Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO L2 ΡΑΔΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΕΣΤΕ...ΕΔΩ http://rapidshare.com/files/176730577/TELEPHONO_GIA_TO_OMNIA_DXHL2.rar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει απαντηθεί ήδη,απλά να προσθέσω ότι στο e-bay υπάρχει με περίπου 30-40euro βάση στήριξης για Omnia,με φόρτιση (έχει και διακόπτη επιλογής!),ενσωματωμένη ανοικτή ακρόαση (με ξεχωριστό ρυθμιστικό έντασης ήχο),έξοδο usb,έξοδο audio (με καρφάκι φυσικά!)...ΝΑΙ,όλα σε ένα και τροφοδοσία από αναπτήρα.Το παρήγγειλα και περιμένω να δω τι λέει... Μειονέκτημα: χρόνος παράδοσης 3-4 εβδομάδες...

:rolleyes:;):rolleyes:

 

ενα λινκ ή όνομα?

σε ευχαριστώ για την απαντηση

 

To blimkeys το χρησιμοποιώ εγώ,όχι γιατί είναι ότι πιο εύχρηστο,ή βολεύει,αλλά γιατί έχει Ελληνικά και χωρίς unicode (άκρως σημαντικό και απαραίτητο!!!). Μειονέκτημα: Μετά τη χρήση του η συσκευή κρασάρει συνήθως μετά από λίγο,αλλά πάντα!!! Δοκιμασμένο σε 2 omnia με Ελληνική ρομ... Λύση δυστυχώς δεν έχω βρει...

:(:(:(

 

Κρίμα και το είχα συνηθήσει ,και το πληκτρολόγιο που προτείνεται πιο πάνω δεν είναι free

Κάπιο άλλο?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

TO L2 ΡΑΔΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΕΣΤΕ...ΕΔΩ http://rapidshare.com/files/176730577/TELEPHONO_GIA_TO_OMNIA_DXHL2.rar

Mε το L2 δεν εβρισκα δορυφορο ακομα και αν εκανα λειτανιες. 20λεπτο το ειχα σε τελειες συνθηκες και τιποτα. Μολις εβαλα το L1, τσουπ, να 8 δορυφοροι. Ειναι τι δεχεται η καθε συσκευη μου φαινεται.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον συγγνωμη για πριν απλα ειμαι καινοθργιοσ κ δν το παραστηρησα,βλεπω αυτο
κ μ δημιοθργηται η απωρεια αν μπορω να παιξω παιχνιδια του psp στο omnia αν ξερει καποιος ας βοη8ησει λιγο

 

Υποθετω οτι θα υπαρζει καποιος emulator στο Ομνια που θα μπορει να παιζει μερικα παιχνιδια του psp ,οποιος το εχει ψαξει ας πει κατι διοτι ενδιαδερει ;).

Παιδια πειτε μου κατι αλλο το ι900 με το ι910 το ιδιο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω απο εδω

3w.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp

το DZHK3.ειναι η πιο καινουργια?

εμενα φοραει το

PDA:I900BDHI2

THΛΕΦΩΝΟ:I900DXHL1

να κανω την αναβαθμιση?ειναι επισιμη ρομ?ειναι στα ελληνικα?μπορω να βαλω ελληνικο μενου μετα?ελληνικο πληκτρολογιο?το ραδιο το πειραζω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα τον ηχο για τα αμεσα μηνυματα..και επελεξα να εχει κ δονηση..αλλα τιποτα..ουτε ο ηχος αλλαξε ουτε δονηση εχω τωρα..
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα τον ηχο για τα αμεσα μηνυματα..και επελεξα να εχει κ δονηση..αλλα τιποτα..ουτε ο ηχος αλλαξε ουτε δονηση εχω τωρα..

 

δοκιμασε να βαλεις μικροτερο ηχο.εμενα μου λυθηκε ετσι

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

το nugde του msn εβαλα!ποσο ποιο μικρο?

μα και στον ηχο που ειχε απο πριν..τη δονηση που επελεξα..δεν αλλαξε τπτ..

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω απο εδω

3w.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp

το DZHK3.ειναι η πιο καινουργια?

εμενα φοραει το

PDA:I900BDHI2

THΛΕΦΩΝΟ:I900DXHL1

να κανω την αναβαθμιση?ειναι επισιμη ρομ?ειναι στα ελληνικα?μπορω να βαλω ελληνικο μενου μετα?ελληνικο πληκτρολογιο?το ραδιο το πειραζω?

