Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βρει κανείς τρόπο να σβήνουν τα headers των emails από το κινητό; (έχει 2 επιλογές, είτε να σβήστουν από το κινητό αλλά τα headers μένουν είτε να σβήσουν από το server + το κινητό).

 

Αυτο δεν γινεται.

Νομιζω πρεπει να τα διαγραψεις και απο τον σερβερ. Τοτε φευγουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση προς αυτούς που έχουν κάνει τις τελευταίες αναβαθμίσεις:

Εχει διορθωθεί το bug με τα Ελληνικά γράμματα στις επαφές? Όπου δεν αναγνωρίζει τους χαρακτήρες παραμόνο αν γραψεις κεφαλαία....κτλ.

 

Πιθανή Λύση στο πρόβλημα αυτό

 

Εχω το κινητό για επαγγελματική χρήση εδώ και 10 ημέρες. Οι επαφές που του πέρασα ήταν από το 6300 οι οποίες ήταν στα κεφαλαία Ελληνικά και το Ε71 τις έβρισκε και με αναζήτηση μικρών γραμμάτων.

 

Το πρόβλημα το εντόπισα όταν έκανα αποθήκευση νέας επαφής με κεφαλαία Ελληνικά γράμματα.Τα γράμματα που είναι κοινά σε Ελλ_Αγγλ τα γράφει στα κεφαλαία Αγγλικά (παρόλο που η γραφή είναι Ελληνικά. Στα μικρά τα γράφει σωστά ελληνικά γιατί δεν υπάρχουν αντίστοιχα Αγγλικά).

 

Με τον τρόπο αυτό όμως η αναζήτηση είτε με μικρά είτε με κεφαλαία Ελληνικά δεν βρίσκει τέτοιου είδους επαφές (που ξεκινούν από κοινο στις 2 γλώσσες πχ Β,Κ,Μ,Ν κεφαλαίο γράμμα)

 

Η λύση που βρήκα και δείχνει οτι δουλευει και κάνει και σωστή αναζήτηση με μικρά γράμματα είναι ότι κατά την αποθήκευση της επαφής η γλώσσα πρέπει να είναι τα Ελληνικά, να επιλέγουμε τα κεφαλαία (2 φορές shift) ΑΛΛΑ να είναι ενεργοποιημένο το Τ9 . Γράφουμε το όνομα όπως θέλουμε και πατάμε το επάνω μετά για να το επιλέξουμε από τις λέξεις που προτείνει.

 

Δοκίμαστε και πείτε αν ισχύει και σε σας.

Εκδοση έχω την τελευταία , την 400....

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι έχετε το Ε71 με την τελευταία αναβάθμιση 400... και το έχετε χακάρει θα ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα; (εννοώ απο το χακάρισμα) για να προβώ και εγώ στο χακάρισμα αλλά ρωτάω περισσότερο για σιγουριά.

 

ευχαριστώ

 

 

 

Υ.Γ.

με ποιά έκδοση helloOx το χακάρατε;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με την τελευταία έκδοση του HelloOX που θα βρεις στο πρώτο ποστ του θέματος [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 3rd - Hacks & Patches. Συνέχεια στο αντίστοιχο θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα themes και μου λεει οτι εχει ληξει το ποιστοπιοιτικο?????

 

help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τι πρεπει να κανο???

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα themes και μου λεει οτι εχει ληξει το ποιστοπιοιτικο?????

 

help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τι πρεπει να κανο???

Καλώς ήρθες! :)

 

Θα πρέπει να κάνεις το παρακάτω για να μπορέσεις να εγκαταστήσεις το θέμα,

 

Το πιστοποιητικό έχει λήξει.

Σ' αυτή τη περίπτωση αλλάζουμε την ημερομηνία του κινητού ένα εξάμηνο πίσω και ξανακάνουμε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, τη βάζουμε ακόμη πιο πίσω. Σκοπός αυτού είναι να βρούμε τη περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγυρνάμε στη σωστή ημερομηνία.

 

Επίσης καλό είναι να διαβάσεις ολόκληρο το S60 3rd Edition Platform FAQ και για ότι έχει σχέση με τα θέματα υπάρχει το αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3

 

Τέλος διάβασε και το *** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ *** για να δεις τις συζητήσεις υπάρχουν έτσι ώστε να χρησιμοποιείς τις σωστές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω αν εχω το πιο προσφατο λογισμικο εγκατεστημενο στο κινητο και αν οχι θα πρεπει να κρατησω αντιγραφα ασφαλειας για να ειμαι σιογυρος; (να βγαλω καρτα μνημης;)
Link to comment
Share on other sites

Το FAQ αναφέρει πως το βλέπεις αυτό.

