card από γνωστό μαγαζί στην Ομόνοια (Kapa change νομίζω) με προσφορές σε κάρτες κτλ. Ζήτησα κάρτα μη ενεργοποιημένη (καθώς δεν θα ήθελα να έχω έναν αριθμό που δεν ξέρω πού είχε καλέσει πριν έρθει στα χέρια μου), όπως και μου έδωσαν. Το θέμα είναι πως παρατήρησα τώρα που πηγα να το ανοίξω πως, παρόλο που δεν έχει ενεργοποιηθεί, το πακετάκι ήταν ήδη ανοιγμένο (και ξανακολλημένο με νέο αυτοκόλλητο από πάνω) και η sim στερεωμένη με σελοτέιπ στο καρτελάκι της. Πραγματικά, φοβάμαι να την χρησιμοποιήσω (πάλι καλά που μου κόστισε μόνο 0,35Ε), καθώς δεν μπορώ να κατανοήσω το λόγο που ανοίχτηκε. Θα μπορούσε να χρησιμεύσει σε κάποιους η γνώση των Pin/Puk της; Θα μπορούσαν να δημιουργήσουν κλώνους της κάρτας μου και του αριθμού μου ή δεν ξέρω κι εγώ τι; Ποιος ο λόγος ν' ανοίξει κάποιος το πακετάκι και να ξεκολλήσει την κάρτα, εφόσον δεν είναι ενεργοποιημένη; Μήπως παίζει νκάτιν άλλο;

Καμμιά ιδέα κανείς; Έχει τύχει και σ' άλλον πακετάκι παραβιασμένο (με μη ενεργοποιημένη κάρτα);

Παρεμπιπτόντως, είχα πάρει πιο παλιά κι ένα πακετάκι F2go, το οποίο ήταν εντελώς σφραγισμένο. Αυτός είναι κι ο λόγος που με κάνει να φοβάμαι να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη κάρτα.

Απ' όσο ξέρω η Q δεν κλωνοποιείται. Τα PIN και τα PUK δεν πειράζει που τα ξέρει ο άλλος, εκτός κι αν σου κλέψει το κινητό σου. Το βασικό είναι να βεβαιωθείς ότι δεν είναι ενεργοποιημένο (καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών) και από κει και πέρα μπορείς και να ζητήσεις να αλλάξεις κάρτα SIM (μπορείς να ισχυριστείς ότι δε δουλεύει με το κινητό σου) και να είσαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση. Πήρα πρόσφατα ένα πεκατάκι με sim της Q card από γνωστό μαγαζί στην Ομόνοια (Kapa change νομίζω) με προσφορές σε κάρτες κτλ. Ζήτησα κάρτα μη ενεργοποιημένη (καθώς δεν θα ήθελα να έχω έναν αριθμό που δεν ξέρω πού είχε καλέσει πριν έρθει στα χέρια μου), όπως και μου έδωσαν. Το θέμα είναι πως παρατήρησα τώρα που πηγα να το ανοίξω πως, παρόλο που δεν έχει ενεργοποιηθεί, το πακετάκι ήταν ήδη ανοιγμένο (και ξανακολλημένο με νέο αυτοκόλλητο από πάνω) και η sim στερεωμένη με σελοτέιπ στο καρτελάκι της. Πραγματικά, φοβάμαι να την χρησιμοποιήσω (πάλι καλά που μου κόστισε μόνο 0,35Ε), καθώς δεν μπορώ να κατανοήσω το λόγο που ανοίχτηκε. Θα μπορούσε να χρησιμεύσει σε κάποιους η γνώση των Pin/Puk της; Θα μπορούσαν να δημιουργήσουν κλώνους της κάρτας μου και του αριθμού μου ή δεν ξέρω κι εγώ τι; Ποιος ο λόγος ν' ανοίξει κάποιος το πακετάκι και να ξεκολλήσει την κάρτα, εφόσον δεν είναι ενεργοποιημένη; Μήπως παίζει νκάτιν άλλο;

Καμμιά ιδέα κανείς; Έχει τύχει και σ' άλλον πακετάκι παραβιασμένο (με μη ενεργοποιημένη κάρτα);

Παρεμπιπτόντως, είχα πάρει πιο παλιά κι ένα πακετάκι F2go, το οποίο ήταν εντελώς σφραγισμένο. Αυτός είναι κι ο λόγος που με κάνει να φοβάμαι να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη κάρτα.

