Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πιθανολογω (οχι με σιγουρια) οτι η ACE δεν θα καλυψει εγγυηση μηχανηματος απο την Expansys οπως δεν καλυπτει καμοια αντιπροσωπεια στην Ελλαδα, κατι το οποιο το λεει και το τηλεφωνικο κεντρο τους.

 

Den isxyei kati tetoio. H idia i ACE Hellas exei anakoinwsei oti ypostirizei kanonika HTC syskeves agorasmenes apo expansys dedomenis tis isxyousas panevrwpaikis eggyisis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιθανολογω (οχι με σιγουρια) οτι η ACE δεν θα καλυψει εγγυηση μηχανηματος απο την Expansys οπως δεν καλυπτει καμοια αντιπροσωπεια στην Ελλαδα, κατι το οποιο το λεει και το τηλεφωνικο κεντρο τους.

 

φιλε εκτιθεσαι

η ACE καλυπτει με εγγυηση ΟΛΕΣ τις συσκευες HTC που εχουν αγοραστει απο expansys.

αν η συσκευη που πηρες εσυ ηταν htc τοτε κακως επελεξες να την στειλεις πισω για επισκευη,και δεν πηγες στην αγιαου πελαγους

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει με την εγκατάσταση του destinator.

 

Όμως όταν πάω να το ανοίξω για να βρει σήμα...πατάω χάρτης και ακούω το φωνητικό μήνυμα:"δεν βρέθηκε gps" σε εξωτερικό-ανοικτό χώρο.

 

Συνεπώς δεν δουλεύει!

 

Τι μπορεί να φταίει/πως μπορεί να επιλυθεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει με την εγκατάσταση του destinator.

 

Όμως όταν πάω να το ανοίξω για να βρει σήμα...πατάω χάρτης και ακούω το φωνητικό μήνυμα:"δεν βρέθηκε gps" σε εξωτερικό-ανοικτό χώρο.

 

Συνεπώς δεν δουλεύει!

 

Τι μπορεί να φταίει/πως μπορεί να επιλυθεί το πρόβλημα?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις,gps ,αναζητηση gps και οταν το βρεθούν οκ .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις,gps ,αναζητηση gps και οταν το βρεθούν οκ .

 

Ρυθμίσεις-gps-αναζήτηση gps, εννοείς από το σύστημα του diamond ή μέσα από το destinator?

Γιατί από το τελευταίο το έκανα αλλά δεν δουλεύει....

 

Οκ, το έφτιαξα!

 

Ήταν θέμα com θύρας.Η θύρα gps συσκευής δεν ήταν η ίδια με τη θύρα του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-gps-αναζήτηση gps, εννοείς από το σύστημα του diamond ή μέσα από το destinator?

Γιατί από το τελευταίο το έκανα αλλά δεν δουλεύει....

 

απο το destinator

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Την ίδια ερώτηση την έκανα και σε άλλο θέμα του forum αλλά μάλλον έκανα λάθος,εδώ θα έπρεπε...Λοιπόνπ πήρε ένας φίλος το Diamond και μου είπε πως του κάνει 'διακοπές' όταν μιλάει στο τηλέφωνο. Είναι να το αγοράσω και εγώ αλλά ψιλοξενέρωσα...Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Την ίδια ερώτηση την έκανα και σε άλλο θέμα του forum αλλά μάλλον έκανα λάθος,εδώ θα έπρεπε...Λοιπόνπ πήρε ένας φίλος το Diamond και μου είπε πως του κάνει 'διακοπές' όταν μιλάει στο τηλέφωνο. Είναι να το αγοράσω και εγώ αλλά ψιλοξενέρωσα...Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό?

 

 

File mou to exw peripou 2 mhnes kai den mou exei parousiash tipota tetio pote...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόνπ πήρε ένας φίλος το Diamond και μου είπε πως του κάνει 'διακοπές' όταν μιλάει στο τηλέφωνο.

 

Den einai problima tis syskevis alla mallon perissotero problima tis kalypsis tou diktyou sti sygkekrimeni perioxi. H syskevi ta paei mia xara se afto to tomea kai malista akoma kalytera meta apo tin anabathmisi me to neotero radio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,το παραγγέλνω...Να είχε και καλύτερη μπαταρία...Θα βγάλουν έμαθα καλύτερη αλλά θα αυξηθούν οι διαστάσεις...Με βλέπω να παίρνω μία ίδια και να τις κάνω τράμπα όποτε πέφτει...Μιλάω πολλές ώρες στο κινητό και με ακουστικό bluetooth..Ελπίζω τουλάχιστον να μου βγάζει το 8ωρο στη δουλειά..
Link to comment
Share on other sites

Den einai problima tis syskevis alla mallon perissotero problima tis kalypsis tou diktyou sti sygkekrimeni perioxi. H syskevi ta paei mia xara se afto to tomea kai malista akoma kalytera meta apo tin anabathmisi me to neotero radio.

