Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι οχι; Απο τη στιγμη που υπαρχει προβηλα με τα θεματα και παντου γινεται πανικος, ας κλεισει καμια βδομαδα το φορουμ, να κανουν χωρισμους, να βαλουν ολα τα θεματα σε αναλογα μερη, και αν δεν μπορουν γιατι ειναι λιγοι, ας βαλουν περισσοτερους mods να τα ελεγχουν και να κανουν δουλεια. Αλλιως δεν εχει κανενα νοημα. Θα φτασουμε 1000 σελιδες και θα ρωταμε ακομα γιατι δε γραφω ελληνικα αλλα μονο αγγλικα. Δηλαδη πραγματα βασικα. Οπως θα επρεπε κανονικα ολοι να γραφουν με ελληνικα για να μπορουν αυτα τα 5-10 ατομα που κανουν αναζητηση, γιατι απο τα 200 ατομα που το παρακολουθουν τοσοι κανουν, να μπορουν να τα ψαχνουν πιο ευκολα. Γιατι αν θελει κανεις να δει πχ τη λεξη επαφες για τα ελληνικα, πρεπει να ξερει οτι ειναι το funcontacts και να το γραψει ετσι. Αλλα βαζει επαφες, δε βλεπει κατι, τσουπ να ενα ποστ. Και η απαντηση ειναι πιο πισω. Κατανοητο οτι καποιοι δεν εχουν ελληνικα, αλλα νομιζω πως οι περισσοτεροι βαριουνται.

Τα λεω λιγο αυστηρα, αλλα ειμαι mod σε ενα forum και ξερω πως εχει η κατασταση, και απο τη στιγμη που πηραμε αυστηρα μετρα, εστρωσαν ολα, και εδω δυστυχως υπαρχει αναρχια και ειναι κριμα.

 

30 ώρες εκτός και το thread είναι +40 σείδες!

 

Παιδιά συγγνώμη αλλά το forum δεν είναι μόνο το thread του Omnia. Όταν ανοίγετε την κεντρική σελίδα των Windows Mobile Pocket PCs θα δείτε κάποια θέματα επισημασμένα, ειδκά τα Π Ε Ρ Ι Ε Χ Ο Μ Ε Ν Α έχουν αρκετά χρήσιμα threads και το βασικότερο έχει για την ελληνική γραφή. Μιλάμε για WM συσκευή, το Omnia δεν είναι το πρώτο που έχει WM.

 

Είναι δική μας υποχρέωση να τα εμπλουτίσουμε και να τα σεβαστούμε. Θέλετε άμεσες λύσεις για τα προβλήματα σας αλλά με την μασημένη τροφή σε κάθε πρόβλημα δεν θα ξέρετε τι να κάνετε. Τίποτα δεν μπορεί να κρύψει τον βραχνά που λέγετε WM, αν δεν έχετε όρεξη να ασχολήθείτε και να διαβάσετε πουλήστε το. Θα γλιτώσετε αρκετούς πονοκέφαλους.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://omniacs.net/images/ca_evo2/misc/logo.gif

 

http://www.omniacs.net

 

έτοιμο το φορουμ που αφορά αποκλειστικά και μόνο το ομνια,επαναλαμβάνω η βάση μας είναι το myphone.gr.

ακόμα δεν έχουμε ολοκλήρωση τα θέματα,σιγά σίγα εντός της ημέρας θα γίνουν όλα.

 

Εγινα κιόλας μέλος !!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://omniacs.net/images/ca_evo2/misc/logo.gif

 

http://www.omniacs.net

 

έτοιμο το φορουμ που αφορά αποκλειστικά και μόνο το ομνια,επαναλαμβάνω η βάση μας είναι το myphone.gr.

ακόμα δεν έχουμε ολοκλήρωση τα θέματα,σιγά σίγα εντός της ημέρας θα γίνουν όλα.

 

Είσαι άρχοντας. Τι να πούμε? Πρέπει να σου στήσουμε άγαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο είμαι σπίτι το έχω σχεδόν μόνιμα στο usb.

και αυτο ειναι καλο ? τελσπα... οπως νομιζεται..

αμα ειναι για να μου κρατησει το κινητο 3 μερες να το βαζω στο usb.. θα το ειχα πεταξει απο το παραθυρο την πρωτη μερα κιολας..

γενικα το αποφευγω το usb.. κανω την δουλεια μου με wifi για να μην το φορτιζω εστω και λιγο .... προτειμω μια καλη φορτιση καθε 4η μερα... η ενδιαμεσες φορτισεις παντα σκοτωνουνε την μπαταρια.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

και αυτο ειναι καλο ? τελσπα... οπως νομιζεται..

