Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που είσαι ρε Κώστα? Καλά όλα..?

 

που να ειμαι βρε Alex,

εδω ειμαι και γω, σας παρακολουθω, παρακολουθω και τις εξελιξεις αλλα δε χρειαστηκε να επεμβω. :happy:

εγινες iphonακιας εεε???:down: καλα εκανες..

 

αληθεια τα windows mobile 7 ποτε βγαινουν???:lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο μερικες μερες με την Xperia X1.5, μπορω να πω οτι ειναι απο τις καλυτερες Rom που εχω βαλει... Πολυ σταθερη, μεχρι τωρα, γρηγορη, με ολα τα καλουδια του Χ2...

Γενικα, super!!:happy::p

 

Κατεβαζω ηδη την νεα εκδοση (οχι επειδη εχω καποιο προβλημα... Απλα, θελω να εχω παντα την πιο προσφατη, και να πω την αληθεια ειμαι και λιγο flashing-addicted):O

Λίγο ακόμα να συνεχίσεις και με έψησες...αφού η rom 1.5 δεν ήταν final? έβγαλαν τελικά κάποιο update?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αληθεια τα windows mobile 7 ποτε βγαινουν???:lol:

 

Αρκετά ώστε να είναι αρκετά νωρίς για να αρχίσουμε να ασχολούμαστε με αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ακόμα να συνεχίσεις και με έψησες...αφού η rom 1.5 δεν ήταν final? έβγαλαν τελικά κάποιο update?

Δεν εχει αλλαξει τιποτα σημαντικο... Στην προηγουμενη εκδοση που εβγαλε update, ειχε μειωθει η καταναλωση μπαταριας, και σε αυτη διορθωσε το εικονιδιο του ΒΤ, ωστε να φαινεται κανονικα, και αλλαξε ενα θεμα του κινητου...

 

 

Επισης, οσοι χρησιμοποιουν το Tilewave Panel, ας δουν αυτο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=588831

To εκανα και δουλεψε μια χαρα!! Διορθωνει το προβλημα του panel, που δειχνει μια ωρα μπροστα...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Την προηγούμενη βδομάδα αγόρασα από ένα φίλο μου ένα μεταχειρισμένο Xperia X1 αφού πούλησα το HTC Magic μου.. Είμαι νέος με τα Windows Mobile και γενικά με το X1. Το παλικάρι είχε βάλει κάποια custom rom ελληνική με windows mobile 6.1 και Touch flo 3d το μενού των HTC και εγώ όταν το πήρα κατεύασα την τελευταία official ελλήνική rom Windows Mobile 6.1 και την εγκατέστησα ακολουθώντας τις οδηγίες δηλαδή την έβαλα στην κάρτα μνήμής αφού πρώτα τις έκανα format την μετονόμασα σε kovsimg.nbh έκανα το setup και στο τέλος hard reset και όλα κομπλέ... Τώρα τρέχω τα official ta 6.1 ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποια καλή σταθερή rom να μου προτείνετε από xda-developers χωρίς προβλήματα που να έχετε δοκιμασει εσείς και να έχει Windows Mobile 6.5. Δεν με ενδιαφέρει να είναι ελληνική.. Επίσης θέλω να βάλω κάποιο πρόγραμμα για GPS με ελληνικούς χάρτες , μου είπαν πως το tomtom ειναι κορυφαίο...Έχετε να μου στείλετε Link να κατευάσω κάποιο??

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοηθειά σας !!

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Την προηγούμενη βδομάδα αγόρασα από ένα φίλο μου ένα μεταχειρισμένο Xperia X1 αφού πούλησα το HTC Magic μου.. Είμαι νέος με τα Windows Mobile και γενικά με το X1. Το παλικάρι είχε βάλει κάποια custom rom ελληνική με windows mobile 6.1 και Touch flo 3d το μενού των HTC και εγώ όταν το πήρα κατεύασα την τελευταία official ελλήνική rom Windows Mobile 6.1 και την εγκατέστησα ακολουθώντας τις οδηγίες δηλαδή την έβαλα στην κάρτα μνήμής αφού πρώτα τις έκανα format την μετονόμασα σε kovsimg.nbh έκανα το setup και στο τέλος hard reset και όλα κομπλέ... Τώρα τρέχω τα official ta 6.1 ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποια καλή σταθερή rom να μου προτείνετε από xda-developers χωρίς προβλήματα που να έχετε δοκιμασει εσείς και να έχει Windows Mobile 6.5. Δεν με ενδιαφέρει να είναι ελληνική.. Επίσης θέλω να βάλω κάποιο πρόγραμμα για GPS με ελληνικούς χάρτες , μου είπαν πως το tomtom ειναι κορυφαίο...Έχετε να μου στείλετε Link να κατευάσω κάποιο??

