Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ηλεκτρικό εννοούμε να κουνιέται μόνο του; η ηλεκτρικό θεωρείτε και αυτό με τη δόνηση; βλέπαμε κάποια με σκέτη δόνηση και μουσική όχι να κουνιέται μόνο του.. Αξίζει να κουνιέται μόνο του; η απλά η δόνηση αρκεί;

 

Εννοείται εξαρτάται με βάση το μωρό αυτό και είναι υποκειμενικό το τι αξίζει και τι όχι αλλά να έχω μια εικόνα θέλω..

 

Εννοούσα να κουνιέται μόνο του. Τη δόνηση προσωπικά δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ, απλά τη δοκιμάσαμε, δεν κατάλαβα ποτέ που αποσκοπεί και απ ότι θυμάμαι γενικά δεν συνίσταται να τη χρησιμοποιείς οπότε δεν ασχοληθήκαμε. Κοίταξε, όσο να ναι βολεύει όπως είπα να κουνιέται αυτόματα. Αν θες την άποψή μου όμως δεν τα αξίζουν τα τόσα παραπάνω χρήματά, αλλά αυτό είναι θέμα υποκειμενικό. Αν δεν υπάρχει θέμα στο οικονομικό πάρε ένα να κουνιέται αυτόματα, ειδάλλως πάρε ένα απλο να είναι άνετο και θα την κάνει τη δουλειά του μια χαρά. Επίσης είναι και το θέμα χώρου ένας παράγοντας, το απλό συνήθως πιάνει λιγότερο χώρο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπόψη αν παραιτηθείς από πρόγραμμα του ΟΑΕΔ ,δεν μπορείς να πάς σε άλλο για μεγάλο χρονικό διάστημα .
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς γνώση πάνω στο αντικείμενο; θέλω να δημιουργήσω ένα eshop... Πως θα βρω προμηθευτές κλπ; θέλω να έχει μέσα τα πάντα... Από μπρίκια μέχρι ιμάντα χρονισμού αυτοκινήτων, τα πάντα... Έχω μια άκρη με ένα Κινέζο φίλο να φέρω από Κίνα.. Από εδώ όμως ίσως συμφέρει καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

Ε σιγουρα τα κινεζικα θα ειναι φτηνοτερα δεν υπαρχει περιπτωση το θεμα ειναι τι δασμους εχουν ....το αν σε συμφερει ειναι θεμα και ποιοτητας και τιμης.Σιγουρα παντως ενα ανταλλακτικο αυτοκινητου bosch πχ δεν εχει καμια σχεση με ενα κινεζικο.
Link to comment
Share on other sites

Προτού γίνει κάποια κίνηση, ρωτά κάποιος τον λογιστή του αν τον συμφέρει απο τεκμήρια, εισφορές ,τήριση βιβλίων κλπ
Link to comment
Share on other sites

Δε μας ενδιαφέρουν αυτά. Ο ανθρώπος που θα αναλάβει το κεφάλαιο, το όνομα του που θα φαίνεται κλπ δεν τίθεται κανένα θέμα με εφορίες κλπ. Οπότε μας ενδιαφέρει μόνο το πως να το στήσουμε και να βρούμε προμηθευτές κλπ
Link to comment
Share on other sites

Atos ή matiz.

Το άλλο ξέχνα το.

Τα δύο πρώτα απλά αυτοκίνητα χωρίς πολλά ηλεκτρικά οπότε και χωρίς πολλές και ακριβές ζημιές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν, χθες έκανα μια τρυπούλα στην μύτη και έχω κάποιες απορίες. Ρώτησα και την κοπέλα εκεί, όμως έχω κάποιες αμφιβολίες.

 

Αρχικά, πόσο θα πρέπει να κρατήσω το πιο παχύ σκουλαρίκι που σου βάζουν αυτοί στο κατάστημα; Εμένα μου είπε 3 μέρες, αλλά θεωρώ πως είναι πολύ λίγο για κανονικό σκουλαρίκι μετά. Επίσης, τί είναι προτιμότερο σχετικά με την περιποίηση και τον καθαρισμό της περιοχής; Άλλοι λένε οινόπνευμα/λοσιόν με αλκοόλ, άλλοι λένε αλατόνερο , άλλοι λένε φυσιολογικό ορό.

 

Παρακαλώ αν γίνεται ας μου απαντήσει το συντομότερο κάποιος έμπειρος και γνώστης του θέματος, αν γίνεται να μου πει και για την δική του περιποίηση. Ευχαριστώ!:happy:

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες τουλάχιστον θα ήταν το καλύτερο ( το 3 ημέρες που σου είπε σαφέστατα μπορεί να γίνει αλλά δε προτείνεται σε καμία περίπτωση )

Ποτέ οινόπνευμα και άλλες ουσίες που περιέχουν οινόπνευμα γιατί μπορούν να καταστρέψουν τα κύτταρα, επίσης ούτε αλοιφές καθώς εμποδίζουν την κυκλοφορία αέρα. Αλατόνερο και φυσιολογικός ορός είναι το καλύτερο ( ποιο απ'τα δύο θα διαλέξεις εσύ το ξέρεις, εγώ γενικά προτείνω φυσιολογικό ορό ). Αν και αυτονόητο, να αναφέρω να πλένεις καλά τα χέρια σου πριν οποιαδήποτε ενέργεια σου ( είτε ακουμπήσεις το σκουλαρίκι είτε το καθαρίζεις ).

