Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία,έστω και τα αγγλικά.Ξέρει κανείς να μου πεί αναλυτικά πώς να το κάνω?

 

Εδώ θα βρεις διάφορες rom και πρέπει να κυκλοφορεί και μια ελληνική αν δεν κάνω λάθος.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=471

 

Η διαδικασία φαίνεται εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218

 

Και μια υπενθύμηση γιατί το ξέρουμε και όλο το ξεχνάμε, φλασάρισμα με οποιαδήποτε μη επίσιμη rom συνεπάγεται ακύρωση της εγγύησης μέχρι να ξαναπεράσεις την εργοστασιακή rom και spl

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Επαφές και ημερολόγιο τα βλέπεις και τα αλλάζεις με το Outlook. Τα υπόλοιπα τα κάνεις μέσω του mobile device center.

 

Για τα πάντα που έχουν να κάνουν με συγχρονισμό χρειάζεται το Windows Mobile Device Center.

 

Μέσα από το μενού του χ1 επιλέγεις επίσης αν θέλεις να το βλέπει σαν usb stick.

 

Εάν το κάνει αυτό δεν θα μπορεί να κάνει συγχρονισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα πάντα που έχουν να κάνουν με συγχρονισμό χρειάζεται το Windows Mobile Device Center.

 

Δεν θα έπρεπε συνδέοντας το κινητό να ανοίγει αυτόματα το Windows Mobile Device Center? Eμένα δεν το κάνει και δεν έχω δηλωμένο στο xperia να το βλέπει σαν memory stick.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι... αλλά αυτό έχει να κάνει με τον υπολογιστή σου. Πήγαινε στις ρυθμίσεις και φρόντισε σε κάθε εκκίνηση του υπολογιστή σου να φορτώνεται στο background τον WMDC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου να δεχτεί άλλη ROM αλλά έτσι χάνεις την εγγύηση μέχρι να την ξαναεπαναφέρεις. Αυτό πρέπει να το έχεις υπόψιν.

 

Τα πάντα υπάρχουν εδώ. Καλό διάβασμα. :rolleyes:

 

να προσθεσω οτι για εναλλαγη απο official σε official ρομ εστω κ αλλης γλωσσας δεν χρειαζεται κλειδωμα ξεκλειδωμα....οποτε ο φιλος μπορει να περασει την αγγλικη χωρις φοβο

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και λίγες μέρες δεν μπορώ να ανοίξω κανένε αρχείο μουσικής τύπου mp3 στο κινητό,με αποτέλεσμα να μην μπορώ εκτός από το να ακούσω κάποιο κομάτι να βάλω και ένα ringtone...

Τα αρχεί μου τα εμφανίζει όπως είναι στην εικόνα,εύχομαι να κατάφερα να την ανεβάσω, και να μου στείλει πάλι κάποιος ένα καινούριο πάλι έτσι θα μου το βγάλει.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε έναν καλό explorer όπως τον Resco Explorer και πήγαινε σε ένα από τα mp3 σου και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επέλεξε στο pop-up μενού Open with και από εκεί επέλεξε το Media Player τικάροντας και την επιλογή ως default πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη ελληνική ROM (ακόμα) για να κατεβάσεις. Θα χρειαστεί προς το παρόν να αρκεστείς με την αγγλική τουλάχιστον.

 

Στον server EMMA ( ειναι μονο για oficial service partners ) βλεπω οτι ανεβηκε GR ROM. Δεν εχω ομως καποια διαθεσιμη συσκευη να δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Hλιθια ερωτηση νεου χρηστη WM

Τα προγραμματα απεικονισης προγνωσης καιρου, πως κατεβαζουν δεδομενα και αν μεσω 3G θα παθω κανα κοκομπλοκο οταν ερθει ο λογαριασμος??

(διοτι το ειχα στο default uptade ανα 1 ωρα...)

Link to comment
Share on other sites

Στον server EMMA ( ειναι μονο για oficial service partners ) βλεπω οτι ανεβηκε GR ROM. Δεν εχω ομως καποια διαθεσιμη συσκευη να δοκιμασω.

έχω εγώ εάν θέλεις να μου τη στείλεις:p

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι...ας περιμένουμε λίγο ακόμα:ninja:

 

Κακο σημαδι αυτο γιατι ισως για αναβαθμιση ROM να πρεπει να παμε τις συσκευες σε SE Points ......ευχομαι να μη συμβει αυτο και να το δωσουν online για download απο τους χρηστες γιατι θα ξενερωσει πολυ κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε κατι κουφα και τελειως κουλα.μια μερα στο ασχετο,παω να ανοιξω τη συσκευη.εφτανε μεχρι την οθονη των wm6.1 και μετα εσβηνε.παταγα το κουμπι να ανοιξει και δεν ανταποκρινοταν.εβγαλα την μπαταρια και επανελαβα τη διαδικασια.παλι το ιδιο.αυτο εξακολουθουσε για 4-5 φορες που προσπαθησα να το επαναφερω με το βαλε βγαλε μπαταρια...εκανα soft reset,αλλα τπτ.οποτε εκανα hard reset,γεγονος που μου συνεβη 2 φορες και εχασα τα παντα.επισης αλλη μια μερα οταν το ανοιξα παλι (χωρις να παταω καποιο αλλο κουμπι) μπηκε σε bootloader.αυτο εγινε 3 φορες στην προσπαθεια μου να το κλεισω και να το ανοιξω.εφτυχως με soft reset επανηλθε.σημερα μετα απο 3-4 ωρες αναμονης ανοιξα την οθονη με το κουμπι και ολα ηταν λευκα.ανοιξα εκλεισα την οθονη 2 φορες και εστρωσε.αν το παω σε se service πως το κοβετε?θα μου το αντικαταστησουν?

