Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ το παρακολουθώ αυτό το blog... Την είδα τη Ρομ, αλλα επειδη έχω γυρίσει στο Stock Spl, για να το στείλω στο service, βαριέμαι να ξανακάνω Hard Spl, να περνάω Ρομ και μετά πάλι επίσημη και ξανα Stock Spl...:blink:

Πέρασα απλά κάτι Cabακια και μου αρέσουν πάρα πολύ!!:D

 

Σε λίγο καιρό θα βγουν και καλύτερες Ρομ... Και στους xda οι cookers ακόμη ψάχνονται με όλα αυτά τα καλούδια του Χ2...:shifty:

 

Παντως το τηλεφωνο εχει γινει πιο γρηγορο σε μερικες λειτουργιες... Δεν ξερω αν αυτα τα cabs του Χ2 ειναι "ελαφρυτερα", ή αν οι drivers που περασα αναβαθμισαν το τηλεφωνο.... Παντως βλεπω διαφορες!!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το παρακολουθώ αυτό το blog... Την είδα τη Ρομ, αλλα επειδη έχω γυρίσει στο Stock Spl, για να το στείλω στο service, βαριέμαι να ξανακάνω Hard Spl, να περνάω Ρομ και μετά πάλι επίσημη και ξανα Stock Spl...:blink:

Πέρασα απλά κάτι Cabακια και μου αρέσουν πάρα πολύ!!:D

 

Σε λίγο καιρό θα βγουν και καλύτερες Ρομ... Και στους xda οι cookers ακόμη ψάχνονται με όλα αυτά τα καλούδια του Χ2...:shifty:

 

Παντως το τηλεφωνο εχει γινει πιο γρηγορο σε μερικες λειτουργιες... Δεν ξερω αν αυτα τα cabs του Χ2 ειναι "ελαφρυτερα", ή αν οι drivers που περασα αναβαθμισαν το τηλεφωνο.... Παντως βλεπω διαφορες!!

drivers? γρηγορότερο τηλέφωνο??? δώσε πληροφορίες!!! :D

να υποθέσω ότι προσεχώς περιμένουμε σχεδόν ολόκληρη τη rom του x2 κομμένη και ραμμένη στα μέτρα του x1?

Link to comment
Share on other sites

To ενα που εβαλα ειναι αυτο που επισυναψα... Τα αντιγραφεις στο φακελο των windows...

Τα Video Drivers τα κατεβαζεις απο εδω: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=249081&d=1258825772

Αυτα ειναι σε cab...;)

 

Επισης δοκιμαστε και το Χ2 πληκτρολογιο!! http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4988395&postcount=3

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

ακριβως τα ιδια με τον φιλο παραπανω θα σε ρωτουσα και εγω....!!!

 

οπως λες την τεταρτη πηρα και εγω το τηλεφωνο μου απο το σερβις και δεν το εχω ξαναχακαρει ακομα περιμενοντας μια ρομ με κατι απο x2....αν και βλεπω το touch flo το καινουργιο απο το hd2 και κρατιεμαι με νυχια και με δοντια...!θα δοκιμασω κιεγω τα cab-ακια!να σαι καλα man!

 

αλλα και οι τυποι απο την sony ericsson ειναι θρασυτατοι....!!!

ελεγε στην gsm arena αν δεν κανω λαθος οτι βγηκαν και ειπαν δεν θα υπαρχει επισημο 6.5 update αλλα εχετε τους xda developers..!σαν να σου λενε χακαρε το!!!

 

*το πληκτρολογιο να υποθεσω ειναι αγγλικο μονο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλα και οι τυποι απο την sony ericsson ειναι θρασυτατοι....!!!

ελεγε στην gsm arena αν δεν κανω λαθος οτι βγηκαν και ειπαν δεν θα υπαρχει επισημο 6.5 update αλλα εχετε τους xda developers..!σαν να σου λενε χακαρε το!!!

Aν ειναι δυνατον!!:mad::mad:

 

*το πληκτρολογιο να υποθεσω ειναι αγγλικο μονο?

Ναι, προς το παρων, μονο αγγλικο...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Kι ομως, μολις ανακαλυψα οτι εχει και ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!:O:D:happy:

Τα ενεργοποιεις απο τις ρυθμισεις...

 

Ναι, ναι, ειναι τελειο!!!;)

 

Edit:Δεν κρατηθηκα τελικα!!:O

Θα το φορτισω το βραδυ και αυριο ξανακανω Hard Spl και θα περασω τις πρωτες Rom βασισμενες στο Χ2, για να τις δοκιμασω...

 

Οι πρωτες που εχω βρει ειναι αυτες:http://www.xperia-world.com/xperiarom.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=587113

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει πόσο % είναι κοντά στη πραγματικότητα?

