Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε πηγες να κανεις αναβάθμιση, και την εκατσες, το ιδιο ειχε γινει σε εμένα, μετα πήγα να ξαναβάλω την ΡΟΜ και μετά κάηκε τελείως.

 

δεν ειναι κατι ανησυχητικο απλα στο τελευταιο σταδιο της αναβαθμισης ψαχνει το μοντεμ ντραιβερ.

καντο παλι απλα φροντισε η μπαταρια να ειναι γεματη

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειναι κατι ανησυχητικο απλα στο τελευταιο σταδιο της αναβαθμισης ψαχνει το μοντεμ ντραιβερ.

καντο παλι απλα φροντισε η μπαταρια να ειναι γεματη

Ολα ενταξει την ξαναεβαλα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Ευχαριστω:D

Κατεβαζω cab αρχεια σε rar πως τα βαζω στο κινητο εχει μεσα αρχεια σε μορφη 002file,003file........

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

ghostdoc

Areian0s

 

τωρα θα μου πειτε πως κλειδωνει το πληκτρολογιο,,,?:lol:

 

βρηκα κ εγω την λυση στισ 3 το πρωι,,!!! ειχα παθει υστερια,,,

 

να ρωτησω κατι ανοητο?

 

μεσω wifi free δεν χρεωνομαι ετσ ιδεν ειναι?

αμα ομως μπω μεσω κινητου στο internet οπως vodafone live,,tote θα εχω χρεωση data ετσι δεν ειναι?

 

αμα παω στο συνταγμα κ ανοιξω wifi,,θα μπω ιντερνετ,,κ δεν θα χρεωθω ετσι δεν ειναι?

 

σε ευχαριστω ομοιδειατες μου,,

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

ghostdoc

Areian0s

 

τωρα θα μου πειτε πως κλειδωνει το πληκτρολογιο,,,?:lol:

 

βρηκα κ εγω την λυση στισ 3 το πρωι,,!!! ειχα παθει υστερια,,,

 

να ρωτησω κατι ανοητο?

 

μεσω wifi free δεν χρεωνομαι ετσ ιδεν ειναι?

αμα ομως μπω μεσω κινητου στο internet οπως vodafone live,,tote θα εχω χρεωση data ετσι δεν ειναι?

 

αμα παω στο συνταγμα κ ανοιξω wifi,,θα μπω ιντερνετ,,κ δεν θα χρεωθω ετσι δεν ειναι?

 

σε ευχαριστω ομοιδειατες μου,,

 

Κρατάς πατημένο το δεξί πλήκτρο τερματισμού κλήσης για λίγο , κλειδώνει . Επίσης πατώντας το πάνω κουμπάκι on-off για λίγο κλείνει η οθόνη .

Τέλος βάζεις το S2U2 για αυτόματο κλείδωμα.

Ναι με Wifi ότι και να κάνεις είναι δωρεαν αλλά βάλε και το nodata προγραμματάκι .

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει την ξαναεβαλα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Ευχαριστω:D

Κατεβαζω cab αρχεια σε rar πως τα βαζω στο κινητο εχει μεσα αρχεια σε μορφη 002file,003file........

 

τα αρχεια cab δεν τα αποσυμπιεζεις :) τα στελνεις στο ΟΜΝΙΑ οπως ειναι και μετα τα βρισκεις και απλως κανεις κλικ πανω τους για να γινει η εγκατασταση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το δεξί πλήκτρο τερματισμού κλήσης για λίγο , κλειδώνει . Επίσης πατώντας το πάνω κουμπάκι on-off για λίγο κλείνει η οθόνη .

Τέλος βάζεις το S2U2 για αυτόματο κλείδωμα.

Ναι με Wifi ότι και να κάνεις είναι δωρεαν αλλά βάλε και το nodata προγραμματάκι .

 

To nodata πως το κανουμε εγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

To nodata πως το κανουμε εγκατασταση;

 

.... :worry:

Όπως κάνουμε κάθε πρόγραμμα στο Omnia . Σύνδεση με το καλώδιο στο pc , να τρέχει σωστά το activesync , μεταφορά του nodata.cab στην μεγάλη μνήμη του κινητού και σε ένα φάκελο πχ. downloads και μετα μέσα απο τον File explorer του Omnia το βρίσκεις και το τρέχεις . Αφού γίνει εγκατάσταση ανοίγεις το εικονίδιο nodata από τα προγράμματα του κινητού και κλείνεις Gprs κτλ ...

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

http://img364.imageshack.us/img364/3746/screen0011ig4.th.jpghttp://img227.imageshack.us/img227/6990/screen0021vw0.th.jpg

 

λοιπον, 2 προβληματα και ΠΟΛΥ σοβαρα:

1. το παραπανω, μου jamαρει ο dialer χωρις λογο.. αυτο γινεται μετα απο μερικες ωρες χρησης..

2. ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Ο SPEAKER ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ ΤΙΛΕΦΩΝΟ.. ΓΙΑΤΙ?

