Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νοικιάζω έξι μήνες ένα σπίτι.. Πρώτη φορά βλέπω έντομα με φτερά στο μπαλκόνι.. Μυγάκια είναι; μυρμήγκια είναι; έχουν φτερά και πετάνε.. Με φιδάκι δε βλέπω να σταματάνε.. Όταν ανάβεις φως είναι παντού. Χιλιάδες.. Κολλάνε στην σιτα και μπαίνουν και στο σπίτι απο μια σχισμή μικρή που έχει η κάσα το κούφωμα της σιτας.. Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.. Μόνο με κλειστό φως ηρεμεί η κατάσταση.. Το πατρικό μου ήταν κοντά σε ρέμα, στην ίδια περιοχή και δεν το είχα δει αυτό ΠΟΤΕ 20 χρόνια που εμένα εκεί..

 

Έχετε καμιά ιδέα; μπήκανε μέσα στο ποτήρι, μέσα στο φαΐ... Μου χάλασε όλη τη διάθεση απόψε.. Είναι τραγικό αυτό για μένα...

Link to comment
Share on other sites

Απο περσι το ιδιο. Μυρμηγκια μου φανηκαν. Quantum maxforce gel ηταν η λυση σε μενα.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο περσι το ιδιο. Μυρμηγκια μου φανηκαν. Quantum maxforce gel ηταν η λυση σε μενα.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι μπλε παγίδες είναι; σαν μπολακι που τρώνε οι σκύλοι; το αφήνεις κάτω σε μια άκρη και πάνε μέσα;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! Συγγνώμη αν τυχαίνει να σας ρωτώ το ίδιο θέμα….. είναι η πρώτη φορά που θέλω να αγοράσω κάποια μικροπράγματα από το εξωτερικό για το σπίτι και επειδή δεν έχω πιστωτική κάρτα κ το ποσό είναι μικρότερο από 20 ευρώ για να δεχτεί μέσω τραπέζης η μέσω western union, σκέπτομαι να πάρω μια προπληρωμένη κάρτα Πια τράπεζα μου προτείνετε;;; όλες το ίδιο είναι;;; κ 2ον επειδή δεν ξεκαθαρίζω πιο σύμβολο είναι της προπληρωμένης κάρτας μέσω του site που θέλω να αγοράσω. Ποιο είναι;;;;; (σας στέλνω την εικόνα να μου πείτε…. (πχ το δεύτερο από την αρχή…. Η το δεύτερο από τέλος) https://s22.postimg.cc/59u4b6z69/image.jpg

https://s22.postimg.cc/59u4b6z69/image.jpg

 

συγγνώμη για τις «παιδαριώδες» ερωτήσεις μου αλλά επειδή δεν ξέρω κ ούτε έχω κανένα γνωστό να ρωτήσω, πήρα το θάρρος να ρωτήσω σε σας……:shifty::D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! Συγγνώμη αν τυχαίνει να σας ρωτώ το ίδιο θέμα….. είναι η πρώτη φορά που θέλω να αγοράσω κάποια μικροπράγματα από το εξωτερικό για το σπίτι και επειδή δεν έχω πιστωτική κάρτα κ το ποσό είναι μικρότερο από 20 ευρώ για να δεχτεί μέσω τραπέζης η μέσω western union, σκέπτομαι να πάρω μια προπληρωμένη κάρτα Πια τράπεζα μου προτείνετε;;; όλες το ίδιο είναι;;; κ 2ον επειδή δεν ξεκαθαρίζω πιο σύμβολο είναι της προπληρωμένης κάρτας μέσω του site που θέλω να αγοράσω. Ποιο είναι;;;;; (σας στέλνω την εικόνα να μου πείτε…. (πχ το δεύτερο από την αρχή…. Η το δεύτερο από τέλος) https://s22.postimg.cc/59u4b6z69/image.jpg

https://s22.postimg.cc/59u4b6z69/image.jpg

 

συγγνώμη για τις «παιδαριώδες» ερωτήσεις μου αλλά επειδή δεν ξέρω κ ούτε έχω κανένα γνωστό να ρωτήσω, πήρα το θάρρος να ρωτήσω σε σας……:shifty::D

Οι προπληρωμένες κάρτες δεν εχουν δικό τους εικονίδιο.Διαλέγεις το visa ή το mastercard ανάλογα με το τι είναι η δικιά σου κάρτα.Δεν βλέπω paypal.Είσαι σίγουρος για το πόσο legit είναι το site που θες να αγοράσεις;

Link to comment
Share on other sites

Οι προπληρωμένες κάρτες δεν εχουν δικό τους εικονίδιο.Διαλέγεις το visa ή το mastercard ανάλογα με το τι είναι η δικιά σου κάρτα.Δεν βλέπω paypal.Είσαι σίγουρος για το πόσο legit είναι το site που θες να αγοράσεις;

