Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις δοκίμασα το Gps με την ελληνική BDHJ2 και έπαθα πλάκα .

Μέχρι να φορτώσει το Destinator έχει βρει και δορυφόρους και τη θέση στο χάρτη . Η διαφορά με πριν είναι προφανώς τεράστια μια που ήθελα κάπου 1 λεπτό με την παλιότερη Rom . Όσοι νομίζουν λοιπόν οτί έχουν πόβλημα ας κάνουν το απαραίτητο flash πιστεύω αξίζει ο κόπος . :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις δοκίμασα το Gps με την ελληνική BDHJ2 και έπαθα πλάκα .

Μέχρι να φορτώσει το Destinator έχει βρει και δορυφόρους και τη θέση στο χάρτη . Η διαφορά με πριν είναι προφανώς τεράστια μια που ήθελα κάπου 1 λεπτό με την παλιότερη Rom . Όσοι νομίζουν λοιπόν οτί έχουν πόβλημα ας κάνουν το απαραίτητο flash πιστεύω αξίζει ο κόπος . :D

 

Τα ελληνικά που πουλιούνται τώρα, αυτήν έχουν φορεμένη;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κανεναν που να εβαλε το συγκεκριμενο ραδιο σε ελληνικη ρομ, να μου πει αν "εκατσε" σωστα

 

δουλευει αψογα μην ανυσηχεις :)

 

Τα ελληνικά που πουλιούνται τώρα, αυτήν έχουν φορεμένη;

 

αν ειναι νεες συσκευες ναι.

εγω παντως που ειχα στειλει το 2ο μου ομνια στο σερβις αυτην μου περασαν μεσα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφησω ετσι ωστε να το δουνε εκει.......και να επιδιωξω αντικατασταση......δικαιουμαι αντικατασταση με προβληματικη ρομ?

Στο κατω κατω εαν ειναι ρομ ας το κανουν και να το κρατησουν αυτοι...

 

Πηγα σημερα το πρωι το τηλεφωνο πισω και δεν μπορεσαν να το ξεκολλησουν με τιποτα......επιτοπου αντικατασταση......ΑΛΛΑΑΑ...............δεν ειχαν αλλο και θα περιμενω μεχρι το σαββατο την καινουρια παραλαβη..........αντε λιγο υπομονη ακομα δεν πειραζει.........:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δουλευει αψογα μην ανυσηχεις :)

 

 

 

αν ειναι νεες συσκευες ναι.

εγω παντως που ειχα στειλει το 2ο μου ομνια στο σερβις αυτην μου περασαν μεσα;)

 

πως θα διαπιστωσω αν η ρομ που εχει μεσα το κιν ειναι ι καλη?δηλαδη η ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι να κάνω την πρώτη μου κίνηση σε αγορά κάποιου touch screen κινητού και είμαι ανάμεσα στο Omnia και στο 5800 της ΝΟΚΙΑ. Αν και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από το Omnia (η τιμή του είναι λιγό υπερβολική) μέσα στο άρθρο που υπάρχει στην σελίδα κάποια πράγματα δεν μου αρέσουν και θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτά. Δυστυχώς 601 σελίδες είναι πάαααρα πολλές για να καθήσει να τις διαβάσει κάποιος, οπότε ίσως κάποιες ερωτήσεις να έχουν γίνει και παλαιότερα και να τις επαναλάβω άθελά μου. Πάντως θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε όσοι μπορείτε και όσο μπορείτε.

 

"...... Αν επιχειρήσετε να χρησιμοποιήσετε το Omnia υπό το έντονο φως του ήλιου ίσως να δυσκολευθείτε. Θα διαπιστώσετε καταρχήν ότι οι πληροφορίες που παρουσιάζονται σε αυτήν είναι δυσδιάκριτες." <---- Αναφορά μέσα από το άρθρο για το Omnia. Θα ήθελα να ήξερα αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο γιατί μου ακούγεται σοβαρό.

