Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο φαινεται!;)

Μονο ή διπλό το κρεββάτι??:p

 

Εγω ξέρω ενα στο Βολο... πολυ καλο!!!:lol::p:lol::p

 

Εσύ μόνο palace. Με κάτι λιγότερο δεν μπορείς... Διπλό έχω θες να έρθεις? Το άλλαξα τελικά... πάω στον Γιώργο.

 

Καλά να περάσεις και τα λέμε από βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω.. γνωρίζετε κανένα μαγαζί με μπλουζάκια (καλής ποιότητας) που κάνει στάμπες, στη Θεσσαλονίκη? Και επιπλέον αν γνωρίζετε και κανένα άλλο που έχει band-shirts (επίσης καλής ποιότητας)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω.. γνωρίζετε κανένα μαγαζί με μπλουζάκια (καλής ποιότητας) που κάνει στάμπες, στη Θεσσαλονίκη? Και επιπλέον αν γνωρίζετε και κανένα άλλο που έχει band-shirts (επίσης καλής ποιότητας)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Οπως κατεβαινεις την Ναυαρινου στριβεις δεξια στη Σβωλου και μετα απο 20-30 μετρα στο αριστερο σου χερι θα δεις ενα μαγαζι που σου κανει πανω στο t-shirt οτι σταμπα θελεις. Ειχαμε κανει για ενα bachelor, η ποιοτητα ειναι καλη.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Σε δικά τους μπλουζάκια έτσι? Όχι, γιατί ξέρω και κάποια που πρέπει να πας εσύ δικό σου μπλουζάκι για να σου κάνουν στάμπα επάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δικα τους. Γυρω στα 15ευρω να υπολογιζεις.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δεν ξερω για ωρα. Εμεις παραγγειλαμε πολλα κομματια και τα πηραμε μετα απο μερικες μερες.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω.. γνωρίζετε κανένα μαγαζί με μπλουζάκια (καλής ποιότητας) που κάνει στάμπες, στη Θεσσαλονίκη? Και επιπλέον αν γνωρίζετε και κανένα άλλο που έχει band-shirts (επίσης καλής ποιότητας)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μπαις στο http://www.blouzakia.gr η εταιρεία είναι στα Ιωαννινα , έχω παραγγείλει μπλουζάκια απο κει πολύ καλης ποιοτητας..Επιλέγεις την στάμπα που θες την κανεις επισυναψη, επιλεγεις μεγεθος κ σχέδιου που θέλεις να έχει το μπλουζάκι και πληρώνεις στον courier που θα σου έρθει..Τιμές λογικές..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξεκίνησα αυτο το θέμα να γραφει ο καθένας για διαφορα πραγματα που υπάρχουν γυρω μας και δεν ξέρει τι ειναι..

http://www.imageshack.gr/files/x1ubjh7wgs89y2udzjuk.jpg

 

http://www.imageshack.gr/files/ja0b82yo9vci728iv1mq.jpg

 

Αυτό δεν γνωρίζω τι ειναι και υπάρχει διπλα στην Αττική οδο στη κλεισθένους κοντά.

Ξερει κανεις τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

για να σας λυθει η περιεργεια δεξαμενη ειναι αλλα οχι φυσικου αεριου πιθανοτατα ειναι η δεξαμενη του πυροσβεστικου συγκροτηματος της εγκαταστασης του κτιριου;)
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο thread.Και γω βλεπω αρκετα πραματα μα δεν ξερω τι ειναι.Μολις τα τραβηξω φωτο θα τ ποσταρω:happy:
Link to comment
Share on other sites

για να σας λυθει η περιεργεια δεξαμενη ειναι αλλα οχι φυσικου αεριου πιθανοτατα ειναι η δεξαμενη του πυροσβεστικου συγκροτηματος της εγκαταστασης του κτιριου;)

 

για πυροσβεστικό δεν μου πολύμοιάζει (συνήθως είναι κόκκινα και δε βλέπω αντλίες). εγώ θα έλεγα ότι είναι δεξαμενή αποθήκευσης υγραερίου που χρησιμοποιείται είτε για θέρμανση είτε ως πηγή ενέργειας. Θα βοηθούσε αν ξέραμε τι είναι το κτίριο δίπλα και τι άλλο υπάρχει τριγύρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]"If I had a dollar bill for every time I've been wrong, I'd be a self-made millionaire"
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι υγραεριο ! και φυσικο ουτε φυσικο αεριο !

