Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
soom να σου θυμισω οτι ειχα κι εγω προβλημα με το PIM Backup και την Official ROM...Δεν εκανε backup με την καμία και ειχα δοκιμασει τα παντα...:worry:

 

Πολύ παράξενο... ποτέ και σε καμία συσκευή δεν με δυσκόλεψε. Επίσης, μήπως στη συσκευή σου έχεις ενεργοποιημένο το threaded sms; :confused:

 

Όπως το κατεβάζεις, είναι ένα *.exe αρχείο. Το πετάς στην κάρτα μνήμης και το τρέχεις κατευθείαν από το κινητό.

 

Υπάρχει και έκδοση σε .cab που εγκαθίσταται κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα βρε παιδιά, αυτά τα smat phones της HTC είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ... εδώ συζητάω το ενδεχόμενο να αγοράσω το XPERIA και το σκέφτομαι λόγω χρημάτων... να πάρω κάποιο πιό ακριβό..??? Με την καμία! :p

 

Ευχαριστώ όλους σας πάντως για τις απαντήσεις σας! Να είστε καλά!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι γυναίκα....:X:confused::X

 

 

 

 

 

:lol:

 

 

 

Γιατί?? Εγώ δεν είχα είτε σε επίσημη είτε σε μη επίσημη...

Μήπως είχες την ελληνική ρομ?:shifty:

 

Θα σε δειρω :lol::lol::lol:

Την ελληνικη official λεω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σε δειρω :lol::lol::lol:

Την ελληνικη official λεω...

 

Και μετά μου λέτε για τα ελληνικά στο Xperia.....:X:X:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου λέτε για τα ελληνικά στο Xperia.....:X:X:rolleyes:

 

Αληθεια δεν εχει βαλει κανενας άλλος την ελληνικη οφισιαλ να μας δωσει ραπορτο για το μπακαπ;

Μπας και φταιει η μπακατελα μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια δεν εχει βαλει κανενας άλλος την ελληνικη οφισιαλ να μας δωσει ραπορτο για το μπακαπ;

Μπας και φταιει η μπακατελα μου?

 

Μπας και φταίει οι απαράδεκτη δουλεία που έχει γίνει στα ελληνικά??:X

 

Δεν θα είναι η πρώτη φορά που αναφέρεται εδώ πρόβλημα με τα ελληνικά.;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια δεν εχει βαλει κανενας άλλος την ελληνικη οφισιαλ να μας δωσει ραπορτο για το μπακαπ;

Μπας και φταιει η μπακατελα μου?

Εγω οταν την ειχα βαλει δεν ειχα κανενα προβλημα με το backup...:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο... ποτέ και σε καμία συσκευή δεν με δυσκόλεψε. Επίσης, μήπως στη συσκευή σου έχεις ενεργοποιημένο το threaded sms; :confused:

 

 

 

Υπάρχει και έκδοση σε .cab που εγκαθίσταται κανονικά.

κάνει κανονική εγκατάσταση και δεν χρειάζεται να τρέχεις κάθε φορά το εκτελέσιμο αρχείο?

Θα σε δειρω :lol::lol::lol:

Την ελληνικη official λεω...

εγώ είμαι με ελληνική official και μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι..οπότε γυρίζουμε και πάλι στην εκδοχή ότι είσαι γυναίκα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κάνει κανονική εγκατάσταση και δεν χρειάζεται να τρέχεις κάθε φορά το εκτελέσιμο αρχείο?

Έτσι ακριβώς. Με μια απλή αναζήτηση στο google θα το βρεις αφού είναι και free φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν την ειχα βαλει δεν ειχα κανενα προβλημα με το backup...:shifty:

 

:(:worry:

 

κάνει κανονική εγκατάσταση και δεν χρειάζεται να τρέχεις κάθε φορά το εκτελέσιμο αρχείο?

 

εγώ είμαι με ελληνική official και μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι..οπότε γυρίζουμε και πάλι στην εκδοχή ότι είσαι γυναίκα :p

 

:p

 

γιαννη τωρα ειδα οτι με ειχες ρωτησει αν εχω ενεργοποιημενα τα threaded sms, οχι δεν τα εχω...και δε δουλευει κανενα backup, οχι μονο το ΡΙΜ! Ολα κολλανε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

γιαννη τωρα ειδα οτι με ειχες ρωτησει αν εχω ενεργοποιημενα τα threaded sms, οχι δεν τα εχω...και δε δουλευει κανενα backup, οχι μονο το ΡΙΜ! Ολα κολλανε!

 

Χμ... θέλει ψάξιμο τότε. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος κάτοχος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην το ψάχνετε.. Γυναίκες... :X:lol::rolleyes:

 

 

Δοκίμασες να κάνεις Hard Reset και να το ξαναπαλέψεις?

 

 

Αλλά θα μου πεις backup πως θα πάρεις? Πειραματίσου με το Outlook...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείτε ρε παιδιά?... Επειδή όπως είπα πριν, είμαι άσχετος..

 

Το Xperia έχει προβλήματα με το backup ?:blink:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείτε ρε παιδιά?... Επειδή όπως είπα πριν, είμαι άσχετος..

 

Το Xperia έχει προβλήματα με το backup ?:blink:

 

Κανένα. Μόνο η Νεφέλη το αναφέρει. Γενικά, το PPC PIM Backup παίζει σε άπειρα WM τηλέφωνα και είναι η πρώτη φορά που ακούω για πρόβλημα.

