Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μπορείς να εγκαθιστάς τα προγράμματα σου άφοβα στην Internal Storage ή στην κάρτα σου για να μην καταλαμβάνει χώρο στην κύρια μνήμη (ROM).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πειτε ρε παιδια αν εχω καλη εκδοση ... σημερα εδωσα το Vodafone Omnia και μου ηρθε ενα απλο 16ρι ...

 

PDA : i900BDHJ2/BDHJ2

τηλεφωνο : i900XXHI4

 

Eιναι οκ ?

Η εχει παλια ρομ ?

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι... αλλά μόνο για να μην μπαίνει σε 3G η συσκευή σου και να δουλεύει μονίμως σε GSM.

 

Εάν όμως δεν θέλεις να μπαίνει και αυθαίρετα το GPRS στο δίκτυο και να χρεώνεσαι εν αγνοία σου, το καλύτερο είναι να εγκαταστήσεις και το προγραμματάκι που δίνω ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... αλλά μόνο για να μην μπαίνει σε 3G η συσκευή σου και να δουλεύει μονίμως σε GSM.

 

Εάν όμως δεν θέλεις να μπαίνει και αυθαίρετα το GPRS στο δίκτυο και να χρεώνεσαι εν αγνοία σου, το καλύτερο είναι να εγκαταστήσεις και το προγραμματάκι που δίνω ακριβώς από πάνω.

 

ok ! ευχαριστωωωωωω

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια αν εχω καλη εκδοση ... σημερα εδωσα το Vodafone Omnia και μου ηρθε ενα απλο 16ρι ...

 

PDA : i900BDHJ2/BDHJ2

τηλεφωνο : i900XXHI4

 

Eιναι οκ ?

Η εχει παλια ρομ ?

 

Ειναι η τελευταια επισημη..

 

Υπαρχουν καλυτερες ανεπισημες!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τελευταια επισημη..

 

Υπαρχουν καλυτερες ανεπισημες!!! :):)

 

Ε σιγα σιγα θα το φτιαξω και αυτο ... το φορουμ να ειναι καλα !

;)

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

Ε σιγα σιγα θα το φτιαξω και αυτο ... το φορουμ να ειναι καλα !

;)

 

εχεις πμ

 

Το φορουν ειναι πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τελικά μετά το "ξαλάφρωμα" που μου κάνανε απο το 3 μηνών asus μου:X

είχα να επιλέξω μεταξύ touch cruise kai omnia

και αύριο παίρνω ένα 8άρι 1 μήνα:D

Πέρα απο τα γενικά υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να προσέξω?

Εχει φοβηθεί το μάτι μου λίγο στο θέμα gps..

Βάση αυτοκινήτου δεν έχει το κουτί έτσι?Αν και εχω την universal του asus

Τα ενσύρματα ακουστικά του είναι καλά?

Συμβατό ασύρματο που δεν ξεσυνδέεται έχετε να προτείνετε?

Υπάρχει καλώδιο που να βγάζει έξοδο για να το συνδέω στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου (οχι usb είσοδο, αλλα το καρφάκι μαλλον 3,5)?

Αυτά για αρχή:lol:

ΥΓ εχει κανεις εγκαταστήσει το blimkeys πληκτρολόγιο που με βόλεψε στα μιο και π535 για να γράφω μηνύματα με το ένα χέρι?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!Το πήρα και εγώ το κινητό χθες τελικά και μπορώ να πω ότι τα σπάει....Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι θες τον τριπλάσιο χρόνο να γράψεις ένα μύνημα απ'ότι με ένα κινητό με κουμπιά....Υπάρχει πρόγραμμά που να διευκολύνει το γράψιμο sms?Επίσης μπορώ να βάλω ως ήχο μυνήματος mp3?Α με το κινητό πήρα δώρο και το Garmin mobile Xt αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα το δουλέψω μιας και στο N82 μου είχε σπάσει τα νεύρα,θεωρώ πως δεν είναι και ότι καλύτερο για Navigation και μάλλον θα προτιμήσω κανένα Navigon...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαθιστάς τα προγράμματα σου άφοβα στην Internal Storage ή στην κάρτα σου για να μην καταλαμβάνει χώρο στην κύρια μνήμη (ROM).

