Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγεις το bluetooth, πας στο αρχείο που θέλεις να στείλεις με το resco explorer και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επιλέγεις αποστολή / με bluetooth.

 

καλησπερα και παλι το resco explorer που βρισκεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και χρονια πολλα, καλη χρονια να εχουμε

 

Εχω το κλασσικο omnia PDA i900BDHJ2 / ΤΗΛΕΦΩΝΟ i900XXHI4 με win 6.1 και το προβλημα μου ειναι ότι δεν μπορω να λαβω τα εταιρικα μου email κανοντας χρηση του activesynch. Καθε μου προσπαθεια οδηγει στο ιδιο σφαλμα " Δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το Microsoft Exchange Server, διοτι το πιστοποιητικο ασφαλειας του διακομιστη δεν ειναι εγκυρο η εχει ληξει" Χρησιμοποιώντας ακριβως τα ιδια στοιχεια σε iphone δεν εχω προβλημα. Εχετε καποια ιδεα σχετικα με το παραπανω;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μηπως ξερετε απο που μπορω να βρω εφαρμογες για αυτο το κινητο παιχνιδια κλπ;

 

Και εκτος απο αυτο εχω μερικα προβληματακια που αν μπορειτε να με βοηθουσατε...

1)οταν μπενω στο νετ με το wireless και παω στο youtube δεν ανοιγει τα βιντεακια...γιατι αυτο?κολλαει στην αρχη και μενει εκει...

2) τωρα συνεχεια μου λεει οτι δεν εχει χωρο το κιητο και να διαγραψω αρχεια..παω λοιπον να διαγραψω και μου λεει σε ολα σχεδον τα αρχεια η διαγραφη απετυχε!!!!Τι κανω σε αυτην την περιπτωση?Επισης οταν ανοιγω μια εφαρμογη μου φαινεται οτι θελει εξτρα μνημη και δεν ξερω πως να το ελεγχω....

3)αν βαλω antivarius στο κινητο κανει δουλεια η ειναι χασιμο χρονου?

(οπως καταλαβατε ουτε 4 μερες το εχω το κινητο :P )

Edited by Soukou01
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερετε απο που μπορω να βρω εφαρμογες για αυτο το κινητο παιχνιδια κλπ;

Μπορείς να βρεις παντού. Παίζουν ΟΛΕΣ οι εφαρμογές και τα παιχνίδια για Windows mobile. Απλά googlαρε "windows mobile games" ή "windows mobile free games" ή "windows mobile free apps" κλπ

 

3)αν βαλω antivarius στο κινητο κανει δουλεια η ειναι χασιμο χρονου?

3) Μάλλον χάσιμο χρόνου... ;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3) Μάλλον χάσιμο χρόνου... ;)

 

Δεν είναι μόνο χάσιμο χρόνου αλλά και χάσιμο επιδόσεων της συσκευής, εν ολίγοις.. θα "γονατίσει" χωρίς λόγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1)οταν μπενω στο νετ με το wireless και παω στο youtube δεν ανοιγει τα βιντεακια...γιατι αυτο?κολλαει στην αρχη και μενει εκει...

Αυτό μάλλον συμβαίνει λόγο του προβλήματος (2) που αναφέρεις.

Για να κατεβάσει (και να παίξει) οτιδήποτε από το internet πρέπει πρώτα να το cach-άρει.

Aν δεν έχεις χώρο δεν μπορεί να αποθηκεύσει (προσωρινά) για να στο παίξει μετά...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδεια εχω προβλημα εκανα καταλαθος διαγραφη το ρολοι απο το spb 3.5.3 και τωρα δεν μπορω να το βρω μπορει να βοηθησει καποιος?με ειχε βολεψει αρκετα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To Samsung Omnia είναι το καλύτερο τηλέφωνο που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Μετά από μία βλάβη που δε φόρτιζε, αγόρασα το S5830 (android) και αφού το i900 επισκευάστηκε το έδωσα στην κόρη μου.

Οταν είχα το i900 το είχα ψάξει σε βάθος (ROM, Radio, software, tweaks κλπ) έτσι όποτε μπορώ απαντάω σε ερωτήσεις φίλων.