 

Γενικά θα μπορούσε να γίνει μια αναφορά σε οτι αφορά:

1. Αντοχή μπαταρίας σε απλή καθημερινή χρήση και σε πιο απαιτητική πχ με χρήση GPS

2. Φωτογραφική μηχανή - video σε ημέρα και νύχτα σε διάφορες λειτουργίες

3. GPS συνδεσιμότητα, χάρτες, προγράμματα που δέχεται πχ Garmin

4. Ποιότητα κατασκευής;

5. Αν με τις εγκαταστάσεις προγραμμάτων κολλάει - καθυστερεί; (γιατί διάβασα για hard reset)

6. Ο ήχος του αν είναι καλός;

7. Πώς είναι το Omnia κατά την εισαγωγή κειμένου;

8. Τα πλήκτρα "πιάνουν" με την πρώτη ή χρειάζονται 2-3 προσπάθειες για να πατηθεί ένα πλήκτρο;

9. Η ταχύτητα του κινητού είναι γρήγορη ή αργή;

 

Αυτά είναι τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό.

 

Δυστυχώς ξέρω το οτι είναι κουραστικό να ξαναγίνει μια πλήρης αναφορά για ένα κινητό που ήδη έχουν αναφερθεί τόσα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι να κάνω την πρώτη μου κίνηση σε αγορά κάποιου touch screen κινητού και είμαι ανάμεσα στο Omnia και στο 5800 της ΝΟΚΙΑ. Αν και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από το Omnia (η τιμή του είναι λιγό υπερβολική) μέσα στο άρθρο που υπάρχει στην σελίδα κάποια πράγματα δεν μου αρέσουν και θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτά. Δυστυχώς 601 σελίδες είναι πάαααρα πολλές για να καθήσει να τις διαβάσει κάποιος, οπότε ίσως κάποιες ερωτήσεις να έχουν γίνει και παλαιότερα και να τις επαναλάβω άθελά μου. Πάντως θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε όσοι μπορείτε και όσο μπορείτε.

 

"...... Αν επιχειρήσετε να χρησιμοποιήσετε το Omnia υπό το έντονο φως του ήλιου ίσως να δυσκολευθείτε. Θα διαπιστώσετε καταρχήν ότι οι πληροφορίες που παρουσιάζονται σε αυτήν είναι δυσδιάκριτες." <---- Αναφορά μέσα από το άρθρο για το Omnia. Θα ήθελα να ήξερα αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο γιατί μου ακούγεται σοβαρό.

 

Γενικά θα μπορούσε να γίνει μια αναφορά σε οτι αφορά:

1. Αντοχή μπαταρίας σε απλή καθημερινή χρήση και σε πιο απαιτητική πχ με χρήση GPS

2. Φωτογραφική μηχανή - video σε ημέρα και νύχτα σε διάφορες λειτουργίες

3. GPS συνδεσιμότητα, χάρτες, προγράμματα που δέχεται πχ Garmin

4. Ποιότητα κατασκευής

5. Αν με τις εγκαταστάσεις προγραμμάτων κολλάει - καθυστερεί γιατί διάβασα για hard reset

6. Ο ήχος του αν είναι καλός

 

Αυτά είναι τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό.

 

Δυστυχώς ξέρω το οτι είναι κουραστικό να ξαναγίνει μια πλήρης αναφορά για ένα κινητό που ήδη έχουν αναφερθεί τόσα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υπο το φως του ηλιου, η οθόνη εχει μεγάλο πρόβλημα.

Η μπαταρία του ειναι μετρια. Με Χρήση GPS τελειωνει σε 4-5 ωρες

Η φωτογραφικη μηχανη του ειναι κατωτερη απο το Nokia Ν95. Τη χαρακτηρίζω μετρια. Απο video δεν γνωριζω

Η συνδεσιμότητα του ειναι ικανοποιητική. Δεχεται πολλα προγραμματα. Εχω φορτώσει το Garmin, το IGO 8 και το destinator, χωρίς να εχω προβλήματα στην χρήση του. Το GPS δεν χάνει το σημα του. Εχει ομως καθυστερηση (5λεπτη) στο να βρει τους απαραίτητους δορυφόρους

Δεν εχει πολλα κολληματα. Ουτε χρειαζεται hard reset.

Εχει καλο σημα.

