Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

 

Το προτείνετε ανεπιφύλακτα ρε παιδιά;

 

Ναι φιλε μου χτυπατο.

Για μ ενα τα μειον ειναι, η δυσχρηστια των κουμπιων, αμα το ζορισεις μερικες φορες εχω τρομαξει απο την θερμοκρασια που ανεβαζει, ελλειψη καρτα μνημης και η μπαταρια. Τωρα για την μπαταρια οπως το βλεπει κανεις, εχω nokia που το φορτιζω καθε βραδυ, η γυναικα μου και ο αδερφος μου εχουν ericsson και το φορτιζουν και αυτοι καθε βραδυ, πανε οι εποχες που ξεχναγες ποτε φορτισες το κην. σου.

 

Παρολα αυτα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη, εκτος αν θες keyboard πας στο pro.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. σχετικό αυτό γενικά με τα WM, μια και είναι φτιαγμένα ως υπολογιστές χειριζόμενοι με γραφίδα (άρα ένα χέρι κρατά ένα χέρι γράφει) - όμως στο diamond έχουν κάνει προσπάθεια να το ελαφρώσουν αυτό... στο μέτρο του δυνατού

 

2. τι σημαίνει "μεγάλο" για σένα; υπάρχουν και readers/editors για αυτά και από 3ους κατασκευαστές που κάνουν καλή (ή και καλύτερη) δουλειά

 

3. δεν έχω ακούσει κάτι πλην του ήχου "κονσέρβας"

 

4. έχει και τα δυο (και κανονικά ΠΑΝΤΑ AGPS έπρεπε να σημαίνει ΚΑΙ GPS, άσχετο ότι μερικοί έκαναν κατάχρηση του όρου) - φυσικά είναι καλό για αυτή τη χρήση λόγω VGA ανάλυσης (εγώ την VGA ανάλυση δεν την αλλάζω) ...βέβαια πρέπει να συνηθίσεις αυτό σε... 2.8" οθόνη

 

Ευχαριστώ φίλε NLS.

2) Στο Ρ990 δεν μου άνοιγε αρχεία πάνω από 1ΜΒ. Χρειάζομαι για την δουλειά μου να ανοίγει απροβλημάτιστα και 3 και 4ΜΒ αρχεία!

Έχω συνηθίσει σε αυτό το μέγεθος της οθόνης για πολλά χρόνια!

 

Εσύ το προτείνεις φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Στο Ρ990 δεν μου άνοιγε αρχεία πάνω από 1ΜΒ. Χρειάζομαι για την δουλειά μου να ανοίγει απροβλημάτιστα και 3 και 4ΜΒ αρχεία!

 

Δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα εδώ.

 

Εάν σου αρέσει και τα χαρακτηριστικά του καλύπτουν τις απαιτήσεις σου, πάρτο, αξίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!Φαίνεται να εγκαταστάθηκε κανονικά το destinator!

Ζητάει κλειδί για να δηλώσω το χάρτη...Τι κάνω φίλε konadrio kai koukoulakis?

 

Επίσης έβαλα το accuweather στην internal storage σαν rar αρχείο.Τι θα πρέπει να κάνω για να προσθέσω πόλεις (πως γίνεται η διαδικασία-τρέχω κάποιο συγκεκριμένο αρχείο)?

 

Έχω ελληνικό Diamond...

Μου λέει ότι εάν εγκαταστήσω την έκδοση του Andreas...smthng θα καταργηθεί η προηγούμενη έκδοση .

Να προχωρήσω ή θα χάσω τις πόλεις στα Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου χτυπατο.

Για μ ενα τα μειον ειναι, η δυσχρηστια των κουμπιων, αμα το ζορισεις μερικες φορες εχω τρομαξει απο την θερμοκρασια που ανεβαζει, ελλειψη καρτα μνημης και η μπαταρια. Τωρα για την μπαταρια οπως το βλεπει κανεις, εχω nokia που το φορτιζω καθε βραδυ, η γυναικα μου και ο αδερφος μου εχουν ericsson και το φορτιζουν και αυτοι καθε βραδυ, πανε οι εποχες που ξεχναγες ποτε φορτισες το κην. σου.

 

Παρολα αυτα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη, εκτος αν θες keyboard πας στο pro.

 

Να είσαι καλά konadrio. σίγουρα θα θέλει μια εξοικείωση μαζί του!

Όσο για το πληκτρολόγιο θα προτιμούσα σαν το Ρ990! Το προ δε θα με βολέψει.

Εγώ και τα δύο κινητά που έχω τα φορτίζω κάθε 2 μέρες, οπότε είμαι συνηθισμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ζητάει κλειδί για να δηλώσω το χάρτη...Τι κάνω φίλε konadrio kai koukoulakis?