1.Στο αεριο δεν πανε τοσες σωληνες και

2.Δεν μπαινει διπλα σε κτιριο (ειδικα αυτο που ειναι μεγαλο )

3.Εχει ΠΑΝΤΑ καποιο (εστω αχνο logoτυπο εταιριας ) και

4.Εχει ειδικο κουτι με βαλβιδες και εκτόνωσης

5.δεν εχουν τετοιες κοκκινες κλασικες βαννες (αν ειναι αεριο , ειναι εγκληματικό λάθος )

6.Δεν εχουν σωλήνα εκκένωσης (στο κατω μερος της δεξαμενη , πρωτη φωτο)

 

και μενα για πυροσβεστικο μου κανει (λογω διατομων και τροπο βιδωματος των σωληνωσεων)

η γεωτρησεις

και τελευταια (μικρή πιθανότητα) καποιο αλλο υγρο !

ΑΝ ηταν καλυτερη φωτογραφια πιο ψηλα με της σωληνες

Link to comment
Share on other sites

για πυροσβεστικό δεν μου πολύμοιάζει (συνήθως είναι κόκκινα και δε βλέπω αντλίες). εγώ θα έλεγα ότι είναι δεξαμενή αποθήκευσης υγραερίου που χρησιμοποιείται είτε για θέρμανση είτε ως πηγή ενέργειας. Θα βοηθούσε αν ξέραμε τι είναι το κτίριο δίπλα και τι άλλο υπάρχει τριγύρω.

δεν ειπα οτι ειναι το πυροσβεστικο συγκροτημα για να ειναι κοκκινο,ειπα οτι ειναι πιθανον η δεξαμενη νερου της πυροσβεσης.

 

δεν ειναι υγραεριο ! και φυσικο ουτε φυσικο αεριο !

1.Στο αεριο δεν πανε τοσες σωληνες και

2.Δεν μπαινει διπλα σε κτιριο (ειδικα αυτο που ειναι μεγαλο )

3.Εχει ΠΑΝΤΑ καποιο (εστω αχνο logoτυπο εταιριας ) και

4.Εχει ειδικο κουτι με βαλβιδες και εκτόνωσης

5.δεν εχουν τετοιες κοκκινες κλασικες βαννες (αν ειναι αεριο , ειναι εγκληματικό λάθος )

6.Δεν εχουν σωλήνα εκκένωσης (στο κατω μερος της δεξαμενη , πρωτη φωτο)

 

και μενα για πυροσβεστικο μου κανει (λογω διατομων και τροπο βιδωματος των σωληνωσεων)

η γεωτρησεις

και τελευταια (μικρή πιθανότητα) καποιο αλλο υγρο !

ΑΝ ηταν καλυτερη φωτογραφια πιο ψηλα με της σωληνες

 

μακη καπου διαβασα οτι εισαι υδραυλικος αν δεν κανω λαθος,οποτε αυτο μας κανει συναδελφους και με χαροποιει ιδιαιτερα. λογω του οτι ειμαστε και μακρια και δεν θα εχουμε και ανταγωνισμο.:lol::lol: χα χα χα πλακα κανω:).κοιτα η συνδεση των σωληνωσεων ειναι με σφιγκτηρες-συνδεσμους victaulic που χρησιμοποιουνται μονο στην πυροσβεση και ειναι βαμμενοι γι`αυτο δεν ειναι κοκκινοι.η μονη παραμετρος που υπαρχει ειναι το συστημα πυροσβεσης να μην ειναι υγρου στοιχειου αλλα ξηρου και η δεξαμενη να ειναι με αφρο αλλα μου φαινεται λιγο απιθανο.παιζει και η περιπτωση που λες να ειναι γεωτρηση γιατι στην φωτο εξεχει καπου tuborama=αυτοματο ποτισμα στα πλαινα εντος της αττικης οδου που ειναι και γεματο γκαζον

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω και άλλη φωτογραφία αν είναι..Οπως ειπα δεν υπάρχει τίποτα γυρω εκτός απο την ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ στη κλεισθένους στο γερακα.Δεν υπάρχει κάποιο λογοτυπο πουθενά. Ειχα βαλει αναλυση στη καμερα 640*480 επειδη την ειχα ξεχάσει εκεί.
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ 2.