 

τι σημανει μια ρομ

BD ελληνικη ρομ

H 2008

I2 σεπτεμβριος 2η εκδοση

αρα εχεις παλια εκδοση

η τελευταια επισημη ελληνικη ειναι η BDHJ2

DX,DZ ειναι επισης αγγλικες ρομ

 

γενικα

i900 - > model designation (SGH-i900).

XX - > region / network carrier designation (XX = Spain - open Market).

G - > release year (E = 2007).

K - > release month (K = November).

1 - > version number.

 

BD Cyprus, Greece

CP Finland

DB Vietnam

DC Thailand

DD India

DT Australia

DX Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam

DZ Malaysia, Singapore

JA South Africa

JC Algeria, Morocco, Nigeria, South Africa, Tunisia

JP Arabic

JR Arabic

JV Algeria, Egypt, Iran, Iraq, Kuwait, Morocco, Nigeria, Oman, Pakistan,

Saudi Arabia,South Africa, Syria, Tunisia, Turkey

MT Switzerland

XA Austria, France, Germany, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom

XB Denmark, Norway, Sweden

XC Portugal, Spain

XD Croatia, Czech, Hungary, Slovakia

XE Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine

XF Bulgaria, Croatia, Romania

XX Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

ZC China, Hong Kong

ZH Hong Kong

ZT Taiwan

 

Release years:

 

D = 2004

E = 2005

F = 2006

G = 2007

H = 2008

Ι = 2009

 

Release months:

 

A = January

B = February

C = March

D = April

E = May

F = June

G = July

H = August

I = September

J = October

K = November

L = December

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι θα υπαρζει καποιος emulator στο Ομνια που θα μπορει να παιζει μερικα παιχνιδια του psp ,οποιος το εχει ψαξει ας πει κατι διοτι ενδιαδερει .

Παιδια πειτε μου κατι αλλο το ι900 με το ι910 το ιδιο ειναι :O?

Απαντηστε μου καποιος..... :cry:

Link to comment
Share on other sites

.

Παιδια πειτε μου κατι αλλο το ι900 με το ι910 το ιδιο ειναι :O?

Απαντηστε μου καποιος..... :cry:

 

ιδιο τηλεφωνο αλλα φτιαγμενο για τη verizon

"The SCH-i910 is the CDMA/EVDO version of the Omnia, suitable for Verizon Wireless"

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια τ omnia δεν παιζει παιχνιδια του psp χωρισ τν προσ8ηκη καποιοθ προγραμματος το οποιο αν καποιος ξερει κτ ας δωσει λιγη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στο facebook IM οταν παει να μπει μου λεει παρουσιαστηκε σφαλμα γι αυτην την εφαρμογη απαιτειται νεοτερη εκδοση microsoft net compact framework
Link to comment
Share on other sites

Paidia to omnia tha perni ta windows mobile 6.5?

Νομιζω οτι εχουμε πολυ καιρο ακομα μπροστα μας για να μας απασχολησει αν θα παιρνει τα 6.5

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια τ omnia δεν παιζει παιχνιδια του psp χωρισ τν προσ8ηκη καποιοθ προγραμματος το οποιο αν καποιος ξερει κτ ας δωσει λιγη βοηθεια

 

Moy φαινεται πως το προγραμμα πρεπει να ειναι αυτο που γραφει στην επικεφαλιδα του video απο το youtube που εδωσες .

Ευχαριστω για την διαφορα μεταξυ 900-910 :happy:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στο facebook IM οταν παει να μπει μου λεει παρουσιαστηκε σφαλμα γι αυτην την εφαρμογη απαιτειται νεοτερη εκδοση microsoft net compact framework

 

Θελει το NETCFSetupv35

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα οσπου ο facebookγιατρος μου μου συστησε το NETTCF35 :lol: :p εα νδεν μπορεις να το βρεις πες μου να στο στειλω...με courier :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στο facebook IM οταν παει να μπει μου λεει παρουσιαστηκε σφαλμα γι αυτην την εφαρμογη απαιτειται νεοτερη εκδοση microsoft net compact framework

κατεβασε το απο εδω

http://www.4shared.com/file/65550285/e6b7107f/Net_Framework_35.html?s=1

Paidia to omnia tha perni ta windows mobile 6.5?