 

(εχω την lite02, το ιδιο προβλημα το ειχα και με την προηγουμενη εκδοση, που δεν ηταν lite)

Link to comment
Share on other sites

.... :worry:

Όπως κάνουμε κάθε πρόγραμμα στο Omnia . Σύνδεση με το καλώδιο στο pc , να τρέχει σωστά το activesync , μεταφορά του nodata.cab στην μεγάλη μνήμη του κινητού και σε ένα φάκελο πχ. downloads και μετα μέσα απο τον File explorer του Omnia το βρίσκεις και το τρέχεις . Αφού γίνει εγκατάσταση ανοίγεις το εικονίδιο nodata από τα προγράμματα του κινητού και κλείνεις Gprs κτλ ...

 

Mα δεν εχει κανενα αρχειο cab μεσα στον φακελο που κατεβασα του nodata:confused:

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια cab δεν τα αποσυμπιεζεις :) τα στελνεις στο ΟΜΝΙΑ οπως ειναι και μετα τα βρισκεις και απλως κανεις κλικ πανω τους για να γινει η εγκατασταση :rolleyes:

 

Eχεις δικιο ετσι το εκανα σε ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

gjimmys

Εχεις pm .....

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

molis perasa to neo radio sto omnia (elliniko) proto deigma safos kalitero sima sto grafio mou exo apo mia grami eos kai katholou sima tora pezi me 1 eos 3 grames

molis paratiriso kati akoma tha postaro nea !

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια Ελληνική ROM επίσημη από την αντιπροσωπία;

 

Υπαρχει νεοτερη ρομ απ'αυτη που εχουν τα ομνια που πρωτοκυκλοφορησαν στην αγορα, αλλα η αναβαθμιση γινεται μονο αν το στειλεις στο σερβις και δεν εχει δωθει online.

Αν θες να κανεις online αναβαθμιση, υπαρχουν ανεπισημες ρομ, με τις οποιες ομως χανεις την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

se eyharisto

Speccyace

 

alla patao to dexi button toy termatismo tis klisis k den moy emfanizei oti klidothike,

otan patao to on off poy eipes,,svini i othoni,,k meta theli kodiko syskeyhs gia na anixei,,,!!!

 

pantos i mpataria simera poy to epeza oli mera shedon moy kratise 12 ores,,:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/όλες!

 

Έχω το Omnia με ROM i900BDHJ2 ελληνική και έχω το εξής θέμα:

 

Στα SMS όταν έχω απενεργοποιήσει το unicode στέλνω κινέζικα, ενώ με ενεργοποιημένο πληρώνω διπλά και τριπλά τα μηνύματα!

 

Υπάρχει κάποια λύση ώστε να αξιοποιήσω και το samsung keyboard;

Υπάρχει κάποια λύση ευρύτερα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως κλειδωνει το κινητο ; οταν το βαλω στην τσεπη πατιουντε ολα!!!!!!!!!

 

Πατα αρκετα το κάτω δεξια κουμπακι....και θα κλειδωσει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγω εχω vista ποιος ξερει να μου πει πως θα περασω νεα rom στο κινητο ;

Λενε πως δε γινεται να περασεις rom με vista. Καλο ειναι να βρεις εναν υπολογιστη με Xp για να το κανεις.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λενε πως δε γινεται να περασεις rom με vista. Καλο ειναι να βρεις εναν υπολογιστη με Xp για να το κανεις.

 

κατι τετοιο καταλαβα κι εγω! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι λιγο την βοηθεια σας. Στηνω το ι900 ενος φιλου, και εχω καποιες αποριες. Δεν εχω χρονο να διαβασω 600 σελλιδες, αλλα στο Omniacs.net που εψαξα λιγο δεν βρηκα λυση. Δεν εχω χρονο να του περασω καινουργια ρομ.

-Υπαρχει τροπος να μην ανοιγει καθε φορα το gprs, μολις ανοιγω καπιο gps προγραμμα; Ξερω οτι ψαχνει το a-gps και oti αν κανω update το XTRA θα σταματησει απ οτι διαβασα. Και αν αλλαχτει το ραδιο του.

Αλλος τροπος ομως δεν υπαρχει;

- Και το πιο σπαστικο! Και στο Destinator kai sto iGO8.3... μετα απο 2 λεπτα σβηνει η συσκευη και μπαινει στο standby. Τοσο το εχω στις ρυθμισεις. Δεν υπαρχει τροπος να μενει ανοιχτη; Η πρεπει παλι να αλλαξω ρομ, η να βαλω καποιο αλλο ενδιαμεσο προγραμμα.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εγκαθιστας ενα προγραμμα το no data και παυει να ενεργοποιείται αυτοματα το gprs. οσο για το stand by ρυθμισε το να μη σβηνει οταν εχεις το gps ειναι τοσο απλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω! Στο πρωτο εχεις δικιο. Δεν ξαναζητησε gprs.

Στο δευτερο ομως, εννοειτε οτι ψαχνω κατι αλλο απο αυτο που μου ειπες.

Δεν εχει αλλος αυτο το προβλημα;

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...