Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cps, ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, αλλά δεν δουλεύει τίποτα :D

Έβαλα το java game σε rar (έχω το spb shell), το κάνει install κανονικά, πάω να το ανοίξω από το jbed γιατί στο java που έχει η συσκευεή (με το εικονίδιο την κούπα :D )δεν το βρίσκει, και μόλις το ανοίγω με πετάει κατευθείαν έξω...

Όσο για dll optmizer πήγα στον φάκελο windows της αποθήκης μου αλλά τα μόνα dll αρχεία που έχει είναι κάποια που ξεκινούν με GAC_Microsoft... και GAC_System... , άρα μάλλον δεν δούλεψε σωστά το memMaid (είναι registered κανονικά αγορασμένο )

Αν πιστεύεις ότι υπάρχει περαιτέρω βοήθεια είναι αυπρόσδεκτη, αν όχι δεν πειράζει ευχαριστώ για την μέχρι τώρα βοήθεια :)

 

Μακάρι να είχα κάτι άλλο να σου πω... Απλά το memaid το έβαλα και σε παλιό htc artemis και τα πήγε περίφημα με το DLL optimizer,αλλά και σε άλλο ένα Omnia. Αυτά που γράφεις μου φαίνονται πολύ περίεργα,όπως και τα παρακάτω περί μετατροπής αρχείων για java!!! Ποτέ και σε κανένα Omnia (3 σύνολο της εν λόγω δοκιμής-όλα Ελληνική εργοστασιακή rom-2 από wind,1 cosmote). Μήπως να κάνεις αυτό το φορμάτ που λέγαμε,μπας και σωθείς;;; :rolleyes:;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και πάλι.

Ψάχνω έναν player για το Omnia ο οποίος να υποστηρίζει την αναπαραγωγή "flv" αρχείων..

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο? Και αν ναι, πού μπορώ να το βρω?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

H τελευταία έκδοση του Core Player παίζει κανονικά αυτού του είδους τα αρχεία του youtube.

 

Εναλλακτικά υπάρχει και αυτό... http://www.databasedevelopments.com/downloads/youtubeplay.cab

 

Και τέλος μπορείς να χρησιμοποιήσεις το TCPMP συνοδευόμενο από το σχετικό plug-in.

(Εγκατέστησε το tcpmp, ξεζίπαρε το flv plugin και ρίξε τα δύο αρχεία που θα βγούν στο φάκελο /tcpmp/player)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση του Core Player παίζει κανονικά αυτού του είδους τα αρχεία του youtube.

 

Εναλλακτικά υπάρχει και αυτό... http://www.databasedevelopments.com/downloads/youtubeplay.cab

 

Και τέλος μπορείς να χρησιμοποιήσεις το TCPMP συνοδευόμενο από το σχετικό plug-in.

(Εγκατέστησε το tcpmp, ξεζίπαρε το flv plugin και ρίξε τα δύο αρχεία που θα βγούν στο φάκελο /tcpmp/player)

 

Η τελευταία έκδοση του core player ποιά είναι και πού μπορώ να την βρώ?

Επίσης, κάνει για Omnia ή θέλει ειδικό skin όπως το Destinator 7 πχ?

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η τελευταία είναι η 1.3.0 αλλά το ίδιο ισχύει και για την 1.2.5

 

Δεν χρειάζεται κάποιο skin. Παίζει κανονικότατα.

 

Όσον αφορά τα flv αρχεία στη συσκευή σου δες και εδώ... http://www.dewantoro.net/search/free+download+mobi+tube

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σε ευχαριστώ φίλε μου.

Θα δοκιμάσω για αρχή το Core Player και βλέπουμε! ;)

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

 

γιατί όταν πηγαίνω να δω το λογαριασμό μου μέσα από το εικονίδιο που γράφει e-mail (δίπλα από το φάκελο που πάμε να δούμε τα μηνύματα sms μας) δεν μου εμφανίζει καθόλου τον λογαριασμό μου?

 

έχω κάνει ξανα ADD 2-3 φορές και δεν μου δημιουργεί το καινούργιο account παρά μόνο μου λέει οτι έχω καινούργια e-mails να πάω να δω.

Όταν το ανοίγω ώμος για να τα δω δεν υπάρχει ο λογαριασμός μου μέσα και δεν μπορώ να τα δω.

να αναφέρω επίσης ότι πριν λίγες μέρες έκανα ένα καθαρισμό για cookies,temp,.. και τέτοια. μήπως σβήστηκε κάτι και τώρα δεν μπορώ να δημιουργήσω το λογαριασμό μου?

