Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Και πολυ καλα θα κανεις!!Πραγματικα τους καρτοκινητακιδες της κοσμοτε ειναι να τους λυπασε.. κανα 2μηνο δεν θα παιρνουν τηλ τωρα με το ιντερνετ καψονια....οτι ναναι ρε παιδια ..γιατι τους ανεχεστε??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί απατεώνες βρε παιδιά; :blink: Ήταν μια ανοιχτή 'τρύπα' που δυστυχώς για μας έκλεισε:p Όχι ρε γαμ*το, πήραν γρήγορα χαμπάρι:lol: Και μην μου πείτε ότι είμαι ο μόνος που την απενεργοποιούσα και την ξανά ενεργοποιούσα :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ξέρεις ποιος είναι? Ότι ΟΛΟΙ οι γνωστοί μου έχουν what's up και θα πανε στη vodafone μόνο αν βγάλει καμιά καλή προσφορά, σαν τα 1000..
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο αυτό για την Wind,απλά είναι λίγο μπάχαλο η εταιρία(εν αντιθέσει με την Κοσμοτέ)και δεν ξέρει ούτε η ίδια τι χρεώνει,σε ποιον και πότε! :lol:

 

Οπότε,καλύτερα με Κοσμοτέ και αξιοπιστία(ξέρεις ότι ναι,θα πληρώσεις μετά το δωρεάν όγκο),παρά Άνεμος και αναξιοπιστία ;)

 

Ως χρήστης του Wind Plus Non Stop σε καρτοκινητό για πάνω από 2 χρόνια έχω να αναφέρω ότι προτιμώ την "αναξιόπιστη" (?!?) Wind που ΔΕΝ χρεώνει τιποτα πάνω από 40MB. Και αν κάποτε (ή έστω ΟΤΑΝ κάποτε) αποφασίσει να βάλει ένα τέλος στο απεριόριστο download, που την έφερε στο σημείο να μην έχει καν ανταγωνισμό στον τομέα του ίντερνετ, τότε θα μου φάει το υπόλοιπο της κάρτας (αν δεν το πάρω χαμπάρι) το οποίο στην χειρότερη των περιπτώσεων άντε να είναι και... 20€ ή 30€? Δεν ξέρω αν κάποιος έχει 80€ υπόλοιπο στο καρτοκινητό του. Προσωπικά βάζω κάρτες των 10€.

 

Πραγματικά δεν ξέρω αν έχει καν νόημα το να υποβάλω αυτήν την απάντηση για κάτι το τόσο εξώφθαλμο που και ένα παιδάκι δημοτικού μπορεί να διακρίνει για το τι τον συμφέρει.

 

Και για να μην νομίζετε ότι και καλά είμαι βαλτός από την εταιρία (αν και αυτό το θα έλεγα ότι φαίνεται από κάποια άλλα άτομα στο φόρουμ) είμαι ένας πανευχαριστημένος πελάτης της Cosmote (όσον αφορά την κάλυψη δικτύου και τις κλήσεις) εδώ και 11 χρόνια. Αλλά για το οικονομικό ίντερνετ δεν υπάρχει ακόμα άλλη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις δηλαδή ότι προτιμάς εμμέσως πλην σαφώς να σε εμπαίζει μια εταιρία με το να μην ξέρεις αν και πότε θα σε χρεώσει;Ή η φράση: Οικονομικό wap έχει συνδυαστεί με τις διάφορες πονηριες μιας εταιρίας για να μην της φύγουν κάποιοι καρτοκινητοί της;Πού είναι η υπεύθυνη στάση της Wind στον τρόπο χρέωσης;Επίσημα χρεώνεσαι,ανεπίσημα κάποιοι δε χρεώνονται επειδή έτσι γουστάρει μια εταιρία..Αν εκει βρισκεται η ουσία του οικονομικού wap,τότε όντως η Κοσμοτέ δεν είναι η κατάλληλη επιλογή..
Link to comment
Share on other sites