Και έμενα λειτουργεί άψογα από ήχο και απόδοση.

Βέβαια προσπαθώ ακόμα να εξοικιωθώ με το Τouch Flo και WM 6.1 αλλά είναι θέμα χρόνου!

 

Με δυσκολεύει η ανεύρεση του Speed Dial που δεν γίνεται άμεσα με ένα πλήκτρο, καθώς και τα πολύ μικρά γράμματα στο Calendar στο Home page. Any Help?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,το παραγγέλνω...Να είχε και καλύτερη μπαταρία...Θα βγάλουν έμαθα καλύτερη αλλά θα αυξηθούν οι διαστάσεις...Με βλέπω να παίρνω μία ίδια και να τις κάνω τράμπα όποτε πέφτει...Μιλάω πολλές ώρες στο κινητό και με ακουστικό bluetooth..Ελπίζω τουλάχιστον να μου βγάζει το 8ωρο στη δουλειά..

 

 

Exei bgei idh h megalhterh mpataria kai einai 1340mah kai kostizei 56e...

 

ean mpeis sto expansys tha thn deis...

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς βάση αυτοκινήτου; Δεν με ενδιαφέρει ο φορτιστής...

 

Egw auth edw exw parei kai einai mia xara.

 

http://cgi.ebay.co.uk/CAR-CHARGER-WINDSCREEN-HOLDER-FOR-HTC-TOUCH-DIAMOND_W0QQitemZ110271965741QQcmdZViewItem?hash=item110271965741&_trksid=p3286.m14.l1308

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με δυσκολεύει η ανεύρεση του Speed Dial που δεν γίνεται άμεσα με ένα πλήκτρο

 

Ginetai... patwntas paratetamena to prasino pliktro apodoxis klisis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα στούς γνωστές του wm... Μιας και εχω λιώσει τα symbian και τα εχω μάθει απ έξω(μέχρι και δικα μου μικροπρογράμματα έφτιαχνα μέσω του python και με απλές γνώσεις προγραμματισμού από το σχολείο ) λέω να επεκτείνώ τις δυνατότητες μου στα wm... Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο αλλά θα περιμένω να κυκλοφορήσει και το προ με το εξπιρια.. Επειδή δεν το εχω ψάξει καλά το θέμα θα ήθελα να κάνω μερικές γενικές ερωτήσεις.. Οι εφαρμογές που υπάρχουν για οθόνες qvga δουλεύουν σε vga;;;;ή wvga;;;; η πρέπει να υποστούν κάποια μετατροπή;; επίσης κάτι άλλο με τους drivers που δεν εχω καταλάβει..τι ακριβώς παίζει με αυτούς..κάτι άκουσα ότι σε παλαιότερα μοντέλα δεν τους έβαζε η εταιρία..μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει όσο αναλυτικά μπορεί το θέμα;;;; ευχαριστώ εκ των προτέρων..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Την είδα ευχαριστώ..Δεν γράφει όμως για διαστάσεις.Ξέρουμε τίποτα?

 

Einai ligo pio megalh...gi'auto sou dinei kai kainourgio pisw meros....

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε και το δικό μου διαμαντάκι!

 

Έκδοση ROM: 1.37.401.3 WWE

Ημερομηνία ROM: 19/06/08

Έκδοση radio: 1.00.25.03

Έκδοση Πρωτοκ.: 52.26a.25.09Η

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως. Εγκατέστησα το Destinator 7 με τον χάρτη της Ελλάδας αλλά μου λέει ότι δεν βρέθηκε gps. προσπάθησα να διαβάσω τις τελευταίες 40 σελίδες μήπως βρω λύση αλλά ζαλίστηκα. Τι μπορεί να συμβαίνει; Ευχαριστώ

Burgos
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε και το δικό μου διαμαντάκι!

