Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με τη φωνητική καθοδήγηση τι γίνεται? Μόνο σε μένα ζητάει να πληρώσω?

Tίποτα?. Κανείς δεν το δοκίμασε ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες μεγια και απο μένα τα κινητάκια σας!!!Το wifi πως είναι.Βρίσκει εύκολα access points ή θελει να το πας κάτω απτό ρουτερ για να το βρεί???Από μπαταρία είναι καλό?????Η οθόνη του χαράζει εύκολα????Ευχαριστω!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μεγια και απο μένα τα κινητάκια σας!!!Το wifi πως είναι.Βρίσκει εύκολα access points ή θελει να το πας κάτω απτό ρουτερ για να το βρεί???

το wifi αψογο πραγματικα, απολαυση, βρισκει για πλακα ολα τα AP που υπαρχουν γυρω σου :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτο,γιατι το W960i μου είπαν πως δεν τα παει πολυ καλα σαυτό τον τομεα!Δινεις τοσα λεφτα και δεν αξίζει!Ευχαριστώ φιλος!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτο,γιατι το W960i μου είπαν πως δεν τα παει πολυ καλα σαυτό τον τομεα!Δινεις τοσα λεφτα και δεν αξίζει!Ευχαριστώ φιλος!

οχι, εχει αψογη συμπεριφορα, το εχω ευχαριστηθει πολυ μεχρι τωρα, ειμαι σιγουρος το ιδιο θα σου πουν και οι υπολοιποι :)

Link to comment
Share on other sites

οχι, εχει αψογη συμπεριφορα, το εχω ευχαριστηθει πολυ μεχρι τωρα, ειμαι σιγουρος το ιδιο θα σου πουν και οι υπολοιποι :)

 

Έτσι είναι, σε οριακά σημεία μέσα στο σπίτι μου συνδέεται άνετα με το AP. Αντίθετα το P1 δεν έχει καθόλου καλό wifi πομποδέκτη και στα ίδια σημεία δεν μπορεί να συνδεθεί ακόμα και με απενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω πως σίγουρα θα υπάρχει τρόπος ώστε να αλλάξουμε τη φωτεινότητα με κάποιο trick εάν η nokia δεν το κάνει με κάποια αναβάθμιση ... Με κάποιο script σε python ίσως;

 

:offtopic:Θα σε στεναχωρήσω λίγο ...

αλλά και στην python, το ίδιο ακριβώς συμβαίνει. Εαν η (οποιαδήποτε)

εφαρμογή δεν τρέχει στο backround, δεν κάνεις απολύτως τίποτα.Δυστυχώς.:(

Πάντως εντάξει....δεν πιστεύω να είναι και τόσο τραγική η κατάσταση με την φωτεινότητα, ώστε να καταφύγουμε σε εφαρμογές.

Απο βδομάδα (ελπίζω), να έχω κι εγω ιδίοις όμασοι άποψη, επι του θέματος.:)

Link to comment
Share on other sites

το wifi αψογο πραγματικα, απολαυση, βρισκει για πλακα ολα τα AP που υπαρχουν γυρω σου :D

 

 

 

Έτσι είναι, σε οριακά σημεία μέσα στο σπίτι μου συνδέεται άνετα με το AP. Αντίθετα το P1 δεν έχει καθόλου καλό wifi πομποδέκτη και στα ίδια σημεία δεν μπορεί να συνδεθεί ακόμα και με απενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας!

 

Συμφωνω και εγω ,αψογο το wifi ,2 μερες που το χρησιμοποιω :)

 

Πάντως εντάξει....δεν πιστεύω να είναι και τόσο τραγική η κατάσταση με την φωτεινότητα, ώστε να καταφύγουμε σε εφαρμογές.

Απο βδομάδα (ελπίζω), να έχω κι εγω ιδίοις όμασοι άποψη, επι του θέματος.:)

 

Οντως ,δεν ειναι τραγικα τα πραγματα , εγω ειμαι "ψειρας"

σε κατι τετοια . :p

 

Αντε με το καλο ! :happy:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της φωτεινότητας απλά δεν υφίσταται για μένα,και ΄γω παρατηρώ σε πολύ λίγες εφαρμογές και παιχνίδια την ενίσχυση της φωτεινότητας και κατόπιν επανέρχεται στο κανονικό της,πιστεύω όμως πως θα παραμείνει ως έχει ανεξάρτητα από τις όποιες αναβαθμίσεις λογισμικού γίνουν μελλοντικά.

