Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο για τηλέφωνο δεν κανει, εννοώ για επαγγελματική χρήση και μην βιαστείται να βγάλετε συμπέρασμα ειμαι κάτοχος της συσκευής αλλα δεν μπορεί να σταθεί δίπλα σε μια τηλεφωνική συσκευή, υπερέχει βέβαια σε αλλους τομείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ποιό σχολείο μαθαίνουν python???

 

τέσπα, για τις ερωτήσεις σου

 

- δεν υπάρχει εφαρμογή QVGA που "δεν παίζει" σε VGA ή WVGA, απλά στη χειρότερη περίπτωση δεν εκμεταλεύεσαι την ανάλυση και το βλέπεις σαν QVGA (δηλ. τέσσερα pixel κάνουν ένα) - στην απόλυτα χειρότερη περίπτωση (και απόλυτα σπάνια - πρέπει να είναι ηλίθιος ο προγραμματιστής) μπορεί να δεις στο... 1/4 της οθόνης σου την εφαρμογή (ξέρω μόνο 1-2 προγράμματα που το κάνουν αυτό)

 

στην καλύτερη φυσικά το πρόγραμμα καταλαβαίνει το VGA (ή WVGA) και απλώνεται ανάλογα ή και αλλάζει τα γραφικά του με πιο "ακριβείας" για να ανταποκριθεί

 

- αυτό με τους drivers είναι (ήταν;...) ένα θέμα που αφορούσε το 2D/3D acceleration συσκευών βασισμένων στο Qualcomm ΠΡΙΝ το Diamond, όπου ενώ το chipset έχει κάποιο ATI core, δεν το χρησιμοποίησαν ποτέ με αποτέλεσμα ψιλοαίσχος 2D (βλέπε video playback) και 3D (καλά εκεί τι να λέμε) απόδοση... το θέμα έφτασε μέχρι να υπάρχει και site που να μαζεύουν υπογραφές για μήνυση, η HTC μάλλον τεχνιτά δεν έβγαλε ποτέ τον "καλό driver" όπως αποδεικνύεται για να πιέσει τον κόσμο σε νεώτερες συσκευές (diamond) μάλιστα λέγεται ότι πια... ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ driver για αυτές τις συσκευές προηγούμενης γενιάς

 

τέσπα δεν είναι ένα θέμα που αφορά τις συσκευές που αναφέρεις

 

Ευχαριστώ πολύ..μου έλυσες τις απορίες...μάλλον και γω θα πάρω το διαμάντι γιατί τα προ και εξπιρια μάλλον θα έχουν 700+γιούρα..προς το παρόν θα σας παρακολουθώ..επίσης κάτι ακόμα..όταν βγουν τα wm7 θα μπορεί κάποιος να κάνει αναβάθμιση;;; όσο για το python απλά κάναμε στο σχολείο ένα μάθημα το οποίο λέγεται ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον..σε αυτό φτιάχνουμε διαφορά προγράμματα με μια γλώσσα προγραμματισμού η οποία ειναι ίδια με αυτή των εντολών του python, το μόνο που είχα να κάνω ήταν να μεταφράσω τις εντολές στα αγγλικά..πχ το "εκτυπώσε" σε "print"..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ηλίθια ερώτηση! Δεν είναι smartphone το διαμάντι; Στο σαιτ της htc το έχει στην κατηγορία των touchphones, ενώ στα smartphones έχει μόνο το S730!!!:confused:

Ούτε καν στα PDA's το έχει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να προσθεσω πολεις με το accuweather.Ξερει κανεις πως γινεται;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ηλίθια ερώτηση! Δεν είναι smartphone το διαμάντι; Στο σαιτ της htc το έχει στην κατηγορία των touchphones, ενώ στα smartphones έχει μόνο το S730!!!:confused:

Ούτε καν στα PDA's το έχει!

 

windows mobile pocket pc

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ηλίθια ερώτηση! Δεν είναι smartphone το διαμάντι; Στο σαιτ της htc το έχει στην κατηγορία των touchphones, ενώ στα smartphones έχει μόνο το S730!!!:confused:

Ούτε καν στα PDA's το έχει!

 

Μην μπερδεύεσαι με το τρικ των χαρακτηρισμών που δίνει η κάθε εταιρία στα κινητά της για να τα κάνει να ξεχωρίσουν.

