Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Tο έκανα χτές, πήγα σε διπλανό κτάστημα Γερμανός και με εξυπηρέτησαν οι υπάλληλοι. Γράψαμε ένα κείμενο και το στείλαμε μαζί με κάποιες φωτοτυπίες ανάλυσης και ταυτότητας στο 2102511888, τώρα λογικά θα με πάρουν απο την Cosmote και θα δούμε τι θα γίνει. Σκέφτομαι να προχωρήσω και σε καταγγελίες πρός ΕΕΤΤ, Υπουργεία και φορείς καταναλωτών.

 

Το περίεργο στην υπόθεση είναι όπως μου είπαν στο Γερμανό οτι στο μενού του MyView απο τη συσκευή αναφέρει οτι το πάσο θα ανανεωθεί αυτόματα στις 21/12/2009 αρα είναι ενεργό απο 21/11/2009 και αφου φαίνεται και στα προηγούμενα τιμολόγια (εικόνα 3) οτι έχω πληρώσει το πάσο πάει να πεί οτι ήταν ενεργοποιημένο αφού το ποσό αυτό το προπληρώνεις. Κοίταξαν και την καρτέλα πελάτη και φαίνεται ενεργό το MyView απο τον Μάιο του 2009.

 

Φίλε SpyrOs, τα ίδια έπαθα και εγώ, ξαφνικά απενεργοποιήθηκε, μετά από πολλούς μήνες το pass (χωρίς βέβαια να το απενεργοποίησω εγώ μιας και η home page είναι google και δεν μπαίνω στο my view) και βρέθηκα αυτό το μήνα με ογκοχρέωση 70€. Πήγα και 'γω σε Γερμανό για τη διαδικασία αμφισβήτησης και αναμένω...

Αν έχεις νέα please post.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε SpyrOs, τα ίδια έπαθα και εγώ, ξαφνικά απενεργοποιήθηκε, μετά από πολλούς μήνες το pass (χωρίς βέβαια να το απενεργοποίησω εγώ μιας και η home page είναι google και δεν μπαίνω στο my view) και βρέθηκα αυτό το μήνα με ογκοχρέωση 70€. Πήγα και 'γω σε Γερμανό για τη διαδικασία αμφισβήτησης και αναμένω...

Αν έχεις νέα please post.

 

Έκανα αίτηση αμφισβήτης στις 27/11 και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Πάντως το οτι συνέβει και σε άλλους είναι καλό απο μια άποψη γιατι δείχνει πρόβλημα στο σύστημα και σε περίπτωση που μας πούν τίποτα περίεργο ίσως χρειαστεί να ανταλάξουμε στοιχεία και να δράσουμε ολοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση αμφισβήτης στις 27/11 και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Πάντως το οτι συνέβει και σε άλλους είναι καλό απο μια άποψη γιατι δείχνει πρόβλημα στο σύστημα και σε περίπτωση που μας πούν τίποτα περίεργο ίσως χρειαστεί να ανταλάξουμε στοιχεία και να δράσουμε ολοι μαζί.

 

 

Εγώ από τις 21/11 και μια από τα ίδια, παρ' όλο που τους ενόχλησα τηλεφωνικώς (μια βδομάδα αργότερα) και μου είπαν ότι δεν το είχαν επεξεργαστεί ακόμα, αλλά θα του έδιναν προτεραιότητα. Νομίζουνε ότι είμαστε βόδια!!! Η αντιμετώπιση είναι επιεικώς αδιάφορη. Τα στοιχεία μου στη διάθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τις 21/11 και μια από τα ίδια, παρ' όλο που τους ενόχλησα τηλεφωνικώς (μια βδομάδα αργότερα) και μου είπαν ότι δεν το είχαν επεξεργαστεί ακόμα, αλλά θα του έδιναν προτεραιότητα. Νομίζουνε ότι είμαστε βόδια!!! Η αντιμετώπιση είναι επιεικώς αδιάφορη. Τα στοιχεία μου στη διάθεση σου.