Σημειωνω οτι εχω την επίσημη ελληνικη ρομ και το λεω αυτο γιατι στο forum εχω διαβασει παιδια που λενε οτι η αγγλική δεν εχει καποια απο τα παραπάνω προβληματα, οπως η καθυστερηση ευρεσης δορυφορων απο το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως οταν εκανα εγκατασταση το ημερολογιο μου κολλησε.........κατι ξερεις κατι ξερεις......αρχιζεις και με ξεανχωνεις.........αφου απο την στεναχωρια μου δεν μπορω να κοιμηθω.....:(:X

 

αυτό φταίει φίλε μου, και εγώ το ίδιο πράγμα έπαθα από την δεύτερη μέρα που το αγορασα με το ημερολόγιο αυτό. καν το hard-reset και όλα θα είναι εντάξει.

 

μήπως ξέρει κάνεις κάποιο ημερολόγιο-εορτολόγιο που μπορούμε να βάλουμε με ασφάλεια?

tex
Link to comment
Share on other sites

αυτό φταίει φίλε μου, και εγώ το ίδιο πράγμα έπαθα από την δεύτερη μέρα που το αγορασα με το ημερολόγιο αυτό. καν το hard-reset και όλα θα είναι εντάξει.

 

μήπως ξέρει κάνεις κάποιο ημερολόγιο-εορτολόγιο που μπορούμε να βάλουμε με ασφάλεια?

 

ειναι του φιλου Δημητρη Παπαδημητριου

και ειναι δωρεαν αλλα και πολυ ενημερωμενο.

http://www.papadi.gr/

 

Υπο το φως του ηλιου, η οθόνη εχει μεγάλο πρόβλημα.

Η μπαταρία του ειναι μετρια. Με Χρήση GPS τελειωνει σε 4-5 ωρες

Η φωτογραφικη μηχανη του ειναι κατωτερη απο το Nokia Ν95. Τη χαρακτηρίζω μετρια. Απο video δεν γνωριζω

Η συνδεσιμότητα του ειναι ικανοποιητική. Δεχεται πολλα προγραμματα. Εχω φορτώσει το Garmin, το IGO 8 και το destinator, χωρίς να εχω προβλήματα στην χρήση του. Το GPS δεν χάνει το σημα του. Εχει ομως καθυστερηση (5λεπτη) στο να βρει τους απαραίτητους δορυφόρους

Δεν εχει πολλα κολληματα. Ουτε χρειαζεται hard reset.

Εχει καλο σημα.

Σημειωνω οτι εχω την επίσημη ελληνικη ρομ και το λεω αυτο γιατι στο forum εχω διαβασει παιδια που λενε οτι η αγγλική δεν εχει καποια απο τα παραπάνω προβληματα, οπως η καθυστερηση ευρεσης δορυφορων απο το GPS.

 

ετσι ακριβως φιλε μου.αλλαζοντας μια ρομ η ενα ραδιο το τηλ μεταμορφωνεται κυριολεκτικα προς το παρα πολυ καλυτερο!δοκιμασε το και θα δεις τι δυνατοτητες εχει αυτη η συσκευη.

 

Καλησπέρα σας!

 

Τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι να κάνω την πρώτη μου κίνηση σε αγορά κάποιου touch screen κινητού και είμαι ανάμεσα στο Omnia και στο 5800 της ΝΟΚΙΑ. Αν και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από το Omnia (η τιμή του είναι λιγό υπερβολική) μέσα στο άρθρο που υπάρχει στην σελίδα κάποια πράγματα δεν μου αρέσουν και θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτά. Δυστυχώς 601 σελίδες είναι πάαααρα πολλές για να καθήσει να τις διαβάσει κάποιος, οπότε ίσως κάποιες ερωτήσεις να έχουν γίνει και παλαιότερα και να τις επαναλάβω άθελά μου. Πάντως θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε όσοι μπορείτε και όσο μπορείτε.

 

"...... Αν επιχειρήσετε να χρησιμοποιήσετε το Omnia υπό το έντονο φως του ήλιου ίσως να δυσκολευθείτε. Θα διαπιστώσετε καταρχήν ότι οι πληροφορίες που παρουσιάζονται σε αυτήν είναι δυσδιάκριτες." <---- Αναφορά μέσα από το άρθρο για το Omnia. Θα ήθελα να ήξερα αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο γιατί μου ακούγεται σοβαρό.

