Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO OMNIA ΠΛΕΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Δ Ι Α Σ Τ Η Μ Ι Κ Ο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-omnia-modaco-com/275339/updated-9-12-08-new-graphic-interface-for-omnia/ :ninja::ninja::ninja:

 

Πολυ ωραιο φαινεται! Το εχει δοκιμασει κανεις απο εδω????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Chel παιχνιδάκια παίρνει.

 

Οι εφαρμογές .CAB είναι έτοιμες να παίξουνε κατευθείαν.

Συνήθως εξητημένα παιχνιδάκια που χρησιμοποιούν το touchscreen και τον αισθητήρα G.Το γνωστό παιχνιδάκι με την μπίλια, που γέρνεις το κινητό και μετακινείται η μπίλια και διάφορες παραλλαγές του ;ή τα ζάρια.

 

Απο κει και έπειτα βρίσκεις εύκολα και γρήγορα, δωρεάν μέσω internet, ένα Java Emulator και παίζεις όλα τα αρχεία .JAR ή .JAD όπου λειτουργεί κανονικά το touchscreen ανάλογα το παιχνίδι ή χρησιμοποιείς το πληκτρολογιάκι του emulator.. Γίνεται ήδη πανικός απο άπειρα τέτοια παιχνιδάκια (τα βρίσκεις μαζεμένα σε torrents και εύκολα σε διάφορα forum), αλλά ψάχνω να βρω ένα Java Downloader, να τα κατεβάσω απο το net στον υπολογιστή μου,ορισμένα που έχω υπόψην μου.

 

Eπίσης λόγω Windows Mobile πιστεύω ότι με λίγο ψάξιμο θα βρεις και multiplayer παιχνίδια, που παίζονται Online όπως κανά σκάκι ή πόκερ.

 

Φίλε Vsalap σου προτείνω το http://www.omniacs.net.

Βεβαίως είναι μικρή κοινωνία εκεί και δεν έχω συναντήσει κάποιον με παρόμοιο πρόβλημα.Περαστικά...

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση επειδή θα το αγοράσω απο Γερμανό.

Η ρομ που έχει είναι η PDA: BDHj1/BDHJ1

ειναι η προβληματική ρομ για την μπαταρία?

http://www.gmaglis.gr/ αρχιτεκτονική και άλλα
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι μια σχετικα προσφατη καλη ROM, 2 μερες περιπου με αρκετη χρηση, 4 με χαλαρη
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λιγο δυσχρηστο το τηλεφωνο για εμας που δεν εχουμε συνηθισει τα wm ... :cry:

 

Afto einai to lathos pou kanoun polloi. Oi ypopsifioi agorastes prepei na skeftontai oxi oti agorazoun ena tilefwno... alla ena PDA pou einai kai tilefwno. Afto einai kati pou to exoume ksexasei teleftaia!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο σχετικά ενημερωμένο faq για το omnia. Το πήρα στα χέρια μου πριν από 2-3 ώρες [όχι, δεν προήλθε από πλιάτσικο, lol] και έχω χάσει κυριολεκτικά τη μπάλα [δεν έχω καμία εμπειρία με samsung ούτε και με windows.mobile]

Το καταλαβαίνω ότι πάρα πολλά έχουν ήδη ειπωθεί και απαντηθεί, ειδικά με το gps [το δικο μου -> vodafone ήρθε μαζί με κάρτα garmin] δεν ξέρω που πάνε τα 4, και δε θέλω να δοκιμάσω την υπομονή σας. 600 σελίδες όμως είναι π.ά.ρ.α. πολλές για οποιονδήποτε νομίζω.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και ιδιαιτέρως εκτιμητέα!!

[μιλάμε δεν έχω καταλάβει αν υπάρχει μνήμη 16gb ή απλά δέχεται κάρτες έως 16gb. Πήγα να βάλω κάτι φωτό στο κινητό και στα 45mb περίπου μου είπε ότι δεν υπάρχει ελεύθερος χώρος! wtf?].

God give me patience..

Just no more conversations..

