Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρεται. Πριν με σταυρώσετε όλοι να σας ρωτήσω κάτι. Μπορείτε να μου πείτε γιατί με τα ίδια λεφτά να μην πάρω το HTC touch pro ?(γυρεύω και καινούργιο θηρίο κινητό) Το μόνο καλύτερο που βλέπω στο Ν96 είναι η κάμερα και μερικές άλλες μικρολεπτομέρειες. Ξέρω είναι φόρουμ της ΝΟΚΙΑ αλλά παραξενέψαμε που ο κόσμος δίνει τόσα λεφτά για ένα κινητό που είναι ένα χρόνο πίσω. Το Samsung innov8 το βλέπω πολλά καλύτερο.

 

Αυτοί που το αγοράσανε και αν είχανε Ν95 μπορείτε να μου πείτε γιατί να δώσω σχεδόν 700 ευρώ για μια καλύτερη οθόνη και καλύτερη μπαταρία?

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το Ν96 είναι η μεγαλύτερη κλεψιά που έχει κάνει ποτέ η ΝΟΚΙΑ(το Ν95 8γίγα κάτι πήγε να κάνει) γιατί μετά από ένα χρόνο δεν έχει τίποτε το WOW που έχει το Ν95 μόλις πρωτοβγήκε.

 

Ευχαριστώ, τώρα μπορείτε να με σταυρώσετε και ότι άλλο περιέχετε σε αυτό.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

koufos επιλογή συσκευής κάνει ο καθένας μόνος του, όπως και η κάθε άποψη είναι υποκειμενική.

Ναι και συμφωνώ. Σεβαστός ο οποιοσδήποτε το αγοράσει, απλός νομίζω μέσα στο 2008 το θεωρώ γελοίο κινητό για 600-700 ευρώ.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλύτερο που βλέπω στο Ν96 είναι η κάμερα και μερικές άλλες μικρολεπτομέρειες. .. .. δεν έχει τίποτε το WOW που έχει το Ν95 μόλις πρωτοβγήκε..

 

Δηλαδη τι παραπανω ''WOW'' (sic..!), θα επρεπε να εχει εκτος απο την καμερα οπως λες και ''μερικες αλλες μικρολεπτομερειες''...?

Αυτοαναιρεισαι φιλε....

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Πριν με σταυρώσετε όλοι να σας ρωτήσω κάτι. Μπορείτε να μου πείτε γιατί με τα ίδια λεφτά να μην πάρω το HTC touch pro ?(γυρεύω και καινούργιο θηρίο κινητό) Το μόνο καλύτερο που βλέπω στο Ν96 είναι η κάμερα και μερικές άλλες μικρολεπτομέρειες. Ξέρω είναι φόρουμ της ΝΟΚΙΑ αλλά παραξενέψαμε που ο κόσμος δίνει τόσα λεφτά για ένα κινητό που είναι ένα χρόνο πίσω. Το Samsung innov8 το βλέπω πολλά καλύτερο.

 

Αυτοί που το αγοράσανε και αν είχανε Ν95 μπορείτε να μου πείτε γιατί να δώσω σχεδόν 700 ευρώ για μια καλύτερη οθόνη και καλύτερη μπαταρία?

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το Ν96 είναι η μεγαλύτερη κλεψιά που έχει κάνει ποτέ η ΝΟΚΙΑ(το Ν95 8γίγα κάτι πήγε να κάνει) γιατί μετά από ένα χρόνο δεν έχει τίποτε το WOW που έχει το Ν95 μόλις πρωτοβγήκε.

 

Ευχαριστώ, τώρα μπορείτε να με σταυρώσετε και ότι άλλο περιέχετε σε αυτό.

 

 

 

 

Συμφωνό μαζί σου φίλε μου ,σιγά την διαφορά...

Εγώ έχω το ν95 και πριν είχα το 6630 , από εκεί είδα διαφορά , αλλά ν95, ν95 8gb ,ν96 κλπ δεν έχουν ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ διαφορές. Τώρα η λίγο μεγαλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερη μπαταρία δεν αποτελούν σοβαρη διαφορά αμα δεν εισαι κολλημένος με το ποιο καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Eίπαμε η άποψη του καθενός είναι υποκειμενική.

Γιατί αν εγώ είχα το Ν70 και πάω σε Ν96 θα πάθω πολιτισμικό σοκ!

 

Λοιπόν ας μας δώσουν αναλυτικά στοιχεία, όσοι τυχεροί το παρέλαβαν.

Ακούτε xristosd και varna?