Αν κάνεις αναβάθμιση θα χάσεις τα πάντα από τη μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πιθανή Λύση στο πρόβλημα αυτό

 

Εχω το κινητό για επαγγελματική χρήση εδώ και 10 ημέρες. Οι επαφές που του πέρασα ήταν από το 6300 οι οποίες ήταν στα κεφαλαία Ελληνικά και το Ε71 τις έβρισκε και με αναζήτηση μικρών γραμμάτων.

 

Το πρόβλημα το εντόπισα όταν έκανα αποθήκευση νέας επαφής με κεφαλαία Ελληνικά γράμματα.Τα γράμματα που είναι κοινά σε Ελλ_Αγγλ τα γράφει στα κεφαλαία Αγγλικά (παρόλο που η γραφή είναι Ελληνικά. Στα μικρά τα γράφει σωστά ελληνικά γιατί δεν υπάρχουν αντίστοιχα Αγγλικά).

 

Με τον τρόπο αυτό όμως η αναζήτηση είτε με μικρά είτε με κεφαλαία Ελληνικά δεν βρίσκει τέτοιου είδους επαφές (που ξεκινούν από κοινο στις 2 γλώσσες πχ Β,Κ,Μ,Ν κεφαλαίο γράμμα)

 

Η λύση που βρήκα και δείχνει οτι δουλευει και κάνει και σωστή αναζήτηση με μικρά γράμματα είναι ότι κατά την αποθήκευση της επαφής η γλώσσα πρέπει να είναι τα Ελληνικά, να επιλέγουμε τα κεφαλαία (2 φορές shift) ΑΛΛΑ να είναι ενεργοποιημένο το Τ9 . Γράφουμε το όνομα όπως θέλουμε και πατάμε το επάνω μετά για να το επιλέξουμε από τις λέξεις που προτείνει.

 

Δοκίμαστε και πείτε αν ισχύει και σε σας.

Εκδοση έχω την τελευταία , την 400....

 

Είναι ένα πρόβλημα που με έχει !@#@#$!@$ αρκετά! Και σε μένα δουλεύει έτσι όπως το περιγράφεις, αλλά να χρησιμοποιείς Τ9 για να γράψεις ονόματα... πολύ βλακεία. Νομίζω οτι χρειάζεται να ζητήσουμε με επιστολή να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα σε επόμενη αναβάθμιση. Είναι πολύ δυσλειτουργικό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, η νόκια θα έπρεπε να αναγράφει επάνω στη συσευασία ότι η χρήση του κινητού είναι εξαιρετικά εθιστική!!!

 

Μα είναι δυνατόν να έχω στο συρτάρι το htc hd και να παίρνω κάθε μέρα το Ε71?:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η νόκια θα έπρεπε να αναγράφει επάνω στη συσευασία ότι η χρήση του κινητού είναι εξαιρετικά εθιστική!!!

 

Μα είναι δυνατόν να έχω στο συρτάρι το htc hd και να παίρνω κάθε μέρα το Ε71?:):)

 

 

Χαχαχαχαχα!

Και εγω μετα απο 1 χρονο, δεν το αλλαζω με τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα!

Και εγω μετα απο 1 χρονο, δεν το αλλαζω με τιποτα :)

 

Χτες μου έκανε ένα restart.

Πρέπει να ήταν το πρώτο του για φέτος.

Δεν μπορώ να θυμηθώ πότε είχε ξανακολλήσει.

Σε 4 μέρες έχει γενέθλια! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η νόκια θα έπρεπε να αναγράφει επάνω στη συσευασία ότι η χρήση του κινητού είναι εξαιρετικά εθιστική!!!

 

Μα είναι δυνατόν να έχω στο συρτάρι το htc hd και να παίρνω κάθε μέρα το Ε71?:):)

 

Απλα ειναι κινηταρα. Ο ορισμος του επαγγελματικου τηλεφωνου. Δουλευει υποδειγματικα (γρηγορα, σταθερα), με καλη αυτονομια. Πολλα πραγματα τα κανει με ξεπερασμενο τροπο πλεον, αλλα για θεματα τηλεφωνου/email/sms ειναι απλα κορυφαιο...

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου έκανε ένα restart.

Πρέπει να ήταν το πρώτο του για φέτος.

Δεν μπορώ να θυμηθώ πότε είχε ξανακολλήσει.

Σε 4 μέρες έχει γενέθλια! :)

 

Μια χαρα εισαι, εμενα καθε 10ημερο ριχνει και ενα restart. Αλλα το εχω υπερφορτωσει μαλλον γι αυτο (απο handy shell μεχρι language switcher)! Θα κανω format σε λιγο καιρο, να ανασανει λιγο:)

Αντε πολυχρονο :lol:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι σχετικο με την μπαταρια του κινητου...πειραζει αν δεν εχει ξεφορτισει τελειως και φορτιζουμε το κινητο;υποτιθεται οτι στις μπαταριες ληθιου δεν υπαρχει καποιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι σχετικο με την μπαταρια του κινητου...πειραζει αν δεν εχει ξεφορτισει τελειως και φορτιζουμε το κινητο;υποτιθεται οτι στις μπαταριες ληθιου δεν υπαρχει καποιο προβλημα

 

Κανενα προβλημα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.?

