Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3120 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο λιγο καιρο παρατηρησα κατι περιεργο...ειχα τραβηξει κατι φωτογραφιες (ετυχε δεν το χρησιμοποιω για φωτογραφικη μχν) και τις προαλλες που τις περασα στο pc ειχαν πολυ χαλια αναλυση...φαινονταν κανονικα οι κουκιδες! :wacko::wacko:

Μηπως φταινε τα 16.000.000 χρωματα?Μηπως φταιει ο τροπος που τις μετεφερα?(συνδεση με bt με SE k700 και το δευτερο με SE suite στο pc).

 

Δεν ξερω αν βγαζει οντως τοσο χαλια φωτογραφιες ή αν φταει που πριν ειχα ενα samsung D900 και ειχα συνηθησει...εχει κανεις παρατηρησει το ιδιο?

 

Μιλαμε πολυ χαλια ποιοτητα φωτογραφιας (αναλυση max 1600*1200) :X:X

Link to comment
Share on other sites

Τραβάει βίντεο 640Χ480 που είναι αρκετά καλό αλλά στις φωτογραφίες δεν έχει πραγματικά καλή ανάλυση.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να το παραγγείλω,να ρωτήσω το ηχείο του είναι δυνατό? Και η φωτογραφική τοσο χάλια? (οχι οτι με πολυνοιάζει)
Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες δεν παρατήρησα τίποτα κουκίδες, σε ζουμαρίσματα που έκανα. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω καμία.

Το πρόβλημα είναι ότι θα το πάω στο service γιατί η μπαταρία κρατάει το πολύ 3 ημέρες χωρίς χρήση φωτογραφικής ή κάμερας και αφήνοντάς το κλειστό το βράδυ.

Το 6230i με την αρχαία μπαταρία του κρατάει το ίδιο!!

Επίσης μόλις τράβηξα ένα υψηλής ανάλυσης βίντεο χτες, κόλλησε η συσκευή. Και το ξαναέκανε 3 φορές.

Αυτά σε συνδυασμό με τα κολλήματα που μου έκανε τις προηγούμενες ημέρες σημαίνουν ότι μάλλον είναι ελαττωματικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα,φοβερό τηλέφωνο ιδίως για τα λεφτά του,πολυ ωραίο εμφανισιακά,ποιότητα κατασκευής καλύτερη τεν ν78,82 που είχα,ηχείο δυνατό.Όποιος το σκέφτεται για αγορά ας κοπιάσει άφοβα.Ακόμα ένα ευχάριστο είναι οτι υποστηρίζει και την 8gb microsd που είχα
Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες δεν παρατήρησα τίποτα κουκίδες, σε ζουμαρίσματα που έκανα. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω καμία.

 

 

Εμενα μου εμφανιζει κουκιδες και μαλιστα βγαζουν ματι...Δεν ξερω τι να πω αλλα οταν τις φωτογραφιες τις ειχα στο κινητο μια χαρα...οταν τις περασα στο Pc μου τοτε καταλαβα οτι μιλαμε για χαλια ποιοτητα φωτογραφιας...

 

 

(Λετε να φταιει η καμερα του?να το παω για service ή καμια αναβαθμιση?):worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εμφανιζει κουκιδες και μαλιστα βγαζουν ματι...Δεν ξερω τι να πω αλλα οταν τις φωτογραφιες τις ειχα στο κινητο μια χαρα...οταν τις περασα στο Pc μου τοτε καταλαβα οτι μιλαμε για χαλια ποιοτητα φωτογραφιας...

