Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Τελικά έπρεπε να ρυθμίσω τον proxy.

Όλα ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να βοηθησει για ρυθμισεις σε wap και internet σε pocket pc με win mobi 6.1 pro???θελω να ενεργοποιησω το προγραμμα με τα 40mb σε whatsup!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις εξής ρυθμίσεις:

 

1. Start-Settings-Connections

2. Connections-Manage existing connections-New

3. Δίνετε σαν όνομα της σύνδεσης το cosmote my view

και προσοχή στο select a modem ναι επιλέξετε Cellurar Line (GPRS, 3G)

4. Πατάτε Next

5. Στο Access Point Name: γράψτε wap

6. Next και απλά κλικ στο Finish

7. Στην οθόνη που σας πάει μετά το finish, αφού κλικάρετε πάνω στο όνομα της νέας σύνδεσης (cosmote my view)

8. Κάνετε κλικ στην επιλογή κάτω δεξιά: Proxy settings

9. O αριθμός proxy είναι: 10.10.10.10 και port 8080

10.Συμπληρώστε τον ίδιο αριθμό και στα wap, secure wap και socks. Αυτό γίνεται κάνοντας κλικ πάνω σε κάθε επιλογή. Το port υπάρχει, δεν χρειάζεται να το αλλάξετε.

11.Κλικάρετε ΟΚ, ΟΚ και είστε έτοιμοι.

12. Ανοίγετε τον OPERA και επιλέγετε σαν home page: wap.cosmotemyview.gr

και μπαίνετε μετά σε όποιο site θέλετε.

Προσοχή: Οι παραπάνω ρυθμίσεις έχουν δοκιμαστεί σε HTC και δουλεύουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.με τον internet explorer μπορει ναγινει???το opera που μπορω να το βρω???

Δοκίμασε να δεις αν δουλεύει και με τον Internet Explorer. Τον Opera μπορείς να το βρεις εδώ: http://www.opera.com/mobile/download/ :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις εξής ρυθμίσεις:

 

εκανα αυτες τις ρυθμισεις αλλα δυστυχως μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει.τι μπορει να συμβαινει???:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσπαθω εδω και μερες να ενεργοποιησω το πασο myview και οταν μπαινω στη σελίδα και πατάω τον συνδεσμο για την ενεργοποίηση μου βγαζει μια σελιδα που λεει οτι προσωρινα η υπηρεσια που ζητησατε δεν ειναι διαθέσιμη,παρακαλω προσπαθηστε αργότερα...εχω χρωθει κάμποσες εισόδους αλλα δυστυχως το πασο δεν μπορω να το ενεργοποιήσω...συμβαίνει και σε άλλους? Να πω οτι ειχα πριν απο μηνες χρησιμοποιησει κανονικα την υπηρεσια,τόσο για την δωρεαν περίοδο όσο και για 1 μηνα ενεργοποιώντας το πάσο...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και μερες να ενεργοποιησω το πασο myview και οταν μπαινω στη σελίδα και πατάω τον συνδεσμο για την ενεργοποίηση μου βγαζει μια σελιδα που λεει οτι προσωρινα η υπηρεσια που ζητησατε δεν ειναι διαθέσιμη,παρακαλω προσπαθηστε αργότερα...εχω χρωθει κάμποσες εισόδους αλλα δυστυχως το πασο δεν μπορω να το ενεργοποιήσω...συμβαίνει και σε άλλους? Να πω οτι ειχα πριν απο μηνες χρησιμοποιησει κανονικα την υπηρεσια,τόσο για την δωρεαν περίοδο όσο και για 1 μηνα ενεργοποιώντας το πάσο...

Κοιτα τι θα κανεις, θα παρεις στο 1313 και θα ζητησεις απενεργοποιηση της υπηρεσιας, μολιs απενεργοποιηθει στειλε WAP στο 1333 και μετα απο 5λεπτα μπες στο my view και θα εχεις δωρεαν ιντερνετ για 15 μερες χωρις να πληρωσεις μια, μετα απο 15 μερες αν θες ξανα κανεις το ιδιο και εχεις δωρεαν για αλλες 15 μερες:cool::cool:;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τι θα κανεις, θα παρεις στο 1313 και θα ζητησεις απενεργοποιηση της υπηρεσιας, μολιs απενεργοποιηθει στειλε WAP στο 1333 και μετα απο 5λεπτα μπες στο my view και θα εχεις δωρεαν ιντερνετ για 15 μερες χωρις να πληρωσεις μια, μετα απο 15 μερες αν θες ξανα κανεις το ιδιο και εχεις δωρεαν για αλλες 15 μερες:cool::cool:;)