 

 

Επίσης, αν ο Γιάννης(athanaso77) σου λέει ότι του κάνει εντύπωση ότι αυτό συμβαίνει, να είσαι βέβαιος ότι είναι κάτι το σπανιότατο...

Δεν έχει τέτοια προβλήματα το Xperia... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Xperia έχει προβλήματα με το backup ?:blink:

 

Σε γενικές γραμμές όχι. Έχεις αντιμετωπίσει κάτι σχετικό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Με μια απλή αναζήτηση στο google θα το βρεις αφού είναι και free φυσικά.

έψαξα και σε xda και στο site αυτού που το έχει φτιάξει, αλλά μόνο για exe version μιλάνε στην έκδοση 2.8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έψαξα και σε xda και στο site αυτού που το έχει φτιάξει, αλλά μόνο για exe version μιλάνε στην έκδοση 2.8

 

Ορίστε.....

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω cosmote 2in1 και δεν μπορώ να βρω τρόπο ώστε να βλέπω στην οθόνη του xperia ποια γραμμή έχω ενεργοποιημένη. Δοκίμασα την ίδια κάρτα σε LG Αrena, σε iPhone, και δουλεύει κανονικά.

Έχω δώσει ονόματα στις 2 γραμμές. Πριν την είχα στο SE P1 και ανάλογα με τη γραμμη΄που είχα ενεργή μου έδειχνε το όνομα της (δηλ. Cosmote , "όνομα γραμμής). Ομοίως και στα 2 παραπάνω κινητά και στο P1. Στο Χ1 όμως μου δείχνει μόνο Cosmote. Έχω official ελληνική ROM.

Αν ξέρει καποιος κάτι ας απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω cosmote 2in1 και δεν μπορώ να βρω τρόπο ώστε να βλέπω στην οθόνη του xperia ποια γραμμή έχω ενεργοποιημένη. Δοκίμασα την ίδια κάρτα σε LG Αrena, σε iPhone, και δουλεύει κανονικά.

Έχω δώσει ονόματα στις 2 γραμμές. Πριν την είχα στο SE P1 και ανάλογα με τη γραμμη΄που είχα ενεργή μου έδειχνε το όνομα της (δηλ. Cosmote , "όνομα γραμμής). Ομοίως και στα 2 παραπάνω κινητά και στο P1. Στο Χ1 όμως μου δείχνει μόνο Cosmote. Έχω official ελληνική ROM.

Αν ξέρει καποιος κάτι ας απαντήσει...

 

δεν υπαρχει τροπος να βλεπεις πια γραμμη εχεις ενεργη στην οθονη του κινητου. ουτε και μπορεις να βλεπεις σε πια γραμμη σε καλη καποιος αριθμος. :(

 

αυτο φανταζομαι οτι θα συμβαινει σε ολες τις win mob συσκευες, χωρις να ειμαι σιγουρος γιατι και γω τους τελευταιους 2 μηνες εκανα το 2 σε 1..

 

να επιλεξεις ποια γραμμη θα εχεις ως κυρια φανταζομαι θα ξερεις..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικα νεα!!!:D:D:D

 

Ο bsp98ht επεστρεψε!!!!!!!:yahoo:

 

Ετοιμαζει μεσα στην επομενη εβδομαδα μια Rom με τα wm6.1 και manilla 2.5, ενω αργοτερα επιτελους μια με wm6.5!!!!:clap:

Ανυπομονω να τις δοκιμασω!!:happy:

 

Πανω που ειχα αρχισει να το παιρνω αποφαση οτι θα μεινω με την PCTech4u 2.0 για παντα...:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικα νεα!!!:D:D:D

 

Ο bsp98ht επεστρεψε!!!!!!!:yahoo:

 

Ετοιμαζει μεσα στην επομενη εβδομαδα μια Rom με τα wm6.1 και manilla 2.5, ενω αργοτερα επιτελους μια με wm6.5!!!!:clap:

Ανυπομονω να τις δοκιμασω!!:happy:

 

Πανω που ειχα αρχισει να το παιρνω αποφαση οτι θα μεινω με την PCTech4u 2.0 για παντα...:lol:

άντε μπράβο......

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει Rom με manila 2.5, ας δοκιμασει αυτο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4387068#post4387068

To εβαλα στη ΤouchIT Leo v10, και ειναι φανταστικο!!!:D:D

 

Επισης, ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο...

Το hardware πληκτρολογιο εχει αρχισει και κολλαει... Πχ, δυσκολευομαι να πληκτρολογησω τα "Φ", "Γ", ή αλλα γραμματα μου βγαινουν 2 και 3 φορες...

Και σκεφτομαι να το παω σε service γιατι εχω βαρεθει να κανω τοση ωρα να γραψω ενα μηνυμα, ή να αναγκαζομαι να χρησιμοποιω το software πληκτρολογιο...

Και ηθελα να ρωτησω, αν τους το παω, πρεπει να κανω επαναφορα Stock SPL, ή αρκει μονο να περασω την επισημη?? Γιατι ουσιαστικα μονο το πληκτρολογιο θελω να κοιταξουν...:worry:

Και μετα θα μπορω να ξανακανω hard spl, ή θα το χαλασω στο τελος??:cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πρέπει οπωσδήποτε να επαναφέρεις official rom και stock spl. Ευκαιρία ψάχνουν για να σε βγάλουν εκτός εγγύησης.

 

Μετά μπορείς να ξανακάνεις hard spl κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...