Link to comment
Share on other sites

[μιλάμε δεν έχω καταλάβει αν υπάρχει μνήμη 16gb ή απλά δέχεται κάρτες έως 16gb. Πήγα να βάλω κάτι φωτό στο κινητό και στα 45mb περίπου μου είπε ότι δεν υπάρχει ελεύθερος χώρος! wtf?].

 

-δεχεται μεχρι 16gb καρτες microsd και εχει εσωτερικη μνημη(η αποθ.μου ) 16 gb

-πρεπει στις ρυθμισεις να βαλεις να αποθηκευονται στη μνημη (με τα 16gb) και οχι στην συσκευη(μνημη με περιπου 60 mb)

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν αγορασει το ομνια με το garmin δωρο μπορουν να αναβαθμισουν την εκδοση τους με την νεα 1.60 εδω

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερετε εδω ελαδα καπου που να πουλανε την αυθεντικη θηκη της samsung γιατι το omnia? http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003964 αυτη εννοω αλλα δεν ειναι διαθεσιμη και δεν βρισκω πουθενα αλλου να την πουλανε.

 

η θηκη που λες αν ειναι οπως φαινεται δεν αξιζει την αγορα, υπαρχουν απειρως ανωτερες ποιοτικα και αισθητικα, δες στο ebay και θα τη βρεις ευκολα γρηγορα και φτηνα:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο φαινεται! Το εχει δοκιμασει κανεις απο εδω????

 

δεν δουλευει τπτ απο οσα βλεπεις στις φωτο παρα μονο το κλειδωμα-ξεκλειδωμα και οι εμφανισεις νεων μηνυματων-κλησεων.......

 

ειναι ομορφο αλλα μεχρι εκει.;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση επειδή θα το αγοράσω απο Γερμανό.

Η ρομ που έχει είναι η PDA: BDHj1/BDHJ1

ειναι η προβληματική ρομ για την μπαταρία?

 

λογικα θα ειναι με την νεα ελληνικη ρομ που πλεον διατιθεται επισημα απο την samsung.

 

αν δεν εχει αυτη μπορεις καλλιστα να την περασεις μονος σου η να το πας στο σερβις να το κανουν αυτοι ,δωρεαν,για σενα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω απο Δευτερα να κανω μερικες ερωτησεις?

1.Το προβλημα που υπηρχε με την μπαταρια λυθηκε?

2.Οι εφαρμογες που υπαρχουν για την πλατφορμα ειναι συμβατες με την αφη?

3.java παιχνιδια παιζουν?

4.Εχει αναγνωριση γραφης για τα μηνυματα δηλαδη να γραφεις με το πενακι?

5 και τελευταιο εχοντας Νοκια θα μπορεσω να περασω τα τηλεφωνα στο κινητο και αν ναι πως?

Thanks προκαταβολικα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει τπτ απο οσα βλεπεις στις φωτο παρα μονο το κλειδωμα-ξεκλειδωμα και οι εμφανισεις νεων μηνυματων-κλησεων.......

 

ειναι ομορφο αλλα μεχρι εκει.;)

 

λιγο υπομονη ακομα γραφεται ο κωδικας...:X

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω απο Δευτερα να κανω μερικες ερωτησεις?

1.Το προβλημα που υπηρχε με την μπαταρια λυθηκε?

2.Οι εφαρμογες που υπαρχουν για την πλατφορμα ειναι συμβατες με την αφη?

3.java παιχνιδια παιζουν?

4.Εχει αναγνωριση γραφης για τα μηνυματα δηλαδη να γραφεις με το πενακι?

5 και τελευταιο εχοντας Νοκια θα μπορεσω να περασω τα τηλεφωνα στο κινητο και αν ναι πως?

Thanks προκαταβολικα!!!!!