 

νομιζω οτι πλεον η δωρεαν χρηση των 15 ημερων εχει καταργηθεί,τουλάχιστον σιγουρα για οσους την "απέλαυσαν" για μια φορα...επίσης την απενεργοποίηση και ενεργοποίηση την κανω από το my account...οι ρυθμίσεις μου ειναι ηδη στο κινητό...το πρόβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το πασο ενω μεχρι πρότεινως γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΒΟΗΘΕΙΑ:!:

 

Έχω τα νεύρα μου με την COSMOTE γιατι έχω χρεωθεί 137€ για πλοήγηση WAP ενώ έχω ενεργό το Mηνιαίο Πάσο με τα 40ΜΒ και έχω καταναλώσει μόλις 12MB συνολικά, δεν έχω δηλαδή υπερβεί οχι τα 40ΜΒ αλλα ούτε τα 15 ΜΒ, όλα αυτά τα βλέπω στην ανάλυση λογαριασμού.

 

Είμαι συνδρομητής πολύ καιρό και δεν έχω αλλάξει κάτι στις συνήθειες μου, πήρα τηλέφωνο στο 1212 και μου είπαν κάτι μπούρδες για το αν μπαίνω πρώτα στο myview και βάζω τη σελίδα στο google και να στείλω FAX στο 2102511888.

 

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση, πως βρίσκω το δίκιο μου; Προσπαθούν να με κλέψουν, έχω τόσο καιρό τα 40ΜΒ και ξαφνικά αρχίζω να χρεώνομαι Πλοήγηση WAP απο το πουθενά και προσπαθούν να μου δικαιολογηθούν και να μου πούν οτι δεν έβαλα στο google του myview τη σελίδα που ήθελα. Πως μπορώ να διεκδικήσω τα χρήματα μου;

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις Fax στο τηλέφωνο που σου είπαν , για να πάρεις επίσημη απάντηση

Σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθείς , το δίκιο σου το βρίσκεις στα δικαστήρια.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε το μηνιαίο πάσο είναι ενεργό όμως αντί στον λογαριασμό να υπάρχει η χρέωση του όπως στον προηγούμενο, υπάρχει η χρέωση των MB πλοήγησης.

 

Στο μενού Cosmote My View επίσης αναφέρει οτι έχω ενεργό μηνιαίο πάσο και ανανεώνετε κάθε 21 του μήνα, εμένα αντί να ανανεωθεί η υπηρεσία αρχίζω να χρεώνομαι και ξαφνικά βρίσκομαι μπλεγμένος, χτές το βράδυ δε μπορούσα να κοιμηθώ και πρέπει να τρέξω και να τους πληρώσω για λάθη που έχουν κάνει αυτοί. Πώς θα χρησιμοποιήσω ξανά τη συγκεκριμένη υπηρεσια όταν ξέρω οτι μπορεί να γίνει τέτοιο λάθος γιατι σκεφτήτε να μην είχα μονο 12ΜΒ αλλα καμμιά 40αριά και νου μου ερχόταν ο λογαριασμός ....500€. Κοιτάξτε μη ξυπνήσετε καμμιά μέρα και βρισκόσαστε στην ίδια θέση και χειρότερη ή όπως είπε ο απο πάνω....να βρεθώ στα δικαστήρια στα καλά καθούμενα απέναντι στους δικηγόρους της εταιρείας.

 

 

1. H Yπηρεσία πάσου είναι ενεργή, φαίνεται και απο το μενού του myview

 

http://img121.imageshack.us/img121/3402/capturewiz.png

 

2. O προηγούνενος λογαριασμούς έχει χρέωση μηνιαίου πάσου

 

http://img121.imageshack.us/img121/2526/capturewiz003.png

 

3. Ξαφνικά το πάσο εξαφανίζεται απο την τιμολόγηση και εμφανίζεται μια μεγάλη χρέωση των 137€ για 12ΜΒ

 

http://img121.imageshack.us/img121/2658/capturewiz002.png

 

4. Aπο τις 21 του μήνα, τη μέρα δηλαδή που ανανεώνεται αυτόματα το πάσο, αρχίζω να χρεώνομαι χωρίς λόγο και ξαφνικά τρέχω.