έκανα και 2-3 φορές soft reset άλλα πάλι το ίδιο. Τι να κάνω ?

tex
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να αναφέρω επίσης ότι πριν λίγες μέρες έκανα ένα καθαρισμό για cookies,temp,.. και τέτοια. μήπως σβήστηκε κάτι και τώρα δεν μπορώ να δημιουργήσω το λογαριασμό μου?

 

Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι φταίει αλλά σε γενικές γραμμές πρέπει να είμαστε προσεχτικοί με τα διάφορα Tools αυτού του είδους που χρησιμοποιούμε γιατί μπορεί να δημιουργήσουμε διάφορα προβλήματα σβήνοντας πράγματα που δεν θα έπρεπε. Γιαυτό πειράζουμε και σβήνουμε μόνο ότι γνωρίζουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να παίξω mkv αρχεία με τον TCPMP; Με τον CorePlayer ανοίγουν αλλά δεν έχω subs. Έχω βάλει το 3D Driver αλλά μόλις ανολιγω TCPMP με πετάει...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους του οπαδους του ομνια ρ παιδεια ψαχνω εδω και καιρο το προγραμματακι που συνη8ως βγανει για νοκια γνωστο ως IRCREMOTE (ΥΠΕΡΥ8ΡΕΣ ΓΙΑ ΤV ΚΤΛΠ)ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΑΣ ΒΟΗ8ΗΣΕΙ ΛΙΓΟ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους του οπαδους του ομνια ρ παιδεια ψαχνω εδω και καιρο το προγραμματακι που συνη8ως βγανει για νοκια γνωστο ως IRCREMOTE (ΥΠΕΡΥ8ΡΕΣ ΓΙΑ ΤV ΚΤΛΠ)ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΑΣ ΒΟΗ8ΗΣΕΙ ΛΙΓΟ

 

Δεν εχει υπερυθρες το ομνια :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους του οπαδους του ομνια ρ παιδεια ψαχνω εδω και καιρο το προγραμματακι που συνη8ως βγανει για νοκια γνωστο ως IRCREMOTE (ΥΠΕΡΥ8ΡΕΣ ΓΙΑ ΤV ΚΤΛΠ)ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΑΣ ΒΟΗ8ΗΣΕΙ ΛΙΓΟ

 

καλημερα. μην ψαχνεις αδικα γιατι το ΟΜΝΙΑ δεν εχει υπερυθρες :)

 

edit με προλαβαν

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σχετικα με ποια rom

Εχω διαβασει αρκετα απο της σελιδες και ηδη εχω κανει 2 αναβαθμισεις.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης

Εχει καταφερει κανεις να αλλαξει στο ευρετηριο στην πλαινη λιστα με τα γραμματα αναζητησης στα ελληνικα?

Αν οχι εχει καταφερει κανεις το pcm contact να το κανει να φορτωνει καθε φορα που παταμε ευρετηριο και οχι να ανοιγει της samsung?

Στο pcm καταφερατε να κανετε την αλφαβητο Ελληνικη?

Γιατι με το ini το αρχειο που βαζαμε στο φακελο programms files/pcm δεν δουλευει οπως δουλευε στο htc.

Εδω ερχετε και η ερωτηση για rom αν δεν μπορω να εχω Ελληνικη αναζητηση χαρακτηρων ποιος ο λογος για εχω ελληνικη rom?

Επισης με την ελληινη που εχω τωρα και τα sms δεν ειναι 160 χαρακτηρες.

Και πια rom ειναι αυτη που εχει οσο το δυνατον πιο κοντα το interface της htc?

Δεν μιλαω μονο για το todayscreen αλλα και keypad,phone dial, sms και ολα απο το μενου.

Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα σας παρακαλω βοηθηστε.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να παίξω mkv αρχεία με τον TCPMP; Με τον CorePlayer ανοίγουν αλλά δεν έχω subs. Έχω βάλει το 3D Driver αλλά μόλις ανολιγω TCPMP με πετάει...

 

Sorry που το ξανα postaro αλλά φοβάμαι ότι με την προηγούμενη "συζήτηση" πέρασε απαρατήρητο...

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσε το link, είναι λάθος.

 

το διορθωσα sorry !:happy:

 

Sorry που το ξανα postaro αλλά φοβάμαι ότι με την προηγούμενη "συζήτηση" πέρασε απαρατήρητο...

 

 

δεν περασε απαρατηρητο φιλε μου...καποιος θα το δει που θα ξερει και θα σου απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Sorry που το ξανα postaro αλλά φοβάμαι ότι με την προηγούμενη "συζήτηση" πέρασε απαρατήρητο...