 

Aκόμα τίποτα και στις 17 λήγει ο λογαριασμός:protest:

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα τίποτα και στις 17 λήγει ο λογαριασμός:protest:

 

Καλύτερα φίλε να τον πληρώσεις γιατί θα στο κόψουν και 'γω αυτό θα κάνω.

 

Τους πήρα πάλι χθες και είπαν είναι στην επεξεργασία και δεν χρειάζεται να τους

 

ξανακαλέσω θα με καλέσουν αυτοί. Δεν άντεξα και ρώτησα "τον έλεγχο ποιός θα

 

τον κάνει, η cosmote για την cosmote ???". Από που ελέγχονται αυτοί??? Ποιός μου

 

λέει ότι δεν θα το μαγειρεύσουν???

 

Χρόνια σου πολλά Spyr0s !!!

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται αλλαγές....

 

Σε λίγο νεότερα ;)

 

Το "σε λίγο" έχει μάλλον διαφορετική σημασία για την Cosmote απ' ότι για όλους εμάς. :lol:

 

Δεν άντεξα και ρώτησα "τον έλεγχο ποιός θα τον κάνει, η cosmote για την cosmote ???". Από που ελέγχονται αυτοί??? Ποιός μου λέει ότι δεν θα το μαγειρεύσουν???

 

Υπάρχει και η ΕΕΤΤ και η ΓΓ Καταναλωτή αν σας δυσκολέψουν από την Cosmote. Ειδικά η δεύτερη, μου έχει λύσει αρκετές φορές προβλήματα που είχα με το δημόσιο και ιδιωτικό τομέα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα φίλε να τον πληρώσεις γιατί θα στο κόψουν και 'γω αυτό θα κάνω.

 

Τους πήρα πάλι χθες και είπαν είναι στην επεξεργασία και δεν χρειάζεται να τους

 

ξανακαλέσω θα με καλέσουν αυτοί. Δεν άντεξα και ρώτησα "τον έλεγχο ποιός θα

 

τον κάνει, η cosmote για την cosmote ???". Από που ελέγχονται αυτοί??? Ποιός μου

 

λέει ότι δεν θα το μαγειρεύσουν???

 

Χρόνια σου πολλά Spyr0s !!!

 

Ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά

 

Να πληρώσω αποκλείεται γιατι είναι δικό τους το λάθος και δεν έχω τη δυνατότητα να δώσω 230€ σε αυτούς αντί 70€ μέσα στα χριστούγεννα Χριστουγέννων, έχω και αλλα έξοδα και δε μου περισσεύουν. Δε μιλάμε για 30~40 ευρώ....

 

 

 

Υπάρχει και η ΕΕΤΤ και η ΓΓ Καταναλωτή αν σας δυσκολέψουν από την Cosmote. Ειδικά η δεύτερη, μου έχει λύσει αρκετές φορές προβλήματα που είχα με το δημόσιο και ιδιωτικό τομέα ;)

 

Aυτοί όμως καθυστερούν να δώσουν απάντηση έτσι ώστε να μην προλάβεις να κάνεις καταγγελία σε περίπτωση που απαντήσουν αρνητικά. Το λάθος που κάναμε ήταν που δε κοινοποιήσαμε απο την αρχή την αμφισβήτηση στην ΕΕΤΤ και ΓΓΚ.

 

Έρχονται αλλαγές....

 

Σε λίγο νεότερα ;)

 

Οι αλλαγές ποιές είναι , οτι θα σου έρχετε ξαφνικά ο λογαριασμός 300€ και θα τρέχεις;

Link to comment
Share on other sites

Spyr0s εμένα με ζαλίσανε με τα μυνήματα ότι εαν δεν τους πληρώσω θα μου κάνουν προσωρινή

διακοπή, εκβιασμός. Εν μέσω Χριστουγέννων δεν μπορώ να μείνω χωρίς τηλέφωνο.

MyView, ΤΕΛΟΣ από τη σύνδεση με συμβόλαιο, μόνο από Whats up και δεν σου ξανακόβουν τον "λοκό".

