Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Κατά τη σύνδεση με το PC όταν σε ρωτάει τι connection να κάνεις μην επιλέξεις ActiveSync αλλά hard drive. Μετά θα μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν με ρωτάει τι συνδεση να κάνω...αααα είδα και μια άλλη ρομ την Valkyrie_v5.0 FireStorm!!! αυτή τι λέει πρέπει να είναι αρκετά βαρια ε?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και πάλι!! Να σας κάνω μια ερώτηση για το X1 αν ξέρετε.. Γίνεται πχ να βάλω κάποιον αριθμό φραγή στα sms και τις κλήσεις?? Έχω ψάξει λιγάκι τις λειτουργίες αλλά δεν έχω βρει κάτι.. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω? Μου έχουν πει πάντως ότι αυτό γίνεται.. Μακάρι να ισχύει γιατί είναι κάποιος που μας έχει ζαλίσει τα @#$%&**%.. :p

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παίδες και πάλι!! Να σας κάνω μια ερώτηση για το X1 αν ξέρετε.. Γίνεται πχ να βάλω κάποιον αριθμό φραγή στα sms και τις κλήσεις?? Έχω ψάξει λιγάκι τις λειτουργίες αλλά δεν έχω βρει κάτι.. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω? Μου έχουν πει πάντως ότι αυτό γίνεται.. Μακάρι να ισχύει γιατί είναι κάποιος που μας έχει ζαλίσει τα @#$%&**%.. :p

 

Βάλε το καλύτερο για αυτή τη δουλειά πρόγραμμα... MagiCall.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sorry που ρωτάω.. Κάτι freeware παίζει??

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις κάτι τόσο αξιόλογο. :O

 

Ξέρεις αν έχει και φραγή για sms?? Μου φαίνεται δύσκολο στο χειρισμό, τώρα που το κατέβασα στο κινητό

 

Οκ το κατάλαβα!! Το προγραμματάκι σπέρνει!! Ευχαριστώ πολύ athanaso77

:w00t:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από όσες roms μου είπατε να δοκιμάσω χθες η USA_Xperia_X1.5 με τα wm6.5 ήταν η καλύτερη....
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρατηρησει οτι το η μπαταρια υπερθερμαινεται (?) ειδικα οταν τρεχω το wifi ή γενικα εφαρμογες. Δηλαδη το κραταω στο χερι μου και το νιωθω πολυ ζεστο... ειναι φυσιολογικο αυτο? το παθαινει και σε εσας?

 

εγώ μια φορά το είχα αφήσει με ανοιχτό Wi-Fi και ειχα κοιμηθει πανω του (σερφαρα πριν κοιμηθω...κλασικα) και το πρωι ξυπνησα επειδη καιγομουν! Μιλαμε εκαιγε τοσο που δε μπορούσα να το ακουμπήσω στην πίσω μεριά! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να μου πείτε ένα αξιόλογο πρόγραμμα για αναπαραγωγή βίντεο...χθες μου έστειλε ένας φίλος μου ένα βιντεάκι που είχε τραβήξει με nokia n95 και σερνόταν με το windows media player καρε καρε το πήγαινε...

 

Γενικά επειδή δεν ξέρω πολλά από προγράμματα θα ήθελα να μου πείτε μια λίστα με τα απαραίτητα που θα πρέπει να έχω στην συσκευή για file managers, playes, gps, photos κτλ κτλ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να μου πείτε ένα αξιόλογο πρόγραμμα για αναπαραγωγή βίντεο...χθες μου έστειλε ένας φίλος μου ένα βιντεάκι που είχε τραβήξει με nokia n95 και σερνόταν με το windows media player καρε καρε το πήγαινε...

 

Core Player

The Core Pocket Media Player (TCPMP)

 

Ενα απαραιτητο προγραμμα που εχω να προτεινω ειναι το CleanRAM από τους HTCAddicts. Επισης για File Explorer αν δε σου κανει ο εργοστασιακός, υπάρχει ο Resco Explorer. Για GPS κυριαρχουν iGo και Destinator, επισης με το GPS Test θα βρισκει πιο γρηγορα τους δορυφορους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά επειδή δεν ξέρω πολλά από προγράμματα θα ήθελα να μου πείτε μια λίστα με τα απαραίτητα που θα πρέπει να έχω στην συσκευή για file managers, playes, gps, photos κτλ κτλ

 

Αν ψάξεις λίγο στις τελευταίες σελίδες θα βρεις μια λίστα που έχω γράψει με προγράμματα για αρχή.;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στειλει στο email μου το gpstest και το clean ram γιατι δεν μπορώ να τα βρω...
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

