Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε νέο λογισμικό! 1/11/2008

Πράγματι, το καινούριο firmware είναι το R9N002 με αλλαγμένο θέμα :blink:

και είναι διαθέσιμο αρχικά σε όσους έχουν CDA 1204-3148 (Custom World1).

 

http://img37.picoodle.com/img/img37/3/11/1/f_08101514150m_61dc936.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρήσατε κάποια διαφορά/βελτίωση στις λειτουργίες της συσκευής με το νέο λογισμικό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται αυτό που θες.

Βάλτο σε flight mode είναι το ίδιο πράγμα σχεδόν.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε κάποια διαφορά/βελτίωση στις λειτουργίες της συσκευής με το νέο λογισμικό;

 

Μεγαλύτερη ταχύτητα στα μενου

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη ταχύτητα στα μενου

 

Το έβαλα χθες βράδυ, και θα συμφωνήσω.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μήπως κάποιος από τους χρήστες του G900 έχει καταφέρει να αλλάξει όλλα τα εικονίδια του κινητού. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η αναγνώριση γραφής μέσω γραφίδας δουλεύει για ελληνικούς χαρακτήρες??

Όχι φίλε μου.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ekana prin ligo tin anavathmisi kai pragmati einai pio grigoro,to mono provlima pou synantisa einai oti enw vriskei diktya den syndeete pleon...sta idia dyktia prin tin anavathmisi sindeotan kanonika..ti lete na ftaei?:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Ekana prin ligo tin anavathmisi kai pragmati einai pio grigoro,to mono provlima pou synantisa einai oti enw vriskei diktya den syndeete pleon...sta idia dyktia prin tin anavathmisi sindeotan kanonika..ti lete na ftaei?:hypno:

 

Ποια δίκτυα; της Κινητής ή τα wireless?

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

βρηκα καποιον που μου πουλαει το g900 220 ευρο. Ειναι σε τελεια κατασταση και το χρησιμοποιησε περιπου 1 μηνα, εχει ακομα εγγυηση και την αποδειξη ολα καλα οποτε μιας και φαν της ericsson και το κ750 μου κοντευει να τα παιξει σκευτομαι να το παρω.

 

Αυτο που ηθελα να ρωτησω εινια οταν θα παω να το δω απο κοντα κτλ τι θα πρεπει να κοιταξω για να βεβαιωθω οτι ολα ειναι οκ και παιζει μια χαρα ωστε να μην βρω κανενα προβλημα μετα και τρεχω. Εσεις που το εχετε ξερετε περιπου τι παθαινει μετα απο χρηση τι μπορει να χαλασει να κολαει κτλ.....

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα.... το g900 μπορει κάποιος να χρεισημοποιήσει τις λειτουργιές που εμφανήζει (τις 3 για διάφορα μενού) στο κάτω μέρος της οθόνης με κάποια κουμπιά ??? πιά είναι αυτά.. μου χάλασε μάλλον η οθόνη αφήε και θέλω να το πάω για service αλλά πρώτα πρέπει να σβήσω μερηκά πράγματα.. πώς μπορώ να το κάνω χωρίς αφή ???????????????? ευχαρηστώ προκαταβοληκα.. :):)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

βρηκα καποιον που μου πουλαει το g900 220 ευρο. Ειναι σε τελεια κατασταση και το χρησιμοποιησε περιπου 1 μηνα, εχει ακομα εγγυηση και την αποδειξη ολα καλα οποτε μιας και φαν της ericsson και το κ750 μου κοντευει να τα παιξει σκευτομαι να το παρω.

 

Αυτο που ηθελα να ρωτησω εινια οταν θα παω να το δω απο κοντα κτλ τι θα πρεπει να κοιταξω για να βεβαιωθω οτι ολα ειναι οκ και παιζει μια χαρα ωστε να μην βρω κανενα προβλημα μετα και τρεχω. Εσεις που το εχετε ξερετε περιπου τι παθαινει μετα απο χρηση τι μπορει να χαλασει να κολαει κτλ.....

ευχαριστω!!

Αδελφέ κοίταξέ το περιμετρικά. Αν έχει αμυχές ή "ρυτίδες" έχει πάρει πουλάδα από ελεύθερη πτώση. Εστίασε και στο μεσαίο φιλέτο όπου αλλάζει πιό δύσκολα και φαίνεται όλη η καταπόνηση. Ομοίως έλεγξε την οθόνη (γρατζουνιές κ.τ.λ.). Έπειτα κοίτα στις επαφές της μπαταρίες. Πρέπει να φαίνονται σε χρυσό χρώμα. Οποιοδήποτε άλλο χρώμα προδίδει υγρασία. Μετά μπές στο μενού υπηρεσιών και δοκίμασε ενδελεχώς το τηλέφωνο μικρόφωνο, μεγάφωνο, φωτογραφική, οθόνη κτλ. Αν δεν ξέρεις για το μενού υπηρεσιών στείλε μου email(georgevac@yahoo.gr) να σου πω πως μπαίνεις. Έλεγξε και τον ενδείκτη υγρασίας στην μπαταρία και τις επαφές της. Οπωσδήποτε να συνοδεύεται με απόδειξη ή τιμολόγιο. Το ΙΜΕΙ της συσκευής να συμφωνεί με το ΙΜΕΙ της συσκευασίας. Αν κάπου "τσακίσει" η συναλλαγή πες μου να κοιτάξω εγώ για άλλη συσκευή. Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε και τον ενδείκτη υγρασίας στην μπαταρία και τις επαφές της.