Link to comment
Share on other sites

Nokia rolled out the first firmware update for Nokia N96: V 11.018

http://www.symbian-freak.com/news/008/09/n96_first_firmware_update_v11.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Πριν με σταυρώσετε όλοι να σας ρωτήσω κάτι. Μπορείτε να μου πείτε γιατί με τα ίδια λεφτά να μην πάρω το HTC touch pro ?(γυρεύω και καινούργιο θηρίο κινητό) Το μόνο καλύτερο που βλέπω στο Ν96 είναι η κάμερα και μερικές άλλες μικρολεπτομέρειες. Ξέρω είναι φόρουμ της ΝΟΚΙΑ αλλά παραξενέψαμε που ο κόσμος δίνει τόσα λεφτά για ένα κινητό που είναι ένα χρόνο πίσω. Το Samsung innov8 το βλέπω πολλά καλύτερο.

 

Αυτοί που το αγοράσανε και αν είχανε Ν95 μπορείτε να μου πείτε γιατί να δώσω σχεδόν 700 ευρώ για μια καλύτερη οθόνη και καλύτερη μπαταρία?

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το Ν96 είναι η μεγαλύτερη κλεψιά που έχει κάνει ποτέ η ΝΟΚΙΑ(το Ν95 8γίγα κάτι πήγε να κάνει) γιατί μετά από ένα χρόνο δεν έχει τίποτε το WOW που έχει το Ν95 μόλις πρωτοβγήκε.

 

Ευχαριστώ, τώρα μπορείτε να με σταυρώσετε και ότι άλλο περιέχετε σε αυτό.

 

λοιπον "κουφε",ακου...:lol: συμφωνω μαζι σου οτι οτι ειναι πολλα τα χρηματα για μια τετοια συσκευη που δεν παρεχει πολλα περισσοτερα(η εστω επεναστατικα) απο τον προκατοχο της(ν95 8γ)αλλα για καποιον που δεν ειχε ξαναδουλεψει την σειρα Ν νομιζω ειναι μια αρκετα καλη προταση τιμης-χαρακτηριστικων ΚΑΙ αξιοπιστιας...φιλικα ;)

Link to comment
Share on other sites

First impressions from a new N96 user in the UK

 

AAS member macwhu has started a "Hello N96" blog detailing experiences with a brand new N96 bought on day of release, with a quick look at various features including the BBC iPlayer and a "fat test" against the N95.

 

http://media.tumblr.com/qVhEp9FC4e9v6sn8cfUg2kEro1_400.jpg

 

http://hellon96.tumblr.com/

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Πριν με σταυρώσετε όλοι να σας ρωτήσω κάτι. Μπορείτε να μου πείτε γιατί με τα ίδια λεφτά να μην πάρω το HTC touch pro ?(γυρεύω και καινούργιο θηρίο κινητό) Το μόνο καλύτερο που βλέπω στο Ν96 είναι η κάμερα και μερικές άλλες μικρολεπτομέρειες. Ξέρω είναι φόρουμ της ΝΟΚΙΑ αλλά παραξενέψαμε που ο κόσμος δίνει τόσα λεφτά για ένα κινητό που είναι ένα χρόνο πίσω. Το Samsung innov8 το βλέπω πολλά καλύτερο.

 

Αυτοί που το αγοράσανε και αν είχανε Ν95 μπορείτε να μου πείτε γιατί να δώσω σχεδόν 700 ευρώ για μια καλύτερη οθόνη και καλύτερη μπαταρία?

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το Ν96 είναι η μεγαλύτερη κλεψιά που έχει κάνει ποτέ η ΝΟΚΙΑ(το Ν95 8γίγα κάτι πήγε να κάνει) γιατί μετά από ένα χρόνο δεν έχει τίποτε το WOW που έχει το Ν95 μόλις πρωτοβγήκε.

 

Ευχαριστώ, τώρα μπορείτε να με σταυρώσετε και ότι άλλο περιέχετε σε αυτό.

δεν ειναι 700 ειναι κατι λιγοτερο και υπαρχει ενα προγραμμα που φτιαχνει και καφε αλλα μονο fredo!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

το εφερε και το πλαισιο σημερα

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1152912&page=9&category=69978004&catalog=22

παντως αμεσως εκανε την εμφανιση του.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο πατησιων 233 nokia store, δεν ξερω τη λεει ο καθενας αλλα το κινητο ειναι κορυφη. αρκετα γρηγορο το εχω βαλη για φορτιση , περισοτερα νεα αργοτερα
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 700 ειναι κατι λιγοτερο και υπαρχει ενα προγραμμα που φτιαχνει και καφε αλλα μονο fredo!!!!!:D:D:D:D

 

Δυο ερωτησουλες, αν εχεις την καλοσυνη:

α. Στο νυχτερινο βιντεο ενεργοποιειται ο φωτισμος led?