1.Ναι

2. Απορώ γιατί ρωτάς! δεν είναι ΝΟΚΙΑ αλλά wm. Ειναι φτιαγμένο ΜΟΝΟ για αφή

3.Ναι

4. Το ελληνικό όχι. Το αγγλικό έχει είναι πολύ σπαστικό και αργό να γράφεις έτσι

(σημείωση το πενάκι δεν είναι πάνω στην συσκευή οπότε ξέχασε το)

 

5. Ναι με outlook και activesync

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για τέτοια πράγματα, έχω κι εγώ μια ερώτηση που την είχα ξανακάνει πριν από πολύ καιρό αλλά δεν έχει απαντηθεί:

Τα WM παίζουν εφαρμογές που βασίζονται σε Python;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

επιβαιβαιωνω, το ομνια δουλευει χωρις καρτα σιμ, αλλα ακουστε πως. δεν μπορω να καταλαβω. μετα απο σοφτ ρεσετ, και οταν σου ζηταει πιν, οταν κανω ακυρωση, και μπω στο μενου, οταν ανοιξω οποιοδηποτε προγραμμα πλοηγησης, και gps βρισκει και κλειδωμα αμεσα. ξαναλεω χωρις να λειτουργει η καρτα σιμ. το εξης παραδοξο που συμβαινει ειναι οτι οταν, την ενεργοποιησω μεσα απο το μενου, και την ξανααπενεργοποιησω, πλεον δεν βρισκει gps.! αν ξανακανω σοφτ ρεσετ και επαναλαβω την διαδικασια, ξαναδουλευει κανονικα, χωρις να δουλευει η καρτα σιμ. αν καποιος μπορει να καταλαβει τι συμβαινει, ας μας διαφωτησει και εμας.!! :) να προσθεσω οτι αυτο συμβαινει αφου περασα την καινουργια ελληνικη ρομ, j2, σε συνδιασμο με το ραδιο hk1. δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο. με την παλια ρομ παντως που ειχα δεν γινοταν αυτο.

 

Επιβεβαιωνω οτι ισχυει το παραπανω....ακομα και χωρις το xtra gps να εχει ενεργοποιηθει.....

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα αλλα με το διαμαντι δεν βλεπω να τα πηγαινει και πολυ καλα, 2 reset σε 3 λεπτα λόγω κολλήματος.

 

 

Λογικα θα φαει delete to μηνυμα του s_wind, οι υπολοιποι θα το βρουν στο ipmart.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση φιλοι μου πηρα το ομνια απο την βονταφον...Εαν κανω update την ρομ μου χανω την εγγυηση μου;

 

ναι,εκτος και αν σου κανουν αυτοι αλλαγη ρομ(πηγαινε και ρωτησε τους)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και ολες..

σημερα παρατηρησα οτι ολες οι συντομευσεις ολων τοων προγραμματων που ειχα εγκαταστησει εξτρα επαψαν να λειτουργουν..τα προγραμματα οκ..αν πας με τον εξπλορερ και τα ανοιξεις απο το σημειο που εγκατασταθηκαν...απλα οι συντομευσεις..τοσο στο sbc οσο και στην δικη του επιλογη..προγραμματα..τα εικονιδια εχουν αντικατασταθει απο ενα φακελο..σαν να μην βρησκεικτελεσιμο αρχειο..σε επανεκινηση..εμφανιζειτο εξης.. δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου scanstatus.Δεν ειναι υπογεγραμμενο με αξιοπιστο πιστοποιιτικο η καποιο απο τα στοιχεια του δεν μπορει να βρεθει. εαν το προβλημα δεν λυθει δοκιμαστε να επαναλαβετε την εγκατασταση του ερχειου η να το επαναφερετε..εχει τυχει σε καποιον αυτο? παω για harfd format? α..οτι προγραμματα ειχα εγκαταστησει προσφατα τα απεγκατεστησα..μπας και..αλλα τιποτα..

 

 

το βρηκα το προβλημα..για καποιο λογο..ο φακελος "η αποθηκη μου" ειχε γινει η αποθηκη μου2!

με τα γνωαστα επακολουθα..τωρα ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω κατι?

υπαρχει εκδοση των the sims 2 για ομνια??

ειμαι τρελλη γιαυτο το παιχνιδι κ αναρωτιεμαι αν μπορω να το εχω παντου!!

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...