Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Παντελώς άσχετο με τα συμπτώματα σου!

2. Ναι, αν δεν έχεις άλλο πρόγραμμα πλοήγησης να δοκιμάσεις.

3. Εξαρτάται από το είδος της βλάβης (ψυχρή κόλληση, κακή επαφή κεραίας, χαλασμένη κεραία, βλάβη πλακέτας) !

 

Με το Εxtra δοκίμασες; Με το GpsTest;

Δηλ δεν μπορώ να κάνω το ίδιο για το destinator 7?

Επίσης μου λες ότι είναι δυνατό να τρέξει το Google Maps χωρίς wi-fi...

Όταν πάω να βρω σήμα μου λέει πρώτα το ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ GPS και μετά το ΑΣΘΕΝΕΣ ΣΗΜΑ ΕΛΕΓΞΤΕ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλ δεν μπορώ να κάνω το ίδιο για το destinator 7?

Επίσης μου λες ότι είναι δυνατό να τρέξει το Google Maps χωρίς wi-fi...

Όταν πάω να βρω σήμα μου λέει πρώτα το ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ GPS και μετά το ΑΣΘΕΝΕΣ ΣΗΜΑ ΕΛΕΓΞΤΕ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ

 

1. Τι σχέση έχει αυτό που ρωτάς τώρα;

2. Είπα συγκεκριμένα να λοκάρει σήμα από δέκτη GPS μόνο, χωρίς χάρτες, για να ελέγξεις το δέκτη σου!

3. Σου απαντήθηκε ΥΠΕΡ-επαρκώς ήδη!!! :wacko: Αν έχεις κάποια απορία επ'αυτού γίνε πιο συγκεκριμένος!!!

Link to comment
Share on other sites

1. Τι σχέση έχει αυτό που ρωτάς τώρα;

2. Είπα συγκεκριμένα να λοκάρει σήμα από δέκτη GPS μόνο, χωρίς χάρτες, για να ελέγξεις το δέκτη σου!

3. Σου απαντήθηκε ΥΠΕΡ-επαρκώς ήδη!!! :wacko: Αν έχεις κάποια απορία επ'αυτού γίνε πιο συγκεκριμένος!!!

ΟΚ κατάλαβα τη διαδικασία.

Όσο για το πρόβλημα με τη λήψη σήματος μου βγάζει το μήνυμα ΕΛΕΓΞΤΕ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ

:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ κατάλαβα τη διαδικασία.

Όσο για το πρόβλημα με τη λήψη σήματος μου βγάζει το μήνυμα ΕΛΕΓΞΤΕ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ

:mad::mad:

 

Ωραία! Δοκίμασε όλα όσα σου έχουν ως στιγμής προταθεί, σε σωστές συνθήκες, όπως επίσης σου περιγράφηκαν και ενημέρωσε ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ σχετικά για κάθε σου βήμα και για τα αποτελέσματα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα σωστά εκτός από:

1. Τουλάχιστον Garmin και Dest7 παίζουν ταυτόχρονα στο i900 (υπάρχει επιλογή αυτόματης διαχείρησης GPS στις ρυθμίσεις).

2. Πάντα και ανέκαθεν σε σταθερό σημείο επιτυγχάνουμε ταχύτερο λοκάρισμα, ανεξαρτήτως συσκευής,ή προγράμματος! Αρκεί φυσικά στο σημείο που είμαστε να παρέχει τις βασικές προϋποθέσεις λήψης.

1. Σε ένα mio p550 που έχω για να παίξουν 2 και άνω προγ΄ραματα μαζί ήθελε software, καθώς η πόρτα com του GPS κλείδωνε (γινόταν open) από ΈΝΑ (το πρώτο πρόγραμμα), αν αυτό δεν έκλεινε καλώς (να κλείσει -close την com) δεν έπαιζε το αλλο πρόγραμμα που φόρτονες μετά, μονο restart. Σε ι900 δεν ειμαι σιγουρος αλλα igo8 με DEST 7 μαζί δεν παίζαν ουτε καν σε σειρά αν πρωτο έτρεχες το igo8. δεν το έψαξα παραπάνω ίσως έφτεγε η έκδωση igo8 που είχα.. Δεν με νοιαζει πλεόν πέτaξα το igo..