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου…

Θέλω να αγοράσω κάτι για το σπίτι κ επίσης ένα καλώδιο για την φόρτιση του κινητού μου (μαγνητικό) από το aliexress

Άρα μόνο πιστωτική δέχεται αυτό…….:worry::!:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου…

Θέλω να αγοράσω κάτι για το σπίτι κ επίσης ένα καλώδιο για την φόρτιση του κινητού μου (μαγνητικό) από το aliexress

Άρα μόνο πιστωτική δέχεται αυτό…….:worry::!:

Εγώ έχω προπληρωμένη της Πειραιώς, εδώ και χρόνια! Δεν έχω κανένα παράπονο!

Γράφει πάνω PREPAID και έχει το σύμβολο MasterCard.

Την έχω συνδέσει εξ αρχής με το paypal και κάνω τις αγορές μου μ' αυτή (π.χ. ebay, Play store κτλ)

Στην κάρτα έχω ελάχιστα λεφτά και όταν θέλω να κάνω μια αγορά τη "φορτώνω". Είτε με μετρητά στην τράπεζα, είτε μόνος μου μέσω e-banking από κάποιο άλλο λογαριασμό μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προπληρωμένη της Πειραιώς, εδώ και χρόνια! Δεν έχω κανένα παράπονο!

Γράφει πάνω PREPAID και έχει το σύμβολο MasterCard.

Την έχω συνδέσει εξ αρχής με το paypal και κάνω τις αγορές μου μ' αυτή (π.χ. ebay, Play store κτλ)

Στην κάρτα έχω ελάχιστα λεφτά και όταν θέλω να κάνω μια αγορά τη "φορτώνω". Είτε με μετρητά στην τράπεζα, είτε μόνος μου μέσω e-banking από κάποιο άλλο λογαριασμό μου!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα είναι ότι aliexress δέχεται προπληρωμένη;;;; μέσα από τα εικονίδια όπως μου είπαν δεν δείχνει να το έχει κ γενικά να γίνεται δεκτή :!:

Εσύ φίλε έχεις αγοράσει τίποτα από το ali;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα είναι ότι aliexress δέχεται προπληρωμένη;;;; μέσα από τα εικονίδια όπως μου είπαν δεν δείχνει να το έχει κ γενικά να γίνεται δεκτή :!:

Εσύ φίλε έχεις αγοράσει τίποτα από το ali;;;:blink:

 

Γιατί κολλάς;Η προπληρωμένη δεν έχει καμιά διαφορά απο τις άλλες κάρτες.Μια χρεωστική είναι που απλά δεν την έχεις συνδέσει με λογαριασμό για να τραβάει άμεσα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα είναι ότι aliexress δέχεται προπληρωμένη;;;; μέσα από τα εικονίδια όπως μου είπαν δεν δείχνει να το έχει κ γενικά να γίνεται δεκτή :!:

Εσύ φίλε έχεις αγοράσει τίποτα από το ali;;;:blink:

Όπως σου απάντησε ο φίλος πιο πάνω Μην κολλάς στα εικονίδια, η προπληρωμένη θα είναι είτε MasterCard είτε visa και τη δέχεται κανονικά το aliexpress.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου απάντησε ο φίλος πιο πάνω Μην κολλάς στα εικονίδια, η προπληρωμένη θα είναι είτε MasterCard είτε visa και τη δέχεται κανονικά το aliexpress.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Θέλω να αγοράσω αυτά

https://www.aliexpress.com/item/-/32863768192.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.321.5ca93c00PBqNYC

https://www.aliexpress.com/item/-/32851854303.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.288.5ca93c00PBqNYC

https://www.aliexpress.com/item/Rome-Digital-Number-Mirror-Wall-Clock-Silent-Clock-Acrylic-Brief-Quieten-DIY-Sticker-Modern-Design-Free/2028357342.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.275.5ca93c00PBqNYC

https://www.aliexpress.com/item/3d-real-big-wall-clock-rushed-mirror-sticker-diy-living-room-decor-free-shipping-fashion-watches/32306932912.html?spm=2114.10010108.1000014.1.ed2c15948xYKva&scm=1007.13338.98644.000000000000000&scm_id=1007.13338.98644.000000000000000&scm-url=1007.13338.98644.000000000000000&pvid=8d409002-0421-42b9-8594-ac8eeef151d3&_t=pvid:8d409002-0421-42b9-8594-ac8eeef151d3,scm-url:1007.13338.98644.000000000000000