 

Έκδοση ROM: 1.37.401.3 WWE

Ημερομηνία ROM: 19/06/08

Έκδοση radio: 1.00.25.03

Έκδοση Πρωτοκ.: 52.26a.25.09Η

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως. Εγκατέστησα το Destinator 7 με τον χάρτη της Ελλάδας αλλά μου λέει ότι δεν βρέθηκε gps. προσπάθησα να διαβάσω τις τελευταίες 40 σελίδες μήπως βρω λύση αλλά ζαλίστηκα. Τι μπορεί να συμβαίνει; Ευχαριστώ

 

 

Phgene sths ruthiseis tou gps kai kane anebresh ...ena den to brei...tote vale thn keraia me to xerei sthn COM:4 kai speed 57400

Link to comment
Share on other sites

kat arxin sorry gia ta greeklish alla den exw valei akoma elliniko pliktrologio sto diamond.

8a i8ela na rwthsw dyo pragmata..

1) stin o8oni home tou TouchFlo3D mporoume na pros8esoume kai alles syntomeyseis ektos apo tis missed calls kai to callendar?

2) exw tin 1.37.401.3 WWE kai exw provlima ston player twn tragoudiwn.

Den vgazei KA8OLOU mpasso sta akoustika.Paizei mono tis psiles.Exw katalavei oti den einai hardware provlima giati me to pou kanw format tis prwtes fores paizei kanonikotata.An allaksw rom version 8a ftiaksei lete? kai poia mou sistinete na valw (episimi 8elw min tyxon kai to steilw sto service )

 

eyxaristw

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα στούς γνωστές του wm... Μιας και εχω λιώσει τα symbian και τα εχω μάθει απ έξω(μέχρι και δικα μου μικροπρογράμματα έφτιαχνα μέσω του python και με απλές γνώσεις προγραμματισμού από το σχολείο ) λέω να επεκτείνώ τις δυνατότητες μου στα wm... Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο αλλά θα περιμένω να κυκλοφορήσει και το προ με το εξπιρια.. Επειδή δεν το εχω ψάξει καλά το θέμα θα ήθελα να κάνω μερικές γενικές ερωτήσεις.. Οι εφαρμογές που υπάρχουν για οθόνες qvga δουλεύουν σε vga;;;;ή wvga;;;; η πρέπει να υποστούν κάποια μετατροπή;; επίσης κάτι άλλο με τους drivers που δεν εχω καταλάβει..τι ακριβώς παίζει με αυτούς..κάτι άκουσα ότι σε παλαιότερα μοντέλα δεν τους έβαζε η εταιρία..μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει όσο αναλυτικά μπορεί το θέμα;;;; ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

σε ποιό σχολείο μαθαίνουν python???

 

τέσπα, για τις ερωτήσεις σου

 

- δεν υπάρχει εφαρμογή QVGA που "δεν παίζει" σε VGA ή WVGA, απλά στη χειρότερη περίπτωση δεν εκμεταλεύεσαι την ανάλυση και το βλέπεις σαν QVGA (δηλ. τέσσερα pixel κάνουν ένα) - στην απόλυτα χειρότερη περίπτωση (και απόλυτα σπάνια - πρέπει να είναι ηλίθιος ο προγραμματιστής) μπορεί να δεις στο... 1/4 της οθόνης σου την εφαρμογή (ξέρω μόνο 1-2 προγράμματα που το κάνουν αυτό)

 

στην καλύτερη φυσικά το πρόγραμμα καταλαβαίνει το VGA (ή WVGA) και απλώνεται ανάλογα ή και αλλάζει τα γραφικά του με πιο "ακριβείας" για να ανταποκριθεί

 

- αυτό με τους drivers είναι (ήταν;...) ένα θέμα που αφορούσε το 2D/3D acceleration συσκευών βασισμένων στο Qualcomm ΠΡΙΝ το Diamond, όπου ενώ το chipset έχει κάποιο ATI core, δεν το χρησιμοποίησαν ποτέ με αποτέλεσμα ψιλοαίσχος 2D (βλέπε video playback) και 3D (καλά εκεί τι να λέμε) απόδοση... το θέμα έφτασε μέχρι να υπάρχει και site που να μαζεύουν υπογραφές για μήνυση, η HTC μάλλον τεχνιτά δεν έβγαλε ποτέ τον "καλό driver" όπως αποδεικνύεται για να πιέσει τον κόσμο σε νεώτερες συσκευές (diamond) μάλιστα λέγεται ότι πια... ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ driver για αυτές τις συσκευές προηγούμενης γενιάς

 

τέσπα δεν είναι ένα θέμα που αφορά τις συσκευές που αναφέρεις

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...