 

Εάν δεν έχεις γνήσιο, θα βρεις ότι χρειάζεται στο site που σου έδωσα σε προηγούμενο link. Δεν μπορούμε να πούμε παραπάνω από εδώ.

 

Επίσης έβαλα το accuweather στην internal storage σαν rar αρχείο.Τι θα πρέπει να κάνω για να προσθέσω πόλεις (πως γίνεται η διαδικασία-τρέχω κάποιο συγκεκριμένο αρχείο)?

 

Η διαδικασία περιγράφεται αναλυτικά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΝ ΠΗΡΕ ΑΠΟ EXPANSYS

 

Επειδή φαίνεται το Touch Pro να έρχεται ταχαίως (σε 15 μέρες!!!), έχω τις εξής απορίες σχετικά με όποιον αγόρασε από expansys:

 

  • Τελικά ήταν "gray import";
  • Η εγγύηση είναι από Expansys η τελικά ισχύει και της HTC (δηλ. στην ACE)
  • Με τον εξελληνισμό τελικά πως τα πάει; (όχι του λειτουργικού, αλλά του TouchFlo3D, των SMS -με 160 χαρακτήρες-, της λίστας επαφών κλπ. παρόμοια)

 

...και τελικά να το πάρουμε από εκεί ή όχι; (δεν τους πάω αλλά...)

 

Και το δικό μου που το πηρα από αυτούς εκανα κανονικα registration στο site της HTC Europe :

 

Your Device SN Registration Date Warranty Period

HTC Touch Diamond HT...GN..... 7/21/2008 6/14/2008 ~ 9/14/2009

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Βαζω το ξυπνητηρι στο Diamond, αλλα αμα ειναι κλειστο δε χτυπα. Υπαρχει καποια ρυθμιση για να χτυπα, ασχετως αμα ειναι κλειστο?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!Φαίνεται να εγκαταστάθηκε κανονικά το destinator!

Ζητάει κλειδί για να δηλώσω το χάρτη...Τι κάνω φίλε konadrio kai koukoulakis?

 

Επίσης έβαλα το accuweather στην internal storage σαν rar αρχείο.Τι θα πρέπει να κάνω για να προσθέσω πόλεις (πως γίνεται η διαδικασία-τρέχω κάποιο συγκεκριμένο αρχείο)?

 

Έχω ελληνικό Diamond...

Μου λέει ότι εάν εγκαταστήσω την έκδοση του Andreas...smthng θα καταργηθεί η προηγούμενη έκδοση .

Να προχωρήσω ή θα χάσω τις πόλεις στα Ελληνικά?

 

Στειλε μου το mail σου με ΠΜ.

Το rar μεσα εχει ενα cab το οποιο τρεχεις μεσα απο την συσκευη και κανεις εγκατασταση στην internal storage, μπορει να χρειαστεις το .net CF 3.5 για να τρεξει, κανε edit μια πολη για να δεις πως πρεπει να το σεταρεις, θα βρισκεις την πολη που θες απο το νετ (http://www.accuweather.com) και θα αντιγραφεις τον κωδικο που θα εχει στην μπαρα διευθυνσης στο προγραμμα. http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|GR|GR017|AMALIADA.

Μαλλον το εχεις εγκαταστησει ηδη, ξαναπερνα το δεν εχεις προβλημα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Βαζω το ξυπνητηρι στο Diamond, αλλα αμα ειναι κλειστο δε χτυπα. Υπαρχει καποια ρυθμιση για να χτυπα, ασχετως αμα ειναι κλειστο?

 

Οχι δυστυχώς στα wm δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το προγραμμα που εχεις εγκαταστησει (weather database editor) εκει που λεει Afganistan πατα και πηγαινε Greece, πατα edit, add city, Coundry= Greece, State= τιποτα, City= Αρτα (το γραφεις οπως θες και οτι θες), Accu weather code= EUR|GR|GR006|ARTA, τον βρισκεις απο εδω http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&loccode=EUR|GR|GR006|ARTA , κανε αναζητηση οποια πολη θες. Πατα οκ, file exit, soft reset.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ToggleManila.mscr

I have the same problem, that I want to turn on TouchFlo 3D, but still want to keep my "Classic" Today Screen intact.

 

Although I tried SecondToday, however it cannot display the internal plugins such as Tasks, Calendar and Date

 

Thanks to wensing's suggestion, I created this simple script. If you want to run the script, please follow the instructions below.

 

a) The first thing you need to do is to disable the TouchFLO 3D from Today Panel Plugins, then activate your favourite Today Plugins (except TF3D)

b) Install MortScript

c) Put the "ToggleManila.mscr" in any folder you prefer.

d) Create a shortcut to this script, name it (eg. ToggleToday.lnk) and put the shortcut inside the folder "\Windows\Start Menu\Programs".

e) Go to Settings->Buttons, and simply assign "Button 1(Hold)" to point to the ToggleToday shortcut.