 

 

μα και πάλι καταλαμβάνουν έστω και ελάχιστο χώρο στην κύρια μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι αναπόφευκτο και δεν δημιουργεί προβλήματα χώρου στις καινούργιες ειδικά συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι αναπόφευκτο και δεν δημιουργεί προβλήματα χώρου στις καινούργιες ειδικά συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν μπαινω απο το ομνια στο ιντερνετ και σε ορισμενες σελιδες δεν μου τις ανοιγει που θελουν flash παρολο που στο κινητο μου εχω εγκαταστησει το flash player.

ετσι συμβαινει σε ολα τα κινητα με windows

δεν μπορεις να δεις τις σελιδες οπως τις βλεπεις απο το pc σου

Για πειτε ρε παιδια αν εχω καλη εκδοση ... σημερα εδωσα το Vodafone Omnia και μου ηρθε ενα απλο 16ρι ...

 

PDA : i900BDHJ2/BDHJ2

τηλεφωνο : i900XXHI4

Eιναι οκ ?

Η εχει παλια ρομ ?

αν σου δουλευει καλα και αν το σημα σου ειναι καλο τοτε μην κανεις τιποτα (αν βαλεις αλλη ρομ ανεπισημη χανεται η εγγυηση)

Καλημέρα

Τελικά μετά το "ξαλάφρωμα" που μου κάνανε απο το 3 μηνών asus μου:X

είχα να επιλέξω μεταξύ touch cruise kai omnia

και αύριο παίρνω ένα 8άρι 1 μήνα:D

Πέρα απο τα γενικά υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να προσέξω?

Εχει φοβηθεί το μάτι μου λίγο στο θέμα gps..

Βάση αυτοκινήτου δεν έχει το κουτί έτσι?Αν και εχω την universal του asus

Τα ενσύρματα ακουστικά του είναι καλά?

Συμβατό ασύρματο που δεν ξεσυνδέεται έχετε να προτείνετε?

Υπάρχει καλώδιο που να βγάζει έξοδο για να το συνδέω στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου (οχι usb είσοδο, αλλα το καρφάκι μαλλον 3,5)?

Αυτά για αρχή:lol:

ΥΓ εχει κανεις εγκαταστήσει το blimkeys πληκτρολόγιο που με βόλεψε στα μιο και π535 για να γράφω μηνύματα με το ένα χέρι?

-το gps καλα κανεις και το φοβασαι(δεν ειναι sirf 3 με οτι αυτο συνεπαγεται)

-βαση δεν εχει

-τα ακουστικα ειναι μια χαρα

-το καλωδιο με τα ακουστικα ειναι δυο κομματια (ενα απο το τηλεφωνο μεχρι το jack του και ενα αλλο κομματι με ακουστικα απο τη μια και καρφακι στην αλλη για να μπαινει στο αλλο κομματι αρα βαζεις οτι θελεις)

-τρομερο πληκτρολογιο εχω βρει το zoomkeyboard

http://www.iwindowsmobile.com/onscreen-keyboard.html

Καλημέρα παίδες!Το πήρα και εγώ το κινητό χθες τελικά και μπορώ να πω ότι τα σπάει....Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι θες τον τριπλάσιο χρόνο να γράψεις ένα μύνημα απ'ότι με ένα κινητό με κουμπιά....Υπάρχει πρόγραμμά που να διευκολύνει το γράψιμο sms?Επίσης μπορώ να βάλω ως ήχο μυνήματος mp3?Α με το κινητό πήρα δώρο και το Garmin mobile Xt αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα το δουλέψω μιας και στο N82 μου είχε σπάσει τα νεύρα,θεωρώ πως δεν είναι και ότι καλύτερο για Navigation και μάλλον θα προτιμήσω κανένα Navigon...

-τρομερο πληκτρολογιο εχω βρει το zoomkeyboard

http://www.iwindowsmobile.com/onscreen-keyboard.html

μα και πάλι καταλαμβάνουν έστω και ελάχιστο χώρο στην κύρια μνήμη.

