Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3120 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει φοβερή ανάλυση στην οθόνη! το μόνο κακό που του έχω βρει είναι ότι δεν έχει καλό ήχο όταν γράφεις video.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα στον Γερμανο και το ειδα live..πολυ καλο φαινεται, λεπτο αν και μου φανηκε λιγο μακρουλο..:p..Η οθονη του πολυ καλη και η πλοηγηση στο μενου γρηγορη. Μια μικρη ματια που εριξα στην καμερα μου φανηκε ικανοποιητικη ενω το βιντεο πιστευω πως τα σπαει..Ομως επειδη ειναι vga δεν θα πιανει αρκετο χωρο..:confused:.??..με λιγα λογια αυτη η συντομη επαφη με το κινητο μου αφησε θετικες εντυπωσεις..πιστεω πως αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του..:)

 

vaso_f εσυ που το εχεις θα ηθελα να σε ρωτησω αν το χρωμα του ξεβαφει ευκολα με τον καιρο??:worry:..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&product=877913

 

χθες μου το εφεραν παιδες,βρηλα αυτο το καλωδιακι πιστευω ειναι οτι πρεπει ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&product=877913

 

χθες μου το εφεραν παιδες,βρηλα αυτο το καλωδιακι πιστευω ειναι οτι πρεπει ;)

 

καλοριζικο!!:D

Φιλε νομιζω πως αυτο το καλωδιο στο πλαισιο ειναι για θυρες mini-usb ενω το κινητο πρεπει εχει θυρα micro-usb αν δν κανω λαθος..απλα στο λεω να το κοιταξεις ωστε να παρεις το σωστο..;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

ναι εκανα μλκ αλλα ειχε μικρο κοστος ευτυχως.. 1.5ευρω αλλα εψαξα κ βρηκα το εξης κ το παραγγειλα κιολας http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=260402030675

 

συνολικα μου κοστισε 8ευρω ;)

 

Ερωτηση ,οταν πας Εκθεση-Ηχοι κ πας στους default ηχους που εχει μεσα κ ανοιγει το προγραμμα αναπαραγωγης στα δεξια εχει την ενταση αυτο απο που αλλαζει????? δηλ να το κανω πιο δυνατα ειναι 4παυλιτσες μονο πως αλλαζει?????

 

 

 

 

ΑΚΥΡΟ ΒΡΕΘΗΚΕ :)

 

***την επιλογη που λεει Νυχτερινη Ληψη Ενεργη γιατι ειναι ετσι δεν ειναι διαθεσιμη εν ολιγοις???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μαγκες απο το ebay σημερα μου ηρθε το καλωδιο κ μια θηκη με τελικη τιμη το καλωδιο 8ευρω με εξοδα αποστολης κ μια θηκη με 5ευρω με εξοδα αποστολης,εκανα κ το update firmware κ ολα μια χαρα,κ αφηστε τους εδω να χαρακωνουν τον κοσμο με τα 20 ευρα τους....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα guys,

βασικα πρωτη μερα που δουλευω το κιν..Γενικα μια χαρα και 3g και ολα ok..

αλλα εχει και καποιος αλλος προβλημα με το ακουστικο του κινητου στις κλησεις??

Κανει σαν να παει να σπασει δηλ. λες και ειναι σε πολυ μεγαλη ενταση ενω το εχω χαμηλωσει εντελως..Σαν να σκρατσαρει ενα πραγμα..

Να το γυρισω πισω και να παρω αλλο?

thanks in advance!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!!

Αγόρασα πρόσφατα ένα nokia 3120 classic και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο αυστηρά portable πρόγραμμα για να μεταφέρω τις -επαφές- από και προς το κινητό!?

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επισης μια ερωτηση προς τους κατοχους και συγκεκριμενα σε αυτους που το εχουν πολυ καιρο:

-Μηπως εχει ξεβαψει καθολου το χρωμα του με το περασμα του χρονου..??

 

Ενός φίλου που έχουμε τα ίδια, το πίσω καπάκι μέσα σε 6 μήνες έγινε χάλια... Δεν έχω φωτό τώρα να ανεβάσω... Εγώ το έχω μέσα σε silicon case και είναι μια χαρά ακόμα.

 

Το έχω στα χέρια μου 4 μήνες και τα αρνητικά της συσκευής είναι:

1. Αργεί πολύ μέχρι να φορτόσει video,

2. Στα πρώτα 5δευτερα του video ακούς μόνο ήχο και κολλάει η εικόνα,

3. Έχει πάρα πολύ φωτεινή οθόνη και δεν μπορείς να ρυθμίσεις φωτεινότητα, το βράδυ είναι ιδανική για φακός,

4. Η διάρκεια της μπαταρίας σε normal λειτουργεία δεν ξεπερνάει τις 24ώρες.