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται αλλαγές....

 

Σε λίγο νεότερα ;)

 

Φίλε τα ιδια ελεγες και στο θεμα των καρτοκινητων της κοτε οτι ερχονται καλύτερα πακετα και προσφορες και το μονο που ειδαμε ηταν τα 1200 με 7 ευρω...τωρα και εδω γραφεις τα ιδια και κοντευει μηνας.Εχεις εσωτερικη πληροφορηση για κατι ή έτσι τα γράφεις? Αν ξερεις τιποτα πες και σε μας,δεν ειναι αναγκη να βγουν οι επισημες ανακοινωσεις πρωτα...εκτος να φοβασαι καμμια απολυση... :p

Link to comment
Share on other sites

Spyr0s εμένα με ζαλίσανε με τα μυνήματα ότι εαν δεν τους πληρώσω θα μου κάνουν προσωρινή

διακοπή, εκβιασμός. Εν μέσω Χριστουγέννων δεν μπορώ να μείνω χωρίς τηλέφωνο.

MyView, ΤΕΛΟΣ από τη σύνδεση με συμβόλαιο, μόνο από Whats up και δεν σου ξανακόβουν τον "λοκό".

 

Αν είναι να αλλάζω κάρτα κάθε φορά που θέλω να μπώ στο ίντερνετ απο το κινητό....:down:

 

και αν ήταν να αλλάζω κάρτα θα προτιμούσα κάτι σε wind plus ή vodafone, σιγά μη τους έδινα ξανά λεφτά:wink:

 

Πάντως ήμουν χρόνια πελάτης στη Vodafone, ήρθα φέτος με φορητότητα και τέτοιο πράγμα δε μου είχε συμβεί, βλέπω σε λίγους μήνες που λήγει το συμβόλαιο να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια πάλι πίσω γιατι πέρα απο το χρηματικό, δε μπορώ να χρησιμοποιήσω πλέον την υπηρεσία αφού τρέμει η καρδιά μου:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να αλλάζω κάρτα κάθε φορά που θέλω να μπώ στο ίντερνετ απο το κινητό....:down:

 

και αν ήταν να αλλάζω κάρτα θα προτιμούσα κάτι σε wind plus ή vodafone, σιγά μη τους έδινα ξανά λεφτά:wink:

 

Πάντως ήμουν χρόνια πελάτης στη Vodafone, ήρθα φέτος με φορητότητα και τέτοιο πράγμα δε μου είχε συμβεί, βλέπω σε λίγους μήνες που λήγει το συμβόλαιο να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια πάλι πίσω γιατι πέρα απο το χρηματικό, δε μπορώ να χρησιμοποιήσω πλέον την υπηρεσία αφού τρέμει η καρδιά μου:cry:

 

Το whats up το είχα έτσι και αλλιώς σε άλλη συσκευή οπότε...

Ήμουν στη vodafone πριν 5 χρόνια και λόγω άλλων "λαλακιών" εκεί έκανα χρήση φορητότητας.

 

Κοίτα τώρα πως τα παίρνει κανείς στη γκράνα ανεπανόρθωτα... Σήμερα ήρθε ο νέος λογαριασμός, περίμενα φυσικά κάποια ογκοχρέωση, κατάλοιπο του προηγούμενου, που έκανα χρήση μέχρι να μου έρθει η λυπητερή. Κοιτώντας λοιπόν τις ογκοχρεώσεις βλέπω ξαφνικά να σταματούν... όπα το πάγιο επανήλθε ως δια μαγείας, χωρίς να κάνω ΤΙΠΟΤΑ και τώρα δεν χρησιμοποιώ internet αλλά πληρώνω πάγιο... σωστός????????

Στο καπάκι τους παίρνω τηλέφωνο και έγινε της ...τάνας, με τα πολλά δεσμεύτηκαν ότι οι "αόρατοι", του τμήματος λογαριασμών θα με πάρουν τη Δευτέρα, είδωμεν λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Το whats up το είχα έτσι και αλλιώς σε άλλη συσκευή οπότε...

