Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το έχετε δει?

Που μπορουμε να τα βρούμε?

Ευχαριστώ!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο το έχετε δει?

Που μπορουμε να τα βρούμε?

Ευχαριστώ!!

 

To πρωτο μαλλον ειναι απατη, το δευτερο εδω

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πάρα πολύ kounandrio!!!

Να'σαι καλά!!:)

 

Φίλε μου kounandrio μήπως έχεις βρεί και αυτή την εφαρμογή πουθενά?

 

 

Ευχαριστώ για όλα!!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ πολύ για το πρόγραμμα...(my mobile)

αλλα μπορείτε να με καθοδηγησετε στο να επιλέξω active sync

γιατί το κινητό συνδέετε συνέχεια σαν mass storage device...

 

Όταν συνδέεις τη συσκευή σου στο USB δεν σε ρωτάει πως θέλεις να συνδεθείς; Εάν όχι πήγαινε Start -> Settings -> Connections (tab) -> USB to PC και επέλεξε το από εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To πρωτο μαλλον ειναι απατη, το δευτερο εδω

 

αρκετά καλή απάτη ομως.Κοιτα το video στο διάστημα 1:21-1:31 και θα δεις στο πάνω μισό της οθόνης να αντανακλάται μια φωτογραφική μηχανή.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που το αναφέρω ξανά αλλά δεν έβγαλα άκρη την 1η φορά.Έχω 1 diamond της T- MOBILE το οποίο ονομάζουν και σαν "T-Mobile MDA Compact IV" στο οποίο θέλω να βάλω ελληνικά.Τα μέχρι στιγμής χαρακτηριστικά του είναι :

ROM VERSION : 1.37.110.30WWE

ROM DATE : 06/20/08

RADIO VERSION : 1.00.25.03

PROTOCOL VERSION : 52.26A.25.09U

MODEL NO. : MDA_COMPACT_IV

 

Κάποιοι μου απάντησαν αλλά δεν κατάφερα να βρώ άκρη γιατί όταν προσπάθησα να περάσω τη νέα ROM ενώ όλα γινόντουσαν κανονικά έμενε στο 0% και με΄τα απο λίγο μου έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα στη σύνδεση του pc με το κινητό.

 

PLEASE HELP!!!

It's Nice To Be Important But It's More Important To Be Nice
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ένας φίλος έχει το diamond και θέλει να δει βελτίωση σε σήμα κυρίως αλλά και σε μπαταρία αν είναι δυνατό. Υπάρχει rom ελληνική πάντα με περιεχόμενα ίδια με της Htc ή διαφορετικά κάποιο radio που να βελτιωνει αυτά;
Link to comment
Share on other sites

[nSan3;2841820']Παιδιά συγνώμη που το αναφέρω ξανά αλλά δεν έβγαλα άκρη την 1η φορά.Έχω 1 diamond της T- MOBILE το οποίο ονομάζουν και σαν "T-Mobile MDA Compact IV" στο οποίο θέλω να βάλω ελληνικά.Τα μέχρι στιγμής χαρακτηριστικά του είναι :

ROM VERSION : 1.37.110.30WWE

ROM DATE : 06/20/08

RADIO VERSION : 1.00.25.03

PROTOCOL VERSION : 52.26A.25.09U

MODEL NO. : MDA_COMPACT_IV

 

Κάποιοι μου απάντησαν αλλά δεν κατάφερα να βρώ άκρη γιατί όταν προσπάθησα να περάσω τη νέα ROM ενώ όλα γινόντουσαν κανονικά έμενε στο 0% και με΄τα απο λίγο μου έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα στη σύνδεση του pc με το κινητό.

 

PLEASE HELP!!!

 

Αν προσπαθείς να περάσεις cooked rom τοτε δες εδώ : http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9568

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Εχω πάρει το htc diamond εδω και 2 μήνες. Τις πρώτες 15 μέρες η μπαταρία άντεχε μέχρι και 2 μέρες. Τώρα διαρκεί 4 με 5 ώρες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι. Μου είχαν πει ότι δεν διαρκει πολύ η μπαταρία αλλα σε παίρνει τουλάχιστον για μια μέρα. Να σημεώσω ότι στις 4-5 ώρες μπορεί να μην το αγγίξω καν, ουτε τηλέφωνα, μηνήματα, wifi κτλπ. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό η είναι κατι άλλο;

 

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σύντομα να αλλάξουν την φιλοσοφία τους στις τιμές. Τα κινητά τους είναι super αλλά οι τιμές είναι τσιμπημένες.
SETI@HELLAS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Εχω πάρει το htc diamond εδω και 2 μήνες. Τις πρώτες 15 μέρες η μπαταρία άντεχε μέχρι και 2 μέρες. Τώρα διαρκεί 4 με 5 ώρες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι. Μου είχαν πει ότι δεν διαρκει πολύ η μπαταρία αλλα σε παίρνει τουλάχιστον για μια μέρα. Να σημεώσω ότι στις 4-5 ώρες μπορεί να μην το αγγίξω καν, ουτε τηλέφωνα, μηνήματα, wifi κτλπ. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό η είναι κατι άλλο;

 

