Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3120 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και απο μενα.Ειχα ενα νοκια 6300 παλια.

Αλλα ρε παιδια αυτο το κινητο για την τιμη του μου φαινεται παρα μα παρα πολυ καλο.135 ευρω.ξεφτιλα ρε σεις.πραγματικα.

 

Και εχει τα ιδια που ειχε και το 6300 συν οτι κραταει περισσοτερο η μπαταρια του και οτι εχει και καμερα μπροστα για βιντεοκλησεις!!!

 

 

Ψηνομαι πραγαμτικα να το παρω.Τι λετε?

Οσο για το αν εχει μονοφωνκο ακουστικο δε με απασχολει.Διοτι εχω του 6300.

 

Και κατι ακομα.Εχω καρτοτηλεφωνο free to go.Και λεει οτι ειναι δωρεαν οι βιντεοκλησεις με μια συνδρομη πχ 5 ευρω και ακομα εχεις και 600 λεπτα για free to go.Ισχυει ρε παιδες"?

Δηλαδη αν το παρω θα εχω δωρεαν βιντεοκλησεις με πχ ενα ιδιο κινητο?

 

 

Η οθονη του ειναι ιδια με το 6300 ρε παιδια?υποστηριζει τα ιδια χρωματα?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι η οθόνη του 3120c είναι ίδια με αυτή του 6300 με 16.000.000 χρώματα

και ανάλυση 240x320!

 

Εγώ έχω ακούσει για βιντεο κλήσεις στην τιμή της απλής κλήσης (σε Cosmote)

Πάντως ναι, αν και το άλλο κινητό είναι 3G και με κάμερα, ναι μπορείς να κάνεις βίντεοκλήσεις!

 

Πάντως, σε βαθύ κόκκινο, είναι αρκετά πιό όμορφο από το ανθρακί, κατά τη γνώμη μου!

Αλλά δεν ξέρω πότε καταφθάνει στα καταστήματα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Oκ.Διοτι τη θελω για backup...Ειναι χαλασμενο το μικροφωνο του 6300 και ειναι σχεδον αχρηστο.

Ψηνομαι πολυ.Ειναι και σε καλη τιμη.Υπαρχει και ενα χρωμα λευκο αλλα βλεπω δεν εχει κυκλοφορησει ακομη!

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες.Το πηρα το κινητο.

Απλα απιστευτο.Για τα λεφτα του δεν το συζηταμε προσφερει πολλα πραγματα.

Ασε που εχω και δωρεαν βιντεοκλησεις με το τιμ πακετο.

Απιστευτο πραγματικα.Παναλαφρο και πολυ συμαζεμενο.

Μπαταρια μια χαρα. 1000αρα.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να το βρω σε χρώμα κόκκινο ( deep red ) .

Στο play247 στην διαθεσιμότητα λέει αναμένεται .

Ξέρεις κανείς που να το βρώ ?

Κανένα eshop απο εξωτερικό αξιόπιστο ξέρετε ?

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

το SAR του είναι σίγουρα τόσο?γιατί αν δεν το αγοράσω θα είναι μόνο και μόνο αυτό αιτία...

στο phonearena του δίνει αυτές τι τιμές...

# SAR

# Head

* 0.78

# Body

* 0.51

# Measured in

* 1900 MHz

http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-3120-classic-phone-pa_2577.html

και επειδή άλλο 0.7 sar και άλλο 0.9....καποιος να μας πεί με σιγουριά.

 

κατα τα άλλα είναι πολύ ωραίο σαν κινιτάκι :-)

Link to comment
Share on other sites

το SAR του είναι σίγουρα τόσο?γιατί αν δεν το αγοράσω θα είναι μόνο και μόνο αυτό αιτία...

στο phonearena του δίνει αυτές τι τιμές...

# SAR

# Head

* 0.78

# Body

* 0.51

# Measured in

* 1900 MHz

http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-3120-classic-phone-pa_2577.html

και επειδή άλλο 0.7 sar και άλλο 0.9....καποιος να μας πεί με σιγουριά.