εγώ μια φορά το είχα αφήσει με ανοιχτό Wi-Fi και ειχα κοιμηθει πανω του (σερφαρα πριν κοιμηθω...κλασικα) και το πρωι ξυπνησα επειδη καιγομουν! Μιλαμε εκαιγε τοσο που δε μπορούσα να το ακουμπήσω στην πίσω μεριά! :blink:

 

Τι κανεις παιδακι μου εισαι με τα καλα σου?? Θα καψεις καθε εγκεφαλικο κυτταρο πανω σου... αν δεν τα εχεις καψει ηδη..!!

Μακρυα το κινητο οταν κοιμασαι τουλαχιστον 1 μετρο! :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στειλει στο email μου το gpstest και το clean ram γιατι δεν μπορώ να τα βρω...thanospc@hotmail.com

 

GPSTest

 

CleanRAM

 

:google:

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά soom σε ευχαριστώ...τελικά ύστερα από πολλές αλλαγές βρήκα μια rom που τα έχει όλα και είναι και ελληνική και γρήγορη...την pctech4u ver 2.0!!!:):)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

παιδιά που βρίσκω την ρομ Xperia X1.5 - Global Golden Edition, halo εσύ την κατέβασες από αυτό το site ?? http://www.xperia-world.com/xperiarom.html μπήκα έκανα και register αλλά δεν βρίσκω πουθενά να λέει τίποτα για download!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι κανεις παιδακι μου εισαι με τα καλα σου?? Θα καψεις καθε εγκεφαλικο κυτταρο πανω σου... αν δεν τα εχεις καψει ηδη..!!

Μακρυα το κινητο οταν κοιμασαι τουλαχιστον 1 μετρο! :ninja:

 

Ναι ειναι ενα θεμα αυτο που προσπαθω να με "συνεφερω"...για καιρο κοιμομουν με το κινητο αγκαλια. :worry:

Αλλά το συγκεκριμενο περιστατικο πραγματικα, έτυχε :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το gps...έχω βάλει το igo8 και το destinator 7 με ελληνικούς χάρτες και δεν μου βρίσκει κανένα gps...to τσεκαρα σε διαδρομι μ το αμάξι και τίποτα δεν έβρισκαν gps...Δεν ξέρω μήπως το χρησιμοποιώ λάθος ή κατι δεν κάνω καλά πάντως το google maps βρίσκει την σωστή θέση μου βρίσκει δηλαδή κατευθείαν δορυφόρους όπως και το gpstest...ξερετε τι μπορεί να φταίει??
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λες "δεν βρίσκει GPS" τα προγράμματα πλοήγησης που χρησιμοποιείς δεν βλέπουν καθόλου τον GPS δέκτη της συσκευής σου ή τον βλέπουν και απλά δεν κλειδώνουν δορυφόρους; Το GPSTest κλειδώνει δορυφόρους;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ασε το gps test να κλειδώσει και μολις κλειδώσει άνοιξε όποιο θές χωρις να κλείσεις το gps test.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το gps...έχω βάλει το igo8 και το destinator 7 με ελληνικούς χάρτες και δεν μου βρίσκει κανένα gps...to τσεκαρα σε διαδρομι μ το αμάξι και τίποτα δεν έβρισκαν gps...Δεν ξέρω μήπως το χρησιμοποιώ λάθος ή κατι δεν κάνω καλά πάντως το google maps βρίσκει την σωστή θέση μου βρίσκει δηλαδή κατευθείαν δορυφόρους όπως και το gpstest...ξερετε τι μπορεί να φταίει??

 

και στα 2 προγραμματα θα πρεπει να εντοπισεις τον δεκτη gps.

αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να πας στις ρυθμησεις gps του καθε ενος και να βαλεις:

 

destinator:

θυρα com- com4

ταχ δεδ- 57600

πρωτ/λλο- nmea

 

igo:

θυρα- 4

ταχυτητα μεταδοσης- 57600

 

και μιας που το εφερε η κουβεντα εχει βγει καινουριος χαρτης της teleatlas

εδω και κανα 2-3 μερες για igo, αλλα μαπα το καρπουζι,

τουλαχιστον στην αθηνα.:(

κριμα γιατι την τελευταια εκδοση την εχω φτιαξει πολυ τουρμπατη και σαν προγραμμα ειναι ολα τα λεφτα... αλλα μεχρι εκει...:X

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...