Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν ρωτήσω στην vodafone λες να βγάλω άκρη ή να περιμένω καλύτερα τον επόμενο λογαριασμό;

 

Θα βγαλεις ακρη...αναλογα σε τι υπαλληλο θα πεσεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα βγαλεις ακρη...αναλογα σε τι υπαλληλο θα πεσεις.

 

Πριν λίγο ρώτησα μέσω live chat και η κοπέλα μου το ξεκαθάρισε πως μπορώ να το κόψω. Για την ακρίβεια δεν το είπε ευθέως, αλλά λογικό είναι, αφού δουλεύει εκεί. Όμως, μου έστειλε το σημείωμα που γράφουν από κάτω για την δυνατότητα καταγγελίας της σύμβασης και μου το είπε πως υπάρχει δυνατότητα. Οπότε, μάλλον το κόβω...

 

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω σχετικά με τις αυξήσεις. Πριν από μερικές μέρες ρώτησα και με είπαν, εμμέσως, ότι μπορώ να το κόψω.YUcCHGE. Όμως ξαναέστειλα μήνυμα και μου είπαν πώς δεν επηρεάζεται και να ρωτήσω δικηγόρο. Τελικά τι ισχύει ρε παιδιά;

Edited by Vasileios
συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δε βγάζεις άκρη με μηνύματα. Πήγαινε σε κατάστημα. Σύμφωνα με την ανακοίνωση μπορείς να διακόψεις αζημίως εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των αλλαγών (από τις 25 Ιουνίου δηλαδή).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δε βγάζεις άκρη με μηνύματα. Πήγαινε σε κατάστημα. Σύμφωνα με την ανακοίνωση μπορείς να διακόψεις αζημίως εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των αλλαγών (από τις 25 Ιουνίου δηλαδή).

 

Έχω το extra surf 1, αν βοηθάει καθόλου...

https://imgur.com/a/6OSslH6 Εδώ είναι και η δεύτερη συνομιλία(ο κοπέλα ήταν σχετικά απότομη).

Edited by Vasileios
διόρθωση παραπομπής ( από εικόνα σε URL)
Link to comment
Share on other sites

Με τον νέο κανονισμό της Ε.Ε.Τ.Τ. μπορεις να διακόψεις μόνο εντός 2 μηνών από την εφαρμογή των αυξήσεων . Οπότε πράγματι δεν σε έχει επηρεάσει ακόμα . Δεν δικαιούσε να αποχωρήσεις τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Με τον νέο κανονισμό της Ε.Ε.Τ.Τ. μπορεις να διακόψεις μόνο εντός 2 μηνών από την εφαρμογή των αυξήσεων . Οπότε πράγματι δεν σε έχει επηρεάσει ακόμα . Δεν δικαιούσε να αποχωρήσεις τώρα.

 

Επειδή δεν το κατάλαβα(χωρίς παρεξήγηση).... Μπορώ να φύγω από τις 25 Ιουνίου, από τότε δηλαδή που θα εφαρμοστούν οι αυξήσεις, ή από τότε που θα έρθει ο λογαριασμός με την ενημέρωση πως θα γίνουν αυξήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Με τον νέο κανονισμό της Ε.Ε.Τ.Τ. μπορεις να διακόψεις μόνο εντός 2 μηνών από την εφαρμογή των αυξήσεων
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά λόγω του ότι δεν μας δόθηκε συμβόλαιο στην αρχή, αλλά μόνο με τηλεφωνική ηχογράφηση έγινε το πρόγραμμα και το ότι μας είχαν πει πως δεν έχει χρονική δέσμευση, γίνεται να το κόψουμε υπέρ μας;
Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια και μονο καρτοπρογραμμα: 1000' προς vodafone, 200' προς ολους, 200SMS και 1,5GB με 20,80€ ηταν καλη προσφορα; Εσεις πανω κατω ποσο πληρωνετε σε αντιστοιχα περιπου πακετα;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο περιεργεια και μονο καρτοπρογραμμα: 1000' προς vodafone, 200' προς ολους, 200SMS και 1,5GB με 20,80€ ηταν καλη προσφορα; Εσεις πανω κατω ποσο πληρωνετε σε αντιστοιχα περιπου πακετα;