 

Γενικά θα μπορούσε να γίνει μια αναφορά σε οτι αφορά:

1. Αντοχή μπαταρίας σε απλή καθημερινή χρήση και σε πιο απαιτητική πχ με χρήση GPS

2. Φωτογραφική μηχανή - video σε ημέρα και νύχτα σε διάφορες λειτουργίες

3. GPS συνδεσιμότητα, χάρτες, προγράμματα που δέχεται πχ Garmin

4. Ποιότητα κατασκευής;

5. Αν με τις εγκαταστάσεις προγραμμάτων κολλάει - καθυστερεί; (γιατί διάβασα για hard reset)

6. Ο ήχος του αν είναι καλός;

7. Πώς είναι το Omnia κατά την εισαγωγή κειμένου;

8. Τα πλήκτρα "πιάνουν" με την πρώτη ή χρειάζονται 2-3 προσπάθειες για να πατηθεί ένα πλήκτρο;

9. Η ταχύτητα του κινητού είναι γρήγορη ή αργή;

 

Αυτά είναι τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό.

 

Δυστυχώς ξέρω το οτι είναι κουραστικό να ξαναγίνει μια πλήρης αναφορά για ένα κινητό που ήδη έχουν αναφερθεί τόσα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

φιλε μου το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και για αυτα που αναφερεις εχω να πω

1. προβλημα με την μπαταρια και την αυτονοια της εχουν αυτα που ειναι με την παλια ρομ που ειχαν πρωτοκυκλοφορησει και μονο αυτα!!με μια αναβαθμιση λυνεται το προβλημα της μπαταριας δραματικα!η αυτονομια ξεπερναει ανετα τις 2 μερες με λογικη χρηση παντα.

2.η φωτογραφικη του μηχανη ειναι παρα πολυ καλη και μαζι με του hd ειναι οι καλυτερες που εχουν ποτε φορεθει σε wm τηλεφωνα.σιγουρα δεν ειναι οπως του Ν82 η του C905 αλλα ειναι πολυ καλη.

3.το GPSτου πλεον μετα τις τελευταιες ρομ-ραδιος θεωρειται απο τα κορυφαια πακετα!

4.πολυ καλη .

5.αν ξερεις τι κανεις δεν θα κολησει ποτε.κολαει σε παιδια που δεν εχουν την γνωση απο τετοιες συσκευες και πανω στην αγνοια τους (δεν το λεω ειρωνικα αυτο !!) τα βαζουν με την συσκευη.

6.ειναι ικανοποιητικος κατα την αρχικη του κατασταση αλλα με καποιες ρυθμισεις γινεται παρα πολυ καλος.

7.οπως στα περισσοτερα wm τηλ.υπαρχουν αρκετοι τροποι με full screen πληκτρολογια ωστε να γινεται η εισαγωγη κειμενου απο πολυ ευκολη εως και παιχνιδακι.

8.φυσικα και πιανουν με την 1η!

9.θεωρειται πολυ γρηγορο εως ταχυτατο με βαση παντα τον ανταγωνισμο και οχι με το πως το εχει στημενο ο καθε χρηστης...

αν ξερεις τι κανεις τοτε γινεται ακομα ταχυτερο!

 

οσο για την ποιοτητα του φωτισμου της οθονης υπο το εντονο φως του ηλιου,ειναι ενα μειονεκτημα των περισσοτερων wm συσκευων ..

κατι που στο ομνια ναι,ειναι λιγο πιο εντονο.

 

αν θες ενα ολοκληρωμενο κινητο τηλ σε μορφη Pda τοτε το ομνια ειναι μια παρα πολυ καλη και αξιοπιστη λυση.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειναι του φιλου Δημητρη Παπαδημητριου

και ειναι δωρεαν αλλα και πολυ ενημερωμενο.

http://www.papadi.gr/

 

 

 

φίλε μου το κατέβασα αλλά δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση στο ομνια. είναι συμπιεσμένο και το κάνω unrar και εμφανίζετε το Papadi.HellenicCalendar.1.1.Setup.exe

 