2. αν και θα μπορούσες να έχεις δίκαιο γιατι είναι πιο λογικό (καθώς το στίγμα χρησιμοποιεί αλγορίθμους με παράμετρο το πραγματικό και έναν χρόνο (δλδ την ώρα) και το στίγμα των δορυφόρων που εκπέμπουν την ώρα τους και την θέση τους). Ετσι θα βόλευε πιστευω να είσαι ακίνητος.. Ωστόσο εχω νομίζω αντίθετη εμπειρία, οτι δλδ κλειδώνει πιο γρήγορα και εχεις ακριβεστερο στίγμα οταν κινήσαι τουλάχιστον στο Dest 7 .. Η λογκή ισως είναι οτι όταν κινήσε με βάσει τα δεδομένα των δρόμων μπορεί να αποφανθεί καλύτερα σε ποιον παράλληλο δρόμο είσαι. Αν εισαι ακίνητος, μπορεί να πέσει ενα δυο δρόμους λάθος (πιο δεξιά ή πιο αριστερά).. Δεν εκανα βεβαια συστηματική ερευνα και μετρήσεις, εχω ωστόσο αυτήν την αίσθηση. μπορεί και ίσως να έχεις δίκαιο..

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

1. Σε ένα mio p550 που έχω για να παίξουν 2 και άνω προγ΄ραματα μαζί ήθελε software, καθώς η πόρτα com του GPS κλείδωνε (γινόταν open) από ΈΝΑ (το πρώτο πρόγραμμα), αν αυτό δεν έκλεινε καλώς (να κλείσει -close την com) δεν έπαιζε το αλλο πρόγραμμα που φόρτονες μετά, μονο restart. Σε ι900 δεν ειμαι σιγουρος αλλα igo8 με DEST 7 μαζί δεν παίζαν ουτε καν σε σειρά αν πρωτο έτρεχες το igo8. δεν το έψαξα παραπάνω ίσως έφτεγε η έκδωση igo8 που είχα.. Δεν με νοιαζει πλεόν πέτaξα το igo..

2. αν και θα μπορούσες να έχεις δίκαιο γιατι είναι πιο λογικό (καθώς το στίγμα χρησιμοποιεί αλγορίθμους με παράμετρο το πραγματικό και έναν χρόνο (δλδ την ώρα) και το στίγμα των δορυφόρων που εκπέμπουν την ώρα τους και την θέση τους). Ετσι θα βόλευε πιστευω να είσαι ακίνητος.. Ωστόσο εχω νομίζω αντίθετη εμπειρία, οτι δλδ κλειδώνει πιο γρήγορα και εχεις ακριβεστερο στίγμα οταν κινήσαι τουλάχιστον στο Dest 7 .. Η λογκή ισως είναι οτι όταν κινήσε με βάσει τα δεδομένα των δρόμων μπορεί να αποφανθεί καλύτερα σε ποιον παράλληλο δρόμο είσαι. Αν εισαι ακίνητος, μπορεί να πέσει ενα δυο δρόμους λάθος (πιο δεξιά ή πιο αριστερά).. Δεν εκανα βεβαια συστηματική ερευνα και μετρήσεις, εχω ωστόσο αυτήν την αίσθηση. μπορεί και ίσως να έχεις δίκαιο..

 

1. Έγραψα συγκεκριμένα για Dest7 και GarminXT (προσέθεσε και το Μiomap). Το Ομνια έχει αυτόματη διαχείρηση θύρας

COM/ GPS (μενού->ρυθμίσεις->εξωτερικό GPS->τελευταία καρτέλα). Για Igo8 δεν έγραψα, διότι όντως δεσμεύει τη

θύρα και με το κλείσιμο του δεν την απελευθερώνει (το γιατί, δεν το γνωρίζω και δεν το έψαξα).

Πάραυτα κακώς το πέταξες, καθότι λειτουργεί το TMC του!!! ;)

 

2. Καθότι ξεκίνησα να ασχολούμε με δέκτες GPS από τους Sony IPS-760 και 360 (που έπεσαν στα χέρια μου :X ) , σε βεβαιώ

ότι ταχύτερο λοκάρισμα ΠΑΝΤΑ έχεις ακίνητος! Το ίδιο και στι i900 μου, όπου ακίνητος επιτυγχάνω συνήθεις

χρόνους (ψυχρή εκκίνηση) ~1-2 λεπτά και εν κινήσει ~2-5-10 λεπτά (παρακαλάω να με πιάνουν φανάρια αν καίγομαι :p ).

