Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έκανα την αναβάθμιση.

Ίσως είναι και λίγο πιο γρήγορο, δεν μου κάνει και μεγάλη εντύπωση. Έτσι και αλλιώς το 71 πάντα γρήγορο ήταν.

 

Ένα πρόβλημα που διαπίστωσα είναι ότι όταν πάω να αλλάξω τον ήχο του ξυπνηντηριού δεν μου βγάζει τους διαθέσιμους ήχους (αυτούς που έχει από μόνο του και αυτούς που έχω βάλει εγώ) αλλά μόνο τις επιλογές "προεπιλογή" , "χωρίς ήχο" και "λήψη ήχων". Το πρόβλημα λύνεται αφαιρώντας την κάρτα μνήμης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με μια μορφοποιηση της κάρτας μνήμης ίσως διορθωθεί το προβλημα που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο εγκατέστησα τη νέα αναβάθμιση μέσω phoenix σε Ε71 white steel. Πρώτες εντυπώσεις: Τρομερά σταθερό και γρήγορο πρόγραμμα, νέες εφαρμογές: ovi store, ovi contacts, chat, quickoffice 5.3.26, nokia maps 3, διορθώθηκε η καθυστέρηση στην απάντηση κλήσεων, η αναζήτηση επαφών στην οθόνη αναμονής... αυτα μέχρι στιγμής. Η αναβάθμιση προτείνεται ανεπυφύλακτα.

πάντως για το ε71 υπάρχει δωρεάν αναβάθμιση στο quickoffice 6.2.217 το οποίο είναι συμβατό με MSoffice 2007!! αρκεί να ακολουθήσει κάποιος την επιλογή {options} , {updates and upgrades}!!

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει μπροστινή κάμερα (κάτι βλέπω στις photos αλλά δεν είμαι σίγουρος) και τι λέει από ποιότητα βιντεοκλήσεων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει μπροστινή κάμερα (κάτι βλέπω στις photos αλλά δεν είμαι σίγουρος) και τι λέει από ποιότητα βιντεοκλήσεων..

 

Μπροστινη καμερα υπαρχει, οσο για την ποιοτητα δεν ξερω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει μπροστινή κάμερα (κάτι βλέπω στις photos αλλά δεν είμαι σίγουρος) και τι λέει από ποιότητα βιντεοκλήσεων..

 

Ναι φυσικά και έχει, αρκεί αν δεις την επίσημη σελίδα της ΝΟΚΙΑ...

Πάντως τώρα που το λες δεν έχω δει ποτέ σε τεστ να συγκρίνουν την ποιότητα βίντεοκλήσεων.... σε κανένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα ειναι οπως σε ολα τα 3g+ κινητα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς αυτούς που έχουν κάνει τις τελευταίες αναβαθμίσεις:

 

Εχει διορθωθεί το bug με τα Ελληνικά γράμματα στις επαφές? Όπου δεν αναγνωρίζει τους χαρακτήρες παραμόνο αν γραψεις κεφαλαία....κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα τη firmware 100.χ.χ Αξίζει να αναβαθμίσω το κινητό στην 400.χ.χ.? Δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα τώρα. Μόνο μου κολλάει 1 φορά τη μέρα και χρειάζεται να κάνω επανεκκίνηση. Τι έχει βελτιωθεί με τις αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα τη firmware 100.χ.χ Αξίζει να αναβαθμίσω το κινητό στην 400.χ.χ.? Δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα τώρα. Μόνο μου κολλάει 1 φορά τη μέρα και χρειάζεται να κάνω επανεκκίνηση. Τι έχει βελτιωθεί με τις αναβαθμίσεις?

 

Μια φορά την ημέρα?:blink::cry:

Εμένα η τελευταία φορά που μου κόλλησε ήταν....δεν θυμάμαι, μήνες πριν...Για την ακρίβεια, το έχω 10 μήνες και δεν έχει κολλήσει ποτέ. Μόνο να έχει κάνει μόνο του επανεκκίνηση 5-6 φορές.

Να την κάνεις την αναβάθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά την ημέρα?:blink::cry:

Εμένα η τελευταία φορά που μου κόλλησε ήταν....δεν θυμάμαι, μήνες πριν...Για την ακρίβεια, το έχω 10 μήνες και δεν έχει κολλήσει ποτέ. Μόνο να έχει κάνει μόνο του επανεκκίνηση 5-6 φορές.

Να την κάνεις την αναβάθμιση.

 

Να πω ότι έχω πάντα πολλές εφαρμογές που τρέχουν ταυτόχρονα. Ένα συνηθισμένο παράδειγμα είναι να τρέχουν ταυτόχρονα τα ακόλουθα:

handy taskman

Nokia messaging email

totalRecall

ion battery timer

opera browser

μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι έχω πάντα πολλές εφαρμογές που τρέχουν ταυτόχρονα. Ένα συνηθισμένο παράδειγμα είναι να τρέχουν ταυτόχρονα τα ακόλουθα:

handy taskman

Nokia messaging email

totalRecall

ion battery timer

opera browser

μηνύματα

 

Να κάνεις αναβάθμιση.]

Και σε εμένα τρέχουν πάντα handy taskman , Nokia messaging email , επαφές και μητρώο και sms preview

Α, το τηλέφωνο κλείνει μόνο Παρασκευή βράδυ, χωρίς ενδιάμεσες επανεκκινήσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πάντως για το ε71 υπάρχει δωρεάν αναβάθμιση στο quickoffice 6.2.217 το οποίο είναι συμβατό με MSoffice 2007!! αρκεί να ακολουθήσει κάποιος την επιλογή {options} , {updates and upgrades}!!