 

Τι ακριβώς είναι αυτό? Πως το ελέγχεις? (Ok, για τις επαφές κατανοητό, το βλέπεις.)

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω απλώς να αναφέρω κάποια προβλήματα που αντιμετώπισα χθες που έκανα την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση(μετά από αμέτρητα κολλήματα και dump files). Δημιουργήθηκαν προβλήματα όταν έκανα συγχρονισμό για να επαναφέρω Ημερολόγιο, Επαφές, Εργασίες. Μετά τον συγχρονισμό η εφαρμογή Εργασίες στο κινητό δεν άνοιγε (μάλλον δημιουργούσε κάθε φορά ένα dump file) :mad:. Οι καταχωρήσεις στο Ημερολόγιο συγχρονίστηκαν με πολλά λάθη. Μόνο οι Επαφές ήταν εντάξει. Αφού έκλεισα και ξαναάνοιξα το κινητό μπορούσα να μπω στις Εργασίες αλλά σε 2 δευτερόλεπτα έβγαζε προειδοποίηση ότι δεν υπήρχε αρκετή μνήμη και η εφαρμογή έκλεινε!!!:lost: Έκανα γενική επαναφορά στο κινητό. Η εφαρμογή Εργασίες άνοιγε κανονικά και ξαναέκανα συγχρονισμό μόνο για τις εργασίες. ΟΚ επιτέλους. Σκέφτηκα να κάνω ένα backup. Με κανένα τρόπο το PC SUITE δεν έβλεπε το τηλέφωνο για το backup ενώ πριν το είχε συγχρονίσει με το Outlook!:angry: Μου έλεγε ότι το τηλέφωνο απέτυχε! (Μάλλον άλλος απέτυχε σκέφτηκα:heat:). Κατεβάζω την τελευταία έκδοση έκδοση του Pc Suite από το siteτης SonyEricsson. Πάλι πρόβλημα.:dizzy: Έβγαινε μήνυμα λάθους (κάτι από C++ και Runtime αν θυμάμαι καλά). Έκανα επανεκκίνηση 2 φορές τον υπολογιστή. Τότε άνοιξε η εφαρμογή mRouter που έιναι υπεύθυνη για την σύνδεση του τηλεφώνου με το PC Suite. Επιτέλους έκανα το backup και πάμε για άλλα!!!

 

Άσχετο: έγιναν και σε κανέναν άλλο αυτά ή είμαι ο μόνος τυχερός;:wacko:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, είμαι καινούριος στο myPhone, έχω το G900 3 εβδομάδες τώρα, δεν μπορώ να πω ότι είχα κανένα πρόβλημα.

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση, όλα καλά, όμως δεν μπορώ να πω ότι είδα βελτίωση σε κάτι.

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΤΑΝ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΣΒΗΣΤΗ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!

Είναι κάτι που μπορούμε να κάνουμε γι’ αυτό; ( εκτός του flight mode που προαναφέρθηκε )

Ευχαριστώ

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Καλά δεν καταλαβαίνω γιατί τους πειράζει όλους τόσο πολύ αυτό. Το ίδιο είναι τί σβηστό τί Flight Mode.. SAR=0.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΤΑΝ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΣΒΗΣΤΗ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!

Είναι κάτι που μπορούμε να κάνουμε γι’ αυτό; ( εκτός του flight mode που προαναφέρθηκε )

 

Επειδή το θέμα αυτό το έχουμε κουράσει από το 2002 με το Ρ800 σε εβδομαδιαία πλέον βάση, όντος θα ήταν βλακεία αν ήταν συσκευή κλειστού λειτουργικού ειδικά οι πολύ παλιές που κάνανε boot σε 2 δευτερόλεπτα. Πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει και ειδικά σε smartphones τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.

Λοιπόν κάποιος που τρελαίνεται να χρησιμοποιεί το κινητό του σαν ξυπνητήρι, προφανός θα το θέλει και σαν ρολόι, σωστά; Όταν κοιμάσαι και ξυπνήσεις το βράδυ και θέλεις να δεις τι ώρα είναι, ή θέλεις να χρησιμοποιήσεις τον φακό του κινητού, τι γουστάρεις να κάνεις, να περιμένεις 1-2 λεπτά, να βάζει pin κτλ για να κάνει boot και μετά να αρχίζει να χτυπάει για πιθανά μηνύματα που έλαβες και όλα αυτά για να δεις απλά την ώρα;

Φίλε μου με το να το βάλει στο flight mode έχεις SAR=0, η συσκευή καταλώνει σχεδόν μηδενική μπαταρία, και έχεις τις υπόλοιπες λειτουργίες της συσκευής άμεσα διαθέσιμες. Το πρωί αντί να σου κάνει πλήρη μπουτ σε 1-2 λεπτά, γυρνάς το mode και σε 2 δευτερόλεπτα είσαι έτοιμος.

Επίσης όταν το κινητό θέλουμε να το κλείσουμε ΠΛΗΡΟΣ, δηλαδή να μην κάνει τίποτα, λογικό είναι να μην χτυπάει ούτε ξυπνητήρι, ούτε υπενθυμήσεις κτλ.

Μήπως θα πρέπει να το κάνουμε sticky το θέμα να τελείωνουμε;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

T-mobile, πολύ σωστά τα λες

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...