 

 

Απαραιτητο για το diamond.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=398285

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι κάνει με τη RAM επαναλαμβανόμενη χρήση του; όλα οκ;

 

Αν εννοεις για memory leakage, δεν το εχω κρατησει ολοκληρη μερα χωρις reset για να σου πω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

paidia exw kai egw to htc touch diamond kai thelw na sas enhmerwsw oti h mpataria _DEN_ krataei 2 meres opws proanaferthike me arketi xrisi...

h mpataria einai 900mah kai ean steileis kai dexteis to poly 5 sms kai miliseis 6 thlefwna 3' to kathena den vgazei mish mera...!!

 

Shmera to anoixa apo tis 8 to prwi kai milisa 4 fores peripou 2 lepta to kathe thlefonima kai to apogeyma stis 6 eixa 10% mpataria..!!

 

einai to megalytero meiwnektima tou h mpataria na xeretai..!!!

PREPEI kathe fora poy mpainw sto amaxi na to fortizw gia na mhn mou svisei mexri to vradi... ELEOS

 

Skeftomai na agorasw mia megaliteri mpataria alla mou eipan oti tha ginei 4-6mm poio megalo se paxos me thn 1340mah kai 10 mm me thn 1800mah.

 

Kata ta alla einai kosmima..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
paidia exw kai egw to htc touch diamond kai thelw na sas enhmerwsw oti h mpataria _DEN_ krataei 2 meres opws proanaferthike me arketi xrisi...

 

Poso kairo to exeis? Stin arxi einai ontws apogoiteftiki i apodosi tis mpatarias alla meta apo merikous kyklous paratireitai simantiki beltiwsi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγώ νομίζω θα σου βελτιωθεί σε λίγες μέρες - αλλά κάτι αυτονομίες που ακούω από κάποιους, απίθανες τις βλέπω bryan

 

μπας και έχεις συνεχώς ανοιχτό το WiFi; (γιατί είμαι σίγουρος ότι το bluetooth "είχες το θράσος" να το έχεις ανοιχτό συνεχώς ε)

 

άσχετο: γιατί τέτοιο κόλλημα με το townmate;;;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Αντε έγινα και εγώ διαμαντής μόλις μου το φέρανε και τώρα το ανοίγω εοιμαστήται για απορίες (Τι κουτί είναι αυτό σαν σοκολατάκια του Λεωνίδα)
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Αντε έγινα και εγώ διαμαντής μόλις μου το φέρανε και τώρα το ανοίγω εοιμαστήται για απορίες (Τι κουτί είναι αυτό σαν σοκολατάκια του Λεωνίδα)

 

Τόσο ακριβά σοκολατάκια πουλάει;:lol:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΝ ΠΗΡΕ ΑΠΟ EXPANSYS

 

Επειδή φαίνεται το Touch Pro να έρχεται ταχαίως (σε 15 μέρες!!!), έχω τις εξής απορίες σχετικά με όποιον αγόρασε από expansys:

 

  • Τελικά ήταν "gray import";
  • Η εγγύηση είναι από Expansys η τελικά ισχύει και της HTC (δηλ. στην ACE)
  • Με τον εξελληνισμό τελικά πως τα πάει; (όχι του λειτουργικού, αλλά του TouchFlo3D, των SMS -με 160 χαρακτήρες-, της λίστας επαφών κλπ. παρόμοια)

 

...και τελικά να το πάρουμε από εκεί ή όχι; (δεν τους πάω αλλά...)

 

Προσωπικα δεν πηρα το Diamond απο Expansys αλλα απο Γερμανο. Δεν θ' αγοραζα απο Expansys ουτε και 200€ να το εδινε. Πριν ενα χρονο αγορασα ενα WM κινητο το οποιο οταν χαλασε πληρωσα τα εξοδα για να παει στην Γαλλια μου το στειλαν μετα απο 3 μηνες ΣΠΑΣΜΕΝΟ, προσπαθησαν παρανομα να χρεωσουν την πιστωτικη μου καρτα για χρεωση επισκευης αν και ηταν μεσα στην εγγυηση, τους το ξαναεστειλα πισω και τελικα ακομα και μετα απο 6 μηνες δεν ειχα μηχανημα. Υπαρχουν τα σχετικα ποστ μου στο forum καθως και οι καταγγελειες μου στον Συνηγορο του Καταναλωτη. Πιθανολογω (οχι με σιγουρια) οτι η ACE δεν θα καλυψει εγγυηση μηχανηματος απο την Expansys οπως δεν καλυπτει καμοια αντιπροσωπεια στην Ελλαδα, κατι το οποιο το λεει και το τηλεφωνικο κεντρο τους.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...