 

Θα ήθελα όμως να παρακαλέσω (επειδή λαμβάνω ΠΟΛΛΑ PM) τις ερωτήσεις να τις κάνετε στο φόρουμ και όχι ιδιαιτέρως.

Με τα ΡΜ δε βοηθούνται και οι υπόλοιποι, παρά μόνο εσείς που τα στέλνετε.

Επίσης στα ΡΜ παίρνετε μόνο τη δική μου γνώμη, ενώ στο φόρουμ θα πάρετε περισσότερες απαντήσεις.

Αυτά, και με σεβασμό πάντα προς το φόρουμ.

:)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ OMNIA i900, ΤΟ ΠΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ν ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ :(. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ...? :confused:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ OMNIA i900, ΤΟ ΠΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ν ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ :(. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ...? :confused:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

τι θα πει ειναι κλειδωμένο? καποιο λαθος κανεις. Επίσης να πούμε ότι ειναι παλιό κινητό. Τα προγράμματα που εγκαθιστάς είναι είτε άμεσα μεσω cab αρχείων ή μεσω active sync. Ποιο από τους δυο τρόπους έχεις ακολουθήσει? Τι ακριβώς εκανες και δεν μπορείς να κατεβασεις προγράμματα? Από που πας να τα κατεβασεις?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδεια εχω προβλημα εκανα καταλαθος διαγραφη το ρολοι απο το spb 3.5.3 και τωρα δεν μπορω να το βρω μπορει να βοηθησει καποιος?με ειχε βολεψει αρκετα

 

Φίλε αν κατάλαβα καλά το ρολόι του spb που αναφέρεσαι, θα το βρεις κανονικά από τις ρυθμίσεις πoυ παραμετροποιείς το spb.

Αν πάλι δεν το βρεις εδώ είμαστε...:happy:

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ OMNIA i900, ΤΟ ΠΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ν ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ :(. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ...? :confused:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Το ΟΜΝΙΑ είναι ξεκλείδωτο από μόνο του αν το έχεις πάρει από ελληνικό πάροχο όπως λες. Τώρα για τα προγράμματα αν εννοείς σπασμένα μην περιμένεις να βρεις απάντηση εδώ καθώς απαγορεύονται ΡΗΤΑ τέτοιες συζητήσεις.

 

 

 

Και κλείνοντας να κάνω και 2 ερωτήσεις:

 

1. Στην πολύ χρηστική εφαρμογή Vito Voice Dialer δεν έχω βρει ΑΚΟΜΗ έναν τρόπο για το πως μπορώ να προσθέσω μια επαφή στην λίστα, παρόλο που η εγγραφή της φωνητικής εντολής γίνεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ!!:mad::mad::mad:

 

2. Τέλος στο isecretary(4.6) δεν μπορώ να ακούσω με ΤΙΠΟΤΑ το μήνυμα που κάνω record (με τον ήχο στο ΜΕΓΙΣΤΟ παρακαλώ!!)

Επιπροσθέτως δεν έχω βρει ακόμη την λύση για να προσθέσω μια επαφή, πόσο μάλλον ένα γκρουπ επαφών...:cry:

Edited by barbadox
Link to comment
Share on other sites

2. Στην πολύ χρηστική εφαρμογή Vito Voice Dialer δεν έχω βρει ΑΚΟΜΗ έναν τρόπο για το πως μπορώ να προσθέσω μια επαφή στην λίστα, παρόλο που η εγγραφή της φωνητικής εντολής γίνεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ!!:mad::mad::mad:

Οταν εγκαθιστάς το Vito Voice Dialer, πάει και βάζει ΔΥΟ εικονίδια στο μενού.

Το Voice Dialer και το Voice Dialer Settings

 

Τρέχοντας το Voice Dialer Settings βλέπεις τη λίστα με τις επαφές ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ στον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού.

Επιλέγοντας μία από τις επαφές σου βγαίνει η επιλογή Record όπου ηχογραφείς ότι θέλεις.

Με το Vito ΔΕΝ καταχωρείς επαφές, καταχωρείς φωνητικά στις ήδη υπάρχουσες (στον τηλ. κατάλογο) επαφές.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Οταν εγκαθιστάς το Vito Voice Dialer, πάει και βάζει ΔΥΟ εικονίδια στο μενού.