το στέλνω στο ομνια μέσω bluetooth και πάω να το τρέξω και μου λέει: "Papadi.HellenicCalendaar.1.1.setup" is no valid pocket PC application

tex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες για πειτε τελικα μπορουμε να βαζουμε το καλωδιο χωρις να το φορτιζει;
Link to comment
Share on other sites

ειναι του φιλου Δημητρη Παπαδημητριου

και ειναι δωρεαν αλλα και πολυ ενημερωμενο.

http://www.papadi.gr/

 

 

 

φίλε μου το κατέβασα αλλά δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση στο ομνια. είναι συμπιεσμένο και το κάνω unrar και εμφανίζετε το Papadi.HellenicCalendar.1.1.Setup.exe

 

το στέλνω στο ομνια μέσω bluetooth και πάω να το τρέξω και μου λέει: "Papadi.HellenicCalendaar.1.1.setup" is no valid pocket PC application

 

μα μονος σου το ειπες :D

 

ειναι setup :)

 

συνδεσε το ομνια σου στον υπολογιστη και τρεξε το setup απο τοpc σου.

ετσι γινεται με τα exe αρχεια ,αντιθετα απο αυτα με την καταληξη cab που τρεχουν μεσα απο το τηλ:)

 

Ρε παιδες για πειτε τελικα μπορουμε να βαζουμε το καλωδιο χωρις να το φορτιζει;

 

απο οτι ξερω φιλε μου οχι,

αλλα ισως μεσω καποιου registry change να γινεται...δεν το εχω ψαξει:O

 

γιατι να μην φορτιζει μεσω pc? που το κακο?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω φιλε μου οχι,

αλλα ισως μεσω καποιου registry change να γινεται...δεν το εχω ψαξει:O

 

γιατι να μην φορτιζει μεσω pc? που το κακο?

Δεν χαλαει την μπαταρια αν το βαζεις συνεχεια για να του βαζεις προγραμματα και παιχνιδια;

Και πες μου αν μπορεις πως βλεπω ποια rom εχω;Και γενικα αν υπαρχει FAQ για το omnia

Link to comment
Share on other sites

 

μα μονος σου το ειπες :D

 

ειναι setup :)

 

συνδεσε το ομνια σου στον υπολογιστη και τρεξε το setup απο τοpc σου.

ετσι γινεται με τα exe αρχεια ,αντιθετα απο αυτα με την καταληξη cab που τρεχουν μεσα απο το τηλ:)

 

α μάλιστα φίλε, δηλαδή να το συνδέσω ως storage η ως sync center?? μόλις το τρέξω, που πρέπει να του πω να το κάνει εγκατάσταση?

tex
Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλαει την μπαταρια αν το βαζεις συνεχεια για να του βαζεις προγραμματα και παιχνιδια;

 

 

αντιθετα το φορτιζει καλυτερα μιας και γινεται πιο αργη φορτιση μεσω pc ;)

μην σε ανυσηχει αυτο καθολου.

 

 

α μάλιστα φίλε, δηλαδή να το συνδέσω ως storage η ως sync center?? μόλις το τρέξω, που πρέπει να του πω να το κάνει εγκατάσταση?

 

τρεξε το exe απο τον υπολογιστη σου εχοντας συνδεμενο το τηλ με το καλωδιο σε κατασταση active synch ομως μονο!!και θα δεις ποσο απλο ειναι :)

 

η εγκατασταση καποια στιγμη σταματαει απο τον υπολογιστη και συνεχιζεις απο το τηλ διαλεγοντας εσυ που θα εγκατασταθει το καθε προγραμμα.

οπως ακριβως σαν να το ετρεχες απο το τηλ (οπως πηγες να το κανεις στην αρχη):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αντιθετα το φορτιζει καλυτερα μιας και γινεται πιο αργη φορτιση μεσω pc ;)

μην σε ανυσηχει αυτο καθολου.

 

 

 

τρεξε το exe απο τον υπολογιστη σου εχοντας συνδεμενο το τηλ με το καλωδιο σε κατασταση active synch ομως μονο!!και θα δεις ποσο απλο ειναι :)

 

η εγκατασταση καποια στιγμη σταματαει απο τον υπολογιστη και συνεχιζεις απο το τηλ διαλεγοντας εσυ που θα εγκατασταθει το καθε προγραμμα.

