Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντιγραφοντας ολα τα αρχεια απο μια καρτα σε μια αλλη καινουργια εχω τελειωσει η θελει τιποτα ακομα;πηρα αλλη καρτα μνημης.

 

ειναι λογικο να θελουν ολα τα προγραμματα ξανα εγκατασταση;

 

 

:blink::blink:

 

Μα καλά, 4-5 μυνήματα παραπάνω το ξαναρώτησες και σου απαντήσαμε!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω μετεφερα εχοντας βαλει σε pc suite το κινητο και οχι σε μεταφορα δεδομενων γιατι ψιλοκολλουσε και δεν μου εβγαζε ολα τα αρχεια.γι αυτο ξαναρωτησα γιατι δεν ειδα να γινεται κατι παρολο που εκανα αυτα που ειπατε..

ξερετε αν υπαρχει τροπος μεταφορας των μηνυματων που ειναι αποθηκευμενα στη συσκευη στην καρτα;

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Μπορουσες να γραψεις αναλυτικα το προβλημα σου για να καταλαβουμε τι θελεις να κανεις και να σε βοηθησουμε.

 

Πρεπει να διαγραψεις το φακελο Mail2 που θα βρεις στην διαδρομη E:\private\1000484b\ ...

 

Μετα θα επιλεξεις να αποθηκευονται τα μηνυματα στην καρτα και επειδη η συσκευη σου θα ξαναδημιουργησει το φακελο θα ρωτησει εαν θελεις να μεταφερεις και τα μυνηματα εκει.

 

Υ.Γ.

Με την παραπανω διαδικασια θα χαθουν τα μηνυματα απο την καρτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις σβηνει την αναβαθμιση που εγινε στο τηλεφωνο η οχι;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι.Ούτε με hard format υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση μια νεα εκδοση και αργοτερα απο ενα αντιγραφο ασφαλειας που ειχα κρατησει προσπαθησα να ξαναποκτησω τις επαφες και τα μηνυματα και γενικα οτι ειχα πριν.ολα ξανασταλθηκαν εκτος απο τις επαφες..το πιο σημαντικο δηλαδη.εκανα επαναφορα εργοστασιακων και μετα ξανα εκανα την ιδια διαδικασια και ακομη τιποτα.

το χειροτερο απο ολα ειναι οτι καν δεν μπορει να μπει στις επαφες.με πεταει απο μονο του και οτι και να κανω δεν μπορω να δω τιποτα εκει.

στα μηνυματα ομως που ειναι αποθηκευμενα φαινεται οτι ειναι αποθηκευμενα.τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας αυτό το προγραμματάκι θα μπορέσεις να εξάγεις τις επαφές σου από το αρχείο του back up.

 

Οι επαφές θα είναι αρχεία της μορφής VCF Card.

Απλά μετέφερε τα εν λόγω αρχεία στη κάρτα μνήμης και συγκεκριμένα στο φάκελο Other > Contacts και έπειτα μέσα από την εφαρμογή των Επαφών αντέγραψε τις επαφές από τη κάρτα μνήμης στη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[τι πότε έχεις βάλει να συγχρονίζει?

Επίσης, από τις ρυθμίσεις έλεγξε και το σημείο πρόσβασης που θα χρησιμοποιεί η εφαρμογή.

Καλημέρα και Χρονια Πολλα

 

Το έχω βάλει να συγχρονιζει το συντομοτερο αλλα και καθε μια ωρα δεν λειτουργει καθολου.

 

Το σημείο πρόσβασης είναι το WIND Internet. Τι αλλο να δω?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας αυτό το προγραμματάκι θα μπορέσεις να εξάγεις τις επαφές σου από το αρχείο του back up.

 

Οι επαφές θα είναι αρχεία της μορφής VCF Card.

