Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3120 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή ενδιαφέρομε να το πάρω το εν λόγω κινητό ένα με χαλάει..

Παιδιά είδα τι γράφετε και το επιβεβαίωσα και στο Internet. Δείνει λέει το ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΟ handsfree HS-40 αντί του HS-47 (που το δείνει λέει στην κίνα!!!)... Πάνε καλά!!!!

Επαληθευτστε το κάποιος που το πείρε πρόσφατα αν είναι αλήθεια :(

 

Ελπίζω να έχει αλλάξει αυτό το πράγμα.. και να είναι λάθος του site.. (που δεν νομίζω)

 

Επίσεις με λογική χρήση (10-20 λεπτά ομιλία) ΠΟΣΟ κρατάει η μπαταρία του σε μέρες (αναφέρατε και το δίκτυο που είστε WIND, COTE γιατί έχει σημασία). Η απενεργοποίηση του 3G βελτειώνει την κατάσταση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Με 166 ευρω τι περιμενεις? ενταξει οντος ειναι ξεφτυλα , αλλα το κοστος σαν συσκευη ειναι πολυ καλη! Ισως η nokia ηθελε να κατεβασει το κοστος και να μπορει ο καθενας να μπορει να την αποκτηση. Παντα να συγκρινουμε και την τιμη ! οχι μονο τι περιεχει το κουτι . δηλαδη εαν η συσκευη ειχε 211 ευρω νορμαλ λογικη τιμη (166 συσκευη +15 καλοδιο USB + 15 ακουστικα + 15 καρτα μνημησ 512MB = 211 ευρω) τι θαλεγατε? Σιγουρα θα λεγατε "κορυφαιο!!!!"

Aυτό που λες δεν υφίσταται. Σε άλλο καινούργιο κινητό της με λιανική τα 90 Ευρώ, έχει σαν στάνταρ ακουστικά τα HS47....Άρα μιλάμε για οικονομία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ για το συγκεκριμένο μοντέλο και μόνο....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά ντε, μην κάνετε και έτσι!!!

Ωραίο είναι το κινητάκι, το έχω επεξεργαστεί αρκετά αλλά αυτό με τα μονοφωνικά ακουστικά είναι πολύ περίεργο.

Ποιό άλλο κινητό έχει μονοφωνικά ακουστικά σήμερα? (ανεξαρτήτως τιμής και εταιρίας).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που λες δεν υφίσταται. Σε άλλο καινούργιο κινητό της με λιανική τα 90 Ευρώ, έχει σαν στάνταρ ακουστικά τα HS47....Άρα μιλάμε για οικονομία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ για το συγκεκριμένο μοντέλο και μόνο....

 

Βρήκες και ένα αρνητικό που έχει η συσκευή,έχει τα HS47.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι καλή, και για τα λεφτά της πολλή καλή μάλιστα.

Η συσκευασία έχει μερικές ελλείψεις:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι καλή, και για τα λεφτά της πολλή καλή μάλιστα.

Η συσκευασία έχει μερικές ελλείψεις:O

 

Το να έβαζαν κάρτα μνήμης 256 ή 512 είναι κοροϊδία, οι περισσότεροι έχουν 1GB τουλάχιστον αφού κάνει ~4€. Καλώδιο (προσωπικά!!) το χρησιμοποιώ μόνο για αναβάθμηση, όλα τα άλλα με το BT. Τα ακουστικά είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός(εγώ τα χρησιμοποιώ μόνο για κεραία στο ράδιο).

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το να έβαζαν κάρτα μνήμης 256 ή 512 είναι κοροϊδία, οι περισσότεροι έχουν 1GB τουλάχιστον αφού κάνει ~4€. Καλώδιο (προσωπικά!!) το χρησιμοποιώ μόνο για αναβάθμηση, όλα τα άλλα με το BT. Τα ακουστικά είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός(εγώ τα χρησιμοποιώ μόνο για κεραία στο ράδιο).

 

Αφού η κάρτα είναι τόσο φτηνή, θα μπορούσαν να έχουν μια 1024mb μέσα.

Πάντος δεν το θεωρώ έλλειψη αυτό.

Αλλά έλλειψη και κοροιδία είναι να έχουν το cd με τα προγράμματα αλλά όχι το καλώδιο σύνδεσης.Σα να σου σερβίρουν το φαγητό χωρίς πηρούνι!:lol:

Επιπλέον, εσύ μπορεί να μη χρησιμοποιείς τα ακουστικά, αλλά ρώτα και τον υπόλοιπο κόσμο...:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

.