 

κατα τα άλλα είναι πολύ ωραίο σαν κινιτάκι :-)

 

Απο το user manual

0,98 W/kg RM-364

0,86 W/kg RM-365

0,69 W/kg RM-366

Εγώ έχω το RM-364(Ειναι Ελληνικο).

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση στο προηγούμενο μήνυμα.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: μέχρι 4 ή μέχρι 8 GB είναι η μνήμη που παίρνει; Γιατί στο gsmarena λέει 8.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..απο χτες ειμαι κι εγω κατοχος του κινητου..Διαβαζα τα topics και αναρωτιομουνα..πλακα κανετε?με 128 ε(public) παιρνεις κινηταρα!ειχα συνιθησει να δινω ενα καρο φραγκα για κινητο και ποτε δεν πηρα τοσο πληρες τηλεφωνακι..τελεια,ζωντανη οθονη.μια απο τισ καλυτερες καμερες στα 2mp.1000αρα μπαταρια.πολυ συμαζεμενο,πολυ ομορφο,πολυ δυνατη δονηση,πολυ δυνατο ηχειακι(δε χανεις κληση με τιποτα!)πληρως παραμετροποιησιμο,με 1002 λειτουργιες,ταχυτατο λογισμικο,τελειο πληκτρολογιο,πρακτικοτατο..εχετε δει τι πουλαει ο ανταγωνισμος στα 128ε?μελανα σημεια η σχετικα απαραδεκτη αποδοση του ηχειου,που παντως δε δοκιμασα ακομη να τη ρυθμισω και ο υψηλος sar που παλι ειναι στον μεσο ορο..προσωπικα χαρηκα που δεν εχει καρτα μνημης και αλλα χαζοπαρελκομενα και επιτελους θα αγορασω αυτα που χρειαζομαι εγω και οπως τα χρειαζομαι και δε θα τα πληρωνω σε καθε συσκευιη που αγοραζω..πιστεψτε με,αν γινοταν αυτο σε ολα τα κινητα δε θα πληρωναμε ενα καρο φραγκα καθε φορα,και δε θα ειχαμε μαζεψει ενα σωρο σκουπιδια..(προσωπικα εχω γυρω στα 3 hands free και αλλες τοσες καρτες μνημης!!).Ερώτηση..ακομη περιμενω να αποφορτιστει.στην πρωτη μου φορτιση θα το αφησω μεχρι να γεμισει(2μιση ωρες)? ή θα το φορτισω για 8 οπως μου ειπε ο υπαλληλος??επιπλεον,rds εχει τελικα το κινητακι??ευχαριστω πολυ και sorry αν σας ζαλισα!
Link to comment
Share on other sites

E oxi και 8 ωρες.Ελεος.

Μια πληρη φορτιση 3 ωρες και εισαι μια χαρα.

Και οι πρωτες 2-3 φορτισεις να ειναι πληρης.

ΑΠο κει και επειτα δεν εχει αναγκη.Και εγω ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Οντως το ηχειο ψιλο-υστερει.Για πολυ μικρη λεπτομερεια ομως που δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο.

Και στις βιντεοκλησεις μια χαρα.Για 128 ευρω ειναι τελειο κινητο.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχει βρει κανείς , κάπου στη θεσσαλονίκη? Γιατί Πλαίσιο κτλ κτλ το μόνο που ξέρουν είναι να ρίχνουν την τιμή στον κατάλογο , αλλά δεν είναι ποτέ διαθέσιμο:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Το έχει βρει κανείς , κάπου στη θεσσαλονίκη? Γιατί Πλαίσιο κτλ κτλ το μόνο που ξέρουν είναι να ρίχνουν την τιμή στον κατάλογο , αλλά δεν είναι ποτέ διαθέσιμο:mad::mad:

 

public στο cosmos φιλε μου..ειναι και σχεδον φθηνοτερα απο οπουδηποτε αλλου!