θα μπορέσω με μια προπληρωμένη κάρτα να τα αποκτήσω;;;; όταν πάω για να την εκδώσω από την τράπεζα να ζητήσω να γράφει visa master;;;;; αυτά τα…. «Σπουδαία» θέλω να πάρω…..:blink::blink::D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα είναι ότι aliexress δέχεται προπληρωμένη;;;; μέσα από τα εικονίδια όπως μου είπαν δεν δείχνει να το έχει κ γενικά να γίνεται δεκτή :!:

Εσύ φίλε έχεις αγοράσει τίποτα από το ali;;;:blink:

Από Ali έχω πάνω από 300 αγορές και μόνο ένα αντικείμενο δεν ήρθε ποτέ από αυτά (καθος ήταν κάτι με ενάμισι ευρώ δεν ασχολήθηκα) όλα τα άλλα από ρούχα μέχρι και κινιτα και parts για μηχανή κλπ κανονικά ήρθαν. Πλτρωνα παλιότερα με προπληρωμένη και αργότερα με χρεωστική καθος δεν συμφέρει αγορά με την προπληρωμένη λόγο fee που κρατάει η τράπεζα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες σχετικά με αγορά απο εξωτερικό όσον αφορά κινητό τηλέφωνο, υπολογιστή κτλ.

 

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τελωνείο; Πληρώνεις κάτι επιπλέον;

 

Επίσης έχει να κάνει με το από που έρχεται το προϊον, δλδ εάν είναι εντός Ευρώπης ή εκτός;

 

Έχει κάποιος εμπειρία ή να γνωρίζει πέντε πράγματα παραπάνω για να με διαφωτίσει;

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Επειδή πιάνουν τα χέρια μου, αποφάσισα να κάνω μια κατασκευή διαχωριστικού με γυψοσανίδα, στην οποία θα ενσωματώσω και διαμπερές ενυδρείο. Έχω διαβάσει αρκετά και έχω δει αρκετά videos σχετικά με την διαδικασία τοποθέτησης γυψοσανίδας στον μεταλλικό σκελετό που αποτελείται από στρωτήρες και ορθοστάτες, όμως δεν έχω καμία εμπειρία στο αν αυτό που έχω στο μυαλό μου σαν σχέδιο και που έχω προσπαθήσει να το αποτυπώσω για να το δείτε, αν τελικά είναι εφικτό και ασφαλές.

 

Πριν σας δείξω την εικόνα που έχω φτιάξει, να σας περιγράψω λίγο την κατάσταση. Υπάρχει εναιαίος χώρος τραπεζαρία με σαλόνι. Περίπου στο κέντρο ολόκληρου του τοίχου, υπάρχει δοκάρι/κολώνα που προεξέχει από τον τοίχο. Σε αυτό το σημείο, θέλω να κάνω το χώρισμα. Μερικές μετρήσεις:

 

α) Μήκος δοκαριού/κολώνας: 49,5 cm

 

β) Ύψος δοκαριού/κολώνας (μέχρι ταβάνι): 290 cm

 

γ) Μήκος γυψοσανίδας (κάθετα στο δοκάρι): 160 cm

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολο και όποιος έχει τις συγκεκριμένες γνώσεις, αν έχω σχεδιάσει σωστά τον μεταλλικό σκελετό που θα ντυθεί με την γυψοσανίδα, καθώς και ό,τι άλλες σκέψεις έχετε πάνω σε αυτό.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Η εικόνα:

https://ibb.co/iCHJno

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

στην εταιρία που εργάζομαι θέλουμε το τμήμα πωλήσεων να το εκπαιδεύσουμε λίγο περισσότερο και αναζητούμε σεμινάρια για πωλήσεις και ότι εχει να κάνει με αυτά τόσο σε Ελλάδα και εξωτερικό.

 

 

Έχετε κάποιο υπόψιν σας στο Εξωτερικό ή και Ελλάδα;

Ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά μακαρόνια αγοράζετε;Είστε Οκ;Η τιμή;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σοβαρό θέμα και απορώ πως δεν ανοίχτηκε τόσα χρόνια.

Να είσαι καλά:lol::lol:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Ιδιωτική ετικέτα. Για να είμαι ακόμα εδώ και να γράφω, είμαι καλά! Περί τιμής, δε θυμάμαι, αλλά σίγουρα είναι φθηνότερη απ' τα 'επώνυμα'.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Όσοι έχετε την διάθεση, αφιερώστε λίγα λεπτά για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιό μου, το οποίο γίνεται στα πλαίσια της διπλωματικής μου εργασίας.

 

Σκοπός του είναι να εξετάσει κατά πόσο οι Έλληνες οδηγοί είναι εξοικειωμένοι με το εναλλακτικό καύσιμο στα αυτοκίνητα.

Η συμμετοχή σας είναι σημαντική!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

Ερωτηματολόγιο:

https://goo.gl/forms/0h84dB57bRNWcPkE3

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα.Πολύ ωραίο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...