 

http://img121.imageshack.us/img121/6535/capturewiz004.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, με τη παρατήρηση του Νίκου είδα κι εγώ ότι απενεργοποιήθηκε το πάσο στον τελευταίο λογαριασμό. Μέχρι τις 20/10 καλυπτόταν η χρέωση απο το πάσο και αφού έπαψε να υπάρχει, άρχισαν οι χρεώσεις. Όσο για το θέμα με το google, καμία σχέση. Στο καρτοκινητό μου που έχω το πάσο, μπαίνω κανονικότατα απο τον opera, ενημερώνω τη καρτέλα του καιρού (htc) και δεν υπάρχει καμία χρέωση ( το ποσό παραμένει το ίδιο, αλλιώς τα 4~5€ που έχω συνήθως μέσα στο καρτοκινητό θα είχαν εξανεμιστεί με τη πρώτη επίσκεψη σε site ). Η απενεργοποίηση του πάσου στα έκανε όλα. Τώρα, πώς ακριβώς θα βρεις το δίκιο σου είναι ένα θέμα, δεδομένου ότι ίσως και να μην υπάρχει δίκιο ( στη περίπτωση που χωρίς να το καταλάβεις, απενεργοποίησες το πάσο δηλαδή ).
Link to comment
Share on other sites

Mηπως καταλαθος μεσα στο menu του cosmote my view πατηθηκε ακυρωση επομενης ανανεωσης;

 

Η απενεργοποίηση του πάσου στα έκανε όλα. Τώρα, πώς ακριβώς θα βρεις το δίκιο σου είναι ένα θέμα, δεδομένου ότι ίσως και να μην υπάρχει δίκιο ( στη περίπτωση που χωρίς να το καταλάβεις, απενεργοποίησες το πάσο δηλαδή ).

 

 

Oχι το πάσο είναι ενεργοποιημένο ακόμα και τώρα, στο συγκεκριμένο μενού ακύρωσης δεν έχω μπεί και να μπεί μονο του ή κατα λάθος είναι αρκετά δύσκολο. Πήρα στο 1212 και μου είπαν να πάω με τον λογαριασμό σε ένα κατάστημα και να κάτω αίτημα για αφαίρεση του ποσού. Περιμένω να πάρω το φάκελο στα χέρια μου να δω αν θα βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο αυτό που συνέβη πάντως. Σωστά σε ενημέρωσαν και απορώ πως δεν στο πρότεινα, να κάνεις αμφισβήτηση των χρεώσεων και να ζητήσεις πίστωση του ποσού. Αν σου είναι εύκολο, πες μας το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο αυτό που συνέβη πάντως. Σωστά σε ενημέρωσαν και απορώ πως δεν στο πρότεινα, να κάνεις αμφισβήτηση των χρεώσεων και να ζητήσεις πίστωση του ποσού. Αν σου είναι εύκολο, πες μας το αποτέλεσμα.

 

Tο έκανα χτές, πήγα σε διπλανό κτάστημα Γερμανός και με εξυπηρέτησαν οι υπάλληλοι. Γράψαμε ένα κείμενο και το στείλαμε μαζί με κάποιες φωτοτυπίες ανάλυσης και ταυτότητας στο 2102511888, τώρα λογικά θα με πάρουν απο την Cosmote και θα δούμε τι θα γίνει. Σκέφτομαι να προχωρήσω και σε καταγγελίες πρός ΕΕΤΤ, Υπουργεία και φορείς καταναλωτών.

 

Το περίεργο στην υπόθεση είναι όπως μου είπαν στο Γερμανό οτι στο μενού του MyView απο τη συσκευή αναφέρει οτι το πάσο θα ανανεωθεί αυτόματα στις 21/12/2009 αρα είναι ενεργό απο 21/11/2009 και αφου φαίνεται και στα προηγούμενα τιμολόγια (εικόνα 3) οτι έχω πληρώσει το πάσο πάει να πεί οτι ήταν ενεργοποιημένο αφού το ποσό αυτό το προπληρώνεις. Κοίταξαν και την καρτέλα πελάτη και φαίνεται ενεργό το MyView απο τον Μάιο του 2009.

Link to comment
Share on other sites

Να το δω και να μην το πιστεψω.... :lol: Alany κατι ξερεις εσυ:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...