 

οταν η μνημη ειναι πανω απο 35-40 mb ειναι μια χαρα

(μιλαω για την μνημη στα προγραμματα)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ βάζω από τις "Ρυθμίσεις" - "Ήχοι και προειδοποιήσεις" ήχο μηνύματος αυτό που θέλω (ένα wma στο φάκελο των windows πέταξα και το βρίσκει) δεν παίζει αυτό όταν μου στέλνουν μήνυμα. Το έχω βάλει και στο "Άμεσα μηνύματα: Είδοποίηση..." και "Άμεσα μηνύματα: Νέο άμεσο μην...", αλλά πάλι δεν το παίζει. Ξέρετε κάποια λύση;

Επίσης η δόνηση χτυπάει συνεχόμενα και όχι με το ρυθμό που την έχω βάλει από τις ρυθμίσεις.

Και ένα τελευταίο, όποτε μου στέλνουν μην το παίρνει σαν συζήτηση, αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

[-το gps καλα κανεις και το φοβασαι(δεν ειναι sirf 3 με οτι αυτο συνεπαγεται

-βαση δεν εχει

-τα ακουστικα ειναι μια χαρα

-το καλωδιο με τα ακουστικα ειναι δυο κομματια (ενα απο το τηλεφωνο μεχρι το jack του και ενα αλλο κομματι με ακουστικα απο τη μια και καρφακι στην αλλη για να μπαινει στο αλλο κομματι αρα βαζεις οτι θελεις)

-τρομερο πληκτρολογιο εχω βρει το zoomkeyboard

http://www.iwindowsmobile.com/onscreen-keyboard.html

 

ευχαριστω για τις απαντήσεις, απολυτα ικανοποιητικα τα νέα:)

το πληκτρολόγιο εχει ελληνικά?

το blimkeys το έχει δοκιμασει κανείς?

αλλο υποψην για ςμς με 160 χαρακτηρες και γραψιμο με ενα χερι?

 

οταν η μνημη ειναι πανω απο 35-40 mb ειναι μια χαρα

(μιλαω για την μνημη στα προγραμματα)

 

εδω αντεχαμε με τα 22-24 του535:lol:

Δεν κρατιέμαι!!!!!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

εδω αντεχαμε με τα 22-24 του535:lol:

Δεν κρατιέμαι!!!!!!

 

με αυτη τη ρομ που εχω βαλει τωρα εχω 62 mb ελευθερα στα προγραμματα και 112 mb στη μνημη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενας φιλος ζηλεψε το ομνια μου και πηρε το ιδιο, αλλα εκεινος θελει να του βαλω ελληνικη εκδοση. Θα ηθελα να μαθω παρακαλω ποια ειναι η τελευταια επισημη ελληνικη, ποια η ανεπισημη, και απο τα παιδια που εχουν χρησιμοποιησει ελληνικες, ποια ειναι καλυτερη για gps και αλλα τετοια. Ξερει οτι χανουμε εγγυησεις κλπ, εξαλλου θα του βρω τη δικη του να την εχουμε καβατζα αν παθει κατι.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ βάζω από τις "Ρυθμίσεις" - "Ήχοι και προειδοποιήσεις" ήχο μηνύματος αυτό που θέλω (ένα wma στο φάκελο των windows πέταξα και το βρίσκει) δεν παίζει αυτό όταν μου στέλνουν μήνυμα. Το έχω βάλει και στο "Άμεσα μηνύματα: Είδοποίηση..." και "Άμεσα μηνύματα: Νέο άμεσο μην...", αλλά πάλι δεν το παίζει. Ξέρετε κάποια λύση;

Επίσης η δόνηση χτυπάει συνεχόμενα και όχι με το ρυθμό που την έχω βάλει από τις ρυθμίσεις.

Και ένα τελευταίο, όποτε μου στέλνουν μην το παίρνει σαν συζήτηση, αλλάζει αυτό;

 

εχω το ιδιο προβλημα με το φιλο μονο π εμενα δε μπαινει ουτε η δονηση.. :p

οτι κ να βαλω χτυπαει το εργοστασιακο που ειχε..

επισης με το gps τι θα γινει?2 φορες το χρειαστηκα και το χρησιμοποιησα και οπου να ναι με εβγαλε :p (εχω το garmin mobile xt)..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...