Θέμα ακρίβειας δεν τίθετε, απλά ακίνητος, συνήθως αν έχεις θέσει προορισμό, ο πλοηγός για κάποια δευτερόλεπτα (καθότι

κυρίως, δεν γνωρίζει τη φορά κίνησης σου), προσπαθώντας να υπολογίσει τη βέλτιστη διαδρομή, ομολογουμένως

ενδέχετε να δείξει κάτι "περίεργο" και με το που θα κινηθείς μερικά μόλις μέτρα, να διορθώσει.

Αντίθετα σε καλές "μαγειρευμένες" rom, που συγκρίθηκα, λοκάρανε τάχιστα (ψυχρή,σε μερικά δλπτα), αλλά με ακρίβεια

για γέλια, ενώ εμένα από τη στιγμή που κλείδωνει έχει μέγιστη δυνατή ακρίβεια. Το αποτέλεσμα ήταν ότι για να έχουν και

οι δύο περιπτώσεις το ίδιο αποτέλεσμα χρηστικότητας, ο τελικός συνολικός χρόνος (κλείδωμα+ακρίβεια),

ήταν σχεδόν ο ίδιος!!! Το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα (αλλά με σαφώς πολύ μικρότερο συνολικό χρόνο <1 λεπτά) είχα σε τεστ με Pna της

MLS! Ταχύτατο κλείδωμα, αλλά καθυστέρηση επίτευξης μέγιστης ακρίβειας. Όλα ακίνητα

πάντα, και σε ψυχρή εκκίνηση. ;)

Edited by cps424
Link to comment
Share on other sites

Εχω στο Omnia ΚΑΙ το iGo και το Destinator και μου δουλεύουν και τα δύο ρολόι.

Βέβαια το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ κατά 99% είναι το Destinator. (Αγορασμένο πάντα)

 

Κάθε φορά που συνδέομαι με activesync για οποιοδήποτε λόγο με το πισί ενημερώνω και το XTRA.

Με το XTRA ενημερωμένο βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα κλειδώματος.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εχω στο Omnia ΚΑΙ το iGo και το Destinator και μου δουλεύουν και τα δύο ρολόι.

Βέβαια το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ κατά 99% είναι το Destinator. (Αγορασμένο πάντα)

 

Κάθε φορά που συνδέομαι με activesync για οποιοδήποτε λόγο με το πισί ενημερώνω και το XTRA.

Με το XTRA ενημερωμένο βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα κλειδώματος.

 

Όλα όσα γράφεις δουλεύουν άψοψα, η παρατήρηση αφορούσε αν μετά από χρήση με το Igo8, ή και ταυτόχρονα σε λειτουργία με τα Dest7, ή Garmin σου βρίσκει το δέκτη GPS, ή απαιτεί soft reset. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το bytheway.gr:

Για κατόχους SAMSUNG OMNIA βρήκα πιο ήταν το πρόβλημα που όταν τρέχαμε το i-go μετά δεν μπορούσαμε να τρέξουμε κανένα άλλο πρόγραμμα πλοήγησης εάν πρώτα δεν κάναμε soft reset.

Κάνουμε open το data.zip (δεξί κλικ open) και πηγαίνουμε στο config/devices/SGH-i900.ini και διορθώνουμε το :

 

[gps]

source="virtserial"

 

κάνοντάς το:

 

[gps]

source="nmea"

 

και μετά save το αρχείο.

Σχετικό λινκ: http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=7127

 

Επιβεβαιωμένο από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο Omnia ΚΑΙ το iGo και το Destinator και μου δουλεύουν και τα δύο ρολόι.

Βέβαια το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ κατά 99% είναι το Destinator. (Αγορασμένο πάντα)

 

Κάθε φορά που συνδέομαι με activesync για οποιοδήποτε λόγο με το πισί ενημερώνω και το XTRA.

Με το XTRA ενημερωμένο βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα κλειδώματος.

Τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς? Επειδή έχω και εγώ το Destinator 7 και αντιμετωπίζει προλήματα...

Τέλος λες ότι ενημερώνεσαι με το ΧΤRA. Χρεώνεσαι μέσω pc και αν όχι πως γίνεται η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς? Επειδή έχω και εγώ το Destinator 7 και αντιμετωπίζει προλήματα...

Τέλος λες ότι ενημερώνεσαι με το ΧΤRA. Χρεώνεσαι μέσω pc και αν όχι πως γίνεται η διαδικασία?

 

Αν κατεβασεις τα δεδομενα χρησιμοποιωντας το ιντερνετ του παροχου σου φυσικα και χρωνεσαι.... εαν τα κατεβασεις μεσω wlan δεν χρεωνεσαι... Τωρα απο τον υπολογιστη δεν ξερω πως τα περναει με το active sychr :rolleyes:

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβασεις τα δεδομενα χρησιμοποιωντας το ιντερνετ του παροχου σου φυσικα και χρωνεσαι.... εαν τα κατεβασεις μεσω wlan δεν χρεωνεσαι... Τωρα απο τον υπολογιστη δεν ξερω πως τα περναει με το active sychr :rolleyes:

 

Δηλαδή μέσω wi-fi, η δουλειά θα γίνει χωρίς χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέσω wi-fi, η δουλειά θα γίνει χωρίς χρέωση?

 

Μιλαμε για το gps xtra το οποιο κατεβαζει τα δεδομενα των δορυφορων (δεν ξερω πως βοηθανε και κλειδωνει πιο γρηγορα... και το εχω δει μονο εδω... (σε symbian πχ δεν εχω δει τιποτα τετοιο -off topic-).

Ναι εαν τα κατεβασεις μεσω του wlan χρεωνεις την γραμμη του wlan και οχι τον παροχο σου... (αρκει να κατεβουν οντως απο το wlan και οχι να συνδεθει με τον παροχο σου...) Εγω ετσι το κανω τουλαχιστον :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για το gps xtra το οποιο κατεβαζει τα δεδομενα των δορυφορων (δεν ξερω πως βοηθανε και κλειδωνει πιο γρηγορα... και το εχω δει μονο εδω... (σε symbian πχ δεν εχω δει τιποτα τετοιο -off topic-).

Ναι εαν τα κατεβασεις μεσω του wlan χρεωνεις την γραμμη του wlan και οχι τον παροχο σου... (αρκει να κατεβουν οντως απο το wlan και οχι να συνδεθει με τον παροχο σου...) Εγω ετσι το κανω τουλαχιστον :)

Δηλαδή με το nodata θα γίνει η διαδικασία χωρίς χρέωση από τον πάροχο?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το nodata θα γίνει η διαδικασία χωρίς χρέωση από τον πάροχο?

 

Ναι... ετσι το κανω... Και ετσι λεει η λογικη.... Απλα κατεβαζεις ενα αρχειο... :happy:

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Ναι... ετσι το κανω... Και ετσι λεει η λογικη.... Απλα κατεβαζεις ενα αρχειο... :happy:

 

Καλά, αλλά πρέπει να γίνεται η ίδια διαδικασία πολλές φορές?

:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αλλά πρέπει να γίνεται η ίδια διαδικασία πολλές φορές?

:blink::blink::blink:

 

Νομιζω πως υπαρχει ενα προγραμμα για καλυτερη διαχειριση... εσυ με τι θα το κανεις? Αυτο πρεπει να γινεται καθε 6 με 7 μερες....

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως υπαρχει ενα προγραμμα για καλυτερη διαχειριση... εσυ με τι θα το κανεις? Αυτο πρεπει να γινεται καθε 6 με 7 μερες....

Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό που λες?

Ο τρόπος που θα το αναβαθμίσω θα είναι σίγουρα αυτός που δε θα έχει χρέωσεις;)

Υ.Γ. Σε εσένα δεν σου έχει χρεωθεί καθόλου μέχρι τώρα, ενώ μετά την αναβάθμιση του είδες βελτίωση στο GPS?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό που λες?