Link to comment
Share on other sites

Δες κάνα yaris αν μπορείς να διαθέσεις παραπάνω ευρω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ηθελα να μαθω αν γινεται να υπαρχει η δυαντοτητα μεσω ethernet και σε περιπτωση διακοπης ρευματος να χρησιμοποιει καρτα sim.

ευπροσδεκτη καθε συμβουλη και προταση. ευχαριστω.

Edited by tmagafas
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να γνωρίζεις τις δυνατότητες του συστήματος που έχεις .Από περίπτωση που ξέρω ,τo συγκεκριμένο σύστημα έχει τροφοδοσία και με μπαταρίες για κάποιες ώρες.Δίνει σήμα κατάστασης του συστήματος είτε με κανονική σύνδεση ΟΤΕ ή μέσω κάρτας SIM δικτύου κινητής τηλεφωνίας.Μπορεί να λειτουργεί και ταυτόχρονα αν χαλάσει το ένα να δίνει το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να γνωρίζεις τις δυνατότητες του συστήματος που έχεις .Από περίπτωση που ξέρω ,τo συγκεκριμένο σύστημα έχει τροφοδοσία και με μπαταρίες για κάποιες ώρες.Δίνει σήμα κατάστασης του συστήματος είτε με κανονική σύνδεση ΟΤΕ ή μέσω κάρτας SIM δικτύου κινητής τηλεφωνίας.Μπορεί να λειτουργεί και ταυτόχρονα αν χαλάσει το ένα να δίνει το άλλο.

 

 

εγω θελω να λειτουργει μεσω καλωδιου δικτυου cat5. και σε περιπτωση που διακοπει το ρευμα με αποτελεσμα να μην δουλευει το δικτυο μου, να μεταδιδει μεσω του δικτυου της sim.

 

τι πρεπει να προσεξω στην αναζητηση τους??

απλα να αναγραφουν ethernet gprs gsm??

γυριζουν αυτοματα να υποθεσω? η πρεπει να το δηλωσω καπου? δεν ξερω τιποτα για την παραμετροποιηση τοους

 

δεν εχω καν συναγερμο ρωταω γιατι θελω να μαθω.

βγαινουν ολοι με αυτα σαν στανταρ χαρακτηριστικα??

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι και κάποιο fiat pundo - panda αντίστοιχης χρονολογίας ..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει καποια modules που υποστηριζουν και τα δυο μαζι. για sigma s pro νομιζω.

για crow runner 816 kit υπαρχει??

μπορω να συνδεσω 2 διαφορετικα module για να γινει η δουλεια μου?

θα ενεργοποιειται αυτοματα η καρτα η πρεπει να γινει απο μενα η αλλαγη?γιατι ετσι δεν εχει λογο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω βρει καποια modules που υποστηριζουν και τα δυο μαζι. για sigma s pro νομιζω.

για crow runner 816 kit υπαρχει??

μπορω να συνδεσω 2 διαφορετικα module για να γινει η δουλεια μου?

θα ενεργοποιειται αυτοματα η καρτα η πρεπει να γινει απο μενα η αλλαγη?γιατι ετσι δεν εχει λογο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Στα πλαίσια της διπλωματικής μου έχει δημιουργηθεί το παρακάτω ερωτηματολόγιο. Αφορά οδηγούς της Θεσσαλονίκης που πραγματοποιούν μετακινήσεις από ανατολική Θεσσαλονίκης προς κέντρο (ή που από ανατολική Θεσσαλονίκη βγαίνουν στη Περιφερειακή... στο ερωτηματολόγιο θεωρείται και αυτή ως μετακίνηση προς το κέντρο). Όποιος μπορεί ας βοηθήσει χρειάζεται μόνο 3 με 4 λεπτά από το χρόνο σας και φυσικά είναι ανώνυμο.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους :D

 

https://www.surveymonkey.com/r/K238ZH9

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια κεραία κάτι που να παίζει εσωτερικά χωρίς καλώδια χωρίς τίποτα; δεν έχω πρίζα κεραίας εκεί που θα μπει η τηλεόραση.. Οπότε θέλω κάτι χωρίς να τραβάω καλώδια.. Και εννοείται να παίζει όλα τα κανάλια σε HD κλπ
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια κεραία κάτι που να παίζει εσωτερικά χωρίς καλώδια χωρίς τίποτα; δεν έχω πρίζα κεραίας εκεί που θα μπει η τηλεόραση.. Οπότε θέλω κάτι χωρίς να τραβάω καλώδια.. Και εννοείται να παίζει όλα τα κανάλια σε HD κλπ