Το Voice Dialer και το Voice Dialer Settings

 

Τρέχοντας το Voice Dialer Settings βλέπεις τη λίστα με τις επαφές ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ στον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού.

Επιλέγοντας μία από τις επαφές σου βγαίνει η επιλογή Record όπου ηχογραφείς ότι θέλεις.

Με το Vito ΔΕΝ καταχωρείς επαφές, καταχωρείς φωνητικά στις ήδη υπάρχουσες (στον τηλ. κατάλογο) επαφές.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μάλλον δεν ήμουν απολύτως σαφής...

 

Αρχικά μέσω του Voice Dialer Settings βάζω την φωνητική εντολή και επιλέγω την όποια επαφή. Μέχρι εδώ όλα καλά...:rolleyes:

 

Το πρόβλημα βρίσκεται όταν επιλέγω το Voice Dialer και μου ζητάει αναγνώριση της φωνητικής εντολής. Και ενώ την επαναλαμβάνω ΣΩΣΤΑ μου εμφανίζει ένα χαμηλό ποσοστό ακρίβειας... Ακόμη δεν έχω κατανοήσει ποια ακριβώς είναι η σημασία του Voice Dialer:blink:

 

Υ.Γ. Ωραία όλα αυτά αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρει έναν τρόπο για να πραγματοποιήσω μια φωνητική κλήση μέσω του Vito Voice Dialer...:wacko::mad:

Edited by barbadox
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα βρίσκεται όταν επιλέγω το Voice Dialer και μου ζητάει αναγνώριση της φωνητικής εντολής. Και ενώ την επαναλαμβάνω ΣΩΣΤΑ μου εμφανίζει ένα χαμηλό ποσοστό ακρίβειας... Ακόμη δεν έχω κατανοήσει ποια ακριβώς είναι η σημασία του Voice Dialer:blink:

 

Υ.Γ. Ωραία όλα αυτά αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρει έναν τρόπο για να πραγματοποιήσω μια φωνητική κλήση μέσω του Vito Voice Dialer...:wacko::mad:

Εχεις δίκιο. Μερικές φορές είναι εκνευριστικό αλλά το κάνει.

Εχει να κάνει όμως καθαρά με το τι ακούει από το περιβάλλον.

Οσες φορές έχω δοκιμάσει να προφέρω κάποιο όνομα και το περιβάλλον έχει θόρυβο, το πρόγραμμα "με γειώνει..."

Θα βοηθήσει πολύ αν δοκιμάσεις να ξαναγράψεις τα φωνητικά των ονομάτων κάποια στιγμή που θα βρίσκεσαι μόνος σου σε ένα ήσυχο δωμάτιο χωρίς κανένα άλλο θόρυβο. Θα δεις μεγάλη βελτίωση.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

τι θα πει ειναι κλειδωμένο? καποιο λαθος κανεις. Επίσης να πούμε ότι ειναι παλιό κινητό. Τα προγράμματα που εγκαθιστάς είναι είτε άμεσα μεσω cab αρχείων ή μεσω active sync. Ποιο από τους δυο τρόπους έχεις ακολουθήσει? Τι ακριβώς εκανες και δεν μπορείς να κατεβασεις προγράμματα? Από που πας να τα κατεβασεις?

 

ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ JAVA H ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ TRIAL KAI ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ.....ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΣΩ VODAFONE.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ JAVA H ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ TRIAL KAI ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ.....ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΣΩ VODAFONE.

 

Δεν τρέχουμε java apps σε αυτό το κινητό. Αυτό εχει Windows Mobile OS, δεν ειναι java phone! Google αυτό για αρχή. Ποτε το πήρες από vodaphone? έχει αποσειρθεί δυο χρόνια+ τώρα)

 

Μια παράκληση.. ΔΕΝ γράφουμε κεφαλαία γιατί είναι σαν ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ! ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Μερικές φορές είναι εκνευριστικό αλλά το κάνει.

Εχει να κάνει όμως καθαρά με το τι ακούει από το περιβάλλον.