οχι μονο παιρνει αλλα ηδη βγηκε ρομ με manila και windows 6.5 την οποια και εβαλα για να την δοκιμασω

Νομιζω οτι εχουμε πολυ καιρο ακομα μπροστα μας για να μας απασχολησει αν θα παιρνει τα 6.5

οχι και τοσο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως οχι και τοσο; Συμφωνα με οσα ακουστηκαν, πρωτα τα htc θα τα εχουν. Μεχρι λοιπον να βγει εκεινη η παρτιδα, μετα να ξεκινησει η διαθεση σε εταιριες αλλες, επειτα να ερθει στην Ελλαδα, να παει στη VF, και μετα στον καταναλωτη, μη σου πω οτι θα κανει και 1 χρονο. Ως τοτε οι περισσοτεροι θα το εχουμε αλλαξει(εγω ηδη βρηκα το επομενο κινητο μου, απλα περιμενω να κυκλοφορησει...).

Υπαρχει καποιο λινκ για αυτο που περασες εσυ;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πως οχι και τοσο; Συμφωνα με οσα ακουστηκαν, πρωτα τα htc θα τα εχουν. Μεχρι λοιπον να βγει εκεινη η παρτιδα, μετα να ξεκινησει η διαθεση σε εταιριες αλλες, επειτα να ερθει στην Ελλαδα, να παει στη VF, και μετα στον καταναλωτη, μη σου πω οτι θα κανει και 1 χρονο. Ως τοτε οι περισσοτεροι θα το εχουμε αλλαξει(εγω ηδη βρηκα το επομενο κινητο μου, απλα περιμενω να κυκλοφορησει...).

Υπαρχει καποιο λινκ για αυτο που περασες εσυ;

δινω τα links για οποιον θελει wm6.5 με manila2d στο ομνια (ανεπισημη ρομ - με δικια σας ευθυνη)

ROM WM6.5 (Beta3-V18M) CHO i900

πληροφοριες

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=45925

κατεβασμα

http://rapidshare.com/files/195059314/i900DXIA2_PV18M.rar

 

Pass.: PhamQuang

Link to comment
Share on other sites

δινω τα links για οποιον θελει wm6.5 με manila2d στο ομνια (ανεπισημη ρομ - με δικια σας ευθυνη)

ROM WM6.5 (Beta3-V18M) CHO i900

πληροφοριες

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=45925

κατεβασμα

http://rapidshare.com/files/195059314/i900DXIA2_PV18M.rar

 

Pass.: PhamQuang

Μαλιστα... Ενδιαφερουσα προταση...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω αυτη:

 

η καλύτερη ROM GR με το καλύτερο Radio (ΕΛΛΗΝΙΚΗ rom BDHJ3 με Radio DXIA2)

 

(http://www.filefactory.com/file/a03b...A2_TurboGR_exe)

 

Mη επισημη στην ελλαδα ...Χωρις πειραγματα απλα και μονο μεταφρασμενη.

 

βαλτε την δεν θα το μετανιωσετε!!!

 

πειτε εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω αυτη:

 

η καλύτερη ROM GR με το καλύτερο Radio (ΕΛΛΗΝΙΚΗ rom BDHJ3 με Radio DXIA2)

 

(http://www.filefactory.com/file/a03b...A2_TurboGR_exe)

 

Mη επισημη στην ελλαδα ...Χωρις πειραγματα απλα και μονο μεταφρασμενη.

 

βαλτε την δεν θα το μετανιωσετε!!!

 

πειτε εντυπωσεις!!

Απο τις πρωτες που δοκιμασα οταν εφτιαχνα το κινητο ενος φιλου. Επειδη ηθελε gps, δεν επιανε ουτε 1 δορυφορο, και ετσι βγηκε. Δεν ξερω αν ηταν καλη ή οχι στα αλλα, αλλα δεν εκανε για εκει που το ηθελα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απο τις πρωτες που δοκιμασα οταν εφτιαχνα το κινητο ενος φιλου. Επειδη ηθελε gps, δεν επιανε ουτε 1 δορυφορο, και ετσι βγηκε. Δεν ξερω αν ηταν καλη ή οχι στα αλλα, αλλα δεν εκανε για εκει που το ηθελα.

 

εμενα πιανει παντα δορυφορους και πολυ γρηγορη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πιανει παντα δορυφορους και πολυ γρηγορη ειναι.

Μπορει. Εγω σου λεω τη δικη μου εντυπωση, επειδη τη δοκιμασα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...