Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι μου καλημέρα.

Νέος στο φόρουμ, στα PPC και εδώ και μια εβδομάδα ευτυχής κάτοχος του Διαμαντιού, το οποίο πήρα απο Πλαίσιο.

Κατάφερα και διάβασα και τις 600 σελίδες και έλυσα αρκετές απορίες.

Δούλεψα αρκετά προγράμματα και έμεινα πλήρως ικανοποιημένος.

Η μπαταρία του μου κρατάει 1 1/2 με 2 μέρες ανάλογα αν δουλέψω destinator ή όχι.

Μέχρι στιγμής μου έχει μείνει μόνο μια απορία.Μπορούμε να βάλουμε firefox;Και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερετε καποιο προγραμμα που να ηχογραφει κλησεις;

 

εχω ακουσει οτι με καποιους κωδικους μπορουμε να μπουμε στο λογισμικο και να αυξησουμε την ενταση ολων των ηχων της συσκευης.ξερετε κατι πιο συγκεκριμενο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε το touch flo και να εμφανιζεται το spb menu;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

MagiCall

 

(Ας είμαστε πιο διακριτικοί όταν αναφερόμαστε σε παράνομο λογισμικό)

 

ευχαριστω φιλε.οκ εχεις δικιο λιγη διακριτηκοτητα δεν βλαπτει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε το touch flo και να εμφανιζεται το spb menu;

 

Δες το post 9.000 (ωραίο νούμερο).

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

@eleley

kanta kai ta dyo desabled kai oti thes meta to kaneis enabled an kai egv ta mms ta exw enabled

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το διαμαντι απο expansys αλλα λογω οτι θελω να το κανω ανταλλαγη δωσανε λεει το ιμει στην ace κ δεν το καλυπτει διοτι ειναι για ασιατικη αγορα...ισχυει οντως αυτο δηλαδη αγορασα ενα κινητο χωρις εγγυηση διοτι οταν το πηρα δεν ελεγε το expansys οτι δεν εχει εγγυηση αλλα οτι εχει πανευρωπαικη κ 2 χρονια μαλιστα...εχετε υποψιν σας κατι ?αν δεν κανω λαθος κ τα χαρτια της εγγυησης ειχαν κ τα ελληνικα με καθε επιφυλαξη
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανείς εύκαιρο το .cab για την ένδειξη μπαταρίας με ποσοστό;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1421241&postcount=1

 

ή

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=10861

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το διαμαντι απο expansys αλλα λογω οτι θελω να το κανω ανταλλαγη δωσανε λεει το ιμει στην ace κ δεν το καλυπτει διοτι ειναι για ασιατικη αγορα...ισχυει οντως αυτο δηλαδη αγορασα ενα κινητο χωρις εγγυηση διοτι οταν το πηρα δεν ελεγε το expansys οτι δεν εχει εγγυηση αλλα οτι εχει πανευρωπαικη κ 2 χρονια μαλιστα...εχετε υποψιν σας κατι ?αν δεν κανω λαθος κ τα χαρτια της εγγυησης ειχαν κ τα ελληνικα με καθε επιφυλαξη

Αν είναι όντως για την ασιατική αγορά τότε δεν θα σε καλύψει η Ace αλλά μόνο η ίδια η Expansys. Αλλά έχεις εγγύηση κανονικά. Απλά θα παιδευτείς λίγο!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω αγορασει το διαμαντι απο expansys αλλα λογω οτι θελω να το κανω ανταλλαγη δωσανε λεει το ιμει στην ace κ δεν το καλυπτει διοτι ειναι για ασιατικη αγορα...ισχυει οντως αυτο δηλαδη αγορασα ενα κινητο χωρις εγγυηση διοτι οταν το πηρα δεν ελεγε το expansys οτι δεν εχει εγγυηση αλλα οτι εχει πανευρωπαικη κ 2 χρονια μαλιστα...εχετε υποψιν σας κατι ?

 

Είναι γνωστή αυτή η ιστορία μιας και προφανώς είσαι από τους πρώτους αγοραστές Diamond που το expansys έφερε παραεισαγωγής συσκευές (από Ασία) για να προλάβει την αγορά. Ήμουν και εγώ ένας από τους τυχερούς-άτυχους. Για να το σιγουρέψεις πάντως, καλά θα κάνεις να δώσεις εσύ ο ίδιος το ΙΜΕΙ σου στην ACE Hellas και να ενημερωθείς από τους ίδιους. Εάν ισχύει κάτι τέτοιο... θα έλεγα ότι απλά η συσκευή θα έχει δυσκολότερη μεταπώληση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!

Υπαρχει καποιο προγραμματακι για το διαμαντι με το οποιο να μπορω να ακουω τα τραγουδια μου?

το media player δεν με πολυ βολευει.

ευχαριστω!!!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Ψάχνω για τα εξής δύο πραγματάκια.

1ον - Είχε πάρει κάπου το μάτι μου για ένα προγραμματάκι το οποίο όταν το κινητό χτυπάει υπάρχει η επιλογή παρόμοια με αυτή του iphone (δηλαδή με το slide όπου το πηγαίνεις αριστερά ή δεξια ανάλογα με το εάν θέλεις να απαντήσεις ή όχι την κλήση). Έχετ υπόψη σας πως το λένε και εάν υπάρχει στα ελληνικά?

2ον - Παιχνίδια τύπου trivial pursuit (με ελληνικά) και άλλα παρόμοια που μπορώ να 'κοιτάξω'??

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1ον - Είχε πάρει κάπου το μάτι μου για ένα προγραμματάκι το οποίο όταν το κινητό χτυπάει υπάρχει η επιλογή παρόμοια με αυτή του iphone (δηλαδή με το slide όπου το πηγαίνεις αριστερά ή δεξια ανάλογα με το εάν θέλεις να απαντήσεις ή όχι την κλήση). Έχετ υπόψη σας πως το λένε και εάν υπάρχει στα ελληνικά?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=464286

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Skype και δουλεύει μια χαρά αλλά δεν μπορώ να βρω βιντεοκλήση.Υπάρχει ή τσάμπα ψάχνω;Το έχει κοιτάξει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέρασα το Skype και δουλεύει μια χαρά αλλά δεν μπορώ να βρω βιντεοκλήση.Υπάρχει ή τσάμπα ψάχνω;Το έχει κοιτάξει κανένας;

 

Τι εννοείς δεν μπορείς να δεις βιντεοκλήση; Υπάρχει αυτή η επιλογή στο dialpad της συσκευής σου. Σιγουρέψου πρώτα ότι έχεις ενεργοποιημένο το 3G, ότι εκεί που είσαι υπάρχει η αντίστοιχη κάλυψη από το δίκτυο και ότι ο παραλήπτης της κλήσης μπορεί σίγουρα να υποστηρίξει την υπηρεσία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες καλά τι έγραψα.Βιντεοκλήση μέσω Skype θέλω να κάνω (όπως ανοίγεις την κάμερα σου στο pc), όχι μέσω κλήσης κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεαι γίνεται αυτό ?? Εννοώ να κάνεις βιντεοκλήση μέσω skype
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλήθεαι γίνεται αυτό ?? Εννοώ να κάνεις βιντεοκλήση μέσω skype

 

Δεν έχω ασχοληθεί και κάτι τέτοιο και δεν έχω ιδέα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...