"100% BUG FREE

 

 

100% Official R3A from Sony Ericsson & Windows Mobile 6.5

 

The Way Sony Ericsson Meant To Give You That WM6.5 Upgrade"

Link to comment
Share on other sites

Ιδεα δεν εχω... Αμα δεν δοκιμασω, δεν παιρνω θεση, δεν παει να λεει και 200%!!:lol::lol:

 

Παντως, εχω δει οτι εχει σταματησει εδω και καιρο να βγαζει νεες κδοσεις, οποτε μπορει και να ειναι αληθεια... Να διορθωσε ολα τα bugs και να μην εχει κανενα προβλημα, πλεον...

 

Ξεκιναω Hard Spl, και φλασαρω....:ninja:

 

Για να δουμε...:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

κιεγω σημερα εκανα hard spl ξανα μετα το σερβις....ξυπνησα και ειδα στο xda

touch it με ολα τα καλουδια του x2 ...!και δεν κρατηθηκα....προς το παρων ειναι οοοοοοοοοοολα τελεια.......και τα wm6.5 που δεν τα χα δει *λογω του σερβις και τα βλεπω τωρα πολυ μου αρεσουν κιαυτα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ιδεα δεν εχω... Αμα δεν δοκιμασω, δεν παιρνω θεση, δεν παει να λεει και 200%!!:lol::lol:

 

Παντως, εχω δει οτι εχει σταματησει εδω και καιρο να βγαζει νεες κδοσεις, οποτε μπορει και να ειναι αληθεια... Να διορθωσε ολα τα bugs και να μην εχει κανενα προβλημα, πλεον...

 

Ξεκιναω Hard Spl, και φλασαρω....:ninja:

 

Για να δουμε...:shifty:

 

Φιλε halo μολις φλασαρεις πες μου σε παρακαλω αν εχει το panel του x2 με το 3D περιβαλλον... και τι ελευθερη μνημη εχει... αναφερομαι στην on - off x1.5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

διαβασα μέχρι την 160 σελίδα και δεν βρήκα κάτι,

θέλλω να επναφέρω την εργοστασιακή rom γιατι κατι έπαθε η συσκευη και θελω να δω εαν με τιν εργοστασιακή rom θα λειτουργήσει. Εαν δεν λειτουργησει θα πρεπει να το παω στην αντιπροσωπειά. Ας μου πει καποιος την διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

διαβασα μέχρι την 160 σελίδα και δεν βρήκα κάτι,

θέλλω να επναφέρω την εργοστασιακή rom γιατι κατι έπαθε η συσκευη και θελω να δω εαν με τιν εργοστασιακή rom θα λειτουργήσει. Εαν δεν λειτουργησει θα πρεπει να το παω στην αντιπροσωπειά. Ας μου πει καποιος την διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσω

Δες εδω... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420

Φιλε halo μολις φλασαρεις πες μου σε παρακαλω αν εχει το panel του x2 με το 3D περιβαλλον... και τι ελευθερη μνημη εχει... αναφερομαι στην on - off x1.5

Καταρχην, μεχρι τωρα ολα λειτουργουν αφογα... Μονο το εικονιδιο του BT δεν φαινεται, αλλα αυτο πρεπει να ειναι γενικοτερο προβλημα του Χ2 Com. Manager, απο οτι διαβαζω...

Οσον αφορα τα panels, η Rom δεν εχει κανενα προεγκατεστημενο... Πρεπει να τα βαλεις μονο σου... Επισης, εκανα εγκατασταση τα PixelCity Day & night, αλλα δεν μου τα εμφανιζει στα εγκατεστημενα... Δεν ξερω γιατι...:worry:

Σχετικα με τη διαθεσιμη μνημη τηλεφωνου, αν θυμαμαι καλα, μετα το φλασαρισμα πρεπει να ηταν γυρω στα 200ΜΒ.... Τωρα εχω βαλει αρκετα προγραμματα και panel και επεσε στα 160ΜΒ... Πολυ καλα!!:happy:

Χθες με την επισημη και τα cab του Χ2 ειχα φτασει να εχω 10ΜΒ μονο!!:blink:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για 160 mb Ram???????????!!!!!!!!!!!!!!H' αποθηκευση???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

~~~~γεια σε ολους...ειχα γραψει παραπανω οτι δοκιμασα την νεα touch-it με τα καλουδια του x2 και οτι ειναι πολυ καλη!

 

οντως ειναι πολυ καλη...και εφοσον δεν ειμαι και developer εγω δεν μπορω να κρινω τον κοπο και την δουλεια του ανθρωπου που να ναι καλα που την δημοσιευσε κιολας...

 

αλλα για να μην παρω κανεναν στον λαιμο μου και φλασαρει αδικως (εννοω αν φταιω εγω....αν το θελει απο μονος του εννοειται το κανει) να πω οτι εχω παρατηρησει μερικα προβληματακια....

ειχα δει εξαρχης οτι δεν δουλευε το xt9 keyboard....

αλλα ενα συμμαντικο προβλημα που ειδα τωρα ειναι οτι δεν χτυπαγε το τηλεφωνο!για την ακριβεια εχασα ολες μου τις κλησεις απτο πρωι!!!!!!!

πηγα να το γραψω εν το μεταξυ εκει που κατεβασα την ρομ και ειδα πως ενας τυπος ελεγε οτι στον browser δεν δουλευει το πληκτρολογιο το εξωτερικο...οντως δοκιμασα και σε εμενα επισης γραφει το πρωτο γραμμα και μετα ειναι σαν να ξε-κλικαρεις το πλαισιο που εγραφες....οποτε και αυτο το προβλημα υπαρχει....

ενας τυπος που λεει δεν δουλευει το πανελ μανατζερ---σε εμενα κανονικα δουλευει...

και αυτα προς το παρων...!!!αν παρακινησα κανεναν συγνωμη και παλι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για 160 mb Ram???????????!!!!!!!!!!!!!!H' αποθηκευση???

Αναλυτικα ολες οι μνημες που μου γραφει ο task manager μου ειναι...

 

Phone

Total: 206.5 MB

In use: 87.5MB

Free: 119.1MB

 

Storage

Total: 306.4 MB

In use: 145.0 MB

Free: 161.4 MB

 

Σημειωνω, οτι εχω εγκαταστησει αρκετα πανελς και προγραμματα...

Αυτο δεν με ρωτησατε?? Ειμαι κι απο τον υπνο...:O:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Nαι, σιγουρα... Το εχω μπροστα μου...

 

Στον task manager λεω...;)

Αυτα μου εχει: Phone, Storage, Memory Card, Sim Contacts, Sim Text Messages...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως θα κανω λιγο υπομονη μπας και βγει καποια καλυτερη rom μεσα στον επομενο μηνα. Οφειλουμε πατως να ευχαριστησουμε τα παιδια που τις δοκιμασαν και μοιραστηκαν τις εντυπωσεις τους μαζι μας!!! :thanks::thanks::thanks::respect::respect::respect:

 

Αντε να ξαναπαιρνει σιγα σιγα μπρος το topic με ενδιαφεροντα θεματα εφοσον βεβαια δουμε και ενδιαφερον ρομ, εγω παντως πιστευω οτι θα μπορουμε να ασχοληθουμε για αρκετο καιρο ακομε με το χ1 μιας και δεν εχει βγει καποια νεα συναρπαστικη συσκευη..... (τουλαχιστον τα 700 €που δωσαμε τον φεβρουαριο του 2009 να πιασουν τοπο εστω για ενα χρονο....χαχαχα!!!:p).

Link to comment
Share on other sites

(τουλαχιστον τα 700 €που δωσαμε τον φεβρουαριο του 2009 να πιασουν τοπο εστω για ενα χρονο....χαχαχα!!!:p).

 

εγω αν και συναισθηματικα δεμενη με το xperia μου...ομολογω πως... γλυκοκοιταζω κατι HTC τελευταια...:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω αν και συναισθηματικα δεμενη με το xperia μου...ομολογω πως... γλυκοκοιταζω κατι HTC τελευταια...:X

 

:lol::lol:

 

Μην το σκέφτεσαι... Κοίτα προς την υπογραφή μου μεριά......:X:X

Link to comment
Share on other sites

HARD RESET εκανα,αλλα δεν ανοιγει αφου χρειαζεται ρυθμιση της οθονης με την γραφιδα η οποια δεν δουλευει.εκανα και με τον τροπο που μου ειπες αλλα τιποτα.

χαλασε η οθονη μαλλον?

υπαρχει τροπος να μπω στο μενου χωρις να κανω ρυθμιση οθονης?

πως θα περασω παλι τα αγγλικα windows??? ευχαριστω

 

 

καλησπερα και παλι.φιλε μου ουτε το προγραμμα my mobiler μπαινει,δυστυχως.

δεν μπορει να μπει στο κινητο.

υπαρχει τροπος να μην κανω ρυθμιση οθονης ωστε να μπει στο μενου.

αν παω στην εταιρια δεν θα το δεχθουν και δεν ξερω τι θα γινει.....

αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.φιλε μου ουτε το προγραμμα my mobiler μπαινει,δυστυχως.

δεν μπορει να μπει στο κινητο.

υπαρχει τροπος να μην κανω ρυθμιση οθονης ωστε να μπει στο μενου.

αν παω στην εταιρια δεν θα το δεχθουν και δεν ξερω τι θα γινει.....

αν μπορει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω.

 

Πέρασέ του την τελευταία επίσημη ROM, αγγλική, UK_GENERIC.

 

Μετά βάλε του official SPL (αν του είχες κάνει Hard SPL) και πήγαινέ το έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Σε bootloader δεν μπαίνει η συσκευή;

 

Το παιδί λέει ότι δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα της οθόνης. Σε bootloader δεν θα υπάρχει λογικά θέμα, μιας και δεν χρειάζεται να πατήσεις κάτι στην οθόνη...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...