Δεν χρειαζεται να εχεις πρίζα κεραίας.κανονική πρίζα δεν υπάρχει;είχα πάρει μια κεραια που απλα έμπαινε στην TV.δεν έπιανε τίποτα.πήρα απο το πλαίσιο μια του δικού τους Μπραντ.έχει ενισχυτή.πιάνω τα πάντα.και σε HD.πολύ σπάνια κολλάει για εκατοστά το σήμα.και μάλιστα σε πολύ δύσκολο σημείο.είμαι σε μονοκατοικία με γύρω γύρω πολυκατοικίες.ψάξε να βρεις να έχει ενισχυτή οτι πάρεις.μονο μια κανονική πρίζα θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv-accessories/keraia-antenna/Turbo-X-Keraia-ADT-30-DVB-T-HDTV-HDI-4.htm αυτή λέω.πιστεύω οτι οτι και αν πάρεις με ενισχυτή θα είσαι οκ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

καληπερα σε ολους!!αν και σας διαβαζω αρκετο καιρο δεν ειχα γραφτει στο site γιατι τα ερωτηματα μου τις περισσοτερες φορες τα ειχατε λυσει.

 

Αυτη την φορα εχω μια ερωτηση αρκετα δυσκολη που μεχρι τωρα δεν μπορει κανεις να μου την απαντησει.

 

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω γιατι το ειδα προσφατα σε τηλεφωνο καποιου μεσα σε μετρο .Σε μια οθονη ενος κινητου μοντελου που παιρνει μονο μια sim εμφανιζεται εκτος απο την δεξια του πανω πλευρα οπου φαινεται το σημα και η μπαταρια του κινητου ,στην αριστερη του πανω πλευρα φαινεται κ αλλη μπαταρια και αλλο σημα κινητου ισως καποιου αλλου κινητου??δεν ξερω με αποτελεσμα να φαινονται 2 μπαταριες μια πανω δεξια και μια πανω αριστερα που η μια ελεγε πχ 20% και η αλλη 5% και 2 σηματα κινητων αυτο πως μπορει να γινει???επισης ειχε ειδοποιηση απο συστημα android οπως ελεγε οτι η μπαταρια του αριστερα ειναι πολυ χαμηλη περιπου 5%.αυτο το εχετε ξαναδει???διοτι εγω πρωτη φορα το ειδα!!!αυτο πως επιτυγχανεται μεσω καποιου bluetooth???και αν ναι πως???πρεπει να εχεις 2 κινητα η απλα 2 καρτεσ sim???

 

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για νεαρή γυναίκα που θα υποβληθεί σε μεταμόσχευση μυελού στο Αττικό νοσοκομείο.

Θα χρειαστούν κάποιες μονάδες αιμοπεταλίων και δυστυχως οι δότες θα πρέπει να είναι στην Αθήνα για να γίνει άμεσα η διαδικασία.

Παρακαλω αν κάποιο μέλος μπορεί ή γνωρίζει κάποιον που θα ήθελε να δώσει,ας κάνει το καλό.

Για την ασθενή Μωραΐτη Ζωή στην Ογκολογική του Αττικού.

Τηλ. 210-5831755 (8:00 με 15:00).

Σας Ευχαριστω!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση,οποίος θέλει και μπορεί,απευθείας στο Αττικό παιδιά.

Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω κάτι μικρό πράγματα κ με την ευκαιρία γλυκοκοιτάζω αυτά! Ξέρω είμαστε μέσα στην καρδιά του καλοκαιριού, αλλά επειδή θέλω κάποια αλλά πράγματα και με την ευκαιρία γλυκοκοιτάζω αυτά.

https://www.aliexpre....17142e0ezyaA8U

και σαν πρόχειρη λύση … https://www.aliexpre....17142e0ezyaA8U

φοράω λάστιχα 225- 45-17 για honda civik 2015 πετρέλαιο και αλυσίδες δεν μπορώ να βάλω. Εκτός από χιονοκουβερτες που όλοι το έχουν αναφέρει δεν είναι και για πολλά χιλιόμετρα και γενικά έχουν μια σχετικά σύντομη «ημερομηνία λήξεως»!!! Αυτά μπορούμε;;;; είναι αξιόπιστα;;; ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ κ όχι για πολλά χιλιόμετρα με πέτρες και γενικά άσχημο οδοστρώματα. Τι λέτε;;;:wacko: αξίζουν;;. Ουσιαστικά δεν θα είναι για χειμωνιάτικες εκδρομές, (εκτός αν κάτσει στο 1/1000) μέσα στην πόλη για την δουλειά μου…. Πόλη παραθαλάσσια δίχως χιονοπτώσεις εκτός από σπάνιες φορές μια –δυο φορές το χρόνο!:(:rolleyes::!:.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...