Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,εχω κ εγω ενα G900,κ εχω ψιλο απογοητευτει απο καποια χαζα ελατωματα του.

Καταρχην δε βρισκω πουθενα να εχει ενδειξη για το πληθος των επαφων μου που εχω στον καταλογο..

οσο κ να ψαχνω δε το βρισκω.ευτυχως που υπαρχει κ το my phone explorer κ οταν τον περασα εκει το μετρησα.Ετσι ειναι το κιν ή το δικο μου εχει προβλημα?

Ουτε μετρητη για τις κλησεις που κανω δεν εχει,μονο για κοστος...κ μονο για συνολικη διαρκεια..Διαρκεια τελευταιας οχι..

Επισης μου τη σπαει που στην αναφορα απο τα ΣΜΣ χτυπαει παλι το ΜΡ3 πουχω βαλει,οποτε τοβγαλα..κ τελος ειναι λιγο αργο,κ οσο ναναι βαριεμαι να το περιμενω..κατα ταλλα ειναι καλο κινητο,προς το παρον,κ οθονη αφης πιστευω οτι ειναι πολυ καλη,θα δειξει στο μελλον..

Εφαρμογες ξερει κανεις κανα καλο SITE που μπορω να κατεβασω με ασφαλεια?

Οπως κ κανα THEME?????

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά συνδέομαι με wlan στο youtube αλλά δε μου παίζει τα βιντεάκια, ενώ στο ν78 μου τα παίζει κανονικά. ειναι θέμα του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω κ εγω ενα G900,κ εχω ψιλο απογοητευτει απο καποια χαζα ελατωματα του.

Καταρχην δε βρισκω πουθενα να εχει ενδειξη για το πληθος των επαφων μου που εχω στον καταλογο..

οσο κ να ψαχνω δε το βρισκω.ευτυχως που υπαρχει κ το my phone explorer κ οταν τον περασα εκει το μετρησα.Ετσι ειναι το κιν ή το δικο μου εχει προβλημα?

Ουτε μετρητη για τις κλησεις που κανω δεν εχει,μονο για κοστος...κ μονο για συνολικη διαρκεια..Διαρκεια τελευταιας οχι..

Επισης μου τη σπαει που στην αναφορα απο τα ΣΜΣ χτυπαει παλι το ΜΡ3 πουχω βαλει,οποτε τοβγαλα..κ τελος ειναι λιγο αργο,κ οσο ναναι βαριεμαι να το περιμενω..κατα ταλλα ειναι καλο κινητο,προς το παρον,κ οθονη αφης πιστευω οτι ειναι πολυ καλη,θα δειξει στο μελλον..

Εφαρμογες ξερει κανεις κανα καλο SITE που μπορω να κατεβασω με ασφαλεια?

Οπως κ κανα THEME?????

ΚΛΗΣΕΙΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ θα πας για να δεις τη διαρκεια των κλησεων σου.Αν βαλεις UIQ3 applications στο google θα βρεις και τα μαγαζακια:)

Link to comment
Share on other sites

διάρκεια τελευταίας κλήσης το βλέπεις πατώντας πάνω στην κλήση αυτή και επιλέγοντας "λεπτομ. καταχώρ."

έτσι βλέπεις και την διάρκεια οποιαδήποτε κλήσης

 

για σύνολο κλήσεων/εξερχομένων όπως είπε ο φίλος από το "κλήσεις-περισσότερα"

 

για το θέμα της ταχύτητας βάλε ένα πιο μικρό theme ή άφησε τις εφαρμογές ανοιχτές, έτσι τις φορτώνει άμεσα όταν τις ξαναχρειαστείς.

 

έχει καταφέρεις κανένας να ηχογραφήσει συνομιλία

μου κάνει εντύπωση που στο αρχαίο Τ630 που έχω είναι τόσο απλό και δουλεύει μια χαρά

και στο G900 δεν μπορώ να το κάνω.