 

εχω σχεδον το ιδιο αλλα με 300 προς ολους.δινω 19,70.τελειωνει ομως σε 10 μερες και απο την ανανεωση που με πηραν μου το ανεβαζουν στα 24,50.εννοειται πως θα παρουν τα @@ μου.μηπως γνωριζει καποιος αν το γυρισω σε cu τι κοστος θα εχει?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

εχω σχεδον το ιδιο αλλα με 300 προς ολους.δινω 19,70.τελειωνει ομως σε 10 μερες και απο την ανανεωση που με πηραν μου το ανεβαζουν στα 24,50.εννοειται πως θα παρουν τα @@ μου.μηπως γνωριζει καποιος αν το γυρισω σε cu τι κοστος θα εχει?

 

15€ νομιζω.

Παντως για μενα κανε φορητοτητα αν μπορεις.Και μια αιτηση στην Wind,μηπως και τους πιεσεις να στο κατεβασουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας σήμερα μου ήρθε το εξής μήνυμα από τη VODAFONE που λέει ότι από της 13 Ιουνίου το σχήμα της καρτοκινητής στο οποίο βρίσκομαι καταργείται και θα μεταφερθώ αυτόματα σε νέο πακέτο. Σας ερωτώ έτσι αυθαίρετα μου αλλάζουν το σχήμα της καρτοκινητής χωρίς να με ρωτήσουν και τι αλλαγές θα υπάρξουν από αυτή την αλλαγή..;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μια ερώτηση παρακαλώ. Στα φοιτητικά καρτοσυμβόλαια προστίθεται αυτόματα ο χρόνος που δεν έχει καταναλωθεί και τα mb στον επόμενο μήνα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Έκανα πρόσφατα ανανέωση σε μια απ΄τις δυο γραμμές και από συμβόλαιο πήγα σε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο. Μου έδωσαν πολύ καλό πακέτο με 3gb ίντερνετ. Το συγκεκριμένο νούμερο επειδή χρησιμοποιείτε σε παλιό κινητό ήθελα να επωφεληθώ των gb βγάζοντας μια κάρτα δεδομένων για το ταμπλετ μου. Μου είπαν ότι γινόταν όταν έκανα τηλεφωνικά την ανανέωση. Από το κατάστημα όμως μου είπαν ότι δεν γίνετε. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Όταν πουλάνε σου δίνουν τον ουρανό με τα άστρα. Μετά όταν αγοράσεις βλέπεις την πραγματικότητα.

Σίγουρα γίνεται να βάλεις την κάρτα στο τάμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μου είπαν απ' το κατάστημα ότι δεν βγαίνει κάρτα 4sharing. Βγαίνει δεύτερη κάρτα αλλά δεν μπορούν να λειτουργούν και οι δυο παράλληλα. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έκανα πρόσφατα ανανέωση σε μια απ΄τις δυο γραμμές και από συμβόλαιο πήγα σε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο. Μου έδωσαν πολύ καλό πακέτο με 3gb ίντερνετ. Το συγκεκριμένο νούμερο επειδή χρησιμοποιείτε σε παλιό κινητό ήθελα να επωφεληθώ των gb βγάζοντας μια κάρτα δεδομένων για το ταμπλετ μου. Μου είπαν ότι γινόταν όταν έκανα τηλεφωνικά την ανανέωση. Από το κατάστημα όμως μου είπαν ότι δεν γίνετε. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει;