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

την περασμένη παρασκευή αγόρασα το 3120c (σε αντικατάσταση του χαμένου μου 5140).

 

επειδή γενικά δεν ασχολούμαι με κινητά, έχω μερικές απορίες...

 

-φωνητικές εντολές: μπορούν να απενεργοποιηθούν? αναφέρομαι στην αναγνώριση των επαφών. το κλείδωμα του πληκτρολογίου και το μη πάτημα του δεξιού πλήκτρου δεν είναι λύσεις γιατι πολύ απλά η φωνητική αναγνώριση των επαφών ενεργοποιείτε και με το hands free.

το αποτέλεσμα είναι να κάνει άσχετες κλήσεις.

η εκμάθηση της αναγνώρισης ομιλίας δεν είχε τα επιθυμητά αποτελέσματα.

 

 

-ημερολόγιο: οι ημερομηνίες που έχουν σημειώσεις δεν εμφανίζονται με πιο έντονη γραφή. βλέποντας το ημερολόγιο (σε εμφάνιση ενός μήνα) δε μπορείς να καταλάβεις σε ποιες ημερομηνίες έχεις αποθηκεύσει πληροφορίες. υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει αυτό?

 

 

ΥΓ.

το κινητό έχει έκδοση software 07.16 (27/05/2008)

υπάρχει κάποιο link όπου μπορούμε να δούμε οι νεες εκδόσεις τι καινούργιο προσφέρουν?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλε gmav2000 γνώμη μου είναι να το κανεις αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση γιατί θα έχεις μεγαλύτερη ανάλυση στο video, εγώ το αγόρασα 9 αυγούστου 2009 και έχει την version 10. Στο ημερολόγιο τις ημερες που έχουν κάποια σημείωση τις δείχνει με έντονα γράμματα όπως θες και εσείς, τώρα στα αλλα δεν με ενδιαφέρουν και δεν το κοίταξα για να σου πω.

 

αγαπητέ dkm τι να πω έχω πάθη πλακα:worry: , το δικό μου δεν κάνει τίποτε από αυτά που λες, είναι όλα κανονικά. Αυτό που δεν μπορεί να κάνει :( είναι όταν μαρκάρεις πολλά αρχεία και θες να τα μεταφέρεις όλα μαζί σε άλλον κατάλογο, τζίφος.:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σκεφτομαι και εγω την αγορα του συγκεκριμενου τηλεφωνου ή του 2730 αν κυκλοφορισει συντομα.

 

εχω μια απορια, τα συγκεκριμενα τηλεφωνα μπορουμε να τα χρησιμοποιήσουμε ως 3g modem στον υπολογιστη μας? αν ναι πως? χρειαζεται καποιο καλωδιο? με ΒΤ?

γενικες πληροφορίες θα μου ηταν ιδιαιτερα χρησιμες.

 

με ενδιαφερει να βαλω το προπληρωμενο της Wind μιας και το χρειαζομαι 1-2 φορες το μηνα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα για δωρο, και το κρατησα για μενα..:) Ερωτευσιμοτατο! Απιστευτη συσκευη! Και 110ευρω??? Μονο η μπαταρια σε νοκια σοπ, κοστιζει κοντα 40 ευρω...!!!

Τελικα ξερει κανεις τι sar εχει? κατι για 0.90τοσο ειχα διαβασει εδω παλιοτερα, αλλα στο manual γραφει 0.79

 

ακυρο αυτο σχετικα με το manual... Το αγορασα απο public, και μεσα στη συσκευασια, εβαλαν του ....παλιου (!!!) 3120 το manual που εχει sar 0.79 ...... Τι να πω?.. Ουδεν σχολιον...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω..ειναι φοβερο κινητο σε εξευτελιστικη τιμη..... ομως ειπε ενα μελος πιο πανω οτι ξεβαφει ευκολα μετα απο καποιους μηνες και διστασα λιγο :worry:

γι'αυτο θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη....το ειχα δει και live στν γερμανο, και δν μου φανηκε το υλικο κατασκευης του να ξεβαφει τοσο ευκολα..

 

Eπισης υπαρχει καποια θηκη bodyglove για το εν λογω κινητο??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παρ΄το. Πολυ καλο για τα λεφτα του. Αυτο, και το 6300, (κι αυτο στα 120κάτι ευρω), ειναι απο τα all time classic τηλεφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Παρ΄το. Πολυ καλο για τα λεφτα του. Αυτο, και το 6300, (κι αυτο στα 120κάτι ευρω), ειναι απο τα all time classic τηλεφωνα.