Το diamond είναι και smartphone (αφού είναι σίγουρα έξυπνο), και touchphone (αφού έχει touch screen και η κύρια χρήση του γίνεται με αγγίγματα της οθόνης) αλλά και PDA (αφού είναι και Personal (προσωπικός) Digital (ψηφιακός) Assistant (βοηθός)).

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά με τη μπαταρία τι γίνεται???

Με Ελληνικούς χαρακτήρες???

Έχει μεγαλώσει πολύ το forum και είναι δύσκολο να βρείς replies.

Ευχαριστώ πολύ!

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ayto to daxtulies den mou aresei katholou.......gia des to xrono omoilias....

Ο χρόνος είναι μηδεν και την registry που έψαξα δεν εχει τίποτα δεν μου φαίνεται για δουλαμένο

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Μονο για τηλέφωνο δεν κανει, εννοώ για επαγγελματική χρήση και μην βιαστείται να βγάλετε συμπέρασμα ειμαι κάτοχος της συσκευής αλλα δεν μπορεί να σταθεί δίπλα σε μια τηλεφωνική συσκευή, υπερέχει βέβαια σε αλλους τομείς.

 

1. ηχογραφεί τις κλήσεις και μετά μπορείς να ακούσεις τους πελάτες σου χωρίς να γράφεις τις παραγγελείες

2.έχει πλοηγό

3. απο outlook έχω τα ραντεβού μου και δεν τα ξεχνάω

4. εχω εφαρμογη με τις κινήσεις των πελατών μου και τα υπόλοιπά τους

και δεν χρειάζεται να έχω καρτέλλες (το κάνει αυτόματα αφού το πρόγραμμα του υπολογιστή περνάει κατευθείαν τα δεδομένα στο pocket

5. έχω online τιμή χρυσού που με ενδιαφέρει για την δουλειά μου

6. αν είμαι κάπου αλλού και όχι στο γραφείο με e-mail μου έχεται το αρχείο

με τους πελάτες της ημέρας και συνεχίζω την δουλειά δίχως να περάσω απο το γραφείο

7. εχω προσπέκτους με φωτο των προιοντων που έχω και τα δείχνω όπου και άν είμαι

8. αν κάποιος πελάτης θέλει την κίνηση του του την στέλνω με e-mail η με

sms

9. κάνει άμεση κοστολόγηση και παραγγελεία

10. έχω τα υπόλοιπα και τις κηνήσεις των προμηθευτών μου

11. μου κρατάει επιταγές γραμμάτεια φπα και με ειδοποιεί για πληρωμές

αφού ενημερώνεται απο το πρόγραμμα του υπολογιστή

12.συνδέεται με οποιο bt θέλω και δεν είμαι υποχρεωμένος να τα σκάω στην νόκια όπως παλιά

13 το βασικότερο έχει στα tasks ανάλυση εργασίας με πολαπλούς υπεύθυνους

οπότε αν έχεις εξωτερικούς συνεργάτες και μία δουλειά πρέπει να την κάνουν 2-3 άτομα την χρεώνεις και στους τρείς και μετα σου βγάζει κατάσταση ανα συνεργάτη τι δουλειές έχεις

14 όταν αλλάζει ένα τηλέφωνο δεν χρειάζεται να διορθώνεις την καρτέλλα του πελλάτη και τον τηλεφωνικό σου κατάλογο και να κάνεις λάθη το κάνει μόνο του

 

15 . και άλλα πολλά ψαξε και θα τα δείς

 

στο λέω γιατί είχα πάρει όλες τις συσκεβές νόκια και καμία δεν μου έκανε

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ηλίθια ερώτηση! Δεν είναι smartphone το διαμάντι; Στο σαιτ της htc το έχει στην κατηγορία των touchphones, ενώ στα smartphones έχει μόνο το S730!!!:confused:

Ούτε καν στα PDA's το έχει!

 

Οποιαδήποτε συσκευή διαθέτει ανοιχτό λειτουργικό θεωρείται smartphone..απλά στα wm λένε smartphone όσα δεν έχουν οθόνη αφής..αυτα με την οθόνη αφής τα λένε pocket pc..δεν χρειάζεται να σε απασχολούν αυτα..ειναι θέμα μάρκετινγκ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τα ppc δεν κλεινουν ποτε.