 

 

(Λετε να φταιει η καμερα του?να το παω για service ή καμια αναβαθμιση?):worry::worry:

 

Kόλλαγε το βίντεο, η νυχτερινή λήψη δεν δούλευε πάντα:mad: και τελικά το κινητό έφυγε για service. Κάτι μου λέει ότι δεν θα φτιαχτεί με απλή αναβάθμιση λογισμικού...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο κρατάει η μπαταρία σε εσάς; Εμένα κρατάει μόνο 3 μέρες ανοικτό συνέχεια χωρίς πολύ χρήση. (5 - 6 λεπτά ομιλίας και μισή ώρα παιχνίδια κάθε μέρα)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο κρατάει η μπαταρία σε εσάς; Εμένα κρατάει μόνο 3 μέρες ανοικτό συνέχεια χωρίς πολύ χρήση. (5 - 6 λεπτά ομιλίας και μισή ώρα παιχνίδια κάθε μέρα)

 

H μπαταρία είναι πολύ χάλια. Σε εμένα κρατάει το ίδιο , απλά με μερικά λεπτά ομιλία την ημέρα και καμία φωτογραφία. Το βράδυ κλειστό.

Το 6230i που έχει μπαταρία 2 χρόνων κρατάει άνετα 2 ημέρες με την ίδια χρήση.

Βάζουνε μεγάλες οθόνες και αναλύσεις στα κινητά και τα mAh των μπαταριών μένουν τα ίδια. Αναμενόμενο να τα φορτίζουμε κάθε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που έχει μέσα είναι πολυ αργός, άρχισα να χρησιμοποιώ εκείνον που είχα απο το 6233 και κάνω τον μισό χρόνο τουλάχιστον
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που έχει μέσα είναι πολυ αργός, άρχισα να χρησιμοποιώ εκείνον που είχα απο το 6233 και κάνω τον μισό χρόνο τουλάχιστον

 

Έχεις δίκιο. Θέλει κανένα τρίωρο να φορτίσει:blink:

Λες τι μοντέλο φορτιστή χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

αν και εχθρος της νοκια το ψηνω το κινητο. ας ανεωασει καποιος 2-3 φωτογραφιες να δουμε τι κανει. αν γινεται να υπαρχει και βραδινη ληψη σε κλειστο χωρο. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω Κοσμοκάρτα, μπορώ να μπαίνω internet με την Κοσμοκάρτα; To 3120 classic δείχνει ότι έχει σήμα 3G. Κοστίζει πολύ το Internet; Πως ρυθμίζω την συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Αν κι έχω ψάξει και σε ξένα sites και δεν βλέπω να υπάρχει φως, γίνεται τελικά να απενεργοποιηθεί η φωνητική κλήση ?
Link to comment
Share on other sites

αν και εχθρος της νοκια το ψηνω το κινητο. ας ανεωασει καποιος 2-3 φωτογραφιες να δουμε τι κανει. αν γινεται να υπαρχει και βραδινη ληψη σε κλειστο χωρο. ευχαριστω

Δες εδώ,εδώ και εδώ

 

Αν κι έχω ψάξει και σε ξένα sites και δεν βλέπω να υπάρχει φως, γίνεται τελικά να απενεργοποιηθεί η φωνητική κλήση ?

 

Τι ερώτηση είναι αυτή, μην κρατάς πατημένο το δεξί πλήκτρο επιλογής.

 

Έχω Κοσμοκάρτα, μπορώ να μπαίνω internet με την Κοσμοκάρτα; To 3120 classic δείχνει ότι έχει σήμα 3G. Κοστίζει πολύ το Internet; Πως ρυθμίζω την συσκευή;

 

Για ρυθμίσεις πάνε εδώΑν και κοστίζει αρκετά δες στο site της Cosmote για τις χρεώσεις.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτηση είναι αυτή, μην κρατάς πατημένο το δεξί πλήκτρο επιλογής.

 

 

Ωραία απάντηση. Το έχει η κοπελιά μου και μερικές φορές που το έχει στη τσάντα με το hands free πατιέται το dial και κάνει μόνο του κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για την φωνητική κλήση , μπορείς να βάλεις αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου.

 

Το έχω δοκιμάσει αλλά και με κλειδωμένο πληκτρολόγιο πάλι κάνει φωνητική κλήση από το κουμπί του hands free.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει αλλά και με κλειδωμένο πληκτρολόγιο πάλι κάνει φωνητική κλήση από το κουμπί του hands free.

 

Eμένα δεν το κάνει;:worry:

Πάντως το κουμπί του handsfree τερματίζει την κλήση όποτε θέλει. Δεν πιάνει πάντα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...