Το οικονομικό WAP σημαίνει μόνο ένα πράγμα. Οικονομία στην τσέπη σε συνδιασμό με καλή παροχή υπηρεσιών. Εγώ αυτό το πράγμα το έχω ενώ εσύ δεν το έχεις, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να αποδείξεις και επιμένεις στο να αναποδογυρίσεις το αυτονόητο. Σε λίγο στα οικονομικά/αριθμητικά δεδομένα που αποδεικνύουν τι συμφέρει κάποιον θα προσθέσεις και την ηθική και την φιλοσοφία (βλέπε εμπαιγμός, υπευθυνότητα, πονηριά).

 

Η επίσημη και υπεύθυνη στάση της Wind είναι ξεκάθαρη: όσοι χρησιμοποιούν Web n Mail θα χρεωθούν από τα 40ΜΒ και πάνω. Εγώ όταν όμως στέλνω μήνυμα για αναβάθμιση μου απαντάνε ότι η ενεργοποίησα την υπηρεσία Wind Plus. Και έτσι χρεώνομαι εγώ και όλοι όσοι το χρησιμοποιούν. Επίσης, το γεγονός ότι στην WIND δίνω από την τσέπη μου 4.5€ με 5€ το μήνα εδώ και 2 χρόνια (μιας και για ομιλία έχω αποκλειστικά την Cosmote) δεν πιστεύω ότι με έχουν σε κάποια λίστα πελατών VIP αν σου λέει κάτι αυτό για τα γούστα της εταιρίας με το ποιον χρεώνει και ποιον όχι.

 

Η εταιρία κινητής τηλεφωνίας δεν είναι ομάδα ποδοσφαίρου για να την ακολουθούμε για πάντα.

 

------------------

Και ναι, προτιμώ ξεκάθαρα και σαφέστατα να με εμπαίζουν τόσο πρόδηλα αφήνοντάς μου να κάνω 3-5 ώρες browsing από το κινητό μου την ημέρα και να μου χαρίζουν τα αμέτρητα MB το μήνα από το να τα πληρώνω. Εσύ βολέψου με τα 40ΜΒ, με γεια σου και χαρά σου :)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν δίνουν δωρεάν πλοήγηση σε νέους χρήστες:cool:! Ξέρετε γιατί; Γιατί μερικοί (είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) απενεργοποιούσαν και ενεργοποιούσαν την υπηρεσία από το my account και είχαν ΔΩΡΕΆΝ WAP! Τώρα σταμάτησαν και οι απενεργοποιήσεις από το MY ACCOUNT.

Είναι σίγουρο αυτό? και με πιό τρόπο μπορώ να βάλω έστω το πληρωμένο σε καρτοκινητό ?

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα , ενώ είναι ενεργοποιημένο το μηνιαίο πάσο , με χρέωσαν καθαρά με όγκοχρέωση .....στον λογαριασμό δεν φαίνεται το μηνιαίο πάσο, αλλά φαίνεται στο μενού myview ότι ήταν ενεργοποιημένο από τον περασμένο μήνα.

Έκανα αμφισβήτηση λογαριασμού και περιμένω.

Μονο σε έμενα έτυχε αυτόν τον μήνα?

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν δίνουν δωρεάν πλοήγηση σε νέους χρήστες:cool:! Ξέρετε γιατί; Γιατί μερικοί (είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) απενεργοποιούσαν και ενεργοποιούσαν την υπηρεσία από το my account και είχαν ΔΩΡΕΆΝ WAP! Τώρα σταμάτησαν και οι απενεργοποιήσεις από το MY ACCOUNT.