αμα ειναι για να μου κρατησει το κινητο 3 μερες να το βαζω στο usb.. θα το ειχα πεταξει απο το παραθυρο την πρωτη μερα κιολας..

γενικα το αποφευγω το usb.. κανω την δουλεια μου με wifi για να μην το φορτιζω εστω και λιγο .... προτειμω μια καλη φορτιση καθε 4η μερα... η ενδιαμεσες φορτισεις παντα σκοτωνουνε την μπαταρια.

 

μπορει να μου απαντηση καποιος πως μεταφερω τις επαφες μου στο pc.μπαινω αλλα δεν μου τις ανοιγει.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad:

1. Άμα διάβαζες το ποστ μου θα έβλεπες ότι ΔΕΝ έχω πρόβλημα μπαταρίας (2~3 μέρες)

2. Απλά έκανα ποστ για να θίξω το θέμα με την φόρτιση usb.

3. Απο pda4u το αγόρασα…

 

Δεν αναφερόμουνα σε σένα ... :( :rolleyes:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντηση καποιος πως μεταφερω τις επαφες μου στο pc.μπαινω αλλα δεν μου τις ανοιγει.

 

σορυ αδερφε

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο μπράβο...SAXOVTS!!!! Πολύ καλο...!!! Αρκει ολοι να χρησιμοποιούμε αυτό το φορουμ για τα καθημερινά προβλήματα και να μην χαλάσουμε την δουλειά σου!!
Link to comment
Share on other sites

και αυτο ειναι καλο ? τελσπα... οπως νομιζεται..

αμα ειναι για να μου κρατησει το κινητο 3 μερες να το βαζω στο usb.. θα το ειχα πεταξει απο το παραθυρο την πρωτη μερα κιολας..

γενικα το αποφευγω το usb.. κανω την δουλεια μου με wifi για να μην το φορτιζω εστω και λιγο .... προτειμω μια καλη φορτιση καθε 4η μερα... η ενδιαμεσες φορτισεις παντα σκοτωνουνε την μπαταρια.

 

Γιατί να μην είναι καλό;

Αλλωστε εγώ δεν το κάνω μόνο για να το φορτίσω, το κάνω και επειδή δουλεύω με τον υπολογιστή+το όμνια.

Η φόρτιση από usb παρατήνει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Εχει αναφερθεί και σε άλλα θέματα και σε πολλά άλλα φόρουμς..... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.omniacs.net

έτοιμο το φορουμ που αφορά αποκλειστικά και μόνο το ομνια,επαναλαμβάνω η βάση μας είναι το myphone.gr.

ακόμα δεν έχουμε ολοκλήρωση τα θέματα,σιγά σίγα εντός της ημέρας θα γίνουν όλα.

παντος απο την εμπειρια μου σε θεματα συγκεντρωσης πληροφοριας,

-καλυτερα να φτιαχναμε ενα σιτε και να μαζευαμε ολη την πληροφορια εκει

(και το τελειο θα ηταν ενα online update/installation tool web based η με καποιο ευκολο ιnterface με μια μεγαλη γκαμα προγραμματων θα ηταν κατι καλο)

 

- το να φτιαξουμε ενα δευτερο φορουμ δεν θα μας βοηθησει, αλλα θα σκορπισει την πλhροφορια και θα χασουμε σιγουρα την μπαλα....

ειμουνα σε αρκετα φορουμ που μετα απο διαμαχες σπασανε σε 2 η και 3 υπομερους και μετα χαθηκε η μπαλα...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

egw t pernw avrio... kai mantepste se ti timh? 280evrwww......:-D

 

Που το βρηκες 280?!

Με επιδοτηση ή μονο συσκευη?

Αν μπορεις βαλε καποιο link ή στηλε μου pm!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είναι καλό;

Αλλωστε εγώ δεν το κάνω μόνο για να το φορτίσω, το κάνω και επειδή δουλεύω με τον υπολογιστή+το όμνια.

Η φόρτιση από usb παρατήνει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Εχει αναφερθεί και σε άλλα θέματα και σε πολλά άλλα φόρουμς..... :)

 

φορτιζω = οταν αδιασει η μπαταρια και ειναι 20~30% την αφηνω και φορτισει 100% και μετα αρχιζω να παιζω παλι.

 

δεν νομιζω να σου ειπε κανεις οτι 1~3 ωρα την ημερα στο usb κανει τη μπαταρια σου σουπερ..