Η πιο δραματική επίδοση οθόνης σε σχέση με αισθητήρα φωτός και πολύ μειωμένη φωτεινότητα είναι στο 7390,αθλία κατάσταση(τουλάχιστον στις πρώτες παρτίδες κατασκευής),αλλά το Ν82 δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με κάτι τέτοιο,είναι αρκετά φωτεινή νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο σχετικό ή πόσο άσχετο είναι αυτό που θα ρωτήσω (μάλλον ψιλο-άσχετο είναι :p), αλλά τώρα που περιμένω το Ν82 μου δημιουργήθηκε μία απορία:

Με ποια έκδοση του Nokia PC Suite θα μπορώ να δουλεύω στα 3230, Ν72 και Ν82, ώστε να μπορώ να κάνω backup, συγχρονισμούς με MS Outlook (και πιθανώς αναβάθμιση με το NSU στο Ν82) κλπ??? Το Nseries Nokia PC Suite καλύπτει όλα τα παραπάνω τηλέφωνα???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο σχετικό ή πόσο άσχετο είναι αυτό που θα ρωτήσω (μάλλον ψιλο-άσχετο είναι :p), αλλά τώρα που περιμένω το Ν82 μου δημιουργήθηκε μία απορία:

Με ποια έκδοση του Nokia PC Suite θα μπορώ να δουλεύω στα 3230, Ν72 και Ν82, ώστε να μπορώ να κάνω backup, συγχρονισμούς με MS Outlook (και πιθανώς αναβάθμιση με το NSU στο Ν82) κλπ??? Το Nseries Nokia PC Suite καλύπτει όλα τα παραπάνω τηλέφωνα???

 

χρησιμοποιω το nokia pc suite στο Ε65 αλλα και στο 3230 μου, χωρις κανενα προβλημα...

 

οποτε δεν τιθεται θεμα ασυμβατοτητας του 3230 με τη τρεχουσα εκδοση pc suite...:)

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή που έχει μέσα το τηλέφωνο "Ζωντανή TV" την έχει δοκιμάσει κανείς; είναι για να βλέπεις τηλεόραση μέσω internet; βασικα αυτην την εφαρμογή την βρήκα μέσω του BestTaskman αλλά στο μενού του τηλεφώνου δεν τη βρήκα πουθενά... Λογικά θα είναι κρυφή εφαρμογή έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο μικρο η μεγαλο προβληματακι οταν το ανοιγω δε μου δινει τη δυνατοτητα να γραψω το πιν για να το ενεργοποιησω στο δυκτιο μετα απο 2,3 φορες με βγαλσιμο μπαταριας συνηλθε...το δικο μου ειναι βασει το κωδικων φιλανδικο και το πηρα απο κινητομανια πριν 3 εβδομαδες ακκος μς παρομοιο προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το nokia pc suite στο Ε65 αλλα και στο 3230 μου, χωρις κανενα προβλημα...

 

οποτε δεν τιθεται θεμα ασυμβατοτητας του 3230 με τη τρεχουσα εκδοση pc suite...:)

 

Καλά, σαφώς και η "κανονική" έκδοση του PC Suite (link) λογικά είναι συμβατή με όλα τα τηλέφωνα που ανέφερα στο προηγούμενο post μου.

Εγώ μιλάω για την "ειδική" έκδοση του PC Suite, που υποτίθεται ότι είναι για τα Nseries. (link)

 

Από, ότι βλέπω μάλλον το δεύτερο δεν είναι συμβατό με όλα τα τηλέφωνα.

 

Το καλύτερο θα ήταν να μπορούσες να τα εγκαταστήσεις ταυτόχρονα και τα δύο, πράγμα που δεν το ξέρω.

