Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα καλα αυτα που λετε για την συσκευη και εγω τρωγομε πραγματικα για να την αγορασω αλλα βρισκω μερικα στοιχεία εκνευριστηκα. οπως για παραδειγμα οτι εχει πενακι αλλα δεν εχει θηκη, επισης δεν εχει mini usb και εχει μια μακακια της samsung...... και τελευταίο και χειροτερο αυτη η ατιμη η αναλυση της οθόνης ...γιατι?

γιατι το κανανε αυτό?

δεν μπορω να τους καταλάβω!

κανουν μια τοσο αξιόλογη προσπαθεια και σε κάτι τέτοιες λεπτομέριες που δεν είναι ασήμαντες τα κάνουν ομελέτα? γιατί?????????!

δηλαδή για άλλη μια φορά θα αγοράσουμε μια συσκευή η οποία δεν καλύπτει τελικά τις ανάγκες μας απλά θα συμβιβαστούμε στην πλησιέστερη ******* που μερικοί ποντικες των εργαστηρίων κατάφεραν να μαγειρέψουν!

γιατι δεν ακούνε τους πελάτες???????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αμαν πια με αυτη την αναλυση...δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα...δηλαδη αν δεν ειναι κατω απο vga το κινητο ειναι για πεταμα?ελεος πια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ολα καλα αυτα που λετε για την συσκευη και εγω τρωγομε πραγματικα για να την αγορασω αλλα βρισκω μερικα στοιχεία εκνευριστηκα. οπως για παραδειγμα οτι εχει πενακι αλλα δεν εχει θηκη, επισης δεν εχει mini usb και εχει μια μακακια της samsung...... και τελευταίο και χειροτερο αυτη η ατιμη η αναλυση της οθόνης ...γιατι?

γιατι το κανανε αυτό?

δεν μπορω να τους καταλάβω!

κανουν μια τοσο αξιόλογη προσπαθεια και σε κάτι τέτοιες λεπτομέριες που δεν είναι ασήμαντες τα κάνουν ομελέτα? γιατί?????????!

δηλαδή για άλλη μια φορά θα αγοράσουμε μια συσκευή η οποία δεν καλύπτει τελικά τις ανάγκες μας απλά θα συμβιβαστούμε στην πλησιέστερη ******* που μερικοί ποντικες των εργαστηρίων κατάφεραν να μαγειρέψουν!

γιατι δεν ακούνε τους πελάτες???????

 

Είναι εύστοχα τα comments σου πάντως. Και σε αυτό με το πενάκι που δεν έχει υποδοχή πάνω στη συσκευή (!) και με την ανάλυση της οθόνης που μάλιστα δεν είναι η πρώτη φορά (βλέπε i780).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αμαν πια με αυτη την αναλυση...δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα...δηλαδη αν δεν ειναι κατω απο vga το κινητο ειναι για πεταμα?ελεος πια

 

Δε νομίζω ότι εννοεί αυτό ο φίλος, μάλλον περισσότερο στο ότι ξεφεύγει από τα standar της κατηγορίας. Ομοίως και για την έλλειψη USB.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αυτα που λετε για την συσκευη και εγω τρωγομε πραγματικα για να την αγορασω αλλα βρισκω μερικα στοιχεία εκνευριστηκα. οπως για παραδειγμα οτι εχει πενακι αλλα δεν εχει θηκη, επισης δεν εχει mini usb και εχει μια μακακια της samsung...... και τελευταίο και χειροτερο αυτη η ατιμη η αναλυση της οθόνης ...γιατι?

γιατι το κανανε αυτό?

δεν μπορω να τους καταλάβω!

κανουν μια τοσο αξιόλογη προσπαθεια και σε κάτι τέτοιες λεπτομέριες που δεν είναι ασήμαντες τα κάνουν ομελέτα? γιατί?????????!

δηλαδή για άλλη μια φορά θα αγοράσουμε μια συσκευή η οποία δεν καλύπτει τελικά τις ανάγκες μας απλά θα συμβιβαστούμε στην πλησιέστερη ******* που μερικοί ποντικες των εργαστηρίων κατάφεραν να μαγειρέψουν!

γιατι δεν ακούνε τους πελάτες???????

 

:blink::blink::blink::blink::blink::blink:

 

a... 3exases na peis oti den exei kali o8oni... kai ston ilio den boreis na deis tainia...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kai ston ilio den boreis na deis tainia...

 

Γιατί... με ποια συσκευή μπορείς; (Αν και δεν έχω τσεκάρει τη συγκεκριμένη συσκευή σε αυτές τις συνθήκες για να μπορώ να συγκρίνω).