Αλλά έλλειψη και κοροιδία είναι να έχουν το cd με τα προγράμματα αλλά όχι το καλώδιο σύνδεσης.Σα να σου σερβίρουν το φαγητό χωρίς πηρούνι!:lol:

Είπε κανένας κάτι τέτοιο; :blink:

 

.....Ούτε cd ούτε καλώδιο υπάρχει....:mad:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Είπε κανένας κάτι τέτοιο; :blink:

 

.....Ούτε cd ούτε καλώδιο υπάρχει....:mad:

Α, ούτε το cd?:p

Καλά αυτό δεν είναι θέμα, τα κατεβάζεις από το ιντερνετ.

Anyway, Μερικοί κάνουν σα να θίγονται όταν επισημαίνουμε κάποιες ελλείψεις και αυτό δεν είναι σωστό.

Μπορεί οι ίδιοι να μην χρειάζονται κάποια πράγματα, δεν παύει όμως να αποτελούν ελλείψεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα υποψηφια που θέλωνα πάρω και το εχω συγκρίνει με το ακριβότερο k770

 

ειναι μια καλή σε χαρακτηριστικά συσκευή (ειδικά η φοβερή ανάλυση στο video, vga 640x480) αλλά, υστερεί σε ποιότητα κατασκευής καθώς ειναι πλαστικότατο και κακοβαμένο.. Καλά ποσο κάνει το αλουμίνιο που αντιστοιχεί σε δυο κοκακολες να το βάλουν γυρω γύρω? Ειναι κάπως μεγαλύτερο από τον ανταγωνισμό κυρίως καθ ύψος, ενώ τα default εικονίδια του μενού κακαισθητα και παλιομοδήτικα.. Δεν ξέρω αν αλλάζουν (αλλάζουν??) αλλά δεν έχουν σχέση με την αρχοντιά αυτών των SE (που όμως έχουν χάλια video qcif, 176x144). για μπαταρία λε΄τε έιναι καλό.. ίσως.

 

Και τέλος απαράδεκτο το μονοφωνικό ακουστικό... :( καλύτερα να το έβαζαν 10Ε παραπάνω και να είχαν το stereo.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως, διαγωνίως, κλπ, κλπ :p:lol:

Η ποιότητα είναι πολύ καλή και το βάψιμο μου φαίνεται μια χαρά. Το menu το ίδιο, αν και αυτό μάλλον είναι υποκειμενικό. Όπως υποκειμενικό είναι το θέμα με το μονοφωνικό ακουστικό. Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ και δε με νοιάζει. Αν είχε +10 ευρώ πάνω, προσωπικά θα ήθελα να έχει μνήμη μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως, διαγωνίως, κλπ, κλπ :p:lol:

Η ποιότητα είναι πού καλή και το βάψιμο μου φαίνεται μια χαρά. Το menu το ίδιο, αν και αυτό μάλλον είναι υποκειμενικό.

+1 από εμένα....:happy:
Όπως υποκειμενικό είναι το θέμα με το μονοφωνικό ακουστικό. Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ και δε με νοιάζει. Αν είχε +10 ευρώ πάνω, προσωπικά θα ήθελα να έχει μνήμη μέσα.
-1 από εμένα....Η ένδεια αυτή προϊδεάζει για άσχημα πράγματα και δείχνει ότι το έχει καβαλήσει άσχημα η ΝΟΚΙΑ το καλάμι....:O
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Πιό πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για συγχρονισμό και backup του κινητού ,εκτός από αυτό της Νοκια?

 

(Προέρχομαι από Sony Ericsson και έχω χρόνια να ασχοληθώ με Νοκια)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ από κοντά, ένας φίλος μου το πήρε. Θα έλεγα ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγοράσει κάποιος την εν λόγω συσκευή πέραν του βίντεο και να μην πάρει το 6300 που είναι και ομορφότερο και καλύτερη η κατασκευή του.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ από κοντά, ένας φίλος μου το πήρε. Θα έλεγα ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγοράσει κάποιος την εν λόγω συσκευή πέραν του βίντεο και να μην πάρει το 6300 που είναι και ομορφότερο και καλύτερη η κατασκευή του.

Να ακόμα μερικοί λόγοι :

 

- Ειναι λεπτότερο.