H Κάπα Change είναι απόλυτα αξιόπιστη , Πιθανόν να πήγαν να ενεργοποιήσουν την κάρτα στις 4 Νοεμβρίου και να μην προλάβαν .

Η WIND και η Q ενεργοποίησαν την φραγή στα αδήλωτα νούμερα στις 4 Νοεμβρίου ενώ οι άλλες εταιρείες στις 8 . Έτσι αν προσπάθησαν στις 4 να την ενεργοποιήσουν δεν τα κατάφεραν

Τέλος αν η κάρτα σου έχει μέσα 1 ευρώ , δεν έχει καλέσει πουθενά προηγουμένως.

Εγώ είχα πάρει 4 πακέτα Whats Up ενεργοποιημένα . Το ένα τελικά αν και ήταν ανοικτό και με σελοτέιπ στο Chip τελικά δεν ήταν ενεροποιημένο και πήγα σήμερα και το ενεργοποίησηα. Λάθη δηλαδή γίνονται .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.αν παρω μια καρτα wind η q που εχουν δωρεαν απεριοριστο ιντερνετ, (ποσο ειναι το απεριοριστο,δεν εχει οριο??) μπορω να συνδεω το τηλεφωνο μου με τον υπολογιστη και να εχω το ιντερνετ στον υπολογιστη κι οχι στο τηλεφωνο?κατι ακομη,η q ποιο δικτυο χρησημοποιει,ποια εχει καλυτερη καλυψη wind η q και ποια ειναι ποιο οικονομικη σχετικα με το ιντερνετ,η wind θελει να βαζω 10 ευρω το μηνα καρτα ενω η q θα μου "τρωει" μονο 1 ευρω?οποιος γνωριζει κατι απ'αυτα ας απαντησει.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.αν παρω μια καρτα wind η q που εχουν δωρεαν απεριοριστο ιντερνετ, (ποσο ειναι το απεριοριστο,δεν εχει οριο??) μπορω να συνδεω το τηλεφωνο μου με τον υπολογιστη και να εχω το ιντερνετ στον υπολογιστη κι οχι στο τηλεφωνο?κατι ακομη,η q ποιο δικτυο χρησημοποιει,ποια εχει καλυτερη καλυψη wind η q και ποια ειναι ποιο οικονομικη σχετικα με το ιντερνετ,η wind θελει να βαζω 10 ευρω το μηνα καρτα ενω η q θα μου "τρωει" μονο 1 ευρω?οποιος γνωριζει κατι απ'αυτα ας απαντησει.ευχαριστω!

 

Μεγάλη πληγή αυτό το δωρεάν και απεριόριστο internet... Τώρα πια είναι 100mb και αυτό της wind, οπότε μπορείς απλά να μείνεις στην Q, το ίδιο δίνει. H Q χρησιμοποιεί το δίκτιο της wind, οπότε έχει την ίδια κάλυψη. Η wind εκτός από τα απεριόριστα με 10 ευρώ, δίνει στο F2G απεριόριστα προς άλλα F2G δωρεάν. Αυτά.

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

eLeKtriK EyE και Vasileios, σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!

Μετά απ 'όσα μου είπατε, θα την ενεργοποιήσω την καρτούλα κι ευελπιστώ να είναι όλα ΟΚ.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.αν παρω μια καρτα wind η q που εχουν δωρεαν απεριοριστο ιντερνετ, (ποσο ειναι το απεριοριστο,δεν εχει οριο??) μπορω να συνδεω το τηλεφωνο μου με τον υπολογιστη και να εχω το ιντερνετ στον υπολογιστη κι οχι στο τηλεφωνο?κατι ακομη,η q ποιο δικτυο χρησημοποιει,ποια εχει καλυτερη καλυψη wind η q και ποια ειναι ποιο οικονομικη σχετικα με το ιντερνετ,η wind θελει να βαζω 10 ευρω το μηνα καρτα ενω η q θα μου "τρωει" μονο 1 ευρω?οποιος γνωριζει κατι απ'αυτα ας απαντησει.ευχαριστω!

