Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

δυστηχως φιλε μου τα msn clients δεν παιζουν με το ψωρο wap της κοσμοτε.....:mad:

εκτος αν βαλεις συμβολαιο για να σου παρεχει η εταιρεια ιντερνετ στο κινητο....

Βασικά δείχνει ότι ανάβει το σηματάκι του wap και μετά τρώει το σκάλωμα..

Τι τα κλειδώνουν?Αφού πάλι μέσω wap γίνεται, άρα έχει χρέωση.Δηλαδή γιατί κάνουν διαχωρισμό στη χρήση?Αφήνουν το browsing και όχι το chat..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτησης:οταν μπαινω στο facebook μεσο του myview χρεωνομαι η ειναι μεσα στην δωρεαν πλοηγηση?οπως και οταν βλεπω τις μετοχες στο χρηματηστηριο αθηνων?πολυ μπερδεμα γενικα με το ποτε χρεωνομαστε και ποτε δεν χρεωνομαστε...
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω ενεργοποίηση του myview για πρώτη φορά θα έχω 40 mb δωρεάν ίντερνετ γιαα 15 μέρες χωρίς να ενεργοποιήσω το μηνιαίο πάσο ή δεν έχω καταλάβει καλά...??
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω ενεργοποίηση του myview για πρώτη φορά θα έχω 40 mb δωρεάν ίντερνετ γιαα 15 μέρες χωρίς να ενεργοποιήσω το μηνιαίο πάσο ή δεν έχω καταλάβει καλά...??

 

Μια χαρά κατάλαβες:) Πάντως να ξέρεις πως τα ΜΒ δεν είναι 40 αλλά 100-160(μάλλον λόγω περιόδου γνωριμίας). Το έχω παρατηρήσει σε αρκετές κάρτες sim που είχα:)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κατάλαβες:) Πάντως να ξέρεις πως τα ΜΒ δεν είναι 40 αλλά 100-160(μάλλον λόγω περιόδου γνωριμίας). Το έχω παρατηρήσει σε αρκετές κάρτες sim που είχα:)

 

Όταν Κάνεις αλλαγή πακέτου, από cosmokarta σε wats up, η αντίστροφά, πάλι έχεις δωρεάν περίοδο για 15 μέρες ( 3E αλλαγή πακέτου)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...!!!

δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ιντερνετ από αυτή την κάρτα...

πέρυσι το καλοκαίρι χησιμοποιούσα το πρόγραμμα της wind που έδινε απεριόριστο ίντερνετ... κρίμα που το έκοψαν...:(

θα το δοκιμάσω για 15 μέρες που είναι δωρεάν και μετά θα αποφασίσω αν θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ ή θα στραφώ "αλλού"...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,ελεος,πηρα εχθες τηλ την εξυπηρεττηση πελατων και μου ειπαν οτι και το παγιο των 4 ευρω το μηνα να εχεις ενεργιοποιησει,η κινηση που κανεις μεσα στο myview αφαιρητε κανονικα απο τα 40 Mb poy soy dinei...εχει κανει περισσοτερες πληροφοριες?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,ελεος,πηρα εχθες τηλ την εξυπηρεττηση πελατων και μου ειπαν οτι και το παγιο των 4 ευρω το μηνα να εχεις ενεργιοποιησει,η κινηση που κανεις μεσα στο myview αφαιρητε κανονικα απο τα 40 Mb poy soy dinei...εχει κανει περισσοτερες πληροφοριες?

 

Ως συνήθως,έπεσες σε ανενημέρωτο υπάλληλο..Μην ανησυχείς,η πλοήγηση στο MY view δε χρεώνεται!Γειά σου ρε Κοσμοτέ!Μια ζωή τη χειρότερη εξυπηρέτηση είχες!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν Κάνεις αλλαγή πακέτου, από cosmokarta σε wats up, η αντίστροφά, πάλι έχεις δωρεάν περίοδο για 15 μέρες ( 3E αλλαγή πακέτου)

 

Είναι δοκιμασμένο αυτό; :cool:

Link to comment
Share on other sites

με το ιντερνετ της κοσμοτε παιζει κανενα προβλημα με messengers και τετοια προγραμματα?? ΠΧ στην Wind διαβασα οτι κανεις δεν μπορει να χρησιμοποιησει IM οπως E Buddy Fring ακομα και τον OPERA mini ...ετσι αναφερουν πολλοι στο αναλογο θεμα ...εδω στο φορουμ.Στην βονταφον δοκιμασμενα ολα παιζουν κανονικα... με την κοσμοτε τι γινεται ???
Link to comment
Share on other sites