Link to comment
Share on other sites

κρίμα...και είχα καταλιξεί σε αυτό για αγορά....

thanks πάντως:)

Για έναν κοινό χρήστη όπως εγώ ( τηλέφωνα-μηνύματα-σύνδεση με bt στο αυτοκίνητο-ράδιο) δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο στην αγορά!! Και σας το λέω μετά από περιπλάνηση από samsung u900, nokia 6500c-nokia arte-nokia N82 (γράφω μόνο τα ακριβότερα που έχω πάρει) Απορώ πόσο φθηνό είναι το 3120 (το πήρα 130€) Το συστήνω ανεπιφύλακτα ακόμα και αν είχε 400 € !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα κι εγώ και σήμερα που είναι η 3η ημέρα που το χρησιμοποιώ, δεν μπορούσα να το ξεκλειδώσω...Βάζω κλείδωμα ασφαλείας για το πληκτρολόγιο.

Για 10 λεπτά δεν έπαιρνε τον κωδικό (που είμαι 100% σίγουρος ότι είναι σωστός) και τελικά μετά τον πήρε...

Περίεργα πράγματα. Ποτέ δεν μου έχει συμβεί στα άλλα κινητά που έβαζα κωδικό.

Πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του , αλλά όχι και τόσο γρήγορο στα μενού και στις φωτογραφίες(ζουμ και επεξεργασία). Το 6230i δεν είναι ιδιαίτερα πιο αργό αν και έχει 4 χρόνια πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ ειναι οτι πιο "τιμιο" εχει αυτη την στιγμη η Νοκια ,μαζι με το Ε51.

Τα εχει ολα ,και αν ερθει και σε κοκινο ,θα κανει θραυση στο γυναικειο καταναλωτικο κοινο.

Οι ελλειψεις της συσκευασιας ειναι μηδενικες για τους κατοχους αλλων συσκευων της Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά αγόρασα και εγώ το κινητό και μου αρέσει πολύ! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος γιατί όταν μπαίνω όταν έχω ανοιχτή την φωτογραφική μηχανή στις επιλογές το πεδίο "Νυχτερινή λειτ. ενεργή" και το πεδίο "Διαδοχ. λειτ ενεργή" δεν λειτουργούν; (γράφει μη επιτρεπτή ενέργεια).

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά αγόρασα και εγώ το κινητό και μου αρέσει πολύ! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος γιατί όταν μπαίνω όταν έχω ανοιχτή την φωτογραφική μηχανή στις επιλογές το πεδίο "Νυχτερινή λειτ. ενεργή" και το πεδίο "Διαδοχ. λειτ ενεργή" δεν λειτουργούν; (γράφει μη επιτρεπτή ενέργεια).

Ευχαριστώ!

 

Καλοριζικο!

Πολυ απλα, η ληψη διαδοχικων φωτογραφιων με ενεργη

την νυχτερινη ληψη δεν λειτουργει ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το βρήκα! αν έχεις ενεργοποιημένο το flash στο αυτόματο, απενεργοποιούνται τα πεδία "Νυχτερινή λειτ. ενεργή" και "Διαδοχ. λειτ ενεργή".

Πολύ μου αρέσει η ανάλυση της οθόνης! Ο αδερφός μου έγραψε μερικά video από το youtube και δείχνει πολυ καλά!

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή που να ανοίγει αρχεία word (.doc) Δοκίμασα μία εφαρμογή και δεν τα άνοιγε. Ακόμα ένας φίλος μου είπε να μην ανοίγω εφαρμογές αν δεν είμαι σίγουρη ότι δεν έχουν ιούς. Υπάρχουν ιοί και για τα κινητά με series 40;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε τι ανάλυση τραβάει βίντεο?640χ480 η 320χ240?

 

Παλιοτερα που ειχα κοιταξει εδω

http://www.forum.nokia.com/devices/3120_classic

ελεγε 640χ480

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2246094#post2246094

Τωρα λεει 176 x 144

 

εδω δεν αναφερει κατι

http://europe.nokia.com/A4817017

 

εδω παλι 640χ480

http://www.nokia.com/NOKIA_COM_1/Press/Materials/White_Papers/pdf_files/Nokia3120_classic_data_sheet.pdf

 

περιεργα πραγματα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και βρήκα οτι με τα τελευταία firmware υποστηρίζει ανάλυση 640χ480 στα 15 fps

 

Thanks oug ;)

Μια χαρα λοιπον για μια τετοια συσκευη :happy:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...