Ο τρόπος που θα το αναβαθμίσω θα είναι σίγουρα αυτός που δε θα έχει χρέωσεις;)

Υ.Γ. Σε εσένα δεν σου έχει χρεωθεί καθόλου μέχρι τώρα, ενώ μετά την αναβάθμιση του είδες βελτίωση στο GPS?

 

Οχι δεν μου εχει χρεωθει ουτε μια φορα.... Φυσικα και εχω δει βελτιωση... καμια σχεση... μιλαω για costum ROM ομως... δεν χανεις να το δοκιμασεις... ;)

ΥΣ: εχεις πμ

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου εχει χρεωθει ουτε μια φορα.... Φυσικα και εχω δει βελτιωση... καμια σχεση... μιλαω για costum ROM ομως... δεν χανεις να το δοκιμασεις... ;)

ΥΣ: εχεις πμ

 

Δηλαδή για rom που είναι μαγειρεμένες δεν ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς? Επειδή έχω και εγώ το Destinator 7 και αντιμετωπίζει προλήματα...

Τέλος λες ότι ενημερώνεσαι με το ΧΤRA. Χρεώνεσαι μέσω pc και αν όχι πως γίνεται η διαδικασία?

 

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

 

Αν κατεβασεις τα δεδομενα χρησιμοποιωντας το ιντερνετ του παροχου σου φυσικα και χρωνεσαι.... εαν τα κατεβασεις μεσω wlan δεν χρεωνεσαι... Τωρα απο τον υπολογιστη δεν ξερω πως τα περναει με το active sychr

 

Του εξηγήθηκε ΥΠΕΡ=επαρκώς στα αμέσως προϋγούμενα ποστ!!! :wacko:

 

 

Δηλαδή με το nodata θα γίνει η διαδικασία χωρίς χρέωση από τον πάροχο?

 

 

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

 

Καλά, αλλά πρέπει να γίνεται η ίδια διαδικασία πολλές φορές?

 

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

 

Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό που λες?

Ο τρόπος που θα το αναβαθμίσω θα είναι σίγουρα αυτός που δε θα έχει χρέωσεις;)

Υ.Γ. Σε εσένα δεν σου έχει χρεωθεί καθόλου μέχρι τώρα, ενώ μετά την αναβάθμιση του είδες βελτίωση στο GPS?

 

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

ΟΥΦ!!! Ανεπίδεκτος μαθήσεως ( ; ) , δεν έκανες τίποτε από ότι σου προτάθηκε, δεν ενημέρωσες, ως σαφώς σου πρότεινα, αν και τι έκανες και ρωτάς τα ίδια!!!!!!!!!!! :mad:

 

Ας με συγχωρέσουν οι διαχειριστές...

 

 

@jaguar13: H χρησιμότατη πληροφορία σου, κάπου χάθηκε στον κυκεώνα! Θα το δοκιμάσω και εγώ, αν και τη θεωρώ απολύτως αξιόπιστη,λόγω της πηγής της! Αντιμετώπισες μετά την αλλαγή αυτή κάποια άλλη "παρενέργεια", θετική,ή αρνητική ;

Edited by cps424
Link to comment
Share on other sites

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

 

 

 

Του εξηγήθηκε ΥΠΕΡ=επαρκώς στα αμέσως προϋγούμενα ποστ!!! :wacko:

 

 

 

 

 

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

 

 

 

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

 

 

 

Χιλιοαπαντήθηκε και χιλιοαναλύθηκε ήδη από πάνω από έναν χρήστες!!! :mad:

 

ΟΥΦ!!! Ανεπίδεκτος μαθήσεως ( ; ) , δεν έκανες τίποτε από ότι σου προτάθηκε, δεν ενημέρωσες, ως σαφώς σου πρότεινα, αν και τι έκανες και ρωτάς τα ίδια!!!!!!!!!!! :mad:

 

Ας με συγχωρέσουν οι διαχειριστές...