Απλά μετέφερε τα εν λόγω αρχεία στη κάρτα μνήμης και συγκεκριμένα στο φάκελο Other > Contacts και έπειτα μέσα από την εφαρμογή των Επαφών αντέγραψε τις επαφές από τη κάρτα μνήμης στη συσκευή.

 

ποια ειναι η διαδρομη του αρχειου στον υπολογιστη;εψαξα στο φακελο της nokia αλλα δεν βρηκα τιποτα.οταν στελνω μηνυματα υπαρχουν οι επαφες απλα οταν παω να παρω τηλεφωνο πατωντας την συγκεκριμενη συντομευση δεν γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους σας.

Δυστυχώς είχα δυσάρεστα νέα. Το Ε71 έκανε χθες μια βουτιά σε μια λεκάνη νερό.

Το έβγαλα όσο πιο γρήγορα μπορούσα το σκούπισα και το στέγνωσα με πιστολάκι.

Τώρα δεν ανάβει καθόλου. Ούτε φορτίζει. Μάλλον R.I.P. ? Αξίζει να το πάω σε Nokia shop?

Θα μου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι? Δεν παίζει να μπει στην εγγύηση ε? Μπορώ να το αγοράσω ξανά? Να πάω στο Ε72?

 

Ευχαριστώ:(

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά,

 

όντως δυσάρεστα νέα. Πιστεύω ότι δεν έχει στεγνώσει καλά ακόμα. Κάτω από το πίσω καπάκι υπάρχουν τέσσερις βίδες απο εκεί λύνεται όλο το κινητό με κατσαβίδι Τ4. κάνε ένα search σε μια μηχανή αναζήτησης με θέμα disasseble E71 και θα βρείς ότι χρειαστείς για να το ανοίξεις( το έχω κάνει τουλάχιστον 30 φορές διότι μάζευε σκόνη πίσω από την οθόνη). Αφού το ανοίξεις τότε στέγνωσε το και νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά- το ίδιο θα κάνου και σε nokia store, τσάμπα λεφτά θα δώσεις.

 

καλά τύχη.........

frastgr
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά,

 

όντως δυσάρεστα νέα. Πιστεύω ότι δεν έχει στεγνώσει καλά ακόμα. Κάτω από το πίσω καπάκι υπάρχουν τέσσερις βίδες απο εκεί λύνεται όλο το κινητό με κατσαβίδι Τ4. κάνε ένα search σε μια μηχανή αναζήτησης με θέμα disasseble E71 και θα βρείς ότι χρειαστείς για να το ανοίξεις( το έχω κάνει τουλάχιστον 30 φορές διότι μάζευε σκόνη πίσω από την οθόνη). Αφού το ανοίξεις τότε στέγνωσε το και νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά- το ίδιο θα κάνου και σε nokia store, τσάμπα λεφτά θα δώσεις.

 

καλά τύχη.........

 

Παίζει δηλαδή να λειτουργεί? Δεν θα χρειαστώ ανταλλακτικά? Την ώρα που έγινε μίλαγα στο τηλέφωνο. Παίζει ρόλο? Το κατσαβίδι αυτό που το βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω ότι δεν καταστράφηκε και ότι θα λειτουργήσει ξανά κανονικά. κάνε αναζήτηση στο ebay υπάρχει σειρά τέτοιων κατσαβιδιών σε πολύ χαμηλή τιμή.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω ότι δεν καταστράφηκε και ότι θα λειτουργήσει ξανά κανονικά. κάνε αναζήτηση στο ebay υπάρχει σειρά τέτοιων κατσαβιδιών σε πολύ χαμηλή τιμή.

 

Λοιπόν έχω τα εξής νέα.

Το άνοιξα τελικά είχα κατσαβίδι το στέγνωσα με το πιστολάκι και επιτέλους άνοιξε.

Τώρα αντιμετωπίζω τα 2 παρακάτω προβλήματα

1ον: Δεν βλέπει την κάρτα μνήμης και δυστυχώς δεν έχω άλλο κινητό που να υποστηρίζει αυτήν την κάρτα ή να έχω άλλη κάρτα.