με το ιντερνετ της κοσμοτε παιζει κανενα προβλημα με messengers και τετοια προγραμματα?? ΠΧ στην Wind διαβασα οτι κανεις δεν μπορει να χρησιμοποιησει IM οπως E Buddy Fring ακομα και τον OPERA mini ...ετσι αναφερουν πολλοι στο αναλογο θεμα ...εδω στο φορουμ.Στην βονταφον δοκιμασμενα ολα παιζουν κανονικα... με την κοσμοτε τι γινεται ???

 

Φαντάζομαι ότι εννοείς το wap και όχι το internet της Cosmote, δηλ. το MyView. Δουλεύει όπως ακριβώς το Wind Plus, δηλ. με proxy.

 

Πάντως και στο Wind Plus και στο Myview, δουλεύουν κανονικά όλες οι εφαρμογές που μπαίνουν με proxy (π.χ. Opera Mini, Google Maps, GMail κλπ). Εξαρτάται βέβαια από το κινητό ή/και την έκδοση του java emulator.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δοκιμασμένο αυτό; :cool:

 

ναι τρις φορές έκανα αλλαγή πακέτου, και μου έδωσε δωρεάν πρόσβασή στο wap, αλά ποτέ δεν έχω ενεργοποιήσει το πάσο του cosmote myview

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι εννοείς το wap και όχι το internet της Cosmote, δηλ. το MyView. Δουλεύει όπως ακριβώς το Wind Plus, δηλ. με proxy.

 

Πάντως και στο Wind Plus και στο Myview, δουλεύουν κανονικά όλες οι εφαρμογές που μπαίνουν με proxy (π.χ. Opera Mini, Google Maps, GMail κλπ). Εξαρτάται βέβαια από το κινητό ή/και την έκδοση του java emulator.

 

Δεν ξερω στην vodafone δουλευει και με τα δυο...παντως. Η χρεωση δεν ειναι ιδια στα πακετα? 4 ευρω τον μηνα για 40 ΜΒ ?

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση και των 3 εταιριών για το ιντερνετ μου θυμίζει

πριν καμιά 10 ετια ,με το μαύρο το γυαλί και με τα λεφτα

στο χερι που πας στο παρακμιακό ιντερνετ καφέ

που χωριού και πληρώνεις 10€ για μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να ενεργοποιησω σε Sony ericsson W910i το cosmote my view?στελνω τη λεξη wap η view στο 1333 κ μ λεει οτι η υπηρεσια δεν υποστηριζετε απο το κινητο σας!ειναι δυνατον αυτον?ενω εχω γουιντ πλας κανονικα?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Έχεις wind? Πώς θα ενεργοποιήσεις υπηρεσία cosmote?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Eχω δ0ο καρτες 1 γουιντ κ μια κοσμοτε!ενω εχω κανονικα το γουιντ πλας στη καρτα γουιντ στη καρτα κοσμοτε θελω να ενεργοποιησω το βιου αλα μ λεει η υπηρεσια δν υποστηριζεται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε έχει γενέθλια το cosmotemyview 23/06 ή 24/06;

 

Ρωτάω γιατί μου αρέσουν πολύ οι εκπλήξεις των γενεθλίων;););)

 

Εγώ πάντος δεν είδα καμία έκπληξη γενεθλίων, εκτός αν οι της cosmote θεώρισαν έκπληξη τη δωρεάν εισαγωγή του χρυσού οδηγού.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ξεπεράσει το όριο των 40mb?

 

Ναι...Τυχερός εἰμαι που δεν εἰχα μονἀδες αλλιὠς........:X

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Τυχερός εἰμαι που δεν εἰχα μονἀδες αλλιὠς........:X

 

ήλπιζα και εγώ μήπως ήταν όπως της wind.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν δίνουν δωρεάν πλοήγηση σε νέους χρήστες:cool:! Ξέρετε γιατί; Γιατί μερικοί (είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) απενεργοποιούσαν και ενεργοποιούσαν την υπηρεσία από το my account και είχαν ΔΩΡΕΆΝ WAP! Τώρα σταμάτησαν και οι απενεργοποιήσεις από το MY ACCOUNT.
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.

ΦΕΥΓΩ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE. Πάω γραμμή στο CU.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...