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοηθειά σας !!

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

 

Για κάποια ρομ περίμενε να μπει κάποιο παιδί που να έχει βάλει να οσυ πει σίγουρα!

 

 

Για πρόγραμμα πλοήγησης, δεν πρόκειται να δεις λινκ μέσα στο φόρουμ γιατί απαγορεύεται από τους κανόνες(ΟΠΧ)...;) Δεν μπορούμε να σου δώσουμε λινκ για παράνομο λογισμικό.

 

Αλλά μπορώ να σου πω, ότι το ΤΤ δεν έχει και τους καλύτερους χάρτες για ελλάδα. Είναι μεν πολύ καλό, αλλά δεν έχει καλούς χάρτες.

 

Μπορείς να δεις για δοκιμασμένες λύσεις του στύλ iGO8, Destinator, Navigon, MioMaps. Εκεί θα βρεις πολύ καλύτερους χάρτες. Ιδιαίτερα στο iGO έχει ποικιλία να διαλέξεις μεταξύ 5 εταιριών που έχουν δώσει για την Ελλάδα. Αυτό θα σου συνιστούσα εγώ. Και σαν χρήστης του στο iPhone αλλά και σαν χρήστης του τόσο στο Xperia όσο και στο HTC HD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Την προηγούμενη βδομάδα αγόρασα από ένα φίλο μου ένα μεταχειρισμένο Xperia X1 αφού πούλησα το HTC Magic μου.. Είμαι νέος με τα Windows Mobile και γενικά με το X1. Το παλικάρι είχε βάλει κάποια custom rom ελληνική με windows mobile 6.1 και Touch flo 3d το μενού των HTC και εγώ όταν το πήρα κατεύασα την τελευταία official ελλήνική rom Windows Mobile 6.1 και την εγκατέστησα ακολουθώντας τις οδηγίες δηλαδή την έβαλα στην κάρτα μνήμής αφού πρώτα τις έκανα format την μετονόμασα σε kovsimg.nbh έκανα το setup και στο τέλος hard reset και όλα κομπλέ... Τώρα τρέχω τα official ta 6.1 ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποια καλή σταθερή rom να μου προτείνετε από xda-developers χωρίς προβλήματα που να έχετε δοκιμασει εσείς και να έχει Windows Mobile 6.5. Δεν με ενδιαφέρει να είναι ελληνική.. Επίσης θέλω να βάλω κάποιο πρόγραμμα για GPS με ελληνικούς χάρτες , μου είπαν πως το tomtom ειναι κορυφαίο...Έχετε να μου στείλετε Link να κατευάσω κάποιο??

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοηθειά σας !!

 

δοκιμασε αυτη.

ειναι απτις πιο σταθερες με 6.5 που εχω βαλει.;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτη.

ειναι απτις πιο σταθερες με 6.5 που εχω βαλει.;)

+1 !!:happy: Πολυ καλη...

 

Επισης, σχετικα με το GPS, τοσο καιρο χρησιμοποιουσα το Garmin, επειδη αυτο ειχα βρει στην αρχη και δεν ειχα καθισει καθολου να ψαξω για αλλο... Αλλα πρεπει να ηταν αρκετα βαρυ προγραμμα, γιατι μου κολλουσε αρκετες φορες... Και τωρα τελευταια ειχα προβλημα και με τους δορυφορους...

 

Οποτε, περασα το iGO8, με το οποιο ειμαι παρα παρα παρα πολυ ικανοποιημενος!!! Δεν εχω δει καλυτερη ανταποκριση και στιγμα στο δορυφορο απο οτι στο iGO8... Φανταστικο, πραγματικα... Και πολυ ωραιο μενου...:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Genika ta 6.5 einai pio grigora apo ta official 6.1 pou exei panw to xperia i adikos o kopos pou 8a ta valw??aksizei ton kopo?