 

 

@jaguar13: H χρησιμότατη πληροφορία σου, κάπου χάθηκε στον κυκεώνα! Θα το δοκιμάσω και εγώ, αν και τη θεωρώ απολύτως αξιόπιστη,λόγω της πηγής της! Αντιμετώπισες μετά την αλλαγή αυτή κάποια άλλη "παρενέργεια", θετική,ή αρνητική ;

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Βρήκες άλλον φίλο να τυραννείς;

ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ, mados, που σου είπε ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ, ότι είσαι ΑΝΕΠΙΔΕΚΤΟΣ μαθήσεως, δεν διαβάζεις καν τα γραφόμενα ή απλά (για κάποιον λόγο) ΔΕΝ ΚΑΘΕΣΑΙ να τα κάνεις/δοκιμάσεις και συνεχώς ρωτάς τα ίδια και τα ίδια!!!!!!!!!

 

Σου 'χα πει κι εγώ μέσω ΡΜ,... ΔΙΧΩΣ να με βοηθήσει ΚΑΝΕΙΣ,... μέσα στον Αύγουστο (του 2009), έκατσα ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ γύρω στις 6-8 ώρες ημερισίως και διάβασα ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ποστ και άρθρα σε άπειρα φόρουμ και..., ΔΟΚΙΜΑΣΑ, φίλε!!!!!!!!!!!!!!!

Δίχως να πειραματιστείς, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να κατέβει "άγγελος Κυρίου" και να στο κάνει για σένα!

Link to comment
Share on other sites

 

@jaguar13: H χρησιμότατη πληροφορία σου, κάπου χάθηκε στον κυκεώνα! Θα το δοκιμάσω και εγώ, αν και τη θεωρώ απολύτως αξιόπιστη,λόγω της πηγής της! Αντιμετώπισες μετά την αλλαγή αυτή κάποια άλλη "παρενέργεια", θετική,ή αρνητική ;

 

Όχι, καμία παρενέργεια, όπως δούλευε πριν την αλλαγή έτσι δούλευε και μετά. Η "παρενέργεια" είναι να μπορεις να ανοίγεις όποιο πρόγραμμα gps θες, να το κλείνεις και να ανοίγεις οποιδήποτε άλλο έχεις άμεσα:rolleyes:. Κάποια περίοδο είχα ταυτόχρονα το igo, το primo (ναι δουλεύει και αυτό στο omniaki μας μέχρι την έκδοση 1.1 τουλ αλλά με απενεργοποιημένο το ττς για να μην κολάει), το garmin, το tomtom και το sygic. Για το tomtom υπάρχει ένα προγραμματάκι που παίζει το ρόλο του ενδιάμεσου μεταξύ του hardware και του software για την επικοινωνία του gps με το πρόγραμμα (υπάρχει το σχετικό θέμα από την ίδια πηγή). Τώρα βασικά έχω κατασταλλάξει στο igo8.3 (κύρια χρήση).

Αυτά τα ολίγα;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμία παρενέργεια, όπως δούλευε πριν την αλλαγή έτσι δούλευε και μετά. Η "παρενέργεια" είναι να μπορεις να ανοίγεις όποιο πρόγραμμα gps θες, να το κλείνεις και να ανοίγεις οποιδήποτε άλλο έχεις άμεσα:rolleyes:. Κάποια περίοδο είχα ταυτόχρονα το igo, το primo (ναι δουλεύει και αυτό στο omniaki μας μέχρι την έκδοση 1.1 τουλ αλλά με απενεργοποιημένο το ττς για να μην κολάει), το garmin, το tomtom και το sygic. Για το tomtom υπάρχει ένα προγραμματάκι που παίζει το ρόλο του ενδιάμεσου μεταξύ του hardware και του software για την επικοινωνία του gps με το πρόγραμμα (υπάρχει το σχετικό θέμα από την ίδια πηγή). Τώρα βασικά έχω κατασταλλάξει στο igo8.3 (κύρια χρήση).

Αυτά τα ολίγα;)

 

Σε ευχαριστώ θερμά για την ενημέρωση! Με το igo8.3 (ή με κάποιο άλλο), έχεις δουλέψει με το TMC ; :D

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.... ελπιζω oχι ηλιθια :p

εχoυν βγαλει τoσα k τoσα.. ενα τρoπo να εχoυμε ραδιo χωρις αkoυστιkα δεν υπαρχει? αλλιως θα πρεπει να βρω kανεναν sef να μoυ δωσει την συνταγη :p :p

δεν γινεται τα kινεζιkα να μπoρoυν....... χαχαχ

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...