Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο οτι φαινεται η νοκια,βρηκε τελικα το "δασκαλο" της στο θεμα φωτογραφιες...:(για να δουμε οταν κυκλοφορησει και το c905...:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πηρα σημερα,ακομα το επεξεργαζομαι

αλλα μου φαινεται λιγο ψευτικο και πολυ

πλαστικο.περιμενω να δω πως ειναι σε

θεμα μπαταριας/βραδυνες φοτο.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες, αν εχεις την καλοσυνη:

α. Στο νυχτερινο βιντεο ενεργοποιειται ο φωτισμος led?

β. Το sar του ποσο ειναι? Τι γραφει το manual?

συγνωμη για την καθιστεριση της αποντισης. το λεντ τησ οθονησ στο βιντεο ηταν αυτο που με απασχολουσε και εμενα πριν το παρα. και ευτιχωσ στο μαγαζι ειχαν ενα ανοιχτο που το εδειχνε σε πελατεσ και το ειδα πριν τα σκασω. δουλευει κανονικα ερκει να το ριθμησεις.

οσογια τι sar δεν θημαμαι ακριβως αλλα ειναι κατω απο 1 (νομιζω 0,87)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια τρωει τοσο κραξιμο το N96 στα περισοτερα forum π.χ εδω http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=73457 ?

Οι περισοτεροι που το πηραν το μετανιωσαν !

ρε φιλε τι να σου πω. εμενα δεν μου κολαει οσο λενε οι αλλοι μονο οταν το ανοιξω η του κανω επανεκινηση κανει 2 λεπτα αλλα αυτο πιστευω οτι το γνωριζει καποιοσ που στο παρελθον ειχε παρομεια συσκευη.

οσο για την μπαταρια ακομα ειμαι απο την πρωτη φορτιση και σημεσα θα χριαστει δευτερη λογικα. δυο μερεσ γεματεσ και υποψιν το εχω ξεζουμισει αυτεσ τισ 2 μερες

αν θες να το τεσταρεισ πριν το παρεισ. ειναι η καλητερη λιση. πηγενε απο ενα μαγαζι να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελενεστε, το κινητακι ειναι πολυ καλο , τα ηχεια του ειναι σουπερ και γενικα αν το παρει ενας ο οποιος δεν ειχε ξανα σειρα Ν θα τρελαθει. Τωρα ενας ο οποιος εχει Ν95 και περνει Ν96 ξερει ,δεν περειμενει τρελες διαφορες.
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ν95 8gb και σημερα πηρα το ν96.Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλυτερο εκτος απο ενα προβλημα που θεωρω σοβαρο περαν του οτι δεν εχει το καλωδιο mini usb αλλα την πα..ρια της nokia, το κυριοτερο ειναι οτι δεν εχει καλη αποδοση του πομποδεκτη με αποτελεσμα σε σημειο που μιλαγα ανετα με το 95 με το 96 να κανει πολλες διακοπες.
Link to comment
Share on other sites

:oops:

εγω ειχα ν95 8gb και σημερα πηρα το ν96.Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλυτερο εκτος απο ενα προβλημα που θεωρω σοβαρο περαν του οτι δεν εχει το καλωδιο mini usb αλλα την πα..ρια της nokia, το κυριοτερο ειναι οτι δεν εχει καλη αποδοση του πομποδεκτη με αποτελεσμα σε σημειο που μιλαγα ανετα με το 95 με το 96 να κανει πολλες διακοπες.

 

:X:O

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το διπλο λεντακι βγαλατε καμια photo βραδινή της προκοπης.....???

γενικα αξιζει.....στο θεμα αυτο.....?

 

σε ολα τα αλλα συμφωνω....

καποιος που εχει ενα απο τα 2 95αρια δεν αξιζει να να παει στο 96....

τουλάχιστον οχι τωρα...στο μελλον και αν πεσει η τιμη του βλεπουμε......

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε τι να σου πω. εμενα δεν μου κολαει οσο λενε οι αλλοι μονο οταν το ανοιξω η του κανω επανεκινηση κανει 2 λεπτα αλλα αυτο πιστευω οτι το γνωριζει καποιοσ που στο παρελθον ειχε παρομεια συσκευη.

Αυτό δεν ισχύει. Είχα Ε51 και τώρα Ν82 και Ν78 και όλα ανοίγουν ταχύτατα. Έκανα μι αδοκιμή μόλις τώρα και το Ν78 ήταν εντελώς έτοιμο σε 27 δευτερόλεπτα. Το ταχύτερο series 60 που έχω μετρήσει. Άρα, αν το Ν96 ανοίγει τόσο αργά, κάτι παίζει.Ίσως ο χρόνος βελτιωθεί με την αναβάθμιση.