 

sok_ath οτι αρχειο θεs κανε μετατροπη με τον τοταλ video converter+sub γρηγορα και αμεσα :) εχειs πμ σε 5

Link to comment
Share on other sites

Sorry που το ξανα postaro αλλά φοβάμαι ότι με την προηγούμενη "συζήτηση" πέρασε απαρατήρητο...

 

Φίλε μου παίζει κανονικά και mkv και με υπότιτλους το Omnia.

 

Για να μην γράφω κατεβατό ολόκληρο διάβασε εδώ

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,αλλαζει ο ηχος οταν φτανει μηνυμα? Το ψαχνα αλλα δε το βρηκα....

 

Υ.Γ τοβαλα εδω στην αναζητηση ως ''ηχος μηνυματος'' αλλα δε βρηκα κατι :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,αλλαζει ο ηχος οταν φτανει μηνυμα? Το ψαχνα αλλα δε το βρηκα....

 

Υ.Γ τοβαλα εδω στην αναζητηση ως ''ηχος μηνυματος'' αλλα δε βρηκα κατι :)

 

Εναρξη, Ρυθμισεις, Ηχοι και ειδοποιησεις, Ειδοποιησεις, επιλεγεις νεο γραπτο μηνυμα (η εισερχομενο γραπτο μηνυμα) και μετα στο 3ο πεδιο επιλεγεις τον ηχο που θες.

 

Επειδη το δικο μου μενου ειναι στα αγγλικα και εκανα τη μεταφραση, ισως δεν ειναι τα μενου γραμμενα ακριβως ετσι οπως στα γραφω αλλα θα ειναι σχεδον ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε αυτο το μενου ειμαι.Εχει τις επιλογες:

Μηνυματα:Δημιουργια SMS

Μηνυματα:Δημιουργια ΜΜS

Μηνυματα:Δημιουργια μηνυματος

 

Γιαυτο μπερδευτηκα, γιατι περιμενα και εγω να δω "εισερχομενα" και δεν ειδα..και τα αλλα μου φανηκαν ασχετα ετσι οπως τα γραφει..καλα γενικα στην Ελληνικη μεταφραση εχει ορισμενα κενα ωρες ωρες...οπως στα κουμπια ..που λεει "κουμπι ξυπνητηριου" και εννοει το κουμπι που πατας για να ξαναναψει η οθονη...λολ

Αρα πρεπει ναναι το "Δημιουργια μηνυματος" και να τοχει μεταφρασει ετσι απο το αγγλικο "new sms"....καινουριο εισερχομενο και καλα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν κανει λαθος. Καποια απο τις 2 επιλογες αφορα το email.

Το δικο μου τα εχει με την εξης σειρα :

Messaging: New e-mail message

Messaging: New MMS message

Messaging: New text message

 

Αρα λογικα και σε εσενα η τριτη επιλογη θα ειναι.

Το πολυ πολυ βαλε και στην πρωτη και στην τριτη επιλογη τον ηχο που θες και τελειωνει η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,αλλαζει ο ηχος οταν φτανει μηνυμα? Το ψαχνα αλλα δε το βρηκα....

 

Υ.Γ τοβαλα εδω στην αναζητηση ως ''ηχος μηνυματος'' αλλα δε βρηκα κατι :)

 

 

Για αλλαγή ήχου στα εισερχόμενα SMS στην Ελληνική rom i900BDHJ2/BDHJ2: <<Μυνήματα: Δημιουργία SMS>> .

Είναι αληθές ότι ανάλογα τη Rom,η έκφραση αυτή εμφανίζετε με άλλη ονομασία!

;):p;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας! Να κάνω κάποιες χαζές ερωτήσεις? Σόρρυ κιόλας, αν έχουν απαντηθεί ήδη αλλά δεν μπορώ να το διαβάσω όλο, τόσες σελίδες.

κατ'αρχας να σας πω οτι χθες πηγα και το ειδα στο πλαισιο το omnia και ειναι όντως πολύ καλό. Οι ερωτησεις μου τωρα:

 

1. Πως κλειδώνει? εννοώ για να μην σου πατηθει κατα λάθος κάτι

2. Δόνηση εχει? γιατι ακουσα κάτι περιέργα ότι δεν έχει δονηση... λιγο κουλο μου

ακουγεται βεβαια :wacko: απλα για επιβεβαίωση

3. φωνητική κλήση?

4. ανοιχτή ακρόαση?

5. οι επαφες μεταφερονται απο την sim στο τηλ και το αντιστροφο?

 

Και αν δεν σας βαζω σε κόπο... :innocent:

λιγα λογια για gps wi-fi και το ποσο ευκολο ειναι να βρει γενικα εφαρμογες και ειδικα για την οθόνη του...

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...