Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι. Αγγλικη. Και το κινητο με αγγλικη rom ηταν οταν το πηρα.

οποτε θα σε βγαζει για 3-4 μερες με πιο ηπια χρηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οποτε θα σε βγαζει για 3-4 μερες με πιο ηπια χρηση?

Μεχρι στιγμης μεχρι 4, αλλα οριακα, γιατι δεν το αφηνω σε ηρεμια...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΤΟΧΟΥΣ PDA ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ.......... Υ Π Ν Ο ! ! ! το βραδακι μετα τηs 11 :D :D :D

 

 

 

Τι έγινε βρε παιδιά ?

 

Έχασα το πανηγύρι η χάθηκε ο οδηγός ?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά ?

 

Έχασα το πανηγύρι η χάθηκε ο οδηγός ?

Οχι το πανηγυρι δεν το εχασες, απλα μας ειδοποιησε το οδηγος πως εχει ενα προβλημα το gps του και θα αργησει λιγο. Δεν πιανει δορυφορους λεει... Και του προτεινα να παρει ομνια κινητο να σωθει. Αλλα δε με ακουει...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

 

(ο δευτερος τροπος ειναι καλυτερος για την περιπτωση σου)[/quote

 

ευχαριστω ποολυ για την απαντηση σου,εκανα οτι μου ειπες...to hard reset ομως δεν μ εσβησε καποια προγραμματα π ηθελα...

πχ το opera mobile, to skype,to podcasts,to shozu κτλ...

αυτα ειναι απο τη μανα του μεσα?

γιατι μ φαινεται παραξενο π εχει και opera mobile kai internet explorer...

δεν ειμαι κ ειδιμων αλλα λεω...

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ τρωει μπαταρια το backlight?εγω πιστευω οτι αν απλα εχεις χαμηλωσει την ωρα αναμονης του φωτος σε μη χρηση του δεν εχεις και φοβερο προβλημα.Αφου ουτως η αλλως οταν μπαινει στην αναμονη σβηνει τελειως η οθονη.

Αποψη μου φυσικα....αν κανω λαθος θα χαρω να με διορθωσει καποιος

 

 

Ναι,κάνεις λάθος!!! Δεν είναι αυτό καθ'αυτό το backlight που έγραψα ότι ξεζουμίζει τη μπαταρία με σβηστή την οθόνη (ΚΑΤΑΜΑΥΡΗ-σε κατάσταση αναμονής-όπως το λες όταν σβήνει ΤΕΛΕΙΩΣ η οθόνη),αλλά η αυτόματη ρύθμιση της έντασης του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και ναι, το ξεζούμισμα συμβαίνει ακριβώς τότε-όταν όλα μαύρα και όχι όσο βλέπεις ενδείξεις στην οθόνη!!! Διάβασε και όλα τα σχετικά post μου με πλήρεις διευκρινήσεις (αναζητώντας τα μηνύματα cps424).

:rolleyes::D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://www.hardreset.eu/samsung_i900_omnia_hard_reset_soft_reset_en.html

 

(ο δευτερος τροπος ειναι καλυτερος για την περιπτωση σου)[/quote

 

ευχαριστω ποολυ για την απαντηση σου,εκανα οτι μου ειπες...to hard reset ομως δεν μ εσβησε καποια προγραμματα π ηθελα...

πχ το opera mobile, to skype,to podcasts,to shozu κτλ...

αυτα ειναι απο τη μανα του μεσα?

γιατι μ φαινεται παραξενο π εχει και opera mobile kai internet explorer...

δεν ειμαι κ ειδιμων αλλα λεω...

 

o opera ειναι μεσα στη ρομ,podcast και shozu το ιδιο

skype οχι (το εκανες με το δευτερο τροπο?)

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι δεν ξερω πιο ειναι το send + end button που λεει, εκανα μονο το πρωτο

 

Είναι το πλήκτρο αποδοχής και απόρριψης της κλήσης αντίστοιχα. Δηλαδή αυτό με το ακουστικό να κοιτάει πάνω και το άλλο με το ακουστικό να κοιτάει κάτω.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

βασικα δε πειραζει το εφτιαξα...

το πρωτο ηταν αρκετο..

δε σβηστηκαν αυτα της ρομ αλλα δε με πολυπειραζει...

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...

αα

κ κατι τελευταιο

εχει κανεις να μ προτεινει κανενα καλο ελληνικο πληκτρολογιο που να εχει καπως μεγαλα γραμματα?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να μ προτεινει κανενα καλο ελληνικο πληκτρολογιο που να εχει καπως μεγαλα γραμματα?