οπως ακριβως σαν να το ετρεχες απο το τηλ (οπως πηγες να το κανεις στην αρχη):)

 

WOWww τέλειο , σε ευχαριστώ πολύ πολύ φίλε μου να'σε καλά

tex
Link to comment
Share on other sites

WOWww τέλειο , σε ευχαριστώ πολύ πολύ φίλε μου να'σε καλά

 

για να εισαι ακομη πιο ευχαριστημενος :rolleyes:

 

μετα απο καθε εγκατασταση μεσω υπολογιστη ενος προγραμματος η οποιας εφαρμογης στο τηλ,

δημιουργειται φακελος απο το προγραμμα που τρεξαμε μεσα στο program files του υπολογιστη.:)

συνηθως μεσα στον φακελο microsoft active synch αλλα και πολλλες φορες απλα μεσα στον φακελο program files.

 

που ειναι το καλο εδω??

 

μεσα στους φακελους εγκαταστασης των εφαρμογων-παιχνιδιων που δημιουργουνται εχουμε αρχεια με καταληξη arm-cab απο την εκαστοτε εφαρμογη,

αρχεια που ειναι αυτα που θελουμε για να τα τρεχουμε απο το τηλ μας κατευθειαν και οχι μεσω setup-exe μεσω του υπολογιστη μας.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτό φταίει φίλε μου, και εγώ το ίδιο πράγμα έπαθα από την δεύτερη μέρα που το αγορασα με το ημερολόγιο αυτό. καν το hard-reset και όλα θα είναι εντάξει.

 

μήπως ξέρει κάνεις κάποιο ημερολόγιο-εορτολόγιο που μπορούμε να βάλουμε με ασφάλεια?

 

Δηλαδη αδικα το πηγα πισω?

Κριμα γιατι κρατουσε και πολυ η μπαταρια......και μου ειπαν οτι θα το αντικαταστησουν....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αδικα το πηγα πισω?

Κριμα γιατι κρατουσε και πολυ η μπαταρια......και μου ειπαν οτι θα το αντικαταστησουν....:cry:

 

δεν εκανες οτι σου ειπαμε προφανως ...;)

 

αν εκανες hard reset θα το ειχες στα χερια σου τωρα.υπομονη τωρα δεν πειραζει. ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανες οτι σου ειπαμε προφανως ...;)

 

αν εκανες hard reset θα το ειχες στα χερια σου τωρα.υπομονη τωρα δεν πειραζει. ;)

 

Προσπαθησα να κανω hard reset με τον τροπο που ειπατε αλλα δεν εκανε με τιποτα(ισως δεν το εκανα εγω σωστα)αλλα οσο και να κρατουσα τα δυο πληκτρα κλησης πατημενα δεν εκανε τιποτα απολυτως...:(

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω hard reset με τον τροπο που ειπατε αλλα δεν εκανε με τιποτα(ισως δεν το εκανα εγω σωστα)αλλα οσο και να κρατουσα τα δυο πληκτρα κλησης πατημενα δεν εκανε τιποτα απολυτως...:(

 

ποσο πιο αναλυτικα να στο εγραφα?:(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2616441#post2616441

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ποσο πιο αναλυτικα να στο εγραφα?:(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2616441#post2616441

 

Ναι φιλε μου ολα καλα απλα δεν μου εφανιστηκε ποτε στην οθονη μου οσο και να τα κρατουσα πατημενα η οθονη για hard reset....:)

Συνεχιζε κανονικα τι διαδικασια και κολλουσε.........

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν μου βρισκει το κινητο ο υπολογιστης;Που ειναι οι drivers;
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου ολα καλα απλα δεν μου εφανιστηκε ποτε στην οθονη μου οσο και να τα κρατουσα πατημενα η οθονη για hard reset....:)

Συνεχιζε κανονικα τι διαδικασια και κολλουσε.........

 

οταν κρατας πατημενα τα πληκτρα βαζεις τη γραφιδα στην τρυπα αριστερα του on/off στο πανω μερος του ομνια (τα πληκτρα δεν τα αφηνεις μεχρι να εμφανιστει το μηνυμα στην οθονη

 

εδω αναφερονται και οι δυο τροποι για hard reset

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...