 

:ninja:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ena megalo brabo ston SAXOVTS oloi oi omniacs sto http://www.omniacs.net

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

φορτιζω = οταν αδιασει η μπαταρια και ειναι 20~30% την αφηνω και φορτισει 100% και μετα αρχιζω να παιζω παλι.

Αυτό ίσχυε παλιά. Τότε που οι μπαταρίες δεν ήταν λιθίου. Οι μπαταρίες λιθίου, αυτή ακριβώς τη διαφορά έχουν. Δεν χρειάζεται να περιμένεις την αποφόρτιση για να τις φορτίσεις.

δεν νομιζω να σου ειπε κανεις οτι 1~3 ωρα την ημερα στο usb κανει τη μπαταρια σου σουπερ..

 

:ninja:

Αυτό ακριιβώς είπα. Εχει αναφερθεί και σε άλλα θέματα και σε άλλα φόρουμ, αλλά και από τη μακροχρόνια εμπειρία μου με wm ppc, αυτό έχει αποδείξει.

Θυμάμαι το Μιο Α701 για παράδειγμα, που όσο πέρναγε ο καιρός, τόσο περισσότερο κρατούσε η μπαταρία του.

Το Kaiser, το ίδιο..... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο που σας ρωταω δεν το ξερετε....τις επαφες μου δεν τις βλεπω οταν ειναι συνδεδεμενο με το pc γιατι ρε παιδια?θελω να τις αποθηκευσω κ να τις ξαναπερασω μετα...παρακαλω μια λυση

πειτε τουλαχιστον ενα ναι η οχι να τελειωνουμε

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο που σας ρωταω δεν το ξερετε....τις επαφες μου δεν τις βλεπω οταν ειναι συνδεδεμενο με το pc γιατι ρε παιδια?θελω να τις αποθηκευσω κ να τις ξαναπερασω μετα...παρακαλω μια λυση

πειτε τουλαχιστον ενα ναι η οχι να τελειωνουμε

 

ρυθμισε το active sync να κάνει συγχρονισμό και τον επαφών του outlook . Με αυτό τον τρόπο κάθε φορά που το συνδέσεις θα ελέγχει για νέες επαφές και θα τις περνάς. Αν έχεις ήδη περασμένες επαφές στο outlook θα στις περάσει στο τηλέφωνο και το αντίθετο. Αν παρόλα αυτά δε σου τις περνάει κάπου έχει μπλοκάρει, δοκίμασε να κάνεις επανεγκατάσταση του active sync . ελπίζω να βοήθησα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

μπορειτε να μου πειτε από που μπορω να κατεβασω δωρεαν το ptravelalarm; σε οσες σελιδες εψαξα το βρήκα trial version. κοιταξα και στο φορουμ αλλα δεν βρηκα καποιο λινκ.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παντος απο την εμπειρια μου σε θεματα συγκεντρωσης πληροφοριας,

-καλυτερα να φτιαχναμε ενα σιτε και να μαζευαμε ολη την πληροφορια εκει

(και το τελειο θα ηταν ενα online update/installation tool web based η με καποιο ευκολο ιnterface με μια μεγαλη γκαμα προγραμματων θα ηταν κατι καλο)

 

- το να φτιαξουμε ενα δευτερο φορουμ δεν θα μας βοηθησει, αλλα θα σκορπισει την πλhροφορια και θα χασουμε σιγουρα την μπαλα....

ειμουνα σε αρκετα φορουμ που μετα απο διαμαχες σπασανε σε 2 η και 3 υπομερους και μετα χαθηκε η μπαλα...

 

ουσιαστικά αυτό είναι μια συνέχεια του εδώ έτσι ώστε 2-3 άτομα να μπορούμε να το κοντρολάρουμε και να μην χάσουμε την μπάλα!!!

είναι φορουμ αποκλειστικά και μόνο για το ομνια και τίποτε άλλο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν οι θήκες για το ι-phone κάνουν και για το Omnia γιατί έχω δει μία που μου αρέσει αλλα είναι για i-phone...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν οι θήκες για το ι-phone κάνουν και για το Omnia γιατί έχω δει μία που μου αρέσει αλλα είναι για i-phone...:worry:

 

 

αν θυμάμαι καλά κάποιο παλικάρι είχε πάρει και είπε οτι έρχεται γάντι.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά κάποιο παλικάρι είχε πάρει και είπε οτι έρχεται γάντι.

Thanks...Μήπως ξέρεισ κανένα e-shop που να πούλαει την αυθεντική θήκη του Omniaγιατί έχω ψάξει παντού και δεν την βρίσκω και φυσικά θα την προτιμούσα από μία για το i-phone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...