β. Το sar του ποσο ειναι? Τι γραφει το manual?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια τρωει τοσο κραξιμο το N96 στα περισοτερα forum π.χ εδω http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=73457 ?

Οι περισοτεροι που το πηραν το μετανιωσαν !

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέφτει κράξιμο. Οι 2-3 χρήστες που το πήραν έχουν βρει μερικά Bug τα οποία, κατά την άποψή μου, είναι λογικό να υπάρχουν. Και στο Ν78, όταν το πρωτοπήρα, βρήκα πολλά στραβά, τα οποία λύθηκαν σε πάρα πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

 

Τα κύρια προβλήματα είναι οτι το πίσω καπάκι τρίζει (ειδικά όταν γράφεις μήνυμα) και οτι ακόμα δεν λειτουργεί το Navi Wheel. Όπως βλέπεις όμως εδώ, έχει βγεί ήδη νέα αναβάθμιση. Ίσως λυθούν όλα αυτά πριν καν το καταλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι τετοια αρνητικη προπαγανδα για το κινητο.οποιος εχει αρνητικη αποψη την στηριζει με επιχειρηματα.κανενας δεν προσπαθει να πεισει κανεναν να αγορασει το κινητο.αλλοι ποσταρουν δινοντας πληροφοριες αλλοι για την διαθεσιμοτητα και την τιμη.μην προσπαθειτε απλα να πειτε οτι δεν ειναι καλο :mad:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

"As reported in other international blogs, the Nokia N96's first firmware update, to v11.018, is now available to the wider world, via Nokia Software Update [at least, it's now live in the UK]. No huge feature changes. As with v11 for the N95 almost 18 months ago, this is just to fix early shipping bugs."

 

allaboutsymbian

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο πατησιων 233 nokia store, δεν ξερω τη λεει ο καθενας αλλα το κινητο ειναι κορυφη. αρκετα γρηγορο το εχω βαλη για φορτιση , περισοτερα νεα αργοτερα

Για δώσε μας μερικές πληροφορίες. Σαν τηλέφωνο είναι ελκυστικό, με χαλάει όμως η μπαταρία του.... πως την βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

Nokia N96 MCU SW v11.018 Full Change Log

 

Firmware v11 is typical minnor update that doesn't brings anything radically new and it is mostly oriented on fixing the known bugs and issues from the previous version and also brings lot of improvements in terms of features and stability and thereof it is suggestible to make an update.

 

So her is the full log of changes and improvements made from MCU SW v10 to v11 as well as the list of documented bugs in the actual firmware v11!

 

Fixed issues in this SW releases

 

  • DM settings aren't generated automatically, when Email settings are defined in variant
  • Audio: Phone resets when plugging-unplugging headset for several times during music playback
  • Video call: White or black screen flashes when power saver time-out expires during an active video call
  • 3D Ringing tone is too low, almost nothing cannot be heard during MT voice call
  • Illumination with Voice call: During an active voice call, power saver displays when power saver time-out expires and then phone goes to sleep mode while the call is still ongoing

Image Quality improvements

 

System stability and performance improvements

 

  • Device slows down when large numbers of pictures are transferred to the device
  • Slow to open the Reply screen for an SMS
  • ViewServ12 crashes under high CPU load
  • Phone jams or resets when taking photo during low power audio playback
  • Phone freezes after a new SMS is received during Visual Radio playback
  • Other error fixes related to general system stability improvements

 

Known issue in this release:

 

1.1.1 Real Player and Streaming

 

  • H264 playback crashes when start to play H.264 live streaming link
  • treaming of live content may cause phone to freeze
  • RTSP link truncation problem. Cut off URL parameter in RTSP streaming link

1.1.2 Video Call

 

  • Phone freezes when selecting "Mute" and "Unmute" several times during video call
  • Video call: video rendering quality is somewhat pixilated

1.1.3 DVB-H

 

  • Subscription with error message "Temporary failure. Try to purchase again. -15"
  • OTC - N96 SW 10.007 DVBH: Auto reload - successfully get subscription. But cannot watch. Lock key icon is still shown.
  • OTC - First time subscription must be seamless to the end user by pressing just one key.

 

symbian-freak

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακι πολυ αρνιτικο σε ακουω. λεσ οτι ειναι μια κακη αγορα?