Λοιπόν, επειδή για όσο διάστημα είχα καρτοπρογραμμα(τώρα έχω κανονικό συμβόλαιο) και επειδή ενδιαφέρουν για δεύτερη κάρτα, το έψαξα το θέμα. Τελικά, έμαθα ότι για τα καρτοπρογραμματα, δεν γίνεται να βγει κάποια έξτρα κάρτα που να είναι ενεργή ταυτόχρονα με την βασική για δεύτερη συσκευή. Για να κλείνεις την μια και να ανοίγεις την άλλη, νομίζω γίνεται αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Καλύτερα να το ρωτήσεις αυτό και σε άλλα καταστήματα, μήπως και το συγκεκριμένο σε πίεζε εν μέρει για να κάνεις κανονικό συμβόλαιο. Τώρα, στα συμβόλαια γίνεται κανονικά, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι που δεν το ξέρω.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τρέχει " Shake it" και στο καρτοπρογραμμα μέσω του app κάθε τρεις μέρες πρώτη φορά εδώ σε 300mb για τρεις μέρες. (Οι όροι με φωτό γιατί δεν άφηνε copy paste.c20ca909b63d48be9d2910667af44542.jpg2cdb6814d15eaf4aa457039538832a2e.jpge393bb7beb43413b55c6777bd2355406.jpg10a91c7e728fe260c63290f211a12987.jpg8db7b14853a83b43ba657b2bcebe23ce.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή στο χρόνο ανανέωσης και από τη VODAFONE. Από τους τρεις μήνες το κάνει και αυτή στους δύο όπως και η Cosmote. Υπάρχει ή όχι καρτέλ μετά από αυτό..;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή στο χρόνο ανανέωσης και από τη VODAFONE. Από τους τρεις μήνες το κάνει και αυτή στους δύο όπως και η Cosmote. Υπάρχει ή όχι καρτέλ μετά από αυτό..;;;;

 

Δεν ξέρουμε, αλλά έχει ανακοινωθεί αρκετό καιρό τώρα, και έχει συζητηθεί πολύ και σε πολλά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή στο χρόνο ανανέωσης και από τη VODAFONE. Από τους τρεις μήνες το κάνει και αυτή στους δύο όπως και η Cosmote. Υπάρχει ή όχι καρτέλ μετά από αυτό..;;;;

 

Ανάποδα τα λές.

Η cosmote το έκανε δύο , όπως και η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα.Πήγα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για την γραμμή μου (πρώην φοιτητικό cu) και μου είπε 1000' για όλους,600 για Vodafone,3GB και 100 SMS με 13,50.Ποια είναι η γνώμη σας?Το έχει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πήγα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για την γραμμή μου (πρώην φοιτητικό cu) και μου είπε 1000' για όλους,600 για Vodafone,3GB και 100 SMS με 13,50.Ποια είναι η γνώμη σας?Το έχει κανείς άλλος?

 

Σίγουρα στο αφήνουν μόνο τόσο με φόρους και όλα μέσα; Γιατί αυτό το πακέτο προσφέρουν σε όλους για μετάβαση στη λήξη του φοιτητικού αλλά στα 16-18€ που σίγουρα δε συμφέρει. Στα 13,5€ αν μιλάμε για τελική τιμή είναι μια χαρά για όποιον μιλάει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στο αφήνουν μόνο τόσο με φόρους και όλα μέσα; Γιατί αυτό το πακέτο προσφέρουν σε όλους για μετάβαση στη λήξη του φοιτητικού αλλά στα 16-18€ που σίγουρα δε συμφέρει. Στα 13,5€ αν μιλάμε για τελική τιμή είναι μια χαρά για όποιον μιλάει

 

13,50€ μου είπε θα γράφει ο λογαριασμός στο χαρτί,τι να πω..Εκει που δίνω 12€ τον μήνα σε άλλη εταιρία δίνω άλλο 1,50€ και εχω αυτο.Στα 16-18€ όχι δεν με συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

13,50€ μου είπε θα γράφει ο λογαριασμός στο χαρτί,τι να πω..Εκει που δίνω 12€ τον μήνα σε άλλη εταιρία δίνω άλλο 1,50€ και εχω αυτο.Στα 16-18€ όχι δεν με συμφέρει.

 

Απλά διεύκρινησε ότι περιλαμβάνει και το φόρο κινητής και όλα μέσα μη βρεθείς προεκπλήξεως γιατί περίεργο σε κανέναν να μη το έδωσαν τόσο χαμηλά ως τώρα. Εννοείται ότι τόσο φθηνά συμφέρει. Αλλά γιατί θέλεις να αλλάξεις το φοιτητικό σου; λήγει;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...