εγω ειχα ν95 8gb και σημερα πηρα το ν96.Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλυτερο εκτος απο ενα προβλημα που θεωρω σοβαρο περαν του οτι δεν εχει το καλωδιο mini usb αλλα την πα..ρια της nokia

Το mini USB αντιγράφει τα δεδομένα με ρυθμό χελώνας. Με την νέα micro USB έχει αυξηθεί κατακόρυφα η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

 

Καλορίζικο σε όλους.

 

Περιμένουμε φωτο και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό είναι εγώ είχα τό Ν95 αλλά βλέπω η ram του σχετικά με Ν95 8γίγα είναι γύρο στά 35 μέγα καί η εσωτερική μνήμη είναι κάπου στά 50 μέγα. Περιμένω από καποιον που τό πήρε απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Gallery: Nokia N96

 

http://dailymobile.se/2008/09/26/gallery-nokia-n96/

 

 

How to update your N96 firmware

http://workshop.nseries.com/2008/09/how-to-update-your-n96-firmware/368

 

What’s new

 

Performance and stability have both been improved with the 11.018 firmware release. New features include:

 

* Faster system-wide execution speed

* Overall stability fixes to improve robustness

* IHF speaker volume range increased for video playback

* Autofocus accuracy improved for still imaging

* Improved media key control if multiple media apps are opened

 

Note: Mobile TV (DVB-H) markets can expect a special version of this update in the coming weeks.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι νέο η αναβάθμιση δεν χρεάζετε φορματ στο τηλέφωνο δεν χάνεις τίποτα με την αναβαθμιση. καλο σαν το ν82
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από τώρα και πέρα όλα τα νέα τηλέφωνα θα έχουν τη δυνατότητα data preservation. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχουν τα προντακτ κοουντ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Από τώρα και πέρα όλα τα νέα τηλέφωνα θα έχουν τη δυνατότητα data preservation. ;)

 

ειναι τοσο δυσκολο αυτο να γινει στα απλα 95αρια κτλ.....?????

σορυ αν ειμαι οφτοπικ.......

Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο δυσκολο αυτο να γινει στα απλα 95αρια κτλ.....?????

σορυ αν ειμαι οφτοπικ.......

 

Aυτο εξαρτατε απο το εαν το προσθεσουν σε μελλοντικη αναβαθμιση..

 

Μπορουσες να ρωτησεις απευθειας στο θεμα της συσκευης που ηθελες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις στο Ν96 θα γίνονται μόνο μέσω NSU ή θα μπορούν και μέσω "over the air" όπως γίνεται στο Ν78 και Ν85 (όταν με το καλό έρθει)?

 

EDIT: και κάτι ακόμα, πως είναι η ποιότητα των υλικών του? Δηλαδή πλήκτρα, ο μηχανισμός slide, το πίσω καπάκι κ γενικά σαν κατασκευή?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει βρει το update μεσο τηλ.

το εχει βρει κανεις??

σαν τηλ.εχει πολυ πλαστικο ο μηχανισμος

φαινεται καλως αλλα εχει καποιους τζογους.

το καπακι πισω μεχρι τωρα ειναι οκ δεν ακουω

τριξιμο οταν γραφω sms.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρηκε την αναβαθμιση με το nokia updater εκανα την αναβαθμιση και το καλο ειναι οτι δεν χρειαστηκε να κανω restore διοτι με την αναβαθμιση δεν σβηνεται τιποτε.
Link to comment
Share on other sites

Weekend watching: Live DVB-H Video Demo on Nokia N96!

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/09/n96_tv_00.jpg

 

Integrated DVB-H receiver on Nokia N96 offers live broadcast TV with an automatically updating program guide. Thanks to the DVB-H technology Nokia N96 allows you to surf your favourite shows on a handle screen, whether you want up-to-the-minute news or entertainment that travels with you while you’re on the go.

 

It indeed sounds as perfectly good solution for the Live TV when you want it but unfortunately there is a problem! Actual service is not widely available as yet and there would be no point in buying the N96 because of the mobile TV in countries and areas without DVB-H coverage.

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/09/live_tv_dvbh_demo_on_nokia_n96.htm

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο και είδα το σάρ από το βιβλιαράκι του ντέμο. Είναι 0.91. Όχι από τα ψηλότερα σίγουρα αλλά όχι και από τα χαμηλότερα. Εμένα προσωπικά θα με ενοχλεί.
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν τα πηραν πολλοι τα πουλανε...:worry:φυσικα μια σωστη δικαιολογια ειναι οτι δεν υπαρχει ενθουσιασμοs ιδιαιτεροs στιs διαφορεs λειτουργικου, ποιοτητα κατασκευηs και περισσοτερων δυνατοτητων σε σχεση με τα 95ρια:( Ασ περιμενουμε λοιπον το SAMSUNG με οντωs περισσοτερεs αναβαθμησειs,δυνατοτητεs και καλη ποιοτητα κατασκευηs μιαs και φοραει s60:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...