 

Αυτό ισχύει μόνο γι' αυτούς που απενεργοποιούσαν και ενεργοποιούσαν την υπηρεσία ή για όλους τους νέους χρήστες (δηλαδή αυτούς που μόλις αγόρασαν πακέτο σύνδεσης ή μόλις ενεργοποίησαν το WAP στο καρτοκινητό τους);

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο γι' αυτούς που απενεργοποιούσαν και ενεργοποιούσαν την υπηρεσία ή για όλους τους νέους χρήστες (δηλαδή αυτούς που μόλις αγόρασαν πακέτο σύνδεσης ή μόλις ενεργοποίησαν το WAP στο καρτοκινητό τους);

 

Προσωρινό ήταν τελικά... Όλα κομπλέ πλέον. Και πάλι με την απενεργοποίηση/ENEPΓOΠOIHΣH της υπηρεσίας έχουμε δωρεάν INTEPNET για 15 μέρες (είναι πολύ παραπάνω απο 40 τα δωρεάν ΜΒ.)

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινό ήταν τελικά... Όλα κομπλέ πλέον. Και πάλι με την απενεργοποίηση/ENEPΓOΠOIHΣH της υπηρεσίας έχουμε δωρεάν INTEPNET για 15 μέρες (είναι πολύ παραπάνω απο 40 τα δωρεάν ΜΒ.)

 

Την απενεργοποίηση/ενεργοποίηση του MyView την κάνεις από το MyAccount στο κινητό ή τον υπολογιστή; Γιατί στο δικό μου MyAccount από τον υπολογιστή, το MyView έχει μια μόνο επιλογή (ενεργοποίηση) και δεν έχει επιλογή "απενεργοποίηση".

 

Πάντως δε νομίζω να ήταν προσωρινό επειδή στην ιστοσελίδα του MyView αφαίρεσαν το κείμενο για την προσφορά γνωριμίας των 15 ημερών.

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

Μόνο στο FAQ την έχουν ακόμα αλλά φαντάζομαι επειδή ξέχασαν να το αλλάξουν

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_faq#2

Link to comment
Share on other sites

Την απενεργοποίηση/ενεργοποίηση του MyView την κάνεις από το MyAccount στο κινητό ή τον υπολογιστή; Γιατί στο δικό μου MyAccount από τον υπολογιστή, το MyView έχει μια μόνο επιλογή (ενεργοποίηση) και δεν έχει επιλογή "απενεργοποίηση".

 

Πάντως δε νομίζω να ήταν προσωρινό επειδή στην ιστοσελίδα του MyView αφαίρεσαν το κείμενο για την προσφορά γνωριμίας των 15 ημερών.

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

Μόνο στο FAQ την έχουν ακόμα αλλά φαντάζομαι επειδή ξέχασαν να το αλλάξουν

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_faq#2

 

Απενεργοποιήσεις γίνονται μόνο με τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών...Πολύ κράτησε και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω, εχω ενεργοποιησει το my view ( το πασο για ενα μηνα που σου δινει κε 40 MB) αλλα μου εχουν τελειοσει τα 40 MB. κε θελω να το ξαναενεργοποιησω οστε να εχω παλι τα 40 ΜΒ. αλλα δεν γινετε να το κανω αφτο απο το site του my view (απο το κινιτο μου). πηρα τηλεφωνο στην εξιπιρετισι κε μου ειπαν να περιμενω να περασει ενας μηνας οστε να ληξει το πασο και μετα να το ξαναενεργοποιησω. μηπος υπαρχει κανενας τροπος να εχω παλι τα 40 MB χορις να πρεπει να περιμενω 1 μηνα? σκεφτομε να αλακσω το πακετο σε κοσμοκαρτα κε μετα παλι σε whats up. αλλα θελω και τη γνωμη σασ, μη πληρωσω τζαμπα 6 ευρω.
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω, εχω ενεργοποιησει το my view ( το πασο για ενα μηνα που σου δινει κε 40 MB) αλλα μου εχουν τελειοσει τα 40 MB. κε θελω να το ξαναενεργοποιησω οστε να εχω παλι τα 40 ΜΒ. αλλα δεν γινετε να το κανω αφτο απο το site του my view (απο το κινιτο μου). πηρα τηλεφωνο στην εξιπιρετισι κε μου ειπαν να περιμενω να περασει ενας μηνας οστε να ληξει το πασο και μετα να το ξαναενεργοποιησω. μηπος υπαρχει κανενας τροπος να εχω παλι τα 40 MB χορις να πρεπει να περιμενω 1 μηνα? σκεφτομε να αλακσω το πακετο σε κοσμοκαρτα κε μετα παλι σε whats up. αλλα θελω και τη γνωμη σασ, μη πληρωσω τζαμπα 6 ευρω.