 

Μη ξεχνάς ότι με άλλες δεν μπορείς να δεις ούτε στο σκοτάδι! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το μόνο μου παράπονο είναι αυτό το παλιο - φις αντί για μίνι USB.

Για το πενάκι δεν έχω άποψη γιατί δεν είχα κινητό με Windows ως τώρα.

Άντε να βγει και το επίσημο ελληνικό....

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι μια χαρά.Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το hype που υπάρχει για μεγάλες αναλύσεις σε οθονίτσες μια σταλιά.Ειχα συσκευή VGA παλιότερα (loox 720).Ε καθόλου δεν με ενοχλεί που του Omnia δεν είναι VGA.Η διαφορά φαίνεται μόνο αν τα κρατάς δίπλα δίπλα ή τον πρώτο καιρό μόλις πας απο VGA σε QGA (WQGA για το omnia)

 

Το πενάκι, ναι θα μπορούσε να το έχουν βάλει πάνω στο μηχανάκι.Απο την άλλη μόλις συνηθίσεις το optical mouse, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό αντί για το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kati sxetiko asxeto me tin suzitisi sto sugkekrimeno thema .exei kaneis koitakse to samsung i850 i samsung INNOV8 (Innovate?)?me 8MP fotografiki mixani leitourgiko S60 kai kata ta alla paromoia xaraktiristika tou i900/omnia? parahetw kai sxetiko link http://www.phonemag.com/samsung-innov8-073924.php
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kati sxetiko asxeto me tin suzitisi sto sugkekrimeno thema .exei kaneis koitakse to samsung i850 i samsung INNOV8 (Innovate?)?me 8MP fotografiki mixani leitourgiko S60 kai kata ta alla paromoia xaraktiristika tou i900/omnia? parahetw kai sxetiko link http://www.phonemag.com/samsung-innov8-073924.php

 

δεν ειναι windows mobile ομως φιλε μου ;)

 

edit

 

Πανο....με βαζεις στην πριζα.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τι θα σας προβληματισει/δυσαρεστησει: proprietary usb, γραφιδα που κρεμεται σαν τσουτσου.., optical mousepad αντι για κλασσικο πολυπληκτρο, λιγα hardware keys, οθονη στον ηλιο εχει θεματακι (περισσοτερο απο τα αλλα ppc που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη- μη γελιομαστε ολα εχουν...)

 

τι θα σας χαροποιησει: ταχυτητα, εξωτερικο και εσωτερικο ηχειο (δεν υπαρχει δυνατοτερο σε ppc!!!) , απιστευτη καμερα -νομιζεις οτι δεν εχεις ppc αλλα camera phone, enhanced gps λοκαρει σε 5-10 δευτερα, o motion sensor κανει πολλα κολπακια περαν απο το ωραιο animation περιστροφης, απιστευτα ευχρηστος ενσωματομενος dialer και call log εφαρμογη, widescreen οθονη -ιδανικη για ταινιες αλλα και με περισσοτερες πληροφοριες στην οθονη (περισσοτερα today plugins σε portrait mode), πληθωρα προγραμματων απο τη samsung, και φυσικα τα 8/16gb + micro sd αποθηκευσης.:)

 

απαραιτητο για χρηση χωρις γραφιδα 100%, το ftouchsl 2.7 :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου,με γειά σου το omnia.GPS δοκίμασες-destinator; σε divx τι λέει;:thanks:
Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Panare... πολύ καλό και περιεκτικό review! Θα βοηθήσει πολύ κόσμο να αποφασίσει! :rolleyes:

προσπαθησα Γιαννη να μην γραψω σελιδες, απλα 5 πραγματακια που βλεπεις με την πρωτη ματια.

τωρα για in depth analysis:p του αντικειμενου οτι θελετε, ρωτηστε

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα Γιαννη να μην γραψω σελιδες, απλα 5 πραγματακια που βλεπεις με την πρωτη ματια.