 

η παραπάνω έκδοση 6.2.217 δεν έχει υποστήρηξη για Ελληνική γλώσσα. Επίσης η έκδοση quickoffice 5.3.26 που υπάρχει στη νέα αναβάθμιση λογισμικού του Ε71 εκτός ότι έχει την Ελληνική γλώσσα, ανοίγει κανονικά (δοκιμασμένο) αρχεία του MSoffice 2007.

 

 

προσπαθώ να συγχρονίσω το e-mail της otenet που έχω στο computer με το mail for exchange και δεν μπορώ να το κάνω. Ξέρει κανείς πώς γίνεται;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

η παραπάνω έκδοση 6.2.217 δεν έχει υποστήρηξη για Ελληνική γλώσσα. Επίσης η έκδοση quickoffice 5.3.26 που υπάρχει στη νέα αναβάθμιση λογισμικού του Ε71 εκτός ότι έχει την Ελληνική γλώσσα, ανοίγει κανονικά (δοκιμασμένο) αρχεία του MSoffice 2007.

 

+ ότι υπάρχει κανονικότατα δυνατότητα επεξεργασίας:D:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς αυτούς που έχουν κάνει τις τελευταίες αναβαθμίσεις:

 

Εχει διορθωθεί το bug με τα Ελληνικά γράμματα στις επαφές? Όπου δεν αναγνωρίζει τους χαρακτήρες παραμόνο αν γραψεις κεφαλαία....κτλ.

 

Έχω απαντήσει παραπάνω, #1768

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ εδώ και ώρα να συγχρωνίσω το Ε71 με το outlook αλλα μου βγάζει το εξής συνέχεια:

 

You have not selected all the required folders for this synchronisation

 

Τι σημαίνει αυτή η !@##@#$!

Διάβασα σε όλο το help και δεν βρηκα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί πως δεν έχεις επιλέξει (√) τις απαραίτητες επιλογές για το τι θέλεις να συγχρονίσει.

Για έλεγξε τις επιλογές αυτές στο πρόγραμμα με το οποίο επιχειρείς το συγχρονισμό.

Τσέκαρε αυτό, μήπως και σε βοηθήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Αν και αυτά που λέει το λινκ τα είχα κάνει, ωστόσο μου έδωσε την πληροφορία οτι κάτι με το outlook profile υπήρχε πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. ΔΟυλευει και πολύ καλά με το 2007!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.χθες εκανα αναβαθμιση και ξαφνικα μου λεει οτι αποσυνδεθηκε χωρις ομως να το πειραξω.απο τοτε μου βγαζει mode mode nokia και δεν αναβει καν.εχω ψαξει στο ιντερνετ παντου αλλα τιποτα.υπαρχει λυση ή να παω alpha copy....?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα αναβάθμιση, αλλά στην επαναφορά έχασα πολλές εφαρμογές. Κατάφερα να εγκαταστήσω τις περισσότερες αλλά έχω ένα πρόβλημα με την opera mini. Δεν εμφανίζεται στο menu του τηλεφώνου, αλλά στη διαχείριση των εφαρμογών εμφανίζεται σαν εγκατεστημένη. Προσπάθησα να την ξαναεγκαταστήσω αλλά δεν μπορώ. Επίσης προσπάθησα να κάνω απεγκατάσταση αλλά μου λέει ότι δε γίνεται. Έτσι έχω κολλήσει. Μπορώ να την αφαιρέσω κάπως χειροκίνητα ώστε να την εγκαταστήσω από την αρχή την εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα αναβάθμιση, αλλά στην επαναφορά έχασα πολλές εφαρμογές. Κατάφερα να εγκαταστήσω τις περισσότερες αλλά έχω ένα πρόβλημα με την opera mini. Δεν εμφανίζεται στο menu του τηλεφώνου, αλλά στη διαχείριση των εφαρμογών εμφανίζεται σαν εγκατεστημένη. Προσπάθησα να την ξαναεγκαταστήσω αλλά δεν μπορώ. Επίσης προσπάθησα να κάνω απεγκατάσταση αλλά μου λέει ότι δε γίνεται. Έτσι έχω κολλήσει. Μπορώ να την αφαιρέσω κάπως χειροκίνητα ώστε να την εγκαταστήσω από την αρχή την εφαρμογή?

Ευχαριστώ.

Δοκίμασε με τον τρόπο που αναφέρεται στο S60 3rd Edition Platform FAQ,Διαγραφή εγκαταστημένων εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών

 

 

καλησπερα σας.χθες εκανα αναβαθμιση και ξαφνικα μου λεει οτι αποσυνδεθηκε χωρις ομως να το πειραξω.απο τοτε μου βγαζει mode mode nokia και δεν αναβει καν.εχω ψαξει στο ιντερνετ παντου αλλα τιποτα.υπαρχει λυση ή να παω alpha copy....?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Θα πρέπει καλύτερα να το πας σε κάποιο κοντινό σου nokia store και να το "αναστήσουν" εκείνοι. :)

 

Αν και κάπως αργά, καλώς ήρθατε :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

έβαλα την αναβάθμιση 400.21.013

αλλά εκτός από το γεγονός ότι δεν είδα κάποια διαφορά (αλήθεια που μπορώ να δω τι νέο έχει αυτή η έκδοση?)

παρατήρησα ότι πλέον όταν κάνω αναζήτηση στις επαφές πλέον ΔΕΝ μου βγάζει τις επαφές που είναι σε μία συγκεκριμένη εταιρεία.

λέτε να χρειαστώ να κάνω downgrade?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...