 

ΠΆΡΕ στην εξυπηρέτηση και πες τους να στο απενεργοποιήσουν. Μετά το ενεργοποιείς και περιμένεις για 15 λεπτά. Μετά από 15 λεπτά μπαίνεις στην αρχική σελίδα του myview και έχεις δωρεάν ίντερνετ χωρίς να πληρώσεις τίποτα;)

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πάντως γιατί τους είναι τόσο δύσκολο να εντάξουν το myview ΚΑΙ στη χρήση του internet (και όχι μόνο wap) profile. Όσοι έχουμε π.χ. i προγράμματα και χρησιμοποιούμε το internet profile, δεν μπορούμε να μπούμε παρά μόνο αν καθόμαστε να αλλάζουμε (και μετά να ξαναλλάζουμε) προφίλ, και με επιπλέον χρέωση. Και τα δύο είναι, φυσικά, εντελώς αποθαρρυντικοί παράγοντες. Χάθηκε ο κόσμος δηλαδή να ενσωματώσουν το myview και στα i προγράμματα;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Για σκέψου τι θα γινόταν αν όλοι αυτοί οι wap χρήστες χρησιμοποιούσαν internet υπηρεσίες...Προφανώς,ξέρουν ότι δεν τους παίρνει.Άλλωστε,wap διαφημίζουν,wap δίνουν!
Link to comment
Share on other sites

Οταν παρω στην εξιπιρετιση τι ακριβως θα τους πω? να απενεργοποιησω το πασο?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: αν πατήσεις κατά λάθος το γ@μοκουμπί "myview, από πότε χρεώνεσαι; Βλέπω το σηματάκι με τη Γη να αναβοσβήνει ή να είναι απλά αναμένο. Γενικά τι παίζει με το συγκεκριμένο; Πρέπει να ενεργοποιηθεί μέσω μηνύματος ή χρεώνομαι έτσι κοροϊδίστικα;

 

Μιλάμε για ένα καινούριο SE W595..

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνεσαι μόνο αν έχεις ενεργοποιήσει το Wap.Αν είσαι συνδρομητής καρτοκινητής θα πρέπει να ενεργοποιήσεις εσύ το Wap,ενώ αν είσαι συνδρομητής συμβολαίου το Wap είναι αυτόματα ενεργοποιημένο.Όταν αναβοσβήνει η υδρόγειος σημαίνει ότι υπάρχει κίνηση Gprs.Για να μην χρεώνεσαι τσάμπα, μπορείς να μπεις στο μενού του κινητού και να αλλάξεις ή να διαγράφεις το προφίλ της Cosmote ώστε το κινητό να μην μπορεί να μπει πουθενά.:)
Link to comment
Share on other sites

Έσβησα από τις Ρυθμίσεις Internet τα προφίλ "Cosmote WAP" και "Cosmote Internet"...

Από τώρα το κινητό σου δεν θα μπορεί να συνδέεται στο internet.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς μπορώ να έχω πρόσβαση από συμβόλαιο; Ενώ έχω προσβαση παντού, πληκτρολογώ wap.cosmotemyview.gr και wap.mycosmos.gr αλλά δε μπαίνουν ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να έχω πρόσβαση από συμβόλαιο; Ενώ έχω προσβαση παντού, πληκτρολογώ wap.cosmotemyview.gr και wap.mycosmos.gr αλλά δε μπαίνουν ποτέ.

Δεν μπορείς να μπεις στο "Cosmote MyView" από το "Κεντρική Σελίδα"που υπάρχει στον "Browser" του κινητού σου;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...