τωρα για in depth analysis:p του αντικειμενου οτι θελετε, ρωτηστε

 

Πανο μεγιες το κινητο, εγω θελω να ρωτησω αν μπορεις να βαλεις δειγμα απο τις φωτο που βγαζει και ποσο δυνατο ειναι το λεντακι του.Το ηχειο του λες ειναι δυνατο δηλαδη σαν ποιο και αν παραμορφωνει.Το ραδιο επισης τι λεει σαν ληψη;Το rds δουλευει;Και αν ξερουμε ποτε θα ερθει κανονικα εδω ελλαδα.ευχαριστω και sorry αν κουρασα και παλι καλοριζικο:D

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω έγω δύο ερωτήσεις που έχω. Πρώτα απ' όλα, προφανώς το πενάκι να κρέμεται δεν είναι λειτουργικό, βάλε-βγάλε στην/από την τσέπη. Εσύ (και οποιοσδήποτε άλλος το έχει) το κουβαλάτε μαζί σας ή δεν το χρησιμοποιείται καθόλου; Για το οπτικό ποντίκι είναι δύσκολη η εξοικείωση μαζί του. Και αν ναι και αφού εξοικειωθείς μαζί του, μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως το πενάκι;

Και η δεύτερη ερώτηση, έχει σχέση με τη φωτεινότητα της οθόνης κάτω από ήλιο. Επειδή έχω το LG-KS20 (όπως φαίνεται και από το avatar) και επειδή σε ήλιο και αυτό δεν τα πηγαίνει καλά, αν κάποιος κάτοχος του Omnia, έχει τη δυνατότητα να κάνει μία σύγκριση με το LG ως προς τη φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο, θα του ήμουν ευγνώμων. :)

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω έγω δύο ερωτήσεις που έχω. Πρώτα απ' όλα, προφανώς το πενάκι να κρέμεται δεν είναι λειτουργικό, βάλε-βγάλε στην/από την τσέπη. Εσύ (και οποιοσδήποτε άλλος το έχει) το κουβαλάτε μαζί σας ή δεν το χρησιμοποιείται καθόλου; Για το οπτικό ποντίκι είναι δύσκολη η εξοικείωση μαζί του. Και αν ναι και αφού εξοικειωθείς μαζί του, μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως το πενάκι;

Και η δεύτερη ερώτηση, έχει σχέση με τη φωτεινότητα της οθόνης κάτω από ήλιο. Επειδή έχω το LG-KS20 (όπως φαίνεται και από το avatar) και επειδή σε ήλιο και αυτό δεν τα πηγαίνει καλά, αν κάποιος κάτοχος του Omnia, έχει τη δυνατότητα να κάνει μία σύγκριση με το LG ως προς τη φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο, θα του ήμουν ευγνώμων. :)

 

Προσωπικά το πενάκι δεν το κουβαλάω καθόλου.Πιθανόν να το βάλω στο τσαντάκι μου, μπας και...

 

Θεωρώ πως εφόσον εξοικιωθείς με το optical mouse, μπορείς να αντικαταστήσεις το πενάκι σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό.

Απο την άλλη καλό είναι να μάθουμε να χρησιμοποιούμε τα δάχτυλά μας (ακούγεται πρόστυχο, το ξέρω :lol: )

Link to comment
Share on other sites

 

απαραιτητο για χρηση χωρις γραφιδα 100%, το ftouchsl 2.7 :)

 

 

Εαν το έχεις βάλει το προγραμματάκι, δεν έχει τίποτα διενέξεις με την υπάρχουσα λειτουργία του κινητού πάνω σε αυτόν το τομέα (flick scrolling, κλπ) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρώτα απ' όλα, προφανώς το πενάκι να κρέμεται δεν είναι λειτουργικό, βάλε-βγάλε στην/από την τσέπη. Εσύ (και οποιοσδήποτε άλλος το έχει) το κουβαλάτε μαζί σας ή δεν το χρησιμοποιείται καθόλου;

 

Η επίσημη θέση για το πενάκι είναι στη θήκη της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα θα είναι διαθέσιμο σίγουρα μέχρι 15 Σεπτ (τουλάχιστον τα 8gb). Με επιφύλαξη αλλά με μεγάλη αισιοδοξία σας λέω ότι μάλλον μέχρι την άλλη παρασκευή θα έχει κυκλοφορήσει ... Φίλος μου που δουλεύει στο πλαίσιο σε στελεχιακή θέση μου είπε ότι περιμένουν τις πρώτες μέρες του Σεπτεμβρίου τα πρώτα κομμάτια από την Euroelectronics.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη θέση για το πενάκι είναι στη θήκη της συσκευής.

Περίμενε, γιατί μάλλον έχω χάσει κάποιο επεισόδιο. Πρώτα απ' όλα στη συσκευασία υπάρχει και θήκη; Οκ ως εδώ. Δηλαδή υπάρχει θέση στη θήκη για το πενάκι; Άρα τότε (προσωπικά εάν το αγοράσω) δεν υπάρχει πρόβλημα, μιας που θα χρησιμοποιώ τη θήκη.

Υπάρχει μήπως καμία φώτο με το Omnia στη θήκη και που να φαίνεται που μπαίνει και το πενάκι;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...