 

διαβασε τα μηνυματα 7717 και 7725

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να δουλεψω το gps του Οmnia χρησιμοποιωντας το bluetooth server του gpsgate το οποιο τροφοδοτουσε με δεδομενα την desktop εκδοση του igo8.....!!..η θυρα αναγνωριστηκε αμεσως απο το laptop και εγκατασταθηκε στην com 6....ουτε καλωδια και με μπαταρια μονο..:rolleyes::D

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να δουλεψω το gps του Οmnia χρησιμοποιωντας το bluetooth server του gpsgate το οποιο τροφοδοτουσε με δεδομενα την desktop εκδοση του igo8.....!!..η θυρα αναγνωριστηκε αμεσως απο το laptop και εγκατασταθηκε στην com 6....ουτε καλωδια και με μπαταρια μονο..:rolleyes::D

 

να πας να το κοιταξεις ακουγετε σοβαρο!:)

Link to comment
Share on other sites

να πας να το κοιταξεις ακουγετε σοβαρο!:)

 

:wacko:.....Ti να κοιταξω.? μια χαρα δουλευει ,και μονο του και με το λαπτοπ...:blink:

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εκανα hard reset και χαθηκε το destinator.ομως στον wind expl υπαρχει το αρχειο το ετρεξα και λειτουργει.το θεμα ειναι πως θα μεταφερω το αρχειο στα προγραμματα?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εκανα hard reset και χαθηκε το destinator.ομως στον wind expl υπαρχει το αρχειο το ετρεξα και λειτουργει.το θεμα ειναι πως θα μεταφερω το αρχειο στα προγραμματα?

Με τον file explorer, βρισκεις το destinator.exe, το κανεις αντιγραφη, και πας windows->start menu-> programs και κανεις paste shortcut εκει. Ισως χρειαστει και μια μετονομασια το αρχειο που θα βαλεις εκει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με το ActiveSync 4.5 το οποίο έχω εγκατεστημένο στον υπολογιστή μου έκανα συγχρονισμό το Qtek2020 το οποίο και κάνω ακόμα. Τώρα όμως που έχω συνδέσει και το Ομνια βρε παιδιά δεν μου το βλέπει καθόλου. Κάνει κάποια διαγνωστικά τεστ αλλά και πάλι τίποτα. Κάπου, χωρίς να θυμάμαι το που είχα διαβάσει ότι τα wm 6.1 δεν συγχρονίζουν με τα XP

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με το ActiveSync 4.5 το οποίο έχω εγκατεστημένο στον υπολογιστή μου έκανα συγχρονισμό το Qtek2020 το οποίο και κάνω ακόμα. Τώρα όμως που έχω συνδέσει και το Ομνια βρε παιδιά δεν μου το βλέπει καθόλου. Κάνει κάποια διαγνωστικά τεστ αλλά και πάλι τίποτα. Κάπου, χωρίς να θυμάμαι το που είχα διαβάσει ότι τα wm 6.1 δεν συγχρονίζουν με τα XP

 

δεν δοκιμαζεις να κανεις delete mobile devices sto acticesync..

και τσεκαρε τα connection settings

κλεισε οτι firewall exeis sto pc (zonealarm etc)

 

αυτο που λες δεν παιζει με την καμια

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση με το Qtek τρέχει κανονικά και με το AGV που έχω για τους ιούς κτλ.

Τελος παντων διέγραψα ακομα και την παλιά σύνδεση αλλά πάλι τίποτα.

 

Τα κατάφερα τελικά. Ηταν τσεκαρισμένο στο ομνια η ''ενεργοποίηση λειτουργίας για προχωρημένους''.Αυτο είναι στις ρυθμίσεις, συνδέσεις, usb σε pc,.

Ευχαριστώ πάντως.

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

οταν καλεί κανείς με το εικονικό πληκτρολόγιο σε τηλεφωνικό κέντρο απο αυτά που σου λένε "πατήστε το 1 για να συνδεθείτε με τον τάδε", πως το πατάει το ένα αφού στο μεταξύ έχει εξαφανιστεί το εικονικό πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

οταν καλεί κανείς με το εικονικό πληκτρολόγιο σε τηλεφωνικό κέντρο απο αυτά που σου λένε "πατήστε το 1 για να συνδεθείτε με τον τάδε", πως το πατάει το ένα αφού στο μεταξύ έχει εξαφανιστεί το εικονικό πληκτρολόγιο;

 

λογικα κατω αριστερα εχει την επιλογη keypad...επομενως αριστερο soft key

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγκαθιστω το spb weather kai μου λεει error downloading data.τι κανω?

 

μηπως εχεις περασει athens την πολη??δοκιμασε με athinai

εμενα ετσι κατεβασε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...