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε να ρυθμίσεις το activesync ωστε να μην ανοίγει αυτόματα καθε 5 λεπτά (κανε μια αναζήτηση,εχει αναφερθει σε προηγούμενα post) και κάνε εγκατάστασι το asynckiller. Δες αποτελέσματα και πες μας αν λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τρεχει κατι ποιο βαρυ απο πισω, το as δεν μπορει να φαει την μπαταρια τοσο γρηγορα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να φιλτράρουμε τις εισερχόμενες κλήσεις και γενικά να διαχειριζόμασε κλήσεις /sms κλπ καλύτερο είναι το magic call? Κάποιο "url" με πμ? :rolleyes:
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ένας φίλος έχει το diamond και θέλει να δει βελτίωση σε σήμα κυρίως αλλά και σε μπαταρία αν είναι δυνατό. Υπάρχει rom ελληνική πάντα με περιεχόμενα ίδια με της Htc ή διαφορετικά κάποιο radio που να βελτιωνει αυτά;
Κανείς; Τουλάχιστον δώστε κανένα link σχετικά με roms / radio...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Το ξερω ότι εχει αναφερθει παλι, αλλα συγχωρέστε δεν καταφερα να το βρω σε 748 σελιδες. :(

 

Εχω μονο 2 ερωτησουλες

 

1. Θα ηθελα να απενεργοποιήσω το 3G, διοτι όταν δεν βρίσκει Wirelless acces point, ενεργοποειται αυτόματα οταν μπαινω στο Internet ή τον καιρο και φοβαμαι τις χρεώσεις.

 

2.Επισης θα ηθελα να απενεργοποιησω και το βοηθουμε GPS από τον παροχεα της κινητης τηλεφωνιας μου, και να παιζω μονο με τον δεκτη GPS που εχει το τηλεφωνο.

 

Σας ευχαριστω παρα παρα πολύ παιδια !!

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο ειναι λογικα απενεργοποιημενο by default. Ετσι νομιζω. Με ειδικο προγραμματακι μπορεις να ενεργοποιησεις το a-gps

 

Για το 1ο, ειτε απενεργοποιησεις το 3G είτε οχι θα χρεωνεσαι απο την στιγμη που μπαινει ιντερνετ. Επισης για τον καιρο εχει επιλογη να μην κανει μονο του ανανεωση...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο ειναι λογικα απενεργοποιημενο by default. Ετσι νομιζω. Με ειδικο προγραμματακι μπορεις να ενεργοποιησεις το a-gps

 

Για το 1ο, ειτε απενεργοποιησεις το 3G είτε οχι θα χρεωνεσαι απο την στιγμη που μπαινει ιντερνετ. Επισης για τον καιρο εχει επιλογη να μην κανει μονο του ανανεωση...

 

Καλησπέρα,

 

τι εννοεις θα χρεωνομαι ετσι και αλλιως ?? Εγω θελω να μπαινω μονο απο το Wireless Modem μου ή απο καποιο Net Cafe. Σε αυτο δεν χρεωνομαι λογικα, αφου δεν κανω χρηση 3G

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο, ειτε απενεργοποιησεις το 3G είτε οχι θα χρεωνεσαι απο την στιγμη που μπαινει ιντερνετ. Επισης για τον καιρο εχει επιλογη να μην κανει μονο του ανανεωση...

 

Αμα απενεργοποιησεις το 3G + GPRS, δεν μπορει να μπεις στο Internet. Βγαζει error.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι είτε χρήση 3G θα κάνεις είτε χρήση GPRS θα κανεις θα χρεωνεσαι κ στην 1η κ στην 2η περιπτωση. Η λυση ειναι το NoData. Αρα αυτο που εγραψες πιο πανω οτι απλως θελεις να απενεργοποιησεις το 3G ΔΕΝ αρκει (γιατι προφανως παντα θα εχεις GPRS διαθεσιμο) και η μονη λυση ειναι ή να σβησεις τις ρυθμισεις του προφιλ για να μην συνδεεται ΟΥΤΕ στο GPRS είτε να εγκαταστησεις το NoData.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Το ξερω ότι εχει αναφερθει παλι, αλλα συγχωρέστε δεν καταφερα να το βρω σε 748 σελιδες. :(

 

Εχω μονο 2 ερωτησουλες

 

1. Θα ηθελα να απενεργοποιήσω το 3G, διοτι όταν δεν βρίσκει Wirelless acces point, ενεργοποειται αυτόματα οταν μπαινω στο Internet ή τον καιρο και φοβαμαι τις χρεώσεις.

 

2.Επισης θα ηθελα να απενεργοποιησω και το βοηθουμε GPS από τον παροχεα της κινητης τηλεφωνιας μου, και να παιζω μονο με τον δεκτη GPS που εχει το τηλεφωνο.

 

Σας ευχαριστω παρα παρα πολύ παιδια !!

 

1. Βαλε το nodata οπως σου είπε και ένας φίλος πιο πάνω και απενεργοποιησε τα πάντα εκτος απο τα MMS.

 

2. Είναι απενεργοποιημένο απο προεπιλογή(στο δικο μου τουλάχιστον είναι) και για να εισαι σιγουρος , κατεβασε το diamond tweak και ρυθμισέ το απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

μου χει τυχει μια περιπτωση ναπαρω καινουρια συσκευη και παιζουν και τα 2 diamond

Προσπαθωντας να διαβασω διαφορα ειδικα για το diamond 1 σε αυτο το thread χαθηκα μεσα στις σελιδες.

Μηπως εχει ποσταρει κανεις καπου μαζεμενα τα προβλήματα της συσκευης?

Γιατι τα καλα τα ξερουμε

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την μπαταρια, δεν νομιζω να εχει αλλο (σοβαρο) προβλημα. Αντε και την ενταση του ηχειου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

μου χει τυχει μια περιπτωση ναπαρω καινουρια συσκευη και παιζουν και τα 2 diamond

Προσπαθωντας να διαβασω διαφορα ειδικα για το diamond 1 σε αυτο το thread χαθηκα μεσα στις σελιδες.

Μηπως εχει ποσταρει κανεις καπου μαζεμενα τα προβλήματα της συσκευης?

Γιατι τα καλα τα ξερουμε

 

Φίλε μου εγώ θα πήγαινα για το καινούριο diamond, όχι ότι υστερεί το πρώτο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...