 

2ον: Και ποιο σημαντικό έχω πρόβλημα με την τελευταία σειρά του qwerty keyboard δηλαδή XCVBNM όταν πατάω αυτά τα πλήκτρα δουλεύουν τα ακριβώς παραπάνω! Εννοείται ότι αυτό γίνεται και στα αγγλικά και στα ελληνικά και στους αριθμούς.

 

Τι κάνω τώρα? Θέλει πληκτρολόγιο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Από τη διαχείριση αρχείων.

Το S60 3rd Edition Platform FAQ το έχεις διαβάσει;

Αν όχι, θα έπρεπε!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τα εξής νέα.

Το άνοιξα τελικά είχα κατσαβίδι το στέγνωσα με το πιστολάκι και επιτέλους άνοιξε.

Τώρα αντιμετωπίζω τα 2 παρακάτω προβλήματα

1ον: Δεν βλέπει την κάρτα μνήμης και δυστυχώς δεν έχω άλλο κινητό που να υποστηρίζει αυτήν την κάρτα ή να έχω άλλη κάρτα.

 

2ον: Και ποιο σημαντικό έχω πρόβλημα με την τελευταία σειρά του qwerty keyboard δηλαδή XCVBNM όταν πατάω αυτά τα πλήκτρα δουλεύουν τα ακριβώς παραπάνω! Εννοείται ότι αυτό γίνεται και στα αγγλικά και στα ελληνικά και στους αριθμούς.

 

Τι κάνω τώρα? Θέλει πληκτρολόγιο?

 

Ευχαριστώ.

 

όχι δεν υπάρχει θέμα πληκτρολογίου. άνοιξε το ξανά όλα τα επιμέρους μέρη στεγνωσέ τα και πρόσεχε πολύ στην συναρμολόγηση. το πληκτρολόγιο έχει την τάση να μετακινείται. στο πλάϊ στο ύψος του πληκτρολογίου έχει υποδοχές η μεταλλική πρόσοψη κλείνοντας την πρόσοψη με το πάτημα πρόσεχε μην ξεφύγει καμιά αλλά πάτησε την πρόσοψη με προσοχή στα πλαϊνα σημεία και όχι στη μέση του πληκτρολογίου. Κοίταξε στο youtube για βιντεάκια με συναρμολόγηση Ε71.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τα εξής νέα.

Το άνοιξα τελικά είχα κατσαβίδι το στέγνωσα με το πιστολάκι και επιτέλους άνοιξε.

Τώρα αντιμετωπίζω τα 2 παρακάτω προβλήματα

1ον: Δεν βλέπει την κάρτα μνήμης και δυστυχώς δεν έχω άλλο κινητό που να υποστηρίζει αυτήν την κάρτα ή να έχω άλλη κάρτα.

 

2ον: Και ποιο σημαντικό έχω πρόβλημα με την τελευταία σειρά του qwerty keyboard δηλαδή XCVBNM όταν πατάω αυτά τα πλήκτρα δουλεύουν τα ακριβώς παραπάνω! Εννοείται ότι αυτό γίνεται και στα αγγλικά και στα ελληνικά και στους αριθμούς.

 

Τι κάνω τώρα? Θέλει πληκτρολόγιο?

 

Ευχαριστώ.

Δεν φταίει το πληκτρολόγιο σίγουρα.

Μάλλον το έχεις τοποθετήσει λάθος.

Αλλά γενικά να σου πώ ότι το κινητό μπορεί να μην λειτουργεί σωστά, εφόσον έχει πάρει νερά η πλακέτα του.

Ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγάζει προβλήματα.

