Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Πότε ήταν να πληρωθεί η δόση του δανείου; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Ναι αλλά η τράπεζα σήμερα που πήγε να τραβήξει χρήματα δεν είχαν μπει… 

Αυτό το εντολή έχει αποσταλεί τι θέλει να πει ο ποιητής? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bilis123456 said:

Αυτό το εντολή έχει αποσταλεί τι θέλει να πει ο ποιητής? 

Ότι έχουν φυγει τα χρήματα από την τράπεζα σου αλλά δεν έχουν πάει ακόμα στην τράπεζα του δανείου. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 9:45 ΜΜ, alfeios said:

Το my alpha mobile δουλεύει κανονικά σε εσας;

Δέκα χρόνια δεν είχα πρόβλημα

Τώρα ενώ στους λογαριασμούς λειτουργεί κανονικά, όταν πατάς σε κάρτα κλείνει

Έκανα δύο φορές uninstall και ξανά  install, πάλι τα ίδια. Εδώ και 5 ημέρες 

Εχει καποιος αλλος πρόβλημα; Σε μενα παραμενει , συμπλήρωσα βδομαδα, εκανα 5 φορας απεγκαντασταση και ξανα εγκατασταση την εφαρμογη, πήρε και ενημερωση απο το goggle play αλλά το προβλημα παραμένει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος αλλος πρόβλημα; Σε μενα παραμενει , συμπλήρωσα βδομαδα, εκανα 5 φορας απεγκαντασταση και ξανα εγκατασταση την εφαρμογη, πήρε και ενημερωση απο το goggle play αλλά το προβλημα παραμένει
εμένα δεν κάνει αυτό που λες αλλά κάθε λίγες μέρες μου απενεργοποιει τα βιομετρικά. εντελώς σπαστικό. έχω κάνει τα πάντα έχω στείλει και μήνυμα στην τράπεζα ακόμα δεν καταλαβαίνουν τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ilka71 said:
26 minutes ago, alfeios said:
Εχει καποιος αλλος πρόβλημα; Σε μενα παραμενει , συμπλήρωσα βδομαδα, εκανα 5 φορας απεγκαντασταση και ξανα εγκατασταση την εφαρμογη, πήρε και ενημερωση απο το goggle play αλλά το προβλημα παραμένει

εμένα δεν κάνει αυτό που λες αλλά κάθε λίγες μέρες μου απενεργοποιει τα βιομετρικά. εντελώς σπαστικό. έχω κάνει τα πάντα έχω στείλει και μήνυμα στην τράπεζα ακόμα δεν καταλαβαίνουν τι φταίει.

Νομιζα οτι ηταν θεμα συσκευης, γι αυτο εσβηνα την εφαρμογη και την εγκαθιστουσα ξανα

πριν λιγο την εβαλα και στο tablet, και κανει ακριβως το ιδιο !!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ηταν θεμα συσκευης, γι αυτο εσβηνα την εφαρμογη και την εγκαθιστουσα ξανα
πριν λιγο την εβαλα και στο tablet, και κανει ακριβως το ιδιο !!!
η εφαρμογή είναι της πλάκας. σε σχέση με τις άλλες τράπεζες πλέον
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
41 minutes ago, alfeios said:
Νομιζα οτι ηταν θεμα συσκευης, γι αυτο εσβηνα την εφαρμογη και την εγκαθιστουσα ξανα
πριν λιγο την εβαλα και στο tablet, και κανει ακριβως το ιδιο !!!

η εφαρμογή είναι της πλάκας. σε σχέση με τις άλλες τράπεζες πλέον

Τόσα χρόνια, δεν ήταν της πλάκας. Έγινε ξαφνικά;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι παλιά και δεν σώζεται. Ο,τι και να κανεις, θέλει γράψιμο από την αρχή. 
Σε iOS πάντως δουλεύει καλά, αν και στο 15 pro πολύ συχνά πετάει άκυρα σφάλματα ή με πετάει εκτός (έληξε το χρονικό όριο λέει). 

