Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

έχω στα χέρια μου ένα ν96 εδώ και κάμποσα χρόνια (μου το είχανε χαρίσει αφού πρώτα το είχανε μπανιαρίσει). πραγματικά υπέροχο τηλέφωνο δουλεύει ακόμα απροβλημάτιστα.

όμως κανένα πρόγραμμα GPS δεν μπορεί να βρει το gps (είναι σίγουρα επιλεγμένο από το σχετικό μενού) και όταν κάνω exit την οποιαδήποτε εφαρμογή τότε αυτή κολλάει και μένει στο background.

 

Υποπτεύομαι πως το μπάνιο που του είχαν κάνει του άφησε κουσούρι στο gps. Φοράει το version 30.033. δεν ξέρω πως γίνεται downgrade μήπως είναι απο εκεί το πρόβλημα.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει τίποτα πάνω σε αυτό ??

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάνεις hard format στην συσκευή σου για να δεις τι θα συμβεί, εάν δεν αναγνωρίζει το gps πιθανών θα φταίει το μπάνιο!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις hard format στην συσκευή σου για να δεις τι θα συμβεί, εάν δεν αναγνωρίζει το gps πιθανών θα φταίει το μπάνιο!!

 

ξέχασα να αναφέρω πως έχω κάνει και reinstall το software και hard format πολλές φορές χωρίς αποτέλεσμα.

 

οπότε μάλλον θα μείνει ως έχει ?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απευθυνθείς σε κάποιο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γιατι αναρτησες αυτο το ποστ το v30.101 δεν ειναι διαθεσιμο στα ελληνικα . Ειναι ακομα μονο προς euro 2.και προς τουρκους

 

Αυτό ισχύει? Δηλαδή να μην εγκαταστήσω το firmware 30.101? Τώρα έχω το 30.033 και είναι απελπιστικά αργό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα,

 

εχω στην κατοχη μου ενα νοκια Ν96 με RM-247 το οποιο εχει κωδικο ασφαλειας!

-προσπαθησα να το κανω ρεστορ πατωντας *+3+πρασσινο+power και δεν πιανει..

-το nokia pc suite δεν το εντοπιζει επειδη ανοιγοντας η συσκευη βγαινει αμεσως "εισαγεται κωδικος ασφαλειας"

-το ιδιο και το Nemesis δεν εντοπιζει τη συσκευη γιατι λογο του κωδικου ασφαλειας δεν γινεται η συνδεση Usb με το pc

-επισης και το jaf κανει τα ιδια..

 

καμια λυση αλλη υπαρχει?

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

εχω στην κατοχη μου ενα νοκια Ν96 με RM-247 το οποιο εχει κωδικο ασφαλειας!

-προσπαθησα να το κανω ρεστορ πατωντας *+3+πρασσινο+power και δεν πιανει..

-το nokia pc suite δεν το εντοπιζει επειδη ανοιγοντας η συσκευη βγαινει αμεσως "εισαγεται κωδικος ασφαλειας"

-το ιδιο και το Nemesis δεν εντοπιζει τη συσκευη γιατι λογο του κωδικου ασφαλειας δεν γινεται η συνδεση Usb με το pc

-επισης και το jaf κανει τα ιδια..

 

καμια λυση αλλη υπαρχει?

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Για δοκίμασε τους τρόπους που υπάρχουν στο θέμα Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε τους τρόπους που υπάρχουν στο θέμα Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia.

 

*σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση καθως προκειται για παλια συσκευη και ξεθαψα παλιο θεμα!

 

-ο πρωτος τροπος μου βγαζει ενα code οπου δεν ειναι ο σωστος.

-ο δευτερος τροπος δεν "βλεπει" το nemesis την συσκευη γιατι βγαζει αμεσως το μηνυμα οτι ζητα κωδικο ασφαλειας

-ο τριτος το ιδιο προβλημα με τον δευτερο

-ο τεταρτος παλι τα ιδια επειδη το usb δεν "συνεργαζεται" με το Pc suite.

 

θελω μια λυση να "δει" το pc την συσκευη με το καλωδιο δεδομενων!

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να μπορέσεις να το λειτουργήσεις ξανά, είναι να το κάνεις hard format με το συνδυασμό πλήκτρων που αναφέρεις.

Δοκίμασε ξανά και ξανά μέχρι να τα καταφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Back from The Dead!!! :)

Γεια χαρα σε ολους...

Ψαχνω ενα n96 για την συλλογη μου.Βρηκα εναν τυπο που το πουλαει απο αμερικη και του ειπα να μου φωτο να δω το product code για να ειμαι σιγουρος.

Το code λοιπον ειναι 0516658.Στα codes της συσκευης που κοιταξα δεν υπαρει πουθενα αυτο το νουμερο!Ειναι μουφα κινεζικο???

thanxxx

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Είμαι old school και έχω ένα N 96 από το 2009, το είχα πάρει καινούριο και το χρησιμοποιώ με ιδιαίτερη επιτυχία έως και σήμερα μιας και εκτός του ότι είναι λίγο αργό κατά τα άλλα με καλυπτει σε όλες μου τις ανάγκες, ακόμα και fb . Το πρόβλημά μου είναι ότί ξαφνικά δεν στέλνει sms. Είχε πάθει κάτι black out πριν 3 μήνες και το επισκεύασα, Βασικά είχε λασκάρει μία βίδα και ΄μόλις την έσφιξα όλα ήρθαν κανονικά, αλλά δεν στέλνει SMS από τότε. Γνωρίζει κανείς κάτι (αν θυμάται ) να βοηθήσει τη κατάσταση?? . Στη wind που είμαι πήγα μια βόλτα και το βλέπαν σαν εξωγήινη κατασκευή
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το link, θυμάμαι ότι μου είχαν στείλει ένα μήνυμα με τις ρυθμίσεις , θα μιλήσω ξανά με wind και θα επανέλθω, αν μάλλον είμαι ο μοναδικός πλέον που έχω μείνει. χαχαα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...