Ήμουν στη vodafone πριν 5 χρόνια και λόγω άλλων "λαλακιών" εκεί έκανα χρήση φορητότητας.

 

Κοίτα τώρα πως τα παίρνει κανείς στη γκράνα ανεπανόρθωτα... Σήμερα ήρθε ο νέος λογαριασμός, περίμενα φυσικά κάποια ογκοχρέωση, κατάλοιπο του προηγούμενου, που έκανα χρήση μέχρι να μου έρθει η λυπητερή. Κοιτώντας λοιπόν τις ογκοχρεώσεις βλέπω ξαφνικά να σταματούν... όπα το πάγιο επανήλθε ως δια μαγείας, χωρίς να κάνω ΤΙΠΟΤΑ και τώρα δεν χρησιμοποιώ internet αλλά πληρώνω πάγιο... σωστός????????

Στο καπάκι τους παίρνω τηλέφωνο και έγινε της ...τάνας, με τα πολλά δεσμεύτηκαν ότι οι "αόρατοι", του τμήματος λογαριασμών θα με πάρουν τη Δευτέρα, είδωμεν λοιπόν.

 

Βγήκε ο επόμενος λογαριασμός και για μάντεψε πληρώνω πάσο, πληρώνω και ογκοχρέωση WAP Advanced...

 

Μου φαίνετε οι αλλαγές που μας είπε κάποιος είναι Opera Mini τέλος:cry:

 

Άκυρο είναι χρεώσεις του προηγούμενου μήνα, απλά εμφανίζεται ξανά το πάσο έτσι ξαφνικά όπως εξαφανίστηκε και χρεώνομαι κάτι μέρες πρίν αλλάξει ο μήνας του πάσου....

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνετε οι αλλαγές που μας είπε κάποιος είναι Opera Mini τέλος:cry:

 

Αυτό δεν το κατάλαβα????????

 

Άκυρο είναι χρεώσεις του προηγούμενου μήνα, απλά εμφανίζεται ξανά το πάσο έτσι ξαφνικά όπως εξαφανίστηκε και χρεώνομαι κάτι μέρες πρίν αλλάξει ο μήνας του πάσου....

 

Ακριβώς όπως εμένα και βέβαια ακόμα περιμένω τηλέφωνο, παρά τη δέσμευση τους ότι θα με έπαιρναν τη Δευτέρα (21/12).

 

 

Αφού ακριβώς το ίδιο πράγμα συνέβει σε τουλάχιστον 2 συνδρομητές, επιβεβαιωνόμαστε ότι εμείς δεν ευθυνόμαστε για τις χρεώσεις και είναι δική τους

λαλακία !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε,πρόκειται για περίπτωση συστεμικού λάθους.Συμβαίνουν αυτα σε όλες τις εταιρίες.Και σε μένα πριν περίπου 1.5 χρόνο συνέβη αντίστοιχο λάθος στην Vodafone και μιλάμε για ποσό της τάξης των 560 ευρώ!Φυσικά,πιστώθηκε ολόκληρο!Αλλά η όλη διαδικασία διήρκησε περίπου 1.5-2 μήνες.Δεν είναι εύκολη διαδικασία,μπλέκονται αρκετά τμήματα.Αλλά εφόσον πρόκειται για λάθος συστήματος δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσετε.Κάτι ακόμη:χρησιμοποιούσατε τις ρυθμίσεις cosmote wap ή cosmote internet?Είναι διαφορετικές & έχει τεράστια σημασία.Και κάτι τελευταίο:η Vodafone,όταν είχε συμβεί σε μένα ίδιο λάθος,μου είχε πει πως δε θα χρειαστεί να πληρώσω κανέναν λογαριασμό έως ότου βγει το πόρισμα,διότι στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρουμε αν ευθύνεται ο πελάτης ή η εταιρία.Επομένως,δεν υποχρεούται ο συνδρομητής να κόψει το λαιμό του να βρει τόσα χρήματα.Αυτό μου είχαν πει και όντως,δεν έβαλαν φραγή,παρ'ότι μαζεύτηκαν 3 ανεξόφλητοι λογαριασμοί έως ότου ξεκαθαριστεί το ζήτημα.Φυσικά,την ίδια μέρα που με ενημέρωσαν ότι όλα ήταν ένταξει πηγα και τους εξόφλησα.Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο η Κοσμοτέ ακολουθεί τέτοιες τακτικές...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κατάλαβα????????