 

Και αν πατήσεις το κουμπί ενεργοποίησης για 3 sec ?

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να προσθεσω πολεις με το accuweather.Ξερει κανεις πως γινεται;

 

Υπάρχει ολοκληρωμένη απάντηση ελάχιστες σελίδες πιο πριν.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

1. ηχογραφεί τις κλήσεις και μετά μπορείς να ακούσεις τους πελάτες σου χωρίς να γράφεις τις παραγγελείες

2.έχει πλοηγό

3. απο outlook έχω τα ραντεβού μου και δεν τα ξεχνάω

4. εχω εφαρμογη με τις κινήσεις των πελατών μου και τα υπόλοιπά τους

και δεν χρειάζεται να έχω καρτέλλες (το κάνει αυτόματα αφού το πρόγραμμα του υπολογιστή περνάει κατευθείαν τα δεδομένα στο pocket

5. έχω online τιμή χρυσού που με ενδιαφέρει για την δουλειά μου

6. αν είμαι κάπου αλλού και όχι στο γραφείο με e-mail μου έχεται το αρχείο

με τους πελάτες της ημέρας και συνεχίζω την δουλειά δίχως να περάσω απο το γραφείο

7. εχω προσπέκτους με φωτο των προιοντων που έχω και τα δείχνω όπου και άν είμαι

8. αν κάποιος πελάτης θέλει την κίνηση του του την στέλνω με e-mail η με

sms

9. κάνει άμεση κοστολόγηση και παραγγελεία

10. έχω τα υπόλοιπα και τις κηνήσεις των προμηθευτών μου

11. μου κρατάει επιταγές γραμμάτεια φπα και με ειδοποιεί για πληρωμές

αφού ενημερώνεται απο το πρόγραμμα του υπολογιστή

12.συνδέεται με οποιο bt θέλω και δεν είμαι υποχρεωμένος να τα σκάω στην νόκια όπως παλιά

13 το βασικότερο έχει στα tasks ανάλυση εργασίας με πολαπλούς υπεύθυνους

οπότε αν έχεις εξωτερικούς συνεργάτες και μία δουλειά πρέπει να την κάνουν 2-3 άτομα την χρεώνεις και στους τρείς και μετα σου βγάζει κατάσταση ανα συνεργάτη τι δουλειές έχεις

14 όταν αλλάζει ένα τηλέφωνο δεν χρειάζεται να διορθώνεις την καρτέλλα του πελλάτη και τον τηλεφωνικό σου κατάλογο και να κάνεις λάθη το κάνει μόνο του

 

15 . και άλλα πολλά ψαξε και θα τα δείς

 

στο λέω γιατί είχα πάρει όλες τις συσκεβές νόκια και καμία δεν μου έκανε

 

 

 

 

Αγόρι μου...μόνο καφέ δεν του ζητάς να σου κάνει:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το προγραμμα που εχεις εγκαταστησει (weather database editor) εκει που λεει Afganistan πατα και πηγαινε Greece, πατα edit, add city, Coundry= Greece, State= τιποτα, City= Αρτα (το γραφεις οπως θες και οτι θες), Accu weather code= EUR|GR|GR006|ARTA, τον βρισκεις απο εδω http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&loccode=EUR|GR|GR006|ARTA , κανε αναζητηση οποια πολη θες. Πατα οκ, file exit, soft reset.
΄

 

Φιλε konandrio εκανα οτι λες εδω,την παιρνει την πολη αλλα δεν βγαζει σωστη θερμοκρασια.Οι υπαρχοντες πολεις ειναι σωστες ενω αυτες που προσθετω η θερμοκρασια ειναι λαθος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

΄

 

Φιλε konandrio εκανα οτι λες εδω,την παιρνει την πολη αλλα δεν βγαζει σωστη θερμοκρασια.Οι υπαρχοντες πολεις ειναι σωστες ενω αυτες που προσθετω η θερμοκρασια ειναι λαθος.

 

Φίλε και γείτονα καλησπέρα!

Επειδή έτυχε σήμερα να περάσω το accuweather, πάντα με τη βοήθεια των καλών φίλων του forum, έχω να σου πω ότι μάλλον ο κωδικός της πόλης των Ιωαννίνων έχει μια επέκταση (&...) η οποία δημιουργεί το πρόβλημα.