 

H Q έχει ακόμα την προσφορά του 1 Gb μέχρι τέλος Μαρτίου άρα ίσα ίσα προλαβαίνεις να την δοκιμάσεις . Η wind F2G είναι πλέον μόνο 100 ΜΒ εκτός αν είσαι ήδη ενεργοποιημένος πριν από 23 Μαρτίου

Link to comment
Share on other sites

H Q έχει ακόμα την προσφορά του 1 Gb μέχρι τέλος Μαρτίου άρα ίσα ίσα προλαβαίνεις να την δοκιμάσεις . Η wind F2G είναι πλέον μόνο 100 ΜΒ εκτός αν είσαι ήδη ενεργοποιημένος πριν από 23 Μαρτίου

 

Και πως ενεργοποιείται αυτό με το 1GB; Εγώ έστειλα 1500 στο 12200. Έχω 100ΜΒ ή 1GB; Μπερδεύετηκα.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

H προσφορά του 1GB μέχρι τέλος μαρτίου είναι ενεργοποιημένη σε όλες τις Q αυτόματα

 

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageID=276&langID=1

Link to comment
Share on other sites

H προσφορά του 1GB μέχρι τέλος μαρτίου είναι ενεργοποιημένη σε όλες τις Q αυτόματα

 

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageID=276&langID=1

 

Δηλαδή από 1-4 τέλος; Είχα την εντύπωση ότι απλά πρέπει να ενεργοποιηθεί ως τότε και ισχύει για όλο το 2010... :(

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω ταυτοποίηση ενα νουμεράκι της Q και η πωλήτρια εγραψε λάθος νούμερο κινητού. Αποτέλεσμα ήταν να βγεί ανανεργή η SIM. Πέρασα σήμερα και ξανάκανα την ταυτοποίηση (μου ειπαν ότι έτσι θα λυθεί το πρόβλημα) αλλά η κάρτα παραμένει ανενεργή. Τι μπορώ να κάνω?

Και κάτι ακόμα, που περνάω τις ρυθμίσεις για το ΙΝΤΕΡΝΕΤ σε ένα SE k750i? Πιστεύω ότι τις έβαλα σωστά αλλά δοκιμάζοντας με μια άλλη SIM της Q είδα ότι δεν δουλεύει, άρα κάπου κάνω λάθος.

Edited by gerakas
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια χρεώσιμη κλήση και θα ενεργοποιηθεί. Οσον αφορά την κάρτα ,μη φοβάσαι. Η ΚΑΠΑ είναι απολύτως αξιόπιστη. Απλώς τα ενεργοποίησε για να προλάβει την ταυτοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά στην Q αλλά μου λείπει η κλήση συνδιάσκεψης που την εχει η wind στα καρτοκινητά της αλλά δυστυχώς κανένα άλλο δικτυο.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος να μου δώσει τις απαραίτητες ρυθμίσεις MMS, GPRS, Internet κ.λ.π. της Q Telecom για το HTC Magic.

 

Ευχαριστώ,

 

Bart

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα συμβαινει κατι παραξενο. Καθε φορα που αλλαζω την καρτα σιμ και την βαζω σε αλλο κινητο, μετα απο ενα λεπτο ερχονται αυτοματα οι ρυθμισεις για την συσκευη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος να μου δώσει τις απαραίτητες ρυθμίσεις MMS, GPRS, Internet κ.λ.π. της Q Telecom για το HTC Magic.

 

Ευχαριστώ,

 

Bart

 

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageid=114&tablepageid=33&langid=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...