 

Τίποτα άκυρο

 

Κάτι ακόμη:χρησιμοποιούσατε τις ρυθμίσεις cosmote wap ή cosmote internet?Είναι διαφορετικές & έχει τεράστια σημασία.

 

Εννοείτε τις ρυθμίσεις wap my view, αλλωστε φαίνεται και στην ανάλυση όταν μπαίνεις με WAP γράφει "ΠΛΟΗΓΗΣΗ WAP" και όταν μπαίνεις με internet γράφει "Wireless Internet"

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε τις ρυθμίσεις wap my view, αλλωστε φαίνεται και στην ανάλυση όταν μπαίνεις με WAP γράφει "ΠΛΟΗΓΗΣΗ WAP" και όταν μπαίνεις με internet γράφει "Wireless Internet"

 

Όπως τα λέει ο Spyr0s.

 

Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο η Κοσμοτέ ακολουθεί τέτοιες τακτικές...

 

Σύνδρομο δυσκοιλιότητας του δημοσίου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα, με πήρανε απο Cosmote και μου είπαν οτι λόγω τεχνικού λάθους δεν ανανεώθηκε το πάσο και το ποσό αφαιρέθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Είδες που φωνάζεις? :p

 

Ένα μήνα και βάλε σκοτωνόμαστε στο σπίτι για το λογαριασμό και Χριστουγεννιάτικα μας ήρθε φάκελος με 310€ λογαριασμό μαζί με τα προηγούμενα και σκοτωνόμασταν στο Γερμανό της γειτονιάς, φοβάμαι να χρησιμοποιήσω το internet απο το κινητό μήπως συμβούν πάλι τα ίδια, βρέθηκε λύση αλλα τα εγκεφαλικά που περάσαμε, τα ατελείωτα τηλεφωνα στο 1212 και την ψυχική ταλαιπωρία μέσα στις γιορτές δε μπορεί να μας τη ξεπληρώσει κανείς, σιγά μη πούμε και ευχαριστώ επειδή μας ταλαιπώρησαν χωρίς να φταίμε.

 

:protest:

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία.

 

Ευχάριστα νέα, με πήρανε απο Cosmote και μου είπαν οτι λόγω τεχνικού λάθους δεν ανανεώθηκε το πάσο και το ποσό αφαιρέθηκε.

 

Επιτέλους αποφάσισαν να δώσουν τέλος στην αγωνία μας, με πήραν και μένα και μου είπαν για τεχνικό λάθος. Το my view βέβαια τέλος,τουλάχιστον από τη σύνδεση με πάγιο, δεν αντέχω άλλο τα τεχνικά λάθη.

 

Χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τι αναλογο εχει η cosmote με το wind plus non stop που δινει 40mb με 3,5e/μηνα....Οσο εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι μονο το αστειο 1mb/μηνα me 3,5e hahahahahaha.Μαλλον θα αναγκαστω να εχω μαζι μου και μια καρτα της wind για internet....επισης ξερει κανεις αν κανω μια συνδεση στη cosmote η καρτα sim θα ειναι 3g??Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο MyView (0,40 ευρώ/είσοδο) και θα το ενεργοποίησεις από'κει. Έχει -όπως είπε και ο φίλος- μηνιαία χρέωση 4 ευρώ και σου δίνει 40Mb για να πλοηγηθείς σε mobile sites. :)

 

Περισσότερα εδώ.: "Τα πάντα για το Cosmote MyView".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...