Μόλις ανοίγω το κιν μου βγάζει στην οθόνη sim card is not valid.

Πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ τ πρότερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, 2 ερωτήσεις:

 

1. Είχα ακούσει ότι η Νόκια προσφέρει δωρεάν σύστημα πλοήγησης. Ισχύει και για το Ε71?

2. Μπορεί κάποιος που έχει cosmote να μου πεί ποιές ρυθμίσεις έχει για το GPS (ο σκέτος χάρτης) ? Όταν ήμουν στη vodafone, δούλευε μια χαρά. Τώρα που πήγα cosmote, δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα να δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 2 ερωτήσεις:

 

1. Είχα ακούσει ότι η Νόκια προσφέρει δωρεάν σύστημα πλοήγησης. Ισχύει και για το Ε71?

2. Μπορεί κάποιος που έχει cosmote να μου πεί ποιές ρυθμίσεις έχει για το GPS (ο σκέτος χάρτης) ? Όταν ήμουν στη vodafone, δούλευε μια χαρά. Τώρα που πήγα cosmote, δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα να δουλέψει...

 

Για το πρώτο, περιμένουμε να βγεί έκδοση συμβατή με παλιότερα μοντέλα, όπως το Ε71.

Προσωπικά, ψιλοαμφιβάλω αν τελικά θα κάνουν κάτι.

Για το δεύτερο, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Μάλλον θα φταίνε οι ρυθμίσεις σου του ιντερνετ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, περιμένουμε να βγεί έκδοση συμβατή με παλιότερα μοντέλα, όπως το Ε71.

Προσωπικά, ψιλοαμφιβάλω αν τελικά θα κάνουν κάτι.

Για το δεύτερο, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Μάλλον θα φταίνε οι ρυθμίσεις σου του ιντερνετ.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση για το (1).

Για το (2): Στο positioning methods (που δεν πιστεύω ότι υπάρχει το λάθος) έχω τικαρισμένα όλα εκτός από το bluetooth GPS, δηλαδή το assisted, to integrated kai to network based GPS. Στο positioning server (που εκεί πιστεύω ότι είναι το πρόβλημα): Στο default access point τί να βάλω, μεταξύ των: cosmote GPRS, cosmote internet, cosmote MMS-GPRS, Cosmote Wireless? Επίσης, στο server address μου έχει: supl.nokia.com.

Τί μπορεί να θέλει αλλαγή? Κάποιος που έχει cosmote και του δουλεύει, δεν μπορεί να μας πεί?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To E71 πωλειται ακομη ως προιον?

Βλεπω οτι το εχουν στα διαφορα eshops.

Αντικατασταθηκε απο το e72 ή ειναι ανεξαρτητα μοντελα?

 

Υπαρχει περιπτωση να πέσει η τιμή του e71 περισσότερο απο οσο βλεπω οτι το διαθετουν τα καταστηματα?(απο 270-315 ευρω)?

Link to comment
Share on other sites

To E71 πωλειται ακομη ως προιον?

Βλεπω οτι το εχουν στα διαφορα eshops.

Αντικατασταθηκε απο το e72 ή ειναι ανεξαρτητα μοντελα?

 

Υπαρχει περιπτωση να πέσει η τιμή του e71 περισσότερο απο οσο βλεπω οτι το διαθετουν τα καταστηματα?(απο 270-315 ευρω)?

Πωλείται ακόμη :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι συνεχίζει να διατίθεται ακόμη αλλά η ποσότητα είναι περιορισμένη.

Τυπικά το E72 είναι αντικαταστάτης, αλλά αυτό δε λέει κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To E71 πωλειται ακομη ως προιον?

Βλεπω οτι το εχουν στα διαφορα eshops.

Αντικατασταθηκε απο το e72 ή ειναι ανεξαρτητα μοντελα?

 

Υπαρχει περιπτωση να πέσει η τιμή του e71 περισσότερο απο οσο βλεπω οτι το διαθετουν τα καταστηματα?(απο 270-315 ευρω)?

 

Τα στόκ πουλάνε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την έκδοση 200.21.118 κ απ'ότι είδα έχει βγεί μέχρι κ έκδοση 400. Αξίζει να κάνω την αναβάθμιση? έχει δει κανείς διαφορές?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω, το περιεχόμενο της καρτας μνήμης χάνονται κ αυτα? αν αφαιρέσω την κάρτα μνημης πριν την αναβάθμιση και την βάλω ξανά μετά θα υπάρχει πρόβλημα? ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...