Το νερό μπορεί να το στεγνώσεις, αλλά τα άλατα του νερού παραμένουν και τρώνε (διαβρώνουν) τα ηλεκτρονικά του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από το nokia.gr μπορεί να κατεβεί η νέα δωρεάν έκδοση ovi maps.
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν υπάρχει θέμα πληκτρολογίου. άνοιξε το ξανά όλα τα επιμέρους μέρη στεγνωσέ τα και πρόσεχε πολύ στην συναρμολόγηση. το πληκτρολόγιο έχει την τάση να μετακινείται. στο πλάϊ στο ύψος του πληκτρολογίου έχει υποδοχές η μεταλλική πρόσοψη κλείνοντας την πρόσοψη με το πάτημα πρόσεχε μην ξεφύγει καμιά αλλά πάτησε την πρόσοψη με προσοχή στα πλαϊνα σημεία και όχι στη μέση του πληκτρολογίου. Κοίταξε στο youtube για βιντεάκια με συναρμολόγηση Ε71.

 

Δεν φταίει το πληκτρολόγιο σίγουρα.

Μάλλον το έχεις τοποθετήσει λάθος.

Αλλά γενικά να σου πώ ότι το κινητό μπορεί να μην λειτουργεί σωστά, εφόσον έχει πάρει νερά η πλακέτα του.

Ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγάζει προβλήματα.

Το νερό μπορεί να το στεγνώσεις, αλλά τα άλατα του νερού παραμένουν και τρώνε (διαβρώνουν) τα ηλεκτρονικά του.

 

Καλημέρα, ναι το ξέρω για το πληκτρολόγιο ότι έχει υποδοχές στην μεταλλική πρόσοψη και έχει τοποθετηθεί σωστά. Έκανα μια δοκιμή να πατήσω τα πλήκτρα χωρίς το πληκτρολόγιο ( στην λευκή επιφάνεια που είναι από κάτω από το πληκτρολόγιο) και πάλι το ίδιο αποτέλεσμα. Το στέγνωσα για πολύ ώρα. Ένα άλλο πρόβλημα το οποίο παρατήρησα ότι όταν βάλω τα ακουστικά χωρίς να ακούω ραδιόφωνο, μουσική ή να κάνω κλήση ακούγετε συνεχόμενο μπιπ μπιπ. Όταν κάνω όλα τα παραπάνω ο ήχος δεν ακούγετε.

Link to comment
Share on other sites

Nokia E71, E66 and E63 gets a new firmware version – V410.21.010

 

Περισσοτερα εδω http://dailymobile.se/2010/04/09/nokia-e71-e66-and-e63-gets-a-new-firmware-version-v410-21-010/

Link to comment
Share on other sites

Nokia E71, E66 and E63 gets a new firmware version – V410.21.010

 

Περισσοτερα εδω http://dailymobile.se/2010/04/09/nokia-e71-e66-and-e63-gets-a-new-firmware-version-v410-21-010/

 

Κι άλλη? Μάλλον θα είναι και η τελευταία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω το κινητο και θα ηθελα τη γνωμη σας για την επιλογη μου . ειμαι ηδη χρηστης ενος iphone 3GS και ενος nokia N900 . θα μέινω ικανοποιημένος ? θελω να βλεπω τα μαιλ μου και να ειναι απλο στη χρηση του . . .
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σαν κύριο κινητό εδώ και 2 χρόνια λόγω της δουλειάς μου.

Εχω 4 emails accounts συνεχώς με push email της vodafone με πολύ ομιλία και sms και μου κρατάει 3 ημέρες. Είναι απλό στη χρήση, εξαιρετική κατασκευή, ικανοποιητικό μέγεθος και εύχρηστο για ολες τις λειτουργίες όταν είμαι εκτός γραφείου.

Επίσης το internet είναι πάρα πολύ καλό για την οθόνη του και χρησιμοποιώ και το δικό του web browser καθώς και τον Opera.

 

Φαντάσου ότι έχω και το Ν900 σαν 2η συσκευή, αλλά με το Ε71 έχω πάθει κάποιο addiction σε σημείο που έχω αγοράσει αλλα 3 για να τα έχω στο κουτί τους (Gray / White /Black) !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...