Αφού μέχρι και αγγλοαγγλικό λεξικό επιτρέπεται.

Και αν αποτύχεις σ ενα απο τα δυο μέρη ξαναδίνεις δωρεαν μόνο αυτό!:):D

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ 2.

Αφού μέχρι και αγγλοαγγλικό λεξικό επιτρέπεται.

Και αν αποτύχεις σ ενα απο τα δυο μέρη ξαναδίνεις δωρεαν μόνο αυτό!:):D

 

Αλήθεια δωρεάν...εγώ νόμιζα ξαναπληρώνεις...πάντως το συζήτησα με τη καθηγήτρια των αγγλικών μου και μου είπε εκτός απο michigan proficiency να δώσω και αυτό γιατί έχει χαμηλή βάση...και έκανα και ένα τεστ και μου φάνηκε αρκετά ευκολο...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια δωρεάν...εγώ νόμιζα ξαναπληρώνεις...πάντως το συζήτησα με τη καθηγήτρια των αγγλικών μου και μου είπε εκτός απο michigan proficiency να δώσω και αυτό γιατί έχει χαμηλή βάση...και έκανα και ένα τεστ και μου φάνηκε αρκετά ευκολο...

 

Εεε ενταξει οχι και πανευκολο!

Αλλα ΟΚ παιζεται η κατασταση.Αυτο για το δωρεαν δν ισχυει!Τους εστειλα email και μου παν πως ξαναπληρωνεις μονο εκει που κοπηκες...:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τι μουσική ακούτε την ώρα της δουλειάς ?

 

Εχω βρεί μια πολύ καλή online συλλογή κλασικής μουσικής που με κρατά συγκεντρωμένο και ήρεμο.

 

http://www.forexmusic.com

 

Βέβαια έχω και στο pc κάτι ραδιοφωνικές εκπομπές του Πανούση αμα θέλω κάτι ανάλαφρο.

 

Έχω κλείσει όλα τα ραδιόφωνα και τις τηλεοράσεις να μην ψυχοπλακώνομαι και διότι έχω σιχαθεί τις διαφημήσεις ,λολ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. τα νουμερα που θα αναφερω ειναι πλασματικα αλλα το κάνω για να μου πει καποιος που εχει γνωσεις σε λογιστικα τι γινεται σε αυτη την περιπτωση.

καποιος δουλευει σε μια εταιρεια απο την οποια έχει ενα πακετο 22000€ (μεικτα)ανα χρονο. αν αυτο το διαιρεσεις δια 14 μηνες θα πρεπει να παρεις γυρω στα 1570(μεικτα). ωστοσο η εταιρεια σου λεει θα παιρνεις 1200 το μηνα μεικτα και 4 μηνες (τυχαιους) θα παρεις απο αλλα 1300€ σαν πριμ (Bonus) σύνολο 2500 για αυτους τους μηνες.

εγω θελω να ρωτησω αν παιρνει 1570 καθε μηνα στο τελος θα παρει τα ιδια λεφτα αν παιρνει 1200 +4χ1300? εγω πιστευω πως οχι διοτι οι 4 παραπανω μισθοι φορολογουνται ως Bonus ενω ο κανονικος μισθος ως μισθωτη υπηρεσια. καποιος αλλος μου λεει οτι και καλα θα παρει τα ιδια διοτι λεει στο τελος η εφορια σε φορολογει το συνολικο ποσο. ξερει κανεις τι ισχυει? μηπως τα γλυτωνει η εταιρεια επειδη και καλα θα τα δωσει πισω η εφορια ως επιστροφη φορου? να σημειωσω οτι τους μηνες που επαιρνε περισσοτερα ειχε διπλασιες κρατησεις.

Link to comment
Share on other sites

Episis mipws to bonus plirwnetai mono an piasei kapoious stoxous (eite etairikous eite proswpikous?).

 

Aneksartita apo to pws forologeitai (pou den exw akousei to bonus na exei diaforetiki antimetwpisi apo ton kuriws mistho alla xwris na gnwrizw polla apo logistka-forotexnika).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...