 

Συμφωνω με οσα λες αλλα οπως ειπα και πριν με προβληματιζει το γεγονος οτι ενα μελος πιο πανω αναεφερε οτι ξεβαφει σχετικα ευκολα μετα απο καποιους μηνες...εννοειται πως εγω οσα κινητα ειχα και εχω τα προσεχω αρκετα...:)

 

Εσυ που το εχεις, μηπως μπορεις να μου πεις την αποψη σου πανω στο θεμα αυτο??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω, οτι αν δεν το κακομεταχειριζεσαι, οπως και ολα τα τηλεφωνα αλλωστε, (υγρα χερια - πολυ ιδρωμενα χερια - αποτομες ''προσγειωσεις'' σε τραπεζια κλπ) δεν θα παθει τιποτα. Δεν μου κανει για προχειροκατασκευη παντως η συσκευη. Μια χαρα ποιοτητα εχει.
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω, οτι αν δεν το κακομεταχειριζεσαι, οπως και ολα τα τηλεφωνα αλλωστε, (υγρα χερια - πολυ ιδρωμενα χερια - αποτομες ''προσγειωσεις'' σε τραπεζια κλπ) δεν θα παθει τιποτα. Δεν μου κανει για προχειροκατασκευη παντως η συσκευη. Μια χαρα ποιοτητα εχει.

 

Oκ, ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου...

Πηγα και στα περισσοτερα καταστηματα εδω στη συρο αλλα κανενα δν το εχει ετοιμοπαραδωτο......οποτε μαλλον θα το παραγγηλω απ'το ιντερνετ :)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Μπορώ να δοκιμάσω την δεύτερη κάμερα χωρίς να κάνω βίντεο κλήση; :worry:

 

Όχι φίλε μου δεν μπορείς....

 

τελικά ξέρουμε αν υπάρχει κάποιος αντικαταστάτης αυτου του τηλεφώνου?Ακόμα κυκλοφορεί κανονικά βέβαια αλλα λόγω του ότι έχω επιδότηση θα ήθελα να το αντικαταστήσω με κάποιο κινητό εξ ίσου καλό όπως το 3120 αλλά με χαμηλότερο ΣΑΡ.

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oποιος θέλει να πάρει το κινητό, ας το πάρει άμεσα γιατί δεν θα βγαίνει πλέον.ό,τι υπάρχει στα καταστήματα.Καλό κινητό για τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 2 μέρες το κινητό και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Και παρόλο που στα χαρακτηριστικά του η μπαταρία δεν είναι και ό,τι πιο δυνατό, με κανονική χρήση αλλά κλειστό το βράδυ, αύριο μπαίνω στην 3η μέρα και είναι ακόμα full! Πιστεύω άνετα βγάζει 3-4 μέρες. Δυνατοί ήχοι, πολύ καλή οθόνη, 3αρα καμέρα και 640 Χ 480 video! Πολύ γρήγορο μενού και unbranded! Nομίζω αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του!

 

2 megapixels camera,εκανα λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Ακουγεσαι ενθουσιασμενος και πολυ καλα κανεις! Εκτος των παραπανω χαρακτηριστηκων, ειναι και 3G και εχει και ενα φλασακι το οποιο ειναι μετριο αλλα σε αλλα τηλεφωνα ιδιας τιμης (μη σου πω και ακριβοτερα) δεν βρισκεις καν... Επισης εχει αρκετα καλο ηχο και οντως αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του... Εγω το ειχα απο περυσι τον Μαρτη μεχρι και τον Αυγουστο γιατι πηρα το LG Arena σε προσφορα, αλλα συνεχισα να το χρησιμοποιω σαν εταιρικο εως και τελη Οκτωβρη που τελειωσε η δουλεια μου... Πολυ καλη μπαταρια και μιλουσα με τις ωρες...

Καλοριζικο...

Link to comment
Share on other sites

Όντως, είναι ένα φθηνό κινητό που έχει τα πάντα.. Το μόνο που "με χαλάει" είναι ότι τρίζει λίγο η κατασκευή του (αριστερά και δεξιά από το κεντρικό κουμπί και στο πίσω καπάκι).. :( Ποια είναι η νεότερη έκδοση λογισμικού; Στο "Στοιχεία λογισμικού" μου γράφει:

 

V 10.00

06-03-09

RM-364

© Nokia

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...