Link to comment
Share on other sites



μία ερώτηση.για να πληρωσεις δόσεις μέσω πιστωτικής στην εφορία,αυτό γίνετε μόνο στην αρχη οταν βγει η εφορια τελη ιουλιου;η μπορεις να καθορισεις δοσεις και ενδιαμεσο;.πχ καπιους μηνες να εχω πληρωσει τις δοσεις που θα καθορισει το taxisnet ,και οτι υπολοιπο μενει να βαλω εγω εκ νεου δοσεις με πστωτικη;


Ναι μπορείς. Επίσης με την πιστωτική μπορείς να βάζεις και δόσεις στις δόσεις του taxis net. Πχ αν η δόση στο taxis είναι 100€ μπορείς να την πληρώσεις με πιστωτική και να βάλεις δόσεις στο ποσό αυτό.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Η εφαρμογή είναι παλιά και δεν σώζεται. Ο,τι και να κανεις, θέλει γράψιμο από την αρχή. 
Σε iOS πάντως δουλεύει καλά, αν και στο 15 pro πολύ συχνά πετάει άκυρα σφάλματα ή με πετάει εκτός (έληξε το χρονικό όριο λέει). 

Εχω myAlphaMobile σε iOS 17.2 και 14 Pro…θέλει ανανέωση στο design αλλά κατά τα αλλά είναι 100% λειτουργική.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βρε λειτουργική είναι, αλλά όταν τις περισσότερες φορές που κάνω μια συναλλαγή περνάει με τη δεύτερη φορά λίγο κουράζει. Το ίδιο και αν την ώρα που κανεις κάτι χρονοβόρο (πχ υπολογισμούς) αποφασίζει να σε πετάξει εκτός. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 1:11 ΜΜ, dennis99 said:

Έχει κανένας άλλος θέμα με την προσθήκη Πειραιώς καρτών στο Apple Pay; Προσπαθώ καιρό τώρα να περάσω την χρεωστική μου και μου βγάζει μήνυμα «η κάρτα δεν μπορεί να προστεθεί επικοινωνήστε με τον εκδότη». επικοινωνώ με την Πειραιώς και καταθέτουν αίτημα στο τεχνικό τμήμα το οποίο απαντάται σε 3-6 εργάσιμες. Περνάει το διάστημα αυτό και τους τηλεφωνώ πάλι και μου λένε μια τελείως αυτοματοποιημένη απάντηση ότι λόγω μέτρων ασφαλείας μεταξύ Apple Pay και Πειραιώς η κάρτα απορρίπτεται, ξαναπροσπαθήστε σε 15 μέρες και θα περάσει. Πάλι τίποτα. Έχω καταθέσει δυο αιτήματα και λαμβάνω πάντα αυτήν την απάντηση. Όσοι γνωστοί μου έχουν Πειραιώς περνάει κανονικά η κάρτα.

η πειραιως εχει ανακοινωσει οτι σταματα την συνεργασια της με την mastercard. αν εχεις τετοια μηπως σχετιζεται με αυτην την ειδηση? γιατι σε ολους τους κατοχους θα αρχισουν να στελνουν βιζα σε αντικατασταση των mastercard.

On 25/11/2023 at 11:32 ΠΜ, nikos_kallithea said:

Δεν νομιζω να μπορεις να γινεις νέος πελάτης online σε κάποια τραπεζα στην Ελλάδα.

και ομως στην eurobank τουλαχιστον μπορεις:

Quote
Ανοίγετε νέο λογαριασμό σε 5 απλά βήματα:
  • Σκανάρετε το QR code ή κατεβάζετε το Eurobank Mobile App στο κινητό σας.
  • Επιλέγετε: Άνοιγμα λογαριασμού.
  • Υποβάλλετε τα δικαιολογητικά σας με την υπηρεσία eGov KYC ή ανεβάζετε αρχεία ή φωτογραφίες.
  • Κάνετε ταυτοποίηση στοιχείων με βιντεοκλήση.
  • Ολοκληρώνετε την αίτησή σας.
 

 

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2023 at 11:32 ΠΜ, nikos_kallithea said:

Δεν νομιζω να μπορεις να γινεις νέος πελάτης online σε κάποια τραπεζα στην Ελλάδα.