 

εκτός του ότι δεν έχει γρήγορο shortcut για να ανοίξεις την ηχογράφηση, όταν την ανοίξεις ενώ μιλάς δεν σου γράφει τίποτα και βγάζει error.

 

χρησιμοποιώ την ηχογράφιση γιατί όταν μιλάς με κάποιον (πχ όταν κλείνω ένα ραντεβού) αντί να σημειώνω αυτά που λέει θέλω να τα αποθηκεύω και να τα ακούω πιο μετά.

 

πολύ παράξενο μου φαίνεται το ότι δεν δουλεύει

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΗΣΕΙΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ θα πας για να δεις τη διαρκεια των κλησεων σου.Αν βαλεις UIQ3 applications στο google θα βρεις και τα μαγαζακια:)

 

διάρκεια τελευταίας κλήσης το βλέπεις πατώντας πάνω στην κλήση αυτή και επιλέγοντας "λεπτομ. καταχώρ."

έτσι βλέπεις και την διάρκεια οποιαδήποτε κλήσης

 

για σύνολο κλήσεων/εξερχομένων όπως είπε ο φίλος από το "κλήσεις-περισσότερα"

 

για το θέμα της ταχύτητας βάλε ένα πιο μικρό theme ή άφησε τις εφαρμογές ανοιχτές, έτσι τις φορτώνει άμεσα όταν τις ξαναχρειαστείς.

 

 

Ευχαριστω παιδες..Για τον τηλεφωνικο καταλογο τπτ?

κατεβασα το agile messenger,αλλα εκτοσ οτι σερνοταν το κιν,εκλεινε κ με σφαλμα το προγραμμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

έχει καταφέρεις κανένας να ηχογραφήσει συνομιλία

μου κάνει εντύπωση που στο αρχαίο Τ630 που έχω είναι τόσο απλό και δουλεύει μια χαρά

και στο G900 δεν μπορώ να το κάνω.

 

 

 

απο οτι εχω δει στα γνωστα λημερια ειναι ενα απο τα βασικα project το να δημιουργηθει καποιο mod για ηχογραφηση συνομιλιας.Νομιζω συντομα θα λυθει το θεμα;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω βεντεάκια από youtube δεν παιζουν στο κινητο?

μονο με τον τελευταιο coreplayer 1.2.5 που εχει υποστηριξη και ενσωματωμενο browser για youtube.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω διάφορες εφαρμογές απο τα γνωστά μαγαζάκια , αλλά χωρίς επιτυχία (μυνημα λάθους:

το πακέτο χρησιμοποιει προστατευμένη ταυτότητα χρήστη)

Αρκεί να περάσεις το SIS installer mod και μετά θα μπορείς να εγκαθιστάς ό,τι θες χωρίς να σε απασχολεί τίποτα.

Για να γίνει αυτό, υπάρχει κάποια διαδικασία. Αν δυσκολευτείς, ακολούθησε τα 2 πρώτα βήματα που έγραψα εδώ.

 

μονο με τον τελευταιο coreplayer 1.2.5 που εχει υποστηριξη και ενσωματωμενο browser για youtube.

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Εμένα κολλάει τελείως το πρόγραμμα όταν πάω να ανοίξω κάποιο βιντεάκι, είτε με gprs είτε με WiFi.

Μόνο από το m.youtube.com κατάφερα να δω αλλά όταν πατάω 'διακοπή' ενώ παίζει κάποιο βίντεο, πάντα τρώει κόλλημα ο media player.

Όλα αυτά στο προ-τελευταίο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πήρα...που είναι η opera;Δεν έχει και ετσι ενώ έχω wlan δεν μπορώ να μπω

 

τι εννοείς δεν έχει opera?

πας στο menu και πατάς το internet και σου φορτώνει το opera

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

μονο με τον τελευταιο coreplayer 1.2.5 που εχει υποστηριξη και ενσωματωμενο browser για youtube.

 

πού μπορουμε να αναβαθμισουμε τον coreplayer? εβαλα την τελευταια εκδοση λογισμικου αλλα και πάλι βιντεο δεν αναπαραγει απο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,κανα καλο theme που θα βρουμε,που ναχει κ κανα ωραιο γραφικο,οχι στατικο!

για το κ810 εβρισκα πολλα,εδω λιγα πραγματα,κ δε μαρεσουν..

Αν μου απαντηστε στα γνωστα λημερια,δε στελνετε κανα λινκ με πμ γιατι εχω χασει τη μπαλα??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,κανα καλο theme που θα βρουμε,που ναχει κ κανα ωραιο γραφικο,οχι στατικο!

για το κ810 εβρισκα πολλα,εδω λιγα πραγματα,κ δε μαρεσουν..

Αν μου απαντηστε στα γνωστα λημερια,δε στελνετε κανα λινκ με πμ γιατι εχω χασει τη μπαλα??

Δες κι εδώ

http://www.zedge.net/themes/?updPhone=1979

Μπορείς να φτιάξεις και δικά σου με το Themes Creator

http://developer.sonyericsson.com/site/global/docstools/multimedia/p_multimedia.jsp

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

 

καμμενος ericssonakias μολις απεκτησα το g900 μου!!!!

 

πρωτο προβλημα

δεν δουλευει η καμερα οταν παω επανω της και την επιλεγω ''κολλαει'' το κινητο για 4-5 sec

δεν την ανοιγει ? περιεργο ????

 

Ολα τα υπολοιπα πηγαινουν σφαιρα μολις πριν απο λιγο συνδεθηκα με τον exchange της εταιριας και κατεβασα mail και calendar και πηγαινει ΣΦΕΝΤΟΝΑ !!!!!

 

Κανω fw update να δω εαν ξεκολλησει για την καμερα και ενημερωνω για τα τεκτενομενα . . . . .

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι, ο χαρακτηρας underskore _ πού βρίσκεται? γιατί δεν τον βρίσκω.

Πρέπει να πας Περισσότ -> Επιλογές κειμένου -> Προσθ. συμβόλου.

Ή αλλιώς ανοίγεις το on-screen keyboard και πατάς στο 123 για να εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum,

σήμερα αγόρασα το G900. Ήμουν κάτοχος του Ρ910 τα τελευταία χρόνια. Η "συμβίωση" ξεκίνησε με την απαραίτητη αναβάθμιση και όλα μέχρι στιγμής πάνε ρολόι. Η αλήθεια είναι οτι εντυπωσιάστηκα όταν συνδέθηκα με WiFi και πήρα mail, σέρφαρα και είδα βίντεο απο youtube. Για αρχή έχω όμως μια ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα στις επαφές να αναζητήσεις το όνομα αντί του επώνυμου που κάνει by default το G900? Ήταν μια μεγάλη ευκολία στο Ρ910 η οπία φαίνεται οτι δεν είναι ενσωματωμένη στο G900. Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum,

σήμερα αγόρασα το G900. Ήμουν κάτοχος του Ρ910 τα τελευταία χρόνια. Η "συμβίωση" ξεκίνησε με την απαραίτητη αναβάθμιση και όλα μέχρι στιγμής πάνε ρολόι. Η αλήθεια είναι οτι εντυπωσιάστηκα όταν συνδέθηκα με WiFi και πήρα mail, σέρφαρα και είδα βίντεο απο youtube. Για αρχή έχω όμως μια ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα στις επαφές να αναζητήσεις το όνομα αντί του επώνυμου που κάνει by default το G900? Ήταν μια μεγάλη ευκολία στο Ρ910 η οπία φαίνεται οτι δεν είναι ενσωματωμένη στο G900. Thanx!

 

 

επαφές -> ρυθμίσεις -> ταξινόμηση κατά

 

νομίζω αυτό ψάχνεις

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...