 

- Έχει φλάς

 

- Υποστηρίζει βιντεοκλήση 3G (που απο Σεπτέμβρη θα έχουν την ίδια χρέωση με τις φωνητικές κλήσεις....)

 

- Έχει χαμηλότερη τιμή... ;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έχετε δίκιο. Αλλά και το SAR του είναι υψηλό. Όσο για τις βιντεοκλήσεις μάλλον σε νέες περιπέτειες θα μας βάλουν, δε θα μπορούμε να κρυφτούμε από πουθενά. Στη WIND ήδη κοστίζουν το ίδιο με τις απλές κλήσεις, όπως και τα mms με τα sms. Εμένα αυτές οι βιντεοκλήσεις με τρομοκρατούν...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guys μπορώ με το 3120 να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του ασύρματου μοντεμ που εχω?
Όχι φυσικά, αφού δεν έχει Wi-Fi.....Σύνδεση με το ίντερνετ γίνεται μόνο μέσω GPRS/3G και κοστίζει....
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα ενα 3120!Το εχω βαλει και φορτιζει και δεν βλεπω την ωρα να το επεξεργαστω...

Αυτο που θελω να ρωτησω (πρωτη φορα παιρνω Nokia) πως μπορω να δω ποια εκδοση firmware εχει?Και αν χρειαζεται να του κανω update σε καποιο Nokia shop...

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα ενα 3120!Το εχω βαλει και φορτιζει και δεν βλεπω την ωρα να το επεξεργαστω...

Αυτο που θελω να ρωτησω (πρωτη φορα παιρνω Nokia) πως μπορω να δω ποια εκδοση firmware εχει?Και αν χρειαζεται να του κανω update σε καποιο Nokia shop...

Ευχαριστω πολυ...

 

Καλοριζικο φιλε μου !

Σε κατασταση αναμονης , πληκτρολογεις *#0000#

Αναβαθμιση μπορεις να κανεις και σπιτι σου ,μεσω του nokia updater

http://europe.nokia.com/A4579163

Αλλιως,σε nokia shop

 

εδω βλεπεις ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που

κυκλοφορει http://europe.nokia.com/A4577224

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ και εγώ!!

 

Ξέρει κανείς πότε μας έρχετε η κόκκινη έκδοση του 3120;

Περιμένω να έρθει για να το αγοράσω εδώ και καιρό...

 

Πάντως, έχει πέσει η τιμή του στα 135 € με ΦΠΑ!! (τιμή Γερμανός)

Αρκετά καλύτερη τιμή από πριν για την κατηγορία του!

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα προχθές, το φόρτισα μία φορά. Δείχνει να έχει καλύτερη αυτονομία από το 6300. Η ποιότητα κατασκευής του είναι μέτρια, η οθόνη του υπέροχη, η κάμερά του εμφανώς καλύτερη από του 6300, βγάζει καθαρές και φωτεινές φωτογραφίες. Αν και λένε πως τελικά δεν έχει αυτόματη εστίαση, εμένα μου θυμίζουν σε ποιότητα τις φωτογραφίες του sony ericsson K750 που είχα πριν χρόνια. Το φλασάκι του κάνει καλή δουλειά. Το βίντεο είναι μεγάλο και ωραίο. Ο ήχος μέσω ακουστικών ποιοτικός και αρκετά ισχυρός, αλλά από το ηχειάκι του σχεδόν απαίσιος, τρίζει με το παραμικρό και ο ήχος ακούγεται παραμορφωμένος. Επίσης το SAR του είναι 0,98, πολύ δηλαδή για τα δικά μου δεδομένα, αλλά το χρησιμοποιώ με το καλώδιο που υπάρχει στη συσκευασία. Πράγματι πολύ φτωχή η συσκευασία του, δεν έχει σχεδόν τίποτα, πάλι καλά που η Νόκια το δίνει και με μπαταρία!:lol: Επίσης καθώς περνούσα αρχεία από τον υπολογιστή στο κινητό, διαπίστωσα πως κατέβαιναν με μεγάλη ταχύτητα, πράγμα ευχάριστο. Το πληκτρολόγιό του είναι πολύ εύχρηστο γράφοντας μήνυμα. Εν κατακλείδι, πρόκειται ένα πολύ καλό κινητό για τα χρήματά του, μια πολύ τίμια πρόταση από τη Νόκια, αν και στη βασική του συσκευασία υπάρχει μόνο η συσκευή, η μπαταρία, ο φορτιστής, το μονό καλώδιο και οι οδηγίες χρήσεως. Τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...