 

-> offtopic mode=off

 

:)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@nervous (mihali) se sygkrisi me to iphone to wifi einai sta idia epipeda i ohi??

 

Ναι Γιαννη ,στα ιδια καλα επιπεδα με το iphone :)

 

Πρωτο μικρο η μεγαλο προβληματακι οταν το ανοιγω δε μου δινει τη δυνατοτητα να γραψω το πιν για να το ενεργοποιησω στο δυκτιο μετα απο 2,3 φορες με βγαλσιμο μπαταριας συνηλθε...το δικο μου ειναι βασει το κωδικων φιλανδικο και το πηρα απο κινητομανια πριν 3 εβδομαδες ακκος μς παρομοιο προβλημα...

 

Σημερα επαθα και εγω το ιδιο . Εβγαλα και εγω την μπαταρια .

Συνεβει μετα απο την 1η συνδεση με καλωδιο που εκανα ως

μεσο αποθηκευσης ,παγωσε για λιγο και μετα ηρθε ενα auto-reboot :p

Μετα απο το reboot παρουσιασε το παραπανω ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

συνηθως κολλαει οταν συνδεεις το καλωδιο. βεβαια ισως συμβαινει οταν εχεις καποιο θεμα ενεργο απο την καρτα μνημης, δεν ξερω σιγουρα. αλλα πιο πολυ βγαζω την καρτα και τελειωσε.
Link to comment
Share on other sites

Eμενα πλεον παιδια ειναι μονιμο αν κλεισει πρεπει 2 φορες να βγαλω τη μπαταρια και τη 3 ξεκολαει δε μπορω να γραψω το πιν με τιποτα της 2 πρωτες φορες την 3 ολα οκ σαν να μη συνεβει ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Eμενα πλεον παιδια ειναι μονιμο αν κλεισει πρεπει 2 φορες να βγαλω τη μπαταρια και τη 3 ξεκολαει δε μπορω να γραψω το πιν με τιποτα της 2 πρωτες φορες την 3 ολα οκ σαν να μη συνεβει ποτε.

δε μπορεις να το ανοιξεις καν δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγει μου ζηταει πιν αλλα δε μπορω να το γραψω δε μου βγαζει τη παυλα οση ωρα και να περιμενω!!!!!!!!!βγαζω μπαταρια το ξανανοιγω τα ιδια ....τη τριτη φορα ολα οκ σαν να μη συνεβει τιποτα!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν του κάνεις κανένα format καλού-κακού, μήπως σου το μπλοκάρει καμία από τις εφαρμογές που έβαλες??? ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πάθαινα και εγω με το Ν93!!εγω μέχρι στιγμης κανένα πρόβλημα!!!μόνο το gps που βρίσκει μέσα στο σπίτι:p και όταν βγαίνω στο δρόμο τπτ εκτος αν πάω σε ένα συγκεκριμένω δρόμο όπου αμέσως βρίσκει!!!:)αλλά δεν ξέρω γιατί μήπως να του έκανα κάποια ρύθμιση??:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nnnn, δες 3-4 ακόμα πραγματάκια που πάει το μυαλό μου, δοκίμασέ τα δεν έχεις να χάσεις κάτι.

 

1ον: Μήπως να ψαχτείς με την κάρτα SIM που έχεις??? ;)

 

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις ασφαλείας και απενεργοποίησε την ερώτηση κωδικού PIN, ώστε όταν το bootάρεις να ανοίγει κατευθείαν και δες πώς θα συμπεριφερθεί.

 

Μήπως είναι παλιά ή φθαρμένη η κάρτα SIM σου???

Μήπως έχει σκόνες ή γρατζουνιές πάνω κλπ???

Μήπως δεν ακουμπούν καλά οι επαφές της κάρτας SIM στην υποδοχή του τηλεφώνου???

 

Ψάξτο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

 

2ον: Μπορείς να δοκιμάσεις ένα format έτσι κι αλλιώς.

 

 

3ον: Δοκίμασε να κάνεις κανονικά το άνοιγμα του κινητού με τον κωδικό PIN κανονικά, αλλά χωρίς να έχεις μέσα κάρτα μνήμης.

 

4ον: Nokia shop. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...