ή θα μου πουν το κλασσικο...."εμας οσες ωρες το ειχαμε στα χερια μας δε μας εκανε τπτ...αρα μια χαρα ειναι...σας καναμε και αναβαθμιση στο λογισμικο κ τωρα δεν υπαρχει προβλημα...."

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε κατι κουφα και τελειως κουλα.μια μερα στο ασχετο,παω να ανοιξω τη συσκευη.εφτανε μεχρι την οθονη των wm6.1 και μετα εσβηνε.παταγα το κουμπι να ανοιξει και δεν ανταποκρινοταν.εβγαλα την μπαταρια και επανελαβα τη διαδικασια.παλι το ιδιο.αυτο εξακολουθουσε για 4-5 φορες που προσπαθησα να το επαναφερω με το βαλε βγαλε μπαταρια...εκανα soft reset,αλλα τπτ.οποτε εκανα hard reset,γεγονος που μου συνεβη 2 φορες και εχασα τα παντα.επισης αλλη μια μερα οταν το ανοιξα παλι (χωρις να παταω καποιο αλλο κουμπι) μπηκε σε bootloader.αυτο εγινε 3 φορες στην προσπαθεια μου να το κλεισω και να το ανοιξω.εφτυχως με soft reset επανηλθε.σημερα μετα απο 3-4 ωρες αναμονης ανοιξα την οθονη με το κουμπι και ολα ηταν λευκα.ανοιξα εκλεισα την οθονη 2 φορες και εστρωσε.αν το παω σε se service πως το κοβετε?θα μου το αντικαταστησουν?

ή θα μου πουν το κλασσικο...."εμας οσες ωρες το ειχαμε στα χερια μας δε μας εκανε τπτ...αρα μια χαρα ειναι...σας καναμε και αναβαθμιση στο λογισμικο κ τωρα δεν υπαρχει προβλημα...."

 

Το ξερεις το ανεκδοτο με τον γρυλο? :lol:

 

Καλο θα ηταν να το πας , και δεν μπορει αν εχει καποιο προβλημα θα το βρουνε.Εγω σε περιεργα προβληματα σε κινητα που ειχα της SE πηγαινα παντα στο κεντρικο SE Service POint και ποτε δεν μου ειπαν κατι περιεργο ή το εφτιαξαν ή το αντικατεστησαν.Τωρα σε διαφορα αλλα Service Points της γειτονιας μου ειχα ακουσει κατι περιεργα του στυλ "Δεν ειχε τιποτα" και οταν το πηγα στο κεντρικο απλα το αντικατεστησαν.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε athanasso77 το έκανα και μου γράφει 'the system cannot find the path specified',

Τι μπορεί να σημαίνει αυτο?

 

Εάν έχεις κάνει ότι περιγράφω πιο πάνω... τότε μάλλον δεν το γλυτώνεις το hard reset για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει την ελληνική ρομ ας αφήσει τους oficial service partners, και ας την κατεβάσει από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=475482.

Εγώ πάντως δεν θα την δοκιμάσω.....

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει την ελληνική ρομ ας αφήσει τους oficial service partners, και ας την κατεβάσει από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=475482.

Εγώ πάντως δεν θα την δοκιμάσω.....

 

Και καλα θα κανεις γιατι αυτα ειναι για σχετικους.

Υ.Γ. : Δεν ειμαι oficial service partner, απλα εχω τους κωδικους του server

Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα κανεις γιατι αυτα ειναι για σχετικους.

Υ.Γ. : Δεν ειμαι oficial service partner, απλα εχω τους κωδικους του server

 

Δεν εννοούσα τιποτα για εσένα φίλε μου, απλά πόσταρα το λινκ που βρήκα και αφού υπάρχει κάτι ελεύθερα, ας μην ψάχνει σε σερβερσ, απλά...

Και σίγουρα χάρις σε εσένα το βρήκα ψάχνοντας τους XDA μετά το ποστ σου

Έγω πάντως είμαι με την Touch-IT v4.0 ΙΙ, πολύ καλή γρήγορη και σταθερή, όποιος θέλει ας την δοκμάσει

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα τιποτα για εσένα φίλε μου, απλά πόσταρα το λινκ που βρήκα και αφού υπάρχει κάτι ελεύθερα, ας μην ψάχνει σε σερβερσ, απλά...

Και σίγουρα χάρις σε εσένα το βρήκα ψάχνοντας τους XDA μετά το ποστ σου

 

No problem-

Link to comment
Share on other sites

Το ξερεις το ανεκδοτο με τον γρυλο? :lol:

 

Καλο θα ηταν να το πας , και δεν μπορει αν εχει καποιο προβλημα θα το βρουνε.Εγω σε περιεργα προβληματα σε κινητα που ειχα της SE πηγαινα παντα στο κεντρικο SE Service POint και ποτε δεν μου ειπαν κατι περιεργο ή το εφτιαξαν ή το αντικατεστησαν.Τωρα σε διαφορα αλλα Service Points της γειτονιας μου ειχα ακουσει κατι περιεργα του στυλ "Δεν ειχε τιποτα" και οταν το πηγα στο κεντρικο απλα το αντικατεστησαν.....

 

 

Και που είναι αυτό το κεντρικό SE Service Point φίλε Denial; Δώσε μας μια διεύθυνση, ένα τηλέφωνο... Έστω και σε PM αν δεν επιτρέπεται στο forum.

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία να σας ρωτήσω κάτι ψιλοτρελό βέβαια...Ξέρει κανείς εαν υπάρχουν σπασμένοι χάρτες??? και αν ναι πουμπορώ να τουσ βρω???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...