 

ΑΝ μπορείς γράφε με ελληνικά γιατί απαγορεύονται τα greeklish στο φόρουμ και θα σου σβήσουν τα μηνύματα.;)

 

 

Κατά την γνώμη μου τα 6.5 δεν αξίζουν....:X

Link to comment
Share on other sites

Apo to link pou mou esteiles gia tin rom poia na kateuasw tin XPERIA X1.5 i tin XPERIA 6.5 INFINITE??

 

η χ1.5 ειναι η πληρης με καποια καινουρια πραγματακια του αναμενομενου xperia2

και η αλλη χωρις να την εχω δοκιμασει αλλα απο οσα γραφει ειναι χωρις αυτα..

 

τα 6.5 δεν ειναι πιο γρηγορα..

 

και αν θελεις τη γνωμη μου βαλε αυτη (10.8.2) για να ησυχασεις. ειναι με 6.1.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Diladi ta 6.1 einai pio grigora na ypo8esw...auti i teleutai pou mou edwses einai i 6.1 me manila??einai pio grigori apo tin official?

 

ναι με manila ειναι.

απτην official δεν ειναι καμια πιο γρηγορη αλλα δε θα παιξουμε και με τα δεκατα τωρα...

ειναι πολυ σταθερη, χωρις προβληματα και πολυ γρηγορη.

η φωτο ποιο κατω τα λεει ολα...;)

το 34% με το manila να τρεχει δε θα το δεις σε καμια..

 

http://img265.imageshack.us/img265/7397/screen03c.png

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτή είναι σαν την official με την διαφορά οτί περιέχει το manila ε?

 

οχι δεν ειναι ετσι,

δεν εχει καποια αχρηστα πραγματα, προγραμματα της official

και εχει αρκετα χρησιμα που δεν εχει η official.

 

με λιγα λογια ειναι καθαρισμενη απο τη σαβουρα...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το 34% με το manila να τρεχει δε θα το δεις σε καμια..

 

Όντως, καλή διαχείριση της RAM στη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε custom rom πχ Touch X 10.8.2 (WM6.1/Manila 2.1.1919) LEGENDARY σαν αυτή που μου είπατε να βάλω κάνει windows update?? το windows market place δουλεύει??
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Σε custom rom πχ Touch X 10.8.2 (WM6.1/Manila 2.1.1919) LEGENDARY σαν αυτή που μου είπατε να βάλω κάνει windows update?? το windows market place δουλεύει??

 

Windows Update δεν θα κάνει ποτέ.

 

Είναι από τα πλέον άχρηστα πράγματα που βάζουν στις διάφορες ROM που σου ανέφερε πριν ο djivo;)...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το windows market place δουλεύει??

 

Δεν το έχω δουλέψει ποτέ και κατά τη γνώμη μου είναι εντελώς αχρείαστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν διαβάσεις πιο πίσω (κάνε μια αναζήτηση) θα βρεις πολλές αναφορές για τη συγκεκριμένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

την pctech4u την εχει δοκιμασει κανένας?

 

Εάν διαβάσεις πιο πίσω (κάνε μια αναζήτηση) θα βρεις πολλές αναφορές για τη συγκεκριμένη.

 

και για να μην παιδευεσαι, απλα βαλ' την άφοβα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρατηρησει οτι το η μπαταρια υπερθερμαινεται (?) ειδικα οταν τρεχω το wifi ή γενικα εφαρμογες. Δηλαδη το κραταω στο χερι μου και το νιωθω πολυ ζεστο... ειναι φυσιολογικο αυτο? το παθαινει και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αυξημένη θερμοκρασία είναι γνωστό χαρακτηριστικό του επεξεργαστή της συσκευής σου. Είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια λειτουργίας και κατά συνέπεια δεν έχεις κανένα φόβο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το wndows mobile center που έχω βάλει πω μπορώ να κάνω φορματ στην microsd?? μου αναγνωριζει το xperia στα windows αλλα στην κάρτα μνήμης οταν κάνω δεξί κλίκ δεν υπάρχει η επιλογή της διαμόρφωσης
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...