ενα φιλαρακι απο αγγλια μου εχει πει τα καλητερα!!!!!!

 

Μα δεν είπα ότι είναι "κακό" κινητό. Απλώς τονίζω ότι σε σχέση με το Ν95 χάνει σε όλους τους τομείς εκτός της οθόνης. Ήχος χάλια, απουσία 3D accelerator, ποιο αργό και σχεδιαστικά προβλήματα σε hardware όπως μπαταρία κάμερα και ηχεία.

 

Μα είναι δυνατόν μετά από 2 επαναστατικά κινητά όπως ήταν το Ν95 και το Ν95 8GB να βγάζει τον αντικαταστάτη τους η Νοκια και να ΣΕΡΝΕΤΕ ασύστολα στα παιχνίδια και στο video? Δηλαδή τι έχει να παρουσιάσει το Ν96 αυτή τη στιγμή και κοστίζει 700 ευρώ? Μπορεί κάποιος να μου πει? :)

 

Αφήστε τα bugs αυτά θα διορθωθούν. Το HARDWARE της συσκευής δεν διορθώνετε με firmware update. Για να ακούσω αυτούς που το υποστιρήζουν λοιπόν.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που αναφέρεις προκύπτουν μετά από χρήση της συγκεκριμένης συσκεύης?

 

Προσωπικά (το τονίζω) δεν πιστέυω ό,τι το Ν95-2 ήταν τόσο επαναστατικό όσο το Ν95-1.

Οι διαφορές δεν ήταν ταιράστιες, απλά έβαλαν αυτά τα επιπλέον χαρακτηριστικά που έπρεπε

να είχε το Ν95-1 από την αρχή, πιο πολύ ελεύθερη RAΜ, καλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη

οθόνη (προαιρετικό, γιατί εμένα δεν με χαλάει η 2.6).

Δεν αναφέρομαι σε ποιότητα υλικών, γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία από Ν95-2.

Έχουν πέσει 1-2 στα χέρια μου και αυτά ήταν σε κατάστημα.

 

Φιλικά

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα ότι είναι "κακό" κινητό. Απλώς τονίζω ότι σε σχέση με το Ν95 χάνει σε όλους τους τομείς εκτός της οθόνης. Ήχος χάλια, απουσία 3D accelerator, ποιο αργό και σχεδιαστικά προβλήματα σε hardware όπως μπαταρία κάμερα και ηχεία.

 

Μα είναι δυνατόν μετά από 2 επαναστατικά κινητά όπως ήταν το Ν95 και το Ν95 8GB να βγάζει τον αντικαταστάτη τους η Νοκια και να ΣΕΡΝΕΤΕ ασύστολα στα παιχνίδια και στο video? Δηλαδή τι έχει να παρουσιάσει το Ν96 αυτή τη στιγμή και κοστίζει 700 ευρώ? Μπορεί κάποιος να μου πει? :)

 

Αφήστε τα bugs αυτά θα διορθωθούν. Το HARDWARE της συσκευής δεν διορθώνετε με firmware update. Για να ακούσω αυτούς που το υποστιρήζουν λοιπόν.

 

Το είχες στα χέρια σου και το πούλησες??:rolleyes:

Χάλια ήχο αποκλείεται να έχει μιας και έχει ξεχωριστό επεξεργαστή ήχου κάτι που δεν είχαν τα Ν95. 3D accelerator έχει και το αναφέρει και στο επίσημο site της η nokia, τώρα τα hardware προβλήματα που τα είδες? ποιότητα ήχου λένε οτι είναι εφάμιλη με το Ν81 και πολύ καλή ποιότητα στα ηχεία. χαλια κάμερα δεν έχω δει να έχει απο τα previews, χειρότερη μπαταρία δεν τη λες, αλλα τουλάχιστον παραδέχονται ότι το Ν96 κάνει καλύτερη διαχείρηση.

Δεν είναι τόσο τραγικά όσο τα λες. Εγώ που έχω το Ν82 ή κάποιος που έχει Ν95 δύσκολα θα περάσει στο Ν96, κάποιος όμως που δεν εχει κανένα απο αυτά θα παρει χωρίς δεύτερη σκέψη το Ν96 ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Camera Duel: Nokia N96 Vs Samsung i8510 INNOV8 - Photo Samples

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/09/nokia-n96-picture02.jpg

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/09/samsung-innov8-c1.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/09/26/camera-duel-nokia-n96-vs-samsung-i8510-innov8-photo-samples/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...