Άρα πιθανότατα να το έχεις εγκαταστήσει σωστά, αλλά να μην μπορείς να φορτώσεις κωδικό για τα Γιάννενα.

 

Κάνε μια δοκιμή για Πρέβεζα ή Άρτα π.χ και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και γείτονα καλησπέρα!

Επειδή έτυχε σήμερα να περάσω το accuweather, πάντα με τη βοήθεια των καλών φίλων του forum, έχω να σου πω ότι μάλλον ο κωδικός της πόλης των Ιωαννίνων έχει μια επέκταση (&...) η οποία δημιουργεί το πρόβλημα.

Άρα πιθανότατα να το έχεις εγκαταστήσει σωστά, αλλά να μην μπορείς να φορτώσεις κωδικό για τα Γιάννενα.

 

Κάνε μια δοκιμή για Πρέβεζα ή Άρτα π.χ και πες μας

 

Καλησπερα συντοπητη και συμφουριτη.Δοκιμασα και την Αρτα και εκανε τα ιδια.

Οσες πολεις προσθετεις δεν μπορει να τις ενημερωσει ενω αυτες που εχει μεσα ολα οκ.Δεν ξερω γιατι το κανει αυτο.Οποιος ξερει κατι ας μας πει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Αγόρι μου...μόνο καφέ δεν του ζητάς να σου κάνει:lol::lol::lol:

 

Τώρα που το λες έτσι μαύρο που είναι και πάνω στην μηχανή να το χτυπάει ο ήλιος

αν πάρω και μια αδιάβροχη θήκη θα κάνω ένα εσπρεσάκι και αν πετύχει θα σας

το ανακοινώσω

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι νεος στα htc και αυριο μου ερχεται απο πλαισιο το diamond με αγγλικο μενου τι μπορω να αλλαξω στα ελληνικα και πως?
Link to comment
Share on other sites

atkol]Γιατί είναι τόσο αργό το destinator?

 

Μήπως φταίει η ταχύτητα ,στη θύρα com4,στις ρυθμίσεις του προγράμματος που την έχω βάλει 57400?

 

Άκουσα και για το googlemap for mobile...

Είναι καλύτερο σαν πρόγραμμα σε σχέση με το destinator?:)

 

Γινε λιγο ποιο σαφης, σε τι ειναι αργο? Σαν προγραμμα δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα εχει τον ποιο πληρη χαρτη, στον δρομο παντως λειτουργει αψογα στην συσκευη μας.

 

Το google maps για να το δουλεψεις πρεπει να εισαι συνεχως συνδεδεμενος με internet, ειναι οπως το google earth στο pc σου, δηλ δεν εχεις αποθηκευμενο χαρτη, κατεβεινει επιτοπου απο την google οπως κινησε. Για Ελλαδα δεν ειναι ετοιμο ακομα, βλεπεις τα παντα αλλα δεν μπορεις να ορισεις διαδρομη, αν δεν εχεις wind plus non stop μην το δοκιμασεις καν με internet μεσω sim.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι νεος στα htc και αυριο μου ερχεται απο πλαισιο το diamond με αγγλικο μενου τι μπορω να αλλαξω στα ελληνικα και πως?

 

Αλλαγη στο TouchFLO 3D http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9853

 

Ελληνικα πληκτρολογια http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9234

 

Και απο τις ρυθμισεις regional settings της μοναδες μετρησης.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο αγγλικο μενου σε ελληνικο δεν γινεται??

 

Οχι, εκτος αν κατσει κανενας και την φτιαξει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

΄

 

Φιλε konandrio εκανα οτι λες εδω,την παιρνει την πολη αλλα δεν βγαζει σωστη θερμοκρασια.Οι υπαρχοντες πολεις ειναι σωστες ενω αυτες που προσθετω η θερμοκρασια ειναι λαθος.

 

Δεν σου δειχνει την ιδια θερμοκρασια με το site?

 

Αυτο εχεις βαλει? EUR|GR|GR019|IOANNINA

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δειχνει την ιδια θερμοκρασια με το site?

Οχι.Και δεν καταλαβαινω γιατι αφου τα κανω οπως τα γραφεις παραπανω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...