Πλέον όλες επιτρέπουν. Eurobank, Άλφα και Πειραιώς μπορείς και λογαριασμό μισθοδοσίας (τρεχούμενο ή καθημερινό plus ανάλογα πως τον λέει η κάθε μια) που κανει και για σύνταξη ή μισθοδοσία δημοσίου / ιδιωτικού. 
Η Εθνική και η Optima δεν θυμάμαι τι σου ανοίγει αλλά μπορείς και εκεί. 
Προυποθεση πάντα να μην έχεις άλλο προϊόν της τράπεζας 

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πλήρωσα online απο το taxisnet υποχρεώσεις  ΕΝΦΙΑ,και εφορία απο εθνική τράπεζα.θέλω να ρωτήσω γιατί όταν πλήρωσα την εφορία,μου ζητούσε έγκριση μέσα απο το ebanking εφαρμογή κινητού,και όταν πλήρωσα ΕΝΦΙΑ δέν ζήτησε έγκριση και με κράτησε το ποσό κατευθειαν;θελει καποια ρυθμιση να κάνω.Εχετε υπόψη με κάρτα debit πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμισει καποιος πως μεταφερω απο Πειραιως σε Revolut ..??...ενω ξαναεβαλα πιο παλια,παω στο app της Πειραιως αλλα δε θυμαμαι πως τα μεταφερω.

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, optostyle said:

Μπορει να μου θυμισει καποιος πως μεταφερω απο Πειραιως σε Revolut ..??...ενω ξαναεβαλα πιο παλια,παω στο app της Πειραιως αλλα δε θυμαμαι πως τα μεταφερω.

OptoStyle
 

Εγώ φορτώνω από το app της Revolut: Home -> Add Money -> Google Pay και μετά επιλέγω κάρτα ή μέσω του Google Pay.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σωστος..τα πηρε ευχαριστω...
Αν θυμαμαι καλα ειναι ,χωρις προμηθεια μεχρι 20ε?

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, optostyle said:

Σωστος..τα πηρε ευχαριστω...
Αν θυμαμαι καλα ειναι ,χωρις προμηθεια μεχρι 20ε?

OptoStyle
 

Δεν υπαρχει καμια προμήθεια έστω και αν μεταφέρεις χιλιάδες ευρω

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikos_kallithea said:

Δεν υπαρχει καμια προμήθεια έστω και αν μεταφέρεις χιλιάδες ευρω

Εκτός ΣΚ που συνήθως χρεώνουν κάποια fees στη φόρτιση ή στη μετατροπή συναλλάγματος δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Σωστος..τα πηρε ευχαριστω...
Αν θυμαμαι καλα ειναι ,χωρις προμηθεια μεχρι 20ε?

OptoStyle


Η προμήθεια είναι για μεταφορά προς την ελληνική τράπεζα.. Αλλά και εκεί μπορείς να το κάνεις με λιγότερα έξοδα αν τα στείλεις με την ρεβολουτ στην κάρτα του λογαριασμού.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geodimis said:

Εκτός ΣΚ που συνήθως χρεώνουν κάποια fees στη φόρτιση ή στη μετατροπή συναλλάγματος δεν είμαι σίγουρος

Oυτε αυτό ισχύει στη φώτιση. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2023 at 7:59 ΜΜ, dreamer12 said:

η πειραιως εχει ανακοινωσει οτι σταματα την συνεργασια της με την mastercard. αν εχεις τετοια μηπως σχετιζεται με αυτην την ειδηση? γιατι σε ολους τους κατοχους θα αρχισουν να στελνουν βιζα σε αντικατασταση των mastercard.

και ομως στην eurobank τουλαχιστον μπορεις:

 

visa έχω και μάλιστα είναι από επανέκδοση γιατί την πρώτή κάρτα δεν την έλαβα ποτέ. Έστειλα παράπονο και απάντησαν να μην κάνω καμία προσπάθεια για 30 μέρες και μετά θα περαστεί χωρίς πρόβλημα, για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2023 at 8:50 ΜΜ, Hliasat said:

σήμερα πλήρωσα online απο το taxisnet υποχρεώσεις  ΕΝΦΙΑ,και εφορία απο εθνική τράπεζα.θέλω να ρωτήσω γιατί όταν πλήρωσα την εφορία,μου ζητούσε έγκριση μέσα απο το ebanking εφαρμογή κινητού,και όταν πλήρωσα ΕΝΦΙΑ δέν ζήτησε έγκριση και με κράτησε το ποσό κατευθειαν;θελει καποια ρυθμιση να κάνω.Εχετε υπόψη με κάρτα debit πλήρωσα.

ειναι στην ευχερια του εμπορου και της τράπεζας να ζητούν εγκριση. Εφοσον περασε η πρωτη με έγκριση μετα απο λιγο το συστημα υπολογισε οτι δεν χρειαζεται να ξαναζητησει έγκριση για συναλλαγη στον ιδιο εμπορο απο την ιδια καρτα απο την ιδια ip κοκ

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...