Οσες φορές έχω δοκιμάσει να προφέρω κάποιο όνομα και το περιβάλλον έχει θόρυβο, το πρόγραμμα "με γειώνει..."

Θα βοηθήσει πολύ αν δοκιμάσεις να ξαναγράψεις τα φωνητικά των ονομάτων κάποια στιγμή που θα βρίσκεσαι μόνος σου σε ένα ήσυχο δωμάτιο χωρίς κανένα άλλο θόρυβο. Θα δεις μεγάλη βελτίωση.

 

Έκανα όλα αυτά που είπες και πράγματι είδα ΜΕΓΑΛΗ βελτίωση ΠΟΤΕ όμως σε πολύ μεγάλο ποσοστό...

Και τώρα τι χρειάζεται να κάνω ώστε να πραγματοποιήσω μια φωνητική κλήση μέσω του Vito Voice Dialer??:shifty:

 

ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ JAVA H ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ TRIAL KAI ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ.....ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΣΩ VODAFONE.

 

Τα παιχνίδια java είναι είναι σε κατάληξη .jar και για να παίξουν στο ΟΜΝΙΑ-κι, θέλει και το .jad αρχείο του κάθε παιχνιδιού, εκτός από το .jar.

Και μια ερώτηση από που βρίσκεις αυτές τις java εφαρμογές που αναφέρεσαι επειδή υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα σου μπορεί να προέρχεται και από κει...

 

Δεν τρέχουμε java apps σε αυτό το κινητό. Αυτό εχει Windows Mobile OS, δεν ειναι java phone! Google αυτό για αρχή. Ποτε το πήρες από vodaphone? έχει αποσειρθεί δυο χρόνια+ τώρα)

 

Μια παράκληση.. ΔΕΝ γράφουμε κεφαλαία γιατί είναι σαν ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ! ;)

 

Το ΟΜΝΙΑ μπορεί να τρέξει κανονικά java games αρκεί να περιέχει και το .jar και το jad. αρχείο μαζί.:rolleyes:

Edited by barbadox
Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα αυτά που είπες και πράγματι είδα ΜΕΓΑΛΗ βελτίωση ΠΟΤΕ όμως σε πολύ μεγάλο ποσοστό...

Και τώρα τι χρειάζεται να κάνω ώστε να πραγματοποιήσω μια φωνητική κλήση μέσω του Vito Voice Dialer??:shifty:

Οταν εγκαθιστάς το Vito Voice Dialer, πάει και βάζει ΔΥΟ εικονίδια στο μενού.

Το Voice Dialer και το Voice Dialer Settings.

Τρέχοντας το Voice Dialer κάνει έναν ήχο σαν κουδούνισμα και μετά σου δίνει 2-3 δευτερόλεπτα για να προφέρεις το τηλ που θα σου καλέσει.

Το Voice Dialer εγώ το έχω βάλει να εκτελείται αυτόματα πατώντας το πάνω δεξί πλήκτρο.

Ετσι απλά πατάω το κουμπί και μιλάω. Χωρίς να ψάχνω μενού, χωρίς τίποτε.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Οταν εγκαθιστάς το Vito Voice Dialer, πάει και βάζει ΔΥΟ εικονίδια στο μενού.

Το Voice Dialer και το Voice Dialer Settings.

Τρέχοντας το Voice Dialer κάνει έναν ήχο σαν κουδούνισμα και μετά σου δίνει 2-3 δευτερόλεπτα για να προφέρεις το τηλ που θα σου καλέσει.

Το Voice Dialer εγώ το έχω βάλει να εκτελείται αυτόματα πατώντας το πάνω δεξί πλήκτρο.

 

Εμένα το πρόβλημα μου βρίσκεται στο σημείο που χρησιμοποιώ το Voice Dialer. Δηλαδή ενώ έχω ήδη επιλέξει την φωνητική οδηγία και την επαφή μέσω του Voice Dialer Settings πάντοτε, πάω στον Voice Dialer προφέρω σωστά το μήνυμα και αφότου το αναγνωρίσει αντί να στείλει την φωνητική εντολή παίρνει τηλέφωνο τον προεπιλεγμένο αριθμό...!!:wacko: Κατά πόσον φυσιολογικό είναι αυτό??:rolleyes:

 

Και τέλος πως γίνεται να επιλέξω το Voice Dialer να εκτελείται αυτόματα πατώντας το πάνω δεξί πλήκτρο όπως προανέφερες?

 

Ετσι απλά πατάω το κουμπί και μιλάω. Χωρίς να ψάχνω μενού, χωρίς τίποτε.

 

Πως γίνεται αυτό και με ποια ακριβώς από τις 2 εφαρμογές του Voice Dialer το κάνεις αυτό?? Με τον Voice Dialer ή με τον Voice Dialer Settings??

Edited by barbadox
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημα μου βρίσκεται στο σημείο που χρησιμοποιώ το Voice Dialer. Δηλαδή ενώ έχω ήδη επιλέξει την φωνητική οδηγία και την επαφή μέσω του Voice Dialer Settings πάντοτε, πάω στον Voice Dialer προφέρω σωστά το μήνυμα και αφότου το αναγνωρίσει αντί να στείλει την φωνητική εντολή παίρνει τηλέφωνο τον προεπιλεγμένο αριθμό...!!:wacko: Κατά πόσον φυσιολογικό είναι αυτό??:rolleyes:

 

Νομίζω πως κάπου τα έχεις μπερδέψει. Το voice dialer δε στέλνει τίποτε, είναι πρόγραμμα για φωνητικές κλήσεις.

Του λες "κάλεσε το σπίτι" και καλεί το σπίτι... του λες "κάλεσε τον τάδε" και καλεί τον τάδε...

Απλά σε βγάζει από τον κόπο να μπαίνεις στον τηλεφωνικό κατάλογο, να ψάχνεις και να επιλέγεις κλήση.

Το κάνεις απλά λέγοντάς το. Δεν κάνει τίποτε περισσότερο από αυτό.

 

Πως γίνεται αυτό και με ποια ακριβώς από τις 2 εφαρμογές του Voice Dialer το κάνεις αυτό?? Με τον Voice Dialer ή με τον Voice Dialer Settings??

Με κανένα από τα δύο. Το κάνει το κινητό από τη μαμά του.

Μπορείς να ορίσεις εσύ τι θα κάνει το κάθε κουμπί του κινητού.

Εγώ πχ έχω πει ότι πιέζοντας το κουμπί του κύριου μενού θέλω να ξεκινάει η εφαρμογή "Vito Dialer"

Πατώντας το κουμπί παρατεταμένα θέλω να ξεκινάει το "Destinator" κλπ.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, καλημέρα.

Εχω ένα omnia i900 και έστησα κάποια παιχνίδια java στο τηλέφωνο.

Δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Κάτι δεν κάνω σωστά. Πήγα να ξαναστήσω, ίδιο πρόγραμμα, και πήρα μήνυμα ότι υπάρχει ήδη.

Που μπορεί να είναι?

Παρακαλώ τα φώτα σας.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια java είναι είναι σε κατάληξη .jar και για να παίξουν στο ΟΜΝΙΑ-κι, θέλει και το .jad αρχείο του κάθε παιχνιδιού, εκτός από το .jar.

Και μια ερώτηση από που βρίσκεις αυτές τις java εφαρμογές που αναφέρεσαι επειδή υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα σου μπορεί να προέρχεται και από κει...

Το ΟΜΝΙΑ μπορεί να τρέξει κανονικά java games αρκεί να περιέχει και το .jar και το jad. αρχείο μαζί.:rolleyes:

ναι το ξέρω ότι μπορεί να παίξει και JAVA GAMES αλλά δεν ειναι το καλό του αυτό. Ας μην μπεδρευουμε το φιλο που ρωτάει. Εξηγούμαι.. Ακόμα και να εχεις τα jad, jar τα μισά δεν θα τα παίζει ή θα τα παίζει "ζαβα" για αλλους λογους (αναλύση οθόνης, το οτι ειναι touch και δεν εχει φυσικά πλήκτρα). Σκοπός ειναι να μάθει να βάζει native windows mobile applications.

 

Εγώ έτσι το καταλαβαίνω.. :(

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να εχεις τα jad, jar τα μισά δεν θα τα παίζει ή θα τα παίζει "ζαβα" για αλλους λογους

Θα συμφωνήσω κι εγώ.

To έχω δεί άπειρες φορές το έργο...

Σκοπός ειναι να μάθει να βάζει native windows mobile applications.

Εγώ έτσι το καταλαβαίνω.. :(

Και πάλι θα συμφωνήσω

(Αφού παίρνεις WinMobile phone, βάλε WinMobile apps)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάπου τα έχεις μπερδέψει. Το voice dialer δε στέλνει τίποτε, είναι πρόγραμμα για φωνητικές κλήσεις.

Του λες "κάλεσε το σπίτι" και καλεί το σπίτι... του λες "κάλεσε τον τάδε" και καλεί τον τάδε...

Απλά σε βγάζει από τον κόπο να μπαίνεις στον τηλεφωνικό κατάλογο, να ψάχνεις και να επιλέγεις κλήση.

Το κάνεις απλά λέγοντάς το. Δεν κάνει τίποτε περισσότερο από αυτό.

 

Τώρα κατάλαβα ακριβώς!! Σε ευχαριστώ για την πολύτιμη σου βοήθεια!!!!!:D

 

Κάτι άλλο τώρα. Έχω εγκαταστημένο τον προσωπικό τηλεφωνητή isecretary(4.6) αλλά δεν μπορώ να ακούσω με ΤΙΠΟΤΑ το μήνυμα που έχω κάνει record (με τον ήχο στο ΜΕΓΙΣΤΟ παρακαλώ!!):mad::mad::mad:

Επιπροσθέτως δεν έχω βρει ακόμη έναν τρόπο για να μπορέσω να προσθέσω μια επαφή, πόσο μάλλον ένα ολόκληρο γκρουπ επαφών...:worry:

 

 

Φίλοι μου, καλημέρα.

Εχω ένα omnia i900 και έστησα κάποια παιχνίδια java στο τηλέφωνο.

Δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Κάτι δεν κάνω σωστά. Πήγα να ξαναστήσω, ίδιο πρόγραμμα, και πήρα μήνυμα ότι υπάρχει ήδη.

Που μπορεί να είναι?

Παρακαλώ τα φώτα σας.

 

Ευχαριστώ.

 

Φίλε το ΟΜΝΙΑ παίζει κανονικά java games, όμως θέλει και το .jad αρχείο του κάθε παιχνιδιού, εκτός από το .jar.

 

Που θα το βρεις όμως το .jad αρχείο;

 

Θα το φτιάξεις εσύ, με το πρόγραμμα που λέγεται JADmaker 1.15

και μετά θα βάλεις και τα 2 αρχεία jad k jar στο τηλέφωνό σου και θα τρέξεις το jar.

 

Θα το βρεις εδώ : http://www.softpedia.com/get/Internet/Telephony-SMS-GSM/JADMaker.shtml

 

Κάνε drag and drop το jar αρχείο στο πρόγραμμα και είσαι ΟΚ!!!!:D

 

ναι το ξέρω ότι μπορεί να παίξει και JAVA GAMES αλλά δεν ειναι το καλό του αυτό. Ας μην μπεδρευουμε το φιλο που ρωτάει. Εξηγούμαι.. Ακόμα και να εχεις τα jad, jar τα μισά δεν θα τα παίζει ή θα τα παίζει "ζαβα" για αλλους λογους (αναλύση οθόνης, το οτι ειναι touch και δεν εχει φυσικά πλήκτρα). Σκοπός ειναι να μάθει να βάζει native windows mobile applications.

 

Εγώ έτσι το καταλαβαίνω.. :(

 

Και γω συμφωνώ ότι τα JAVA GAMES δεν είναι το ατού του ΟΜΝΙΑ αλλά ορισμένα από αυτά τρέχουν απροβλημάτιστα στο ΟΜΝΙΑ-κι. Το θέμα είναι ότι οι java εφαρμογές που παίζουν "λάδι" στο ομνια είναι περιορισμένες, αλλά κατά τα άλλα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!;)

Edited by barbadox
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...