Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, μου δωσε ενας φιλος μου το g900 για να το φτιαξω, δεν πιανει gsm σημα μονο 3G και στα χανια δεν εχει καλυψη... του κανα ενα καθαρισμα ελεγξα επαφες του κανα και ενα φορματ, αλλα τπτ μαλλον εχει χαλασει ο gsm δεκτης ξερει κανεις που μπορω καινουριο να βρω και ποσο?(γενικα κεραια)

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό το θέμα και δυστυχώς αρκετά προβληματικό το G900. Έχει καλές λειτουργίες και αρκετά ωραία χαρακτηριστικά που προσωπικά με έχουν βολέψει αλλά βγάζει προβλήματα συνέχεια,τώρα νομίζω έχω το μεγαλύτερο όπως και διαπίστωσα από τα προηγούμενα post. Στο παρελθόν είχε σκοτεινιάσει ένα μέρος της οθόνης και δεν λειτουργούσε η λειτουργία αφής, ευτυχώς τότε είχα την εγγύηση και το έφτιαξαν γρήγορα. Μετά από αυτό δεν λειτουργούσε η δόνηση,ακόμα δεν λειτουργεί και δεν ξέρω αν φτιάχνεται,δεν έχω εγγύηση όμως πλέον. Τέλος το κινητό πάντα ανταποκρινόταν με το πάσο του,χαλαράααα,για ταχύτητα ούτε να το συζητάμε :(

 

Τώρα έχω το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως προανέφερα. Σκοτεινιάζει η οθόνη,μετά γίνεται μαύρη αλλά το κινητό έχει φως και αν με καλέσει κάποιος έχει ήχο κανονικά, αλλά δεν κάνει τίποτα. Πρέπει να του βγάλω την μπαταρία και να κάνω επανεκκίνηση. Αλλά μετά αργά ή γρήγορα πάλι τα ίδια. Μπορεί να χρειαστεί και 10 επανεκκινήσεις την ημέρα να φανταστείτε. Κάπου διάβασα ότι πιθανότατα φταίει η οθόνη(hardware) και πρέπει ή να το στείλω να το φτιάξουν ή να το φτιάξω μόνος μου με έναν οδηγό που έχουν βάλει στο YouTube αλλά μιλάμε για απόλυτη αποσυναρμολόγηση του τηλεφώνου οπότε μεγάλο ρίσκο να πάρω την πρωτοβουλία να το φτιάξω μόνος μου.

 

Anyway, είδα αρκετά πράγματα στο φόρουμ που δεν γνώριζα και κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να το φτιάξω σύμφωνα με τις συμβουλές σας και ότι γίνει. Όταν έχω νέα θα σας το αναφέρω για όσους έχουν παρόμοιο πρόβλημα με μένα να ξέρουν τι να κάνουν ή τι να μην κάνουν :)

«Αν έχεις γνώσεις, δώσε από το φως τους στους συνανθρώπους σου για ν’ ανάψουν τις δάδες τους.»

Τόμας Φούλερ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητο αλλα αν δεν ειχε για μενα 2 μεγαλα προβληματα οπως εχουν προαναφερθει θα ηταν η κυρια μ συσκευη.Το πρωτο με το σημα του,εχει παντα 2 γραμμες λιγοτερες σε σχεση με αλλα κινητα και το αλλο η ακουστηκοτητα του,ειναι τερμα η ενταση του και παλι δεν ακουω δυνατα οποτε μιλαω.Κατα τα αλλα αντεχει ακομα :) .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ το έχω απο τότε που είχε πρωτοκυκλοφορήσει και όντος είναι λίγο φεεεεεεεεεεεετα απο άποψη ταχύτητας αλλα το μεγλύτερο θέμα μου το έκανε πρίν ενα μήνα που μου χάλασε η αφή χωρίς λόγο.τώρα είναι για σερβις βέβαια αλλα γενικά είναι καλή συσκευή ακόμα και θα ήθελα να μου πρωτείνατε να βάλω καν καλό προγραμματάκι όταν την πάρω πάλι στα χέρια μου. :)

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα!μια ερωτηση παιδια!ειχα παρει το κινητο αυτο πριν 2 χρονια!το δουλεψα 2βδομαδες το πολυ κ επειδη επεσε στα χερια μου καποια αλλο καλυτερο κινητο το αφησα στην ακρη για 2 χρονια!τωρα που οι καιροι ειναι δυσκολοι κ μιας που χαλασε το καλυτερο που ειχε πεσει στα χερια μου ειπα να το ξανα χρισημοπιοισω!ελα ομως που το ατιμο δεν λεει να ανοιξει με τιποπα!!!τι μπαταριεσ αλλαξα τι καθαρισμους του εκανα τιποτα αυτο!ξερει κανεις τι μπορει να γινετε μπας κ το ανοιξω?
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες που άλλαξες ήταν για το G900;

 

 

ειχα αγορασει μια καινουρια απο τον γερμανο κ δοκιμασα κ μια απο εναν φιλο που εχει κ αυτοσ το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ένας φίλος μου που έχει αυτό το κινητό του κόλλαγε και προσπάθησε να του κάνει format και αναβάθμιση μέσω SEUS όμως η SE ανακοίνωσε πως δεν υποστηρίζει πλέον το κινητό και δεν υπάρχουν αρχεία για αυτό το μοντελο. Πήγε σε μαγαζί και του είπαν με στυλάκι 30Ε !!!!!!!!!!

 

Τι μπορούμε να κάνουμε; Είναι τεράστια κοροϊδία να πληρώσει τόσα....

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Αν και παλιό το νήμα άλλα θα τολμήσω και θα το ρωτήσω :) ξέθαψα το παλιό κινητό μου και ψάχνω αναβαθμίσεις άλλο το επίσημο site δεν μας υποστηρίζει. Όποιος ξέρει κάτι θα βοηθούσε πολύ
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με το EMMA (flash tool της SE) αφού όμως αλλάξεις το cda σε Generic World2. Όμως έτσι χάνεις την ελληνική γλώσσα αν θυμάμαι καλά. Και βλέπω ότί είναι νεκρά κάποια links. Γενικά δεν αξίζει αφού ούτως η αλλώς το τηλέφωνο είναι πιο αργό και από την καθυστέρηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Τελικα το symbian λειτουργικο δεν μου αρεσει καθολου. Δεν εχω χρησιμοποιησει αλλα λειτουργικα (ios, android, bb, κτλ) αλλα επειδη ειχα το sony ericsson g900 Και τα νοκια 7610,3650,6630,6681,,

τουλαχιστον στο θεμα των πολυμεσων και της αναπαραγωγης μουσικης, εμπαζε.

 

Ειχα σχεδον ολα τα sony ericsson (k750,w810,w610,w660,k550,s312,w302,w900,w995,aino,elm) μεχρι που απεκτησα πριν λιγες μερες το g900.

 

Πολυ καλο κινητο, ισως απο τα καλυτερα μικρα, αν εξαιρουσες το μενου του.

Για να ακουσεις τα τραγουδια απο το organizer, επρεπε να πατησεις παραπανω κουμπια για να αλλαξεις τραγουδι.

Αν στο κ750 χρειαζεται ενα κουμπι, στο g900 χρειαζονται 2 πχ. Δεν μπορουσα να μαρκαρω τραγουδια για να τα βαλω σε φακελους και λιστες αναπαραγωγης, παρα μονο να τα επιλεγω ενα- ενα για να μπουν!:blink:

Και αλλα πολλα που εχουν να κανουν με την μουσικη.

 

Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο κινητο, εχει τα παντα εκτος απο gps, και η οθονη πιεσης παλευεται. Αλλα δεν μου εκανε. Θελω το κινητο μου